r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 08 mar 2016, 10:31

Gratulacje po raz kolejny, Kolego Adminie :)

A Twoja Mama ma w pewnym sensie szczescie, ze jej melanoma daje wylacznie przerzuty do skory.

Czy jej lekarz prowadzacy nigdy nie wspomnial o mozliwosci zastosowania kremu zawierajacego subtancje czynna, ktora nazywa sie IMIQUIMOD?

Moze wydrukuj ponizszy artykul i wrecz go komu trzeba?

Topical Imiquimod in the Treatment of Metastatic Melanoma to Skin
http://archderm.jamanetwork.com/article ... eid=479198
zosia bluszcz
 
Posty: 11381
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 08 mar 2016, 10:49

zosia bluszcz pisze:Gratulacje po raz kolejny, Kolego Adminie :)

A Twoja Mama ma w pewnym sensie szczescie, ze jej melanoma daje wylacznie przerzuty do skory.

Czy jej lekarz prowadzacy nigdy nie wspomnial o mozliwosci zastosowania kremu zawierajacego subtancje czynna, ktora nazywa sie IMIQUIMOD?

Moze wydrukuj ponizszy artykul i wrecz go komu trzeba?

Topical Imiquimod in the Treatment of Metastatic Melanoma to Skin
http://archderm.jamanetwork.com/article ... eid=479198


Dziękuję koleżanko Adminko :)

Zosiu, to nie są przerzuty na skórę, to są guzki wielkości grochu które są w tkance miękkiej. Wyczuwa je się dotykiem i niestety jest ich coraz więcej (skupiska po kilka sztuk) a tkanki coraz mniej.
Nie wiem, jak będzie dalej, ale mama boi się, że lada moment zaproponują amputację kończyny.

Artykuł oczywiście przeczytam.

pozdrawiam
armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: pawelsta » 08 mar 2016, 13:37

Armands,

gratuluję wyniku PSA :) Życzę również sukcesów w walce z chorobą twojej Mamie.
Ja również z palcem urologa mam do czynienia co pół roku i tak ma być.
Pozdrawiam, Staszek
ur.1958 PSA 05/2010-2,3; 08/2011-3,4; 06/2012-4,09. 08/2012 biopsja: rak prostaty Gleason 3+3. 10/10/2012 załonowa RP. Hispat. Gleason 3+3,węzły chłonne bez nowotworu, marginesy wyciętego gruczołu ani obustronne pęcherzyki nasienne nowotworu nie zawierają. PSA po 8 tygodniach po RP-0,004. PSA po 5 miesiącach po RP-0,002. PSA po 8 miesiącach po RP-0,003. PSA po 11 miesiącach po RP-0,002. PSA po 14 miesiącach po RP-0,003. PSA po 17 miesiącach po RP-0,003. PSA po 20 miesiącach po RP-0,002. PSA po 23 miesiącach po RP-0,002. PSA po 26 miesiącach po RP-0,002. PSA po 29 miesiącach po RP-0,001. PSA po 33 miesiącach po RP-0,002. PSA po 38 miesiącach po RP-0,002. PSA po 44 miesiącach po RP-0,002. PSA po 50 miesiącach po RP-0,003.PSA po 56 miesiącach po RP- 0,004. PSA po 5 latach po RP-0,004. PSA po 6 latach po RP-0,005. PSA po 7 latach po RP-0,011. PSA po 8 latach po RP-0,012. PSA po 9 latach po RP-0,010. PSA po 10 latach po RP-0,011.

http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=1038
pawelsta
 
Posty: 155
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:38
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: mikmar » 08 mar 2016, 14:01

Witaj Armands
Gratuluję wyniku PSA. Nie da się ukryć ,jesteś symulantem =D I życzę aby tak zostało do końca świata i jeden dzień dłużej :lol:
Ja właśnie się zastanawiałem po co mój urolog znów jak on to nazywa "się macniemy"przeleciał mnie palcem.
Przecież prostaty już nie mam. Mogłem głupi po prostu zapytać.On tylko powiedział, że tu jest dobrze.
I znów dzięki Tobie Armands się dowiedziałem.Dziękuję.
Życzę wytrwałości w walce z chorobą mamy.
Serdecznie pozdrawiam
Marek
Rocznik 1959,V.2015-PSA -4,83;VI.2015r.-biopsja Gleason7(3+4) rgk, utkanie zajmuje od 25% do 70% w powierzchniach badanych bioptatów;
VII.2015r. CT miednicy-2fazowe/3D/prostata 44x34 mm,niekształtna,ze zwapnieniami,bez wyraźnego nacieku otoczenia.
Węzły chłonne miednicy niepowiększone, zwapnienie 4mm w prawym talerzu biodrowym i lewej kości łonowej przy spojeniu.
VII.2015r.scyntygrafia kośćca-nie ma danych na m.ad.ossa.VII.2015r.PSA-3,36;VIII.2015r.PSA-2,93. RP- IX.2015 na drodze zabiegu otwartego (Łódź-Kopernik)
Glaeson 7 (3+4) rak ograniczony do gruczołu krokowego-wycięcie raka doszczętne, minimalny margines do powierzchni płata
ok.2 mm. pT2c pN0
Cewnik usunięty w 12 dobie ,trzymanie moczu prawie idealne,kilkukrotne wstawanie nocne,dolegliwości bólowe jąder,niezagojona rana.
PSA po 6tyg.od PR 0,002 ng/ml;rana zagojona,bóle jąder ustąpiły,
PSA po 3 m-ch od PR 0,003 ng/ml /PSA po 6 m-cach <0,002 ng/ml /PSA po 9 m-cach <0,002 ng/ml/ PSA po 12m-cach 0,007 ng/ml
PSA po 15 m-cach 0,002 ng/ml / PSA po 18 m-cach 0,008 ng/ml / PSA po 24 m-cach 0,010 ng/mlPSA po 25 m-ch 0,025 ng/ml
PSA po 28 m-ch 0,019 ng/ml/ PSA po 30 m-ch 0,028 ng/ml; PSA 32 m-cach 0,014 ng/ml;PSA po 36 m-cach 0,020 ng/ml:PSA po 40 m-cach 0,023 ng/ml;PSA po 46 m-cach 0,035 ng/ml;PSA po 52 m-cach 0.055 ng/ml
mikmar
 
Posty: 183
Rejestracja: 10 sie 2015, 16:34
Blog: Wyświetl blog (3)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: pawelsta » 08 mar 2016, 15:42

armands pisze:Najnowszy wynik, to tylko 39 ng/ml. No cóż, jestem trochę rozczarowany, ale nie zdziwiony.



Jarek, nie wiem od czego to zależy, pewnie od wchłaniania, ja biorę D3 przez cały rok 2000 jm. dziennie i mam poziom ok. 60 ng/ml.
Przed ostatnim badaniem zrobiłem 5 dni przerwy i wynik nie uległ zmianie
ur.1958 PSA 05/2010-2,3; 08/2011-3,4; 06/2012-4,09. 08/2012 biopsja: rak prostaty Gleason 3+3. 10/10/2012 załonowa RP. Hispat. Gleason 3+3,węzły chłonne bez nowotworu, marginesy wyciętego gruczołu ani obustronne pęcherzyki nasienne nowotworu nie zawierają. PSA po 8 tygodniach po RP-0,004. PSA po 5 miesiącach po RP-0,002. PSA po 8 miesiącach po RP-0,003. PSA po 11 miesiącach po RP-0,002. PSA po 14 miesiącach po RP-0,003. PSA po 17 miesiącach po RP-0,003. PSA po 20 miesiącach po RP-0,002. PSA po 23 miesiącach po RP-0,002. PSA po 26 miesiącach po RP-0,002. PSA po 29 miesiącach po RP-0,001. PSA po 33 miesiącach po RP-0,002. PSA po 38 miesiącach po RP-0,002. PSA po 44 miesiącach po RP-0,002. PSA po 50 miesiącach po RP-0,003.PSA po 56 miesiącach po RP- 0,004. PSA po 5 latach po RP-0,004. PSA po 6 latach po RP-0,005. PSA po 7 latach po RP-0,011. PSA po 8 latach po RP-0,012. PSA po 9 latach po RP-0,010. PSA po 10 latach po RP-0,011.

http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=1038
pawelsta
 
Posty: 155
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:38
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: Jantar » 08 mar 2016, 18:50

Witaj Armands,
Gratulacje !!! Myślę że przy takiej osobie , jaką reprezentujesz Twoja mama jeszcze będzie żyła długie lata .
Pozdrawiam Jantar
Ur.1958 PSA - marzec 2013 1,2 , październik 2014 PSA= 12,12(stan zapalny ) listopad 2014 PSA= 6,02 BIOPSJA 11-2014
Pod kontrolą TRUS pobrano po 6 wycinków z każdego płata stercza
Rozpoznanie kliniczne
Miejsce pobrania: Prostata I- Płat prawy II- Płat lewy
Rozpoznanie: I- Rozpoznanie ostateczne:
Adenocarcinoma acinare prostatae, Gleason score 2+3=5, Grade 2.
Płat prawy: 2/6 (10%, 5%).
II- W 6 wycinkach z płata lewego obraz mikroskopowy łagodnego utkania stercza z przewlekłym, ogniskowym
zapaleniem.
05;01.2015 Scyntygrafia SPECT-CT opis: w badaniu scyntygraficznym w strukturze kostnej nie widac ognisk wzmożonej kumulacji radioznacznika typowych dla meta .
12-01-2015 operacja RP robotem Da Vinci pT2b pNO ( 0/11 ) cMO Glason 3+3 =6
Pierwsze PSA po 10 tyg-0,002 ,PSA po 6-ciu mies.0,002,PSA po 8 mies. 0,004, PSA po 9-ciu mies.0,002 ,Po 12 mies. 0,002 :) po 15-stu mies.0,002 po 20-stu miesiącach 0,002 po27 miesiącach0,002, po 33 miesiącach 0,002
Awatar użytkownika
Jantar
 
Posty: 71
Rejestracja: 02 gru 2014, 20:56
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 19 kwie 2016, 13:48

Drodzy Forumowicze, drogi Władku, rakarze, adminie, v-ce Prezesie Fundacji (jak ktoś wybiera się na badanie, to niech nie czyta dalej)

Miałem milczeć jak grób, ale niestety zmotywowałeś mnie do zabrania głosu.

Trudno nazwać prośbą, ultimatum z podaną datą, do której mam podjąć decyzję, które forum wybieram. Może się czepiam i może jednak była to prośba. Odpowiedziałem szybko i spodziewałem się, że poinformujesz o tym fakcie społeczność forum. No cóż, stało się inaczej i informacja o moim opuszczeniu ekipy adminów pojawiła się w osobistym wątku Krzysztofa - krisa.

Trudniej przejść obojętnie nad faktem, że w przesłanym do mnie mailu i tu na forum (wpis w wątku krisa) nazywasz mnie administratorem forum xxx. Otóż oświadczam, że nigdy nim nie byłem i obecnie nie jestem. Jestem tylko moderatorem jednego działu forum i to wszystko. Jak pewno wiesz jest w tym spora różnica. Dlatego też wolałbym, żeby informować forumowiczów FG w sposób rzetelny.

Podobnie trudno przejść do porządku, kiedy rzuca się oskarżeniami, że straciło się zaufane, nie informując Ciebie o moderowaniu innego „adoracyjnego forum”.
No wybacz, ale to tracą poziomem... powiedzmy gimnazjum. Rozumiem, że nazywasz mnie (nas) „stronnictwem” Dunolki i próbujesz zbagatelizować nasze „dzieciątko” wymyślone w naszych głowach, zrobione praktycznie samodzielnie i finansowane ze zbiórki do czapki.
Możliwe, że powinienem zrobić ten swoisty "coming out" ale ja w tym nie widziałem problemu. Nie miałem zamiaru wykorzystać wiedzy do której otworzyłeś mi dostęp. Możesz (możecie) nie uwierzyć, ale nie interesowały mnie, ani historyczne kłótnie, czy ukryte wątki. Nic a nic, bo uważam, że to strata czasu i babranie się w czymś mało interesującym.

Forum nazwijmy je „forum przyjaciół” nie ma na celu konkurowanie z Gladiatorom, ani nie służy do knucia, czy obrabiania komuś d…. Gdy nawet jakieś nawiązanie się pojawi, to nie jest to clou programu.

Forum xxx służy, a dokładniej to będzie służyć, (bo dopiero się rozkręca) do pomocy osobom doświadczonym rakiem prostaty i ich bliskim.
Faktycznie tak się składa, że w grupie aktywnych użytkowników są osoby znane z Forum Gladiatora. Jakby nie patrzeć masz w tym Władku swój udział. Dzięki Tobie się poznaliśmy i dzięki Tobie się trzymamy razem.
I taki jest cel – niech nikt się nie zagubi, a szczególnie osoby, które z różnych względów usunęły się w cień, lub całkiem odeszły w siną dal z FG. Nikt z nas nie zmienił nicku i nie ukrywaliśmy swojej działalność. To nie jest spisek - jeszcze raz to podkreślam.

Rozumiem, że ambicje to sprawa ludzka i najczęściej pozytywna. Ale czy to „adoracyjne forum” może w czymś zagrozić Forum Gladiatora? Gdyby to było forum dotyczące samochodów, czy telefonów to rozumiem, bo nie trzeba w tym siedzieć, aby rozumieć intencje właścicieli i administracji takich tematycznych forów.
Ale w sytuacji, gdy los każdego dobrze wyedukowanego pacjenta i dobrze pokierowanego ma sens, to chyba brak rywalizacji i nawet współpraca powinny być celem nadrzędnym. Czyż nie?

Napisałeś, że nie da się grać na dwóch fortepianach. To nie jest prawda.
Wystarczy posłuchać Leszka Możdżera i jego wykonania „Piano phase”
https://youtu.be/09ynlaJToVI
Nie tylko on tak potrafi. Tak samo świetnie na dwóch fortepianach gra Steve Reich
https://youtu.be/AnQdP03iYIo?list=RDAnQdP03iYIo

Ale co tak daleko szukać. Jesteś przykładem grania na więcej niż dwóch fortepianach i to z dobrym efektem. Chyba nie zaprzeczysz, że dajesz radę?
Czy nikt inny nie może się sprawdzić? Czemu nie?

Ja to ja, decyzje podjąłem szybko, ale kris, który jedną z najgodniejszych „twarzy” Forum Gladiatora nie powinien tak być potraktowany.

Często używasz sformułowania „nasze forum” a decyzje podejmujesz jednoosobowo i sposób autorytarny. Oczywiście „widziały gały, co brały” i jesteś właścicielem, oraz gospodarzem tego forum.
Regulamin forum jest też Twoją tarczą i mieczem. Może warto go zmienić i dodać punkt wykluczający współpracę (administrowanie, moderowanie) na innym forum o podobnym profilu. Niech inni wiedzą, co wolno, a co nie.
A może jest zbędny, bo nie o to chodziło?

Byłbym niewdzięcznikiem gdybym nie podziękował za złożoną przez Ciebie propozycję administrowania i spędzony czas z niebieską czcionką. Nie byłem zbyt gorliwy i przyznaję się do usunięcia jednego spamera. Miło było być adminem… ale się skończyło. Czapka z lampasem jest na tymczasem.
Co doświadczyłem zachowam dla siebie. Co do Izy, to adminie – Władku masz rację.
Izo (belu) wnosisz dobrą jakość na to forum.

Dziękuję wszystkim forumowiczom z FG i zapewniam Was, że bycie pomocnym jest dla mnie największym przesłaniem i zadaniem. Tu, czy gdzie indziej. Na dwie, czy cztery pary rąk i oczu.

Teraz muszę porozmawiać z samym sobą. Nie wiem, czy skrzydła mi odrosną szybko, czy muszę odczekać. Chyba raczej to drugie.
Jak chcecie to piszcie na email. Odpiszę.

armands

PS. Może admini zauważą 3000 wpis ewarynki i chociaż jednym słowem za to jej podziękują.
PS2. Gdybym był złośliwy, to napisałbym „proszę nie drążyć tematu” tuż nad moim nickiem.
PS3. Życzę wszystkim jak najniższych wyników PSA i dobrych efektów leczenia.

PS4. Wybaczcie rozpisanie, ale musiałem trochę żółci spuścić.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 13 mar 2017, 22:50

Dawno tutaj nie pisałem, ale nie da się ukryć (administracja wie), że byłem tu codziennym gościem. Takim niezalogowanym częstym gościem.
Co, jak co, ale statystki wejść na forum podniosłem ;)

A że nie pisałem, to wynikało z różnych okoliczności. Jakiś czas miałem bana, ale doceniam, że to już okres przeszły. Gdy coś miałem do napisania, to sposób dotarcia do adresatów znajdywałem. Tu nie mogę zapomnieć, o tych, którzy mi w tym pomogli. Dzięki Wam informacje dotarły do potrzebujących i to najważniejsze. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli.

Nie pisałem również z mniej technicznego powodu. Otóż, moje miejsce zajęli inni i robią, to, co do nich należy. Nie mnie oceniać, czy robią to dobrze. Wy, forumowicze to oceniacie najlepiej.
Nie mogę nie wspomnieć, o moim "wkładzie" w powstanie nowego regulaminu forum.
Mam nadzieję, że zauważyliście zmiany. Ja zmianę doceniam… naprawdę.

No dobra, teraz muszę uzasadnić swój powrót na forum, a może tylko incydentalny wpis w swoim wątku. Jeszcze nie wiem, co będzie dalej.

Za to wiem, co jest teraz…
Wczoraj obchodziłem trzecią rocznicę swojej prostatektomii. Wydarzenie ważne, bo ma swoje efekty dziś. Kolejny raz odebrałem nieoznaczalny wynik, czyli <0,002 ng/ml.
Z wynikiem odebrałem kolejną porcję satysfakcji, nadziei i zwyczajnej ludzkiej radości.
Satysfakcji z dokonanego wyboru placówki, a może jeszcze bardziej operatora.
Operatora, który nie psioczył na opis histopatologiczny, tylko zakasał rękawy i ciął tam, gdzie było konieczne, a zostawiając to, co było do zostawienia. Nie jest to drobnostka, bo jakość życia ma wielkie znaczenie.
O wieku od trumny nie myślę i cieszę się, że mieszczę się w tych kilku procentach szczęśliwców nie uzależnionych od tabsów.
Nadziei na przyszłość (kolejne badanie za rok) wynikającej nie tylko z wyliczeń –> Nomogramu Raka Prostaty https://www.mskcc.org/nomograms/prostate ...ale zaprawionej pewną dozą pokory wobec przeciwnika.

Jeszcze muszę się cofnąć o te trzy lata wstecz. Zawsze podkreślałem i nadal podkreślam, jaką pomoc obdarzyło mnie to forum. To, co tu spotkałem, wywarło piętno na moim dalszym życiu… życiu prostatyka.
To, co odebrałem starałem się i nadal się staram oddać innym. Tu, czy gdzie indziej, bo pomoc nie może być reglamentowana. Dlatego też jestem gdzie jestem, czyli wszędzie, gdzie się da.
Mam satysfakcję, że dzięki moim rozmowom, staraniom w jednym z największych koncernów w Polsce w ubiegłym roku przeprowadzono akcję badania PSA wśród zdecydowanie męskiej załogi.

Niestety RGK wśród facetów w wieku produkcyjnym zbiera żniwo. Zbyt obfite żniwo! W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy mojego rówieśnika. Inny kolega (również mój rocznik) idzie na chemię.
Wracając do mojej dzisiejszej wizyty u lekarza urologa, to była to krótka wizyta, ale długie męskie rozmowy w poczekalni. Nie o d… Maryni, tylko o tym draniu.
Nadal jest wiele roboty dla nas wszystkich, bo zagubionych pacjentów sporo.

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
Armands

PS. Co jest z moją stopką? Coś się w tej kwestii zmieniło?
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: dowalki » 14 mar 2017, 00:12

Ze stopką już lepiej, teraz wypadałoby zreanimować wpis na blogu (nie istnieje) :-)
dowalki ur. 1951 mój wątek

XII 2010 - PSA 0,44; I 2013 - PSA 1,34; XI 2013 - PSA 1,88; III 2014 - PSA 2,53; V 2014 - PSA 2,51; VII 2014 - PSA 3,05; X 2014 - PSA 3,37
XI 2014 - biopsja prostaty (ujemna, BPH)
II 2015 - PSA 5,03; VII 2015 - PCA3 193 (high); VIII 2015 - PSA 6,99; X 2015 - PSA 10,17
X 2015 - MR zmiany prawy płat - PIRADS 5; XI 2015 - biopsja prostaty (celowana) rak prawy płat Gleason 6 (3+3) 50%; RTG płuc OK, scyntygrafia OK, TK OK
XII 2015 - rozpoczęto przyjmowanie Bi.Bran 1000 i B17; PSA 9,27; I 2016 - PSA 9,07; III 2016 - PSA 8,66
I 2016 - karta DILO
31 III 2016 - RP w CO Bydgoszcz
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (7 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+4=7 (pT2cN0) (Grade group 2; WHO 2016), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-).
V 2016 PSA < 0,003;
VI 2016; IX 2016; XII 2016; III 2017; IX 2017; III 2018, IX 2018 - PSA < 0,003, III 2019 - PSA = 0,000; IX 2019 - PSA < 0,001; III 2020 - PSA = 0,001, III 2021 - PSA < 0,003
dowalki
 
Posty: 238
Rejestracja: 01 lut 2016, 00:12
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 14 mar 2017, 08:48

dowalki pisze:Ze stopką już lepiej, teraz wypadałoby zreanimować wpis na blogu (nie istnieje) :-)


Maćku, stopka już jest aktualna... a link do "Dzienniczka pobytu w RCO Bydgoszcz" podmieniony na prawidłowy. Tylko mam obawy, czy procedury są nadal aktualne.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: starys » 14 mar 2017, 23:52

Armands, jak miło znowu ciebie widzieć ! :)
Ur. 1948; XII/2014-DRE, PSA-12,49; I/2015-TRUS stercz 29,5 ml; II/2015- biopsja formalna, CaP,Gl 4+3,lewy, utkanie 30%; Start HT 16.03.2015 Zoladex10,8 + Flutamid 3x1; III/2015- rtg klatki-płuca OK, zwyrodnienie kręgosłupa; III/2015 – TK jamy brzusznej i miednicy mn. - gruczoł krokowy powiększony (42x45x38), dobrze odgraniczony, niejednorodny. Pęcherzyki nasienne nie wykazują zmian. Nie stwierdzono powiększenia węzłów chłonnych. Ściany pęcherza wykazują cechy wzmożonej trabekulacji. Nie stwierdza się meta do kości i płuc. Zwyrodnienie stawów biodrowych i kręgosłupa, dyskopatia wielopoziomowa. Pozostałe organy OK.; 20.03.2015 – PSA 9,55; 02.06.2015 - PSA 0,83;Test. 0,33ng/ml ;08.06.2015 - Zoladex10.8 (2-gi zast.); Flutamid STOP; 02.09.2015 - PSA 0,67; 11.09.2015 -Zoladex10.8 (3-ci zast.); 08 i 15.09.2015 MRI miednicy i jamy brzusznej - OK; prostata 28,2 ml, brak zmian meta;17.09.2015 - Konsylium - zakwalifikowany do RT radykalnej,T2c; 16.10.2015 - Brak techn.możliwości wyk. RT w CO Opole, przekierowanie do Gliwic; 26.10.2015 - Zakwalifikowany do mono-brachyterapii HDR w COI Gliwice; HDR BT 05.11 - 3.12.2015 3x11Gy/g razem 33 Gy; HT stop 07.12.2015;19.04.2017- Scyntygr. kości -OK; 29.08.2017 włącz. HT Apo-Flutam (3x1) + 12.09.2017 Eligard 22,5; 15.09.2017- PET jedno ognisko meta w talerzu biodr.; 02.10.2017- Apo-Flutam STOP; 11.12.2017- Eligard 45; Luty 2018 -Eligard nie działa, błąd przy podawaniu; 20.02.2018 - włączono Bicalutamid 1x50 mg/doba; Czerwiec 2018- Eligard 45 + Bicalutamid 1x50/doba; 31.01.2019- TK v. PET b.z. stabilizacja; Grudzień 2018- Eligard 45 + Bicalutamid 1x50/doba; Czerwiec 2019- zamiana Eligardu 45 na Diphereline SR 11,25 +Bicalutamid 1x50/doba następnie zmiana na 1x150/doba: Wrzesień 2019 - Diphereline SR 11,25 +Bicalutamid 1x150/doba; 04.10.2019-PET ognisko meta w talerzu biodrowym nie jest już widoczne w badaniu, przerzuty do węzła pachwinowego i biodrowego; 13-27.11.2019-RT węzłów chłonnych 10x3 Gy do dawki całk.30Gy; 27.12.2019 - Diphereline SR 11,25; Bicalutamid - stop; Styczeń 2020- TK i SC -bez progresji; 31.03.2020 - Diphereline SR 11,25; Maj 2020 - TK, SC, Rtg; 28.05.2020 - RT 8Gy na kręgosłup lędźwiowy; 30.06.2020 - włączono ENZ; Diphereline SR 11,25; 06.08.2020- ENZ-2 cykl; 03.09.2020- ENZ-3 cykl; 29.09.2020- Diphereline SR 11,25; 01.10.2020- ENZ-4 cykl; 26.10.2020-TK progresja wg. Recist; 02.11.2020- ENZ-5 i 6 cykl; 28.12.2020- ENZ 7 cykl; 05.01.2021- Diphereline SR 11,25; 04,02.202- ENZ 8 i 9 cykl;

PSA po HDR BT - w nawiasach testost.: 18.01.2016 - 0,493; 25.04.2016 - 0,709 (T-2,43); 08.08.2016 -0,773 (T-5,41); 14.11.2016 -0,863; 20.03.2017- 3,57 (T-5,86); 24.04.2017- 8,782; 28.08.2017- 37,006 (T-7,88); 10.11.2017-13,730; 10.01.2018-6,030 (T-0,27); 08.02.2018-5,57 (T-3,99); 14.02.2018- 6,94 (T-5,92); 20.02.2018- 9,82 (T-8,02); 11.04.2018- 3,713 (T-9,53); 18.06.2018- 3,193 (T-9,79); 17.12.2018- 3,404; 14.02.2019- 4,29 (T-0,20); 26.06.2019- 16,730 (T-0,09); 26.09.2019- 48,861; 23.10.2019- 56,083; 03.12.2019- 66,337; 27.12.2019- 41,400 (T-0,15); 28.01.2020- 24,759 (T-0,21); 26.03.2020- 20,30 (T-0,12)??? ;26.05.2020- 23.910 (T-0,20);30.06.2020- 26,664 (T-0,14); 29.09.2020- 9,297 (T-0,20); 28.12.2020- 7,482 (T-0,19);

Szczegóły w moim wątku kliknij
starys
 
Posty: 831
Rejestracja: 14 mar 2015, 13:49
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 12 paź 2017, 06:23

1... 2... 3...

Próba stopki (podpisu)

Edit
No właśnie... nie mam stopki, tzn. nie wyświetla się, mimo ustawienia ptaszka w odpowiednim okienku :/
Aha... nie mam jej w ustawieniach mojego konta =(
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 25 kwie 2018, 17:52

Minęły cztery lata )jeden miesiąc z hakiem) od prostatektomii którą przeszedłem z bydgoskim CO. Dziś wizyta była krótka, bo po odszukaniu wyniku w systemie i wydrukowaniu dokumentacji pan doktor zadał jedno pytani - jak pan się czuję, na co zgodnie z prawdą odpowiedziałem - całkiem dobrze, jak na kogoś po prostatektomii.
W takim razie do zobaczenia za rok... a do widzenia panie doktorze.
Zabieram kartkę z kopią wyników (dołączy do pokaźnej dokumentacji) oraz skierowanie na kolejne badanie PSA (w marcu 2019) i ku uciesze pacjentów czekających pod gabinetem wychodzę na korytarz.
Nie ma to jak taki sprinter, co ledwo wszedł, a już wychodzi.
Ale wyniki mówią wszystko za siebie...

Obrazek

... i nie ma potrzeby zabierać cenny czas, bo pacjentów do doktora jeszcze całkiem sporo.

Jeszcze dodam, że mógłby zapomnieć, że mnie dopadł ten skurczybyk, ale nie zapominam. Pomagam jak mogę, dzielę się swoim doświadczeniem, bo czuję, że tak trzeba.
Pozdrawiam szczególnie tych, którzy mnie jeszcze pamiętają... ja też o Was pamiętam, śledzę Wasze historię... kibicuję Waszej walce.

PS. Na zdjęciu jest karteczka, na której mój prowadzący podczas pierwszej wizyty zapisał mój aktualny wynik PSA. Kolejne wpisy są śladem po kolejnych badaniach i wizytach w CO.
Taka zwykła karteczka pozwala szybciej ocenić sytuację niż przekopywanie się przez zgromadzoną dokumentację papierową, czy też elektroniczną.
Lubię na nią patrzeć ;)
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: gracze » 25 kwie 2018, 19:06

Gratuluję takich równiutkich PSA. Uśmiecham się do tej karteczki i wierzę, że u mojego męża będzie podobnie.
Mąż 1955r.
IV 2017 pierwsze PSA - 10.30 ng/ml
V 2017 - PSA- 9.89 ng/ml (powtórka ze względu na brane wcześniej zastrzyki)
VI-wynik biopsji prostaty: adenocarcinoma G3, G7(4+3). Rak obejmuje 10% bioptatu.
Skierowanie do C.O. Gliwice.
VII 2017 MR 3T: cechy ogniska npl w lewym płacie prostaty obwodowo, torebka zachowana.
VII- TK, scyntygrafia, RTG płuc- OK.
IX 2017 RP metodą otwartą w C.O. Bydgoszcz. Badanie histopatologiczne po RP. Węzły chłonne 9 szt. czyste(pN0). Adenocarcinoma acinare prostatę Gl 4+3=7(pT2cN0). Grade group 3. Pęcherzyki nasienne czyste , margines (-). Utkanie raka ograniczone do narządu- płat lewy. Płat prawy- ognisko nowotworowe. Trzymanie moczu - OK. Powikłania pooperacyjne : wyciek chłonki.
PSA po RP: 23 X 2017-pierwsze po 5 tyg. i 4 dniach w J.Z.- 0,007 ng/ml
26 X 2017-CO Bydgoszcz - 0,006 ng/ml
II 2018- CO Bydgoszcz- < 0,003 ng/ml
V 2018- w J.Z. < 0,003 ng/ml
9 VIII 2018 CO Bydgoszcz < 0,003 ng/ml
gracze
 
Posty: 83
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:39
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: kicanty » 25 kwie 2018, 19:11

Dołączam się do gratulacji! Ta karteczka, to faktycznie przyjemny widok. ;)
lat 55
18.01.2016 PSA CALKOWITY 8.58 ng/ml
PSA WOLNY 0.592 ng/ml

18.02.2016 BIOPSJA
Nowotwór znajduje się w 4 wycinkach z płata lewego, zajmując od 10 do 40% ich powierzchni, nie dochodzi do ich końców zewnętrznych.
RP metodą otwartą 14.03.2016 Szpital Gdańsk- Zaspa- oddział urologii
Wynik badania his.pat
acinar adenocarcinoma G1, Gleason 3+3, grade group1; WHO 2016
Nowotwór obecny w obu płatach prostaty, jest ograniczony do gruczołu krokowego, jakkolwiek margines do płaszczyzny cewkowej po stronie prawej ma wymiar poniżej 0,1mm.
pT2c, pN0, R0

PSA 8 tygodni po operacji <0,003 ng/ml
PSA 3 miesiące po operacji ( 14.06.2016 )<0,003 ng/ml
PSA 6 miesięcy po operacji ( 14.09.2016) = 0,005 ng/ml
PSA 12 miesięcy po operacji ( 14.03.2017 )= 0,026 ng/ml
PSA 15 miesięcy po operacji ( 21.06.2017)<0,003 ng/ml
PSA 21 miesięcy po operacji ( 13.12.2017) = 0,006 ng/ml
PSA 34 miesięcy po operacji (02.01.2019) = 0,007 ng/ml
kicanty
 
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: lui » 26 kwie 2018, 11:10

armands pisze:
Jeszcze dodam, że mógłby zapomnieć, że mnie dopadł ten skurczybyk, ale nie zapominam. Pomagam jak mogę, dzielę się swoim doświadczeniem, bo czuję, że tak trzeba.
Pozdrawiam szczególnie tych, którzy mnie jeszcze pamiętają... ja też o Was pamiętam, śledzę Wasze historię... kibicuję Waszej walce


Armands

Niech ten, i podobny do niego wynik idzie z tobą przez następne lata, a opacznosc Boża ma ciebie w swojej opiece. Jego ręka nad każdym z nas czuwa.
Bądź dalej orędownikiem, i pełnym świadkiem swojego doświadczenia w walce, jak to okresliles ze " skurczybykiem "i przynoś dalej takie wiadomości dla wszystkich walczacych, dodając innym otuchy, a wszystkim,że wszystko może się dobrze potoczyc.
Pozdrawiam trzymaj się
LUI ur.1958 PSA -07/2010- wyjściowe 17,77

-----------------
24/08/2010 I-sza biopsja negatywna (25.03.2013 PSA 20,64)
04.04.2013 II -ga BIOPSJA 12-bloczków (12.04.2013 wynik ADENOCARCINOMA pT2B Gleason 3+3
I-sza scyntygrafia (25/04/13) czysto
RP z limfadenektomią (30/07/2013) Gleason pooperacyjny 3+4=7A(A-D) pT3aNOMX Nowotwór obejmuje oba płaty stercza naciekając na miąższ narządu, lecz nie przekracza torebki stercza .Widoczne naciekanie nerwów (B,D).Margines odcięcia od pęcherza (3mm) jest wąski ;nowotwór nacieka w tym obszarze wiązki mięśniowe szyi pęcherza wzdłuż nerwów i pęczków naczyniowych (D). Odcięcie w obrębie wierzchołka i marginesu bocznego płata lewego jest niedoszczętne (B,C,G).Pęcherzyki nasienne o typowej budowie, bez nacieku raka (E) Linie odcięcia nasieniowodów o budowie prawidłowej (F)Węzły chłonne z cechami rozrostu odczynowego (H-K) Gleason pooperacyjny 3+4=7A(A-D) pT3aNOMX
PSA po 6 tyg. od RP 0,054, 8tyg.0,048, 3 m-ce 0,063 ,4-m-ce 0,233 (T 3,38 )
przygotowanie do RT (12/12/2013 MRI obraz narządów miednicy w normie) 21tyg. po RP 0,126 +( F/PSA 0,03 ), 5 m-cy 0,163 ,6 m-cy 0,508 , 11/02/2015 II-ga Scyntygrafia ujemna PSA 7m-cy 0,186
PET/CT (28/02/2014 obecne b/c nowotworu
RADIOTERAPIA 66Gy/33 frakcji od (20/03/2014 do 03/05/2014)
PSA 1-mc po RT 0,153 (T 18,43 nmol/l ) 2-mce 0,110 , 3-mce 0,082 , 4-mc 0,056 ,5-m-c 0,062 , 6m-c 0,051 ,7-m-c 0,028 III-Scyntygrafia 05/02/2015-ujemna, PSA rok po RT 0,025 ,PSA 15m-cy po RT 0,018 ,PSA 20m-cy po RT (tj. koniec roku 2015 ) 0,015

link do krzywej spadkowej http://www.fotosik.pl/zdjecie/faf08594a8fe1b88

PSA marzec 2016 (23-m-ce po RT 0,044 ) ,04/2016 IV SCYNTYGRAFIA -nadal bez cech meta , a nasiliły się dalsze stany zwyrodnieniowe
PSA 2 LATA po RT 0,090
)
PSA 3 lata po RP w granicach 0,03
PSA Październik roku 2017- 0,024ng/ml
Grudzień 2017 - 0,01ng/ml najniższa wartość od czasu RT
Wrzesień 2018 -0,018 ng/ml.
03/05/2019-Równo- 5-Lat po Skończonej Radioterapii-0,027/ng/ml.
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?t=282

Bóg i człowiek są ci potrzebni
Wczoraj do Ciebie nie należy.Jutro niepewne... Tylko dziś jest Twoje. JAN Paweł II
Awatar użytkownika
lui
 
Posty: 419
Rejestracja: 03 wrz 2010, 13:55
Lokalizacja: pomorze
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: mikmar » 26 kwie 2018, 16:48

Witaj Armands
Rzeczywiście taka sobie karteczka a w moim odczuciu po prostu skarb.
U mnie do 2 lat było super, a teraz troszkę to moje PSA faluje. Mój operator mnie uspakaja
ale tego strachu chyba się już nie pozbędę.
Serdecznie Cię pozdrawiam i oczywiście wszystkich walczących
Rocznik 1959,V.2015-PSA -4,83;VI.2015r.-biopsja Gleason7(3+4) rgk, utkanie zajmuje od 25% do 70% w powierzchniach badanych bioptatów;
VII.2015r. CT miednicy-2fazowe/3D/prostata 44x34 mm,niekształtna,ze zwapnieniami,bez wyraźnego nacieku otoczenia.
Węzły chłonne miednicy niepowiększone, zwapnienie 4mm w prawym talerzu biodrowym i lewej kości łonowej przy spojeniu.
VII.2015r.scyntygrafia kośćca-nie ma danych na m.ad.ossa.VII.2015r.PSA-3,36;VIII.2015r.PSA-2,93. RP- IX.2015 na drodze zabiegu otwartego (Łódź-Kopernik)
Glaeson 7 (3+4) rak ograniczony do gruczołu krokowego-wycięcie raka doszczętne, minimalny margines do powierzchni płata
ok.2 mm. pT2c pN0
Cewnik usunięty w 12 dobie ,trzymanie moczu prawie idealne,kilkukrotne wstawanie nocne,dolegliwości bólowe jąder,niezagojona rana.
PSA po 6tyg.od PR 0,002 ng/ml;rana zagojona,bóle jąder ustąpiły,
PSA po 3 m-ch od PR 0,003 ng/ml /PSA po 6 m-cach <0,002 ng/ml /PSA po 9 m-cach <0,002 ng/ml/ PSA po 12m-cach 0,007 ng/ml
PSA po 15 m-cach 0,002 ng/ml / PSA po 18 m-cach 0,008 ng/ml / PSA po 24 m-cach 0,010 ng/mlPSA po 25 m-ch 0,025 ng/ml
PSA po 28 m-ch 0,019 ng/ml/ PSA po 30 m-ch 0,028 ng/ml; PSA 32 m-cach 0,014 ng/ml;PSA po 36 m-cach 0,020 ng/ml:PSA po 40 m-cach 0,023 ng/ml;PSA po 46 m-cach 0,035 ng/ml;PSA po 52 m-cach 0.055 ng/ml
mikmar
 
Posty: 183
Rejestracja: 10 sie 2015, 16:34
Blog: Wyświetl blog (3)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 28 kwie 2018, 10:27

Panowie i droga Pani, serdecznie dziękuję :)
Wam też życzę jak najlepszej sytuacji.

Marku, twoją historię falowania wyników obserwuję z uwagą, ale do tego wrócę w twoim wątku.

Pozdrawiam
Armands

PS. Tak przy okazji, to nadal nie mam wymaganych uprawnień (wynika to z treści widocznego komunikatu) aby zobaczyć swoje załączniki, w moim wątku.
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: aga59 » 28 kwie 2018, 11:34

Armands,
spóźnione ale szczere życzenia "oby tak zawsze":)
aga59
ur.1951, iPSA=18-X/2010,biopsjaX/2010-Gleason3+4,utkanie nowotworu 40%,30 dni APO-FLUTAM po 14 dniach 1 dawka ZoladexLA10,8 PR-II/2011 RCO-Bydgoszcz,50%wiązekNN
po PR:Gleason3+3, węzły czyste,brak naciekania pęcherzyków!!!!pT2cNO,Grade2, PSA3tyg-0,003/0,004/0,018,PSA6tyg=0,005!PSA12 tyg=0,008,7mies=0,002,10mc:0.017,13mc:0,002,17mc:0,022,23mc:0,044
30mc:0,090;33mc:0,118;36mc:0,150;38mc:0,1,39mc start RT 3D-IMRT X 15MeV 37x2Gy,3mc po RT=0,036;6mc po RT=0,013;10mc po RT=0,024;13mc=0,012;17mc=0008:21mc=0,004;25mc=0,004;28mc-0,01;35mc-0,009;41mc-0,009
http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=385
aga59
 
Posty: 986
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:42
Lokalizacja: okolica Łodzi
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: pawelsta » 01 maja 2018, 14:56

Armands, gratulacje, cieszę się razem z Tobą :)
ur.1958 PSA 05/2010-2,3; 08/2011-3,4; 06/2012-4,09. 08/2012 biopsja: rak prostaty Gleason 3+3. 10/10/2012 załonowa RP. Hispat. Gleason 3+3,węzły chłonne bez nowotworu, marginesy wyciętego gruczołu ani obustronne pęcherzyki nasienne nowotworu nie zawierają. PSA po 8 tygodniach po RP-0,004. PSA po 5 miesiącach po RP-0,002. PSA po 8 miesiącach po RP-0,003. PSA po 11 miesiącach po RP-0,002. PSA po 14 miesiącach po RP-0,003. PSA po 17 miesiącach po RP-0,003. PSA po 20 miesiącach po RP-0,002. PSA po 23 miesiącach po RP-0,002. PSA po 26 miesiącach po RP-0,002. PSA po 29 miesiącach po RP-0,001. PSA po 33 miesiącach po RP-0,002. PSA po 38 miesiącach po RP-0,002. PSA po 44 miesiącach po RP-0,002. PSA po 50 miesiącach po RP-0,003.PSA po 56 miesiącach po RP- 0,004. PSA po 5 latach po RP-0,004. PSA po 6 latach po RP-0,005. PSA po 7 latach po RP-0,011. PSA po 8 latach po RP-0,012. PSA po 9 latach po RP-0,010. PSA po 10 latach po RP-0,011.

http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=1038
pawelsta
 
Posty: 155
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:38
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: armands » 13 mar 2019, 22:42

Dziś, po prawie 11 miesiącach od ostatniej wizyty u urologa i równo po 5 latach od prostatektomii odwiedziłem mojego doktora prowadzącego.
Zaczęło się od przypomnienia historii choroby, rodzaju wdrożonej terapii, nazwiska operatora i szybko przeszliśmy do konkretów.
PSA nadal poniżej progu wykrywalności (wynik w stopce) i praktycznie mógłbym już lecieć do domu, ale porozmawialiśmy z doktorem o samopoczuciu, charakterze mojej pracy, aktywności fizycznej i o erekcjach.
Nie zaprzeczam, że jestem szczęściarzem i wiem, że takich przypadków jak mój, nie jest zbyt wiele. Doktor to potwierdził, bo co innego mu pozostało? ;)
Nawet zapytałem doktora, czy mając za sobą pięć lat nieoznaczalnego wyniku PSA mogę być potraktowany przez system zdrowia (reprezentowany przez bydgoskie CO) za zdrowego i niewymagającego dalszych kontroli.
Doktor odparł, że teoretycznie tak, ale spotkajmy się za dwa lata i wystawił mi skierowanie na badania PSA i kilka innych na 2021 rok.
No cóż, pożyjemy... sprawdzimy, ale coś czuję, że kolejne PSA zrobię w marcu 2020 roku.

I to by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich walczących... a szczególnie, tych z którymi miałem, tu na forum szczególnie dobry kontakt. Czytam wasze wątki, kibicuję Wam i życzę równie dobrych wyników, wielu sił do walki i nigdy nie wyczerpanych zapasów szczęście. Trzymajcie się!

Pozdrawiam serdecznie
Armands

PS. Jak kiedyś tu wspominałem moja mama walczy z czerniakiem. Walczy już dziesięć lat i kiedy już zdecydowano o chemioterapii, łaskawy los i szczęście skierowało nas do Poznania. Mama jako jedna z pierwszych pacjentek w Polsce ( w lipcu 2016) mogła zostać objęta refundowanym leczeniem immunoterapią nivolumabem. Od co najmniej roku mama ma regresję choroby nowotworowej. Guzki uległy rozkładowi... ich już nie ma! Skutki uboczne leku są zdecydowanie lżejsze, mniej odczuwalne od chemioterapii. Mama do dziś dostała blisko 70 dawek leku o niebagatelnej cenie, bo 8000 zł za jedną porcję to cena nie do wyobrażenia dla mnie, mojej rodziny. Mamie i wielu chorującym na czerniaka szczęście sprzyjało i sprzyja.
Gdyby ktoś był zainteresowany, to historię walki mojej mamy z czerniakiem opisałem na forum onkologicznym DSS.

Dlaczego o tym leczeniu napisałem? Immunoterapia czerniaka, raka płuc i może za niedługi czas raka prostaty, może dać nadzieję wielu pacjentom. Immunoterapia naprawdę jest przełomem w leczeniu. Oby jak najszybciej w RGK!
PS 2. W skrzynce prywatnych wiadomości (PW) nam 17 nieodebranych wiadomości. Nie wiem od kogo, czego dotyczących. Nie mam uprawnień, aby je odczytać.
Dlatego proszę w taki sposób do mnie nie pisać, bo to nie ma sensu.
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: szandor » 17 mar 2019, 13:18

Gratulacje!!!!! Tak trzymaj.
ur. 1954
2008-PSA 4,081; 2010-PSA 4,31; 2011-PSA 4,10; 2012-PSA 6,01; 2013-PSA 4,10
VII 2013 -biopsja -ujemna
6.11.2014-PSA 7,65; 17.02.2015-PSA 7,80; 12.06.20151-PSA 6,98; 22.10.2015-PSA 5,50; 30.11.2015-PSA 4,10
13.12.2015-biopsja fuzyjna w Gronau, wynik: T1c Nx Mx Gleason 3+3=6 (PSA-3,75)
09.02.2016 RARP(da Vinci) w PZ Gronau diagnoza pT2a PN0(0/14) MxR0 Gleason 3+3=6, objętość guza 0,09 ml/0,21% C61,9;8140/3 tylko w prawym płacie,
otoczki okołonerwowe, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne, po obu stronach wolne od nowotworu
przed operacją 08.02.2016-PSA 3,67, 4 dni po 13.02.2016-PSA 1,05
PSA
lab nr 1 ........................................lab nr 2
06.04.2016 - 0,08 ng/ml..............06.04.2016 - 0,091 ng/ml
25.05.2016 - 0,07 ng/ml..............25.05.2016 - 0,089 ng/ml
18.08.2016 - 0,09 ng/ml
20.11.2016 - 0,01 ng/ml
07.02.2017 - 0,09 ng/ml
04.04.2017 - 0,09 ng/ml
19.06.2017 - 0,07 ng/ml
10.08.2017 - 0,19 ng/ml..............11.08.2017 - 0,091 ng/ml
22.09.2017 - 0,14 ng/ml..............22.09.2017 - 0,081 ng/ml
21.11.2017 - 0,04 ng/ml..............20.11.2017 - 0,910 ng/ml rozrzut 2200 %
01.02.2018 - 2 lata po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml ?????
09.05.2018 - 27 m. po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml ?????
22.11.2018 - 33 m. po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml ?????
04.03.2019 - 3 lata po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml ?????
07.08.2019 - 3,5 roku po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=719 ng/dl
06.02.2020 - 4 lata po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=818 ng/dl
13.08.2020 - 4,5 roku po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=797 ng/dl
05.01.2021 - 5 lat po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=880 ng/dl, w 4 labie PSA=0,00
12.08.2021 - 5,5 roku po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=859 ng/dl
01.03.2022 - 6 lat po RARP w 3 labie w LCO .......PSA<0,03 ng/ml , T=818 ng/dl
22.09.2022 - 6,75 lat po RARP w 1 labie w Luxmed .......PSA<0,025 ng/ml
szandor
 
Posty: 345
Rejestracja: 01 kwie 2016, 19:33
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Armands - Rak kontra rak

Nieprzeczytany postautor: gracze » 17 mar 2019, 18:57

Szczere gratulacje! Cieszymy się razem z Tobą.
Mąż 1955r.
IV 2017 pierwsze PSA - 10.30 ng/ml
V 2017 - PSA- 9.89 ng/ml (powtórka ze względu na brane wcześniej zastrzyki)
VI-wynik biopsji prostaty: adenocarcinoma G3, G7(4+3). Rak obejmuje 10% bioptatu.
Skierowanie do C.O. Gliwice.
VII 2017 MR 3T: cechy ogniska npl w lewym płacie prostaty obwodowo, torebka zachowana.
VII- TK, scyntygrafia, RTG płuc- OK.
IX 2017 RP metodą otwartą w C.O. Bydgoszcz. Badanie histopatologiczne po RP. Węzły chłonne 9 szt. czyste(pN0). Adenocarcinoma acinare prostatę Gl 4+3=7(pT2cN0). Grade group 3. Pęcherzyki nasienne czyste , margines (-). Utkanie raka ograniczone do narządu- płat lewy. Płat prawy- ognisko nowotworowe. Trzymanie moczu - OK. Powikłania pooperacyjne : wyciek chłonki.
PSA po RP: 23 X 2017-pierwsze po 5 tyg. i 4 dniach w J.Z.- 0,007 ng/ml
26 X 2017-CO Bydgoszcz - 0,006 ng/ml
II 2018- CO Bydgoszcz- < 0,003 ng/ml
V 2018- w J.Z. < 0,003 ng/ml
9 VIII 2018 CO Bydgoszcz < 0,003 ng/ml
gracze
 
Posty: 83
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:39
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: armands » 08 cze 2020, 22:05

Teleporada jest do d…

W ostatnią środę miałem wyznaczony ponad rok temu termin kolejnej wizyty kontrolnej u urologa.
Tym razem po sześciu latach od prostatektomii, ale w ramach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
Dzień wcześniej oddałem krew na badanie PSA. Mimo procedur (maseczki, dezynfekcja, odstępy, sprawdzanie bazy sanepidu) poszło to całkiem sprawnie. Późnym popołudniem telefon z CO z informacją, że jutrzejszą wizytę zastąpi teleporada.
Tego dnia już od rana byłem gotowy na telefon, ale mijała godzina za godziną, a tu cisza. Już zacząłem się obawiać, że coś się zmieniło. Spodziewane połączenie nastąpiło tuz przed godziną 21.
Lekarz potwierdził, że ja to ja i przeszedł do sedna. Poprzednio miał pan nieoznaczalny wynik PSA, a teraz jest 0,028 mg/ml.
Chyba wyczuł, że mnie zamurowało, bo szybko dodał – na razie nie ma co się martwić. Zapraszam pana za rok na wizytę a skierowanie otrzyma pan w rejestracji. Ledwo odpowiedziałem – dziękuję, do zobaczenia.
Cała rozmowa trwał może dwie minuty, a ja po jej zakończeniu nie mogłem się uspokoić.

Co się stało i kiedy się zaczęło. Poprzedni wynik był nieoznaczalny, a teraz co się dzieje?
Żona pierwsza zareagowała – to musi być pomyłka, jutro zrobisz prywatnie badanie i wszystko się wyjaśni.
Uparłem się, że odczekam… no i tak zrobiłem.

Dziś od rana wizyta w laboratorium, które wykonuje badania dla CO i po popołudniu odbiór wyniku. Rzut okiem na zadrukowaną kartkę i … kamień z serca. PSA 0,003 mg/ml.
No i teraz zagadka – co się stało? Czy laboratorium popełniło błąd, czy lekarz walnął byka?

Mam jeden trop… bo równo sześć lat temu… również w czerwcu robiłem pierwsze badanie PSA po RP i właśnie wtedy też był wynik 0,028 ng/ml. Czyżby czerwiec mi nie służył? ;)

Może to już nie ma znaczenia, ale pokazuje, że nie zawsze wszystko musi wyglądać, jak wygląda. Mylą się ludzie, ale i maszyny. Pewno częściej ludzie. Warto powiedzieć sprawdzam!
No cóż, co stresu było, to się nie cofnie. Już w głowie zacząłem planować dogrywkę w walce z CaPem. Na szczęście to już nie aktualne.
Jakby nie było… już jestem umówiony z lekarzem na kolejny rok.

To by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich walczących. Tych starych i młodych stażem.

PS. Tak z ciekawostek. Dr. Siekiera nie jest już ordynatorem w bydgoskim CO. Wiele mu zawdzięczam i życzę powodzenia w nowej sytuacji. Drugi z moich operatorów,(ówczesny rezydent) B. Małkowski wchodzi do pierwszej ligi urologów.
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Mac » 08 cze 2020, 22:12

No i bardzo dobrze :)
Oby tysięczne procenta towarzyszyły Ci na stałe
Maciek
Rocznik 1961

Historia badań PSA: 05.2009 - PSA 2,364 / 10.2010 - PSA 2,53 / 01.2013 - PSA 3,16 / 11.2013 - PSA 4,71 / 04.2014 - PSA 3,81 f/t 0.12 / 06. 2014 levoxa / 07.2014 - 3,82 / 11.2014 - PSA 4,23 f/t 0,11 / 03.2015 - PSA 4,62 / 04.2015 - PSA 4,09 /
Badania dodatkowe: DRE (12.2013): DRE+ wyczuwalny guzek ok. 8 mm, TRUS (02.2014): OK, Biopsja (02.2014): brak utkania nowotworowego (6 rdzeni), MRI (12.2014) gruczoł krokowy 38×32×38 (24ml) o zachowanej budowie strefowej, strefy przejściowe gruczolakowato przebudowane, nie uwidoczniono w badaniu MR typowej zmiany w kierunku CaP itp. (aparat 3 teslowy, 32 kanały - badanie przed i po kontraście z badaniem dynamicznym i dyfuzją), Test PCA3 (12.2014): Score 87 (very high), Biopsja saturacyjna (02.2015): Adenocarcinoma tubulare G1, Gleason 7(3+4) w jednym wycinku /apex strona prawa/, PIN 1 w jednym wycinku, ASAP w jednym wycinku (20 rdzeni).

RP (05.05.2015) (metodą otwartą) w MSS w Warszawie
Badanie histopatologiczne: Rodzaj materiału (węzły chłonne zasłonowe, prostata, powięź Denovillersa), Rozpoznanie: Fragmenty tkanki tłuszczowej z drobnym węzłem chłonnym bez zmian nowotworowych, Fragmenty tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych, Gruczoł krokowy 2,5×4,0×3,0 Adenocarcinoma prostatae w skali Gleasona 7 (3+4); rak nacieka wierzchołek stercza po obu stronach, oba płaty stercza (przekroje 1-5) oraz podstawę stercza po stronie prawej; utkanie nie nacieka torebki stercza; we wszystkich wycinkach margines chirurgiczny jest bez zmian nowotworowych, Fragment tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych.
Powikłania: po RP - zatorowość płucna, trzymanie moczu po 3 tygodniach od wyjęcia cewnika - bez problemów, oddawanie moczu bez większych problemów po 3 miesiącach od RP, potencja? coś się zaczyna ruszać :).

PSA po RP: 05.08.2015 - 0,003 / 04.11.2015 - 0,008 / 05.02.2016 - 0,007 / 05.05.2016 - 0,017 / 25.08.2016 - 0,012 / 9.11.2016 - 0,011 / 6.02.2017 - poniżej 0,003 / 5.05.2017 - 0,021 / 4.08.2017 - 0,018 / 6.11.2017 - 0,013 / 6.02.2018 - 0,011 / 5.05.2018 - 0,014 / 16.08.2018 - 0,016 / 3.11.2018 - 0,02 / 5.02.2019 - 0,021 / 5.05.2019 - 0,019 / 20.07.2019 - 0.019 / 6.11.2017 - 0,007 / 5.02.2020 - 0,014 ng/ml / 09.06.2020 - 0,02 ng/ml / 23.09.2020 - 0,013 ng/ml 19.05.2021 - 0,092 ng/ml 18.08.2021 - 0,011 ng/ml, 15.12.2021 - 0,016 ng/ml, 21.02.2023 - 0,024 ng/ml
Mac
 
Posty: 529
Rejestracja: 14 kwie 2015, 23:10
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: stanis » 10 cze 2020, 15:30

armands pisze:Dziś od rana wizyta w laboratorium, które wykonuje badania dla CO i po popołudniu odbiór wyniku. Rzut okiem na zadrukowaną kartkę i … kamień z serca. PSA 0,003 mg/ml.


Gratulacje Armands,
Odzyskałeś swój nieoznaczalny poziom PSA =D Niech ten wynik pozostanie już na zawsze!


Ja odzyskałem też ale dopiero po ratunkowej RT. :/

Pozdrawiam,
Stanis
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie (+), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml; II.2019 PSA=0,012 ng/ml; VIII.2019 PSA=0,002 ng/ml, XI.2019 - koagulacja krwawiących naczyń jako skutek TomoRT ; II.2020 PSA=0,004 ng/ml ; X.2020 PSA=0,007 ng/ml; II.2021 PSA=0,010 ng/ml; X.2021 PSA=0,011ng/ml; I.2022 PSA=0,006 ng/ml; X.2022 PSA=0,008 ng/ml; VI.2023 PSA=0,012 ng/ml

________________________________________________
Take care of your body, it's the only place you have to live in!
stanis
 
Posty: 3920
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:51
Lokalizacja: Śląsk
Blog: Wyświetl blog (2)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: armands » 22 mar 2021, 13:18

Niecałe dwa tygodnie temu minęło 7 lat od mojej RP w bydgoskim CO.
Tym razem wizyta face to face z lekarzem... z maseczką z mojej strony.
Krótki wywiad, sprawdzenie wyników i wręczenie papierowej wersji skierowania do przyszłorocznej kontroli.
Wynik PSA 0,007ng/ml. Nie wnikam czemu wyższy. Mam inne, ważniejsze sprawy na głowie.
Za rok zrobi się kolejne badanie, to się zobaczy.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: armands » 03 mar 2022, 20:14

12 marca minie 8 lat od mojej prostatektomii. Tym razem wynik nieoznaczalny, a dokładnie <0,006 ng/ml.
Wizyta u urologa krótka, sprowadzona do refleksji, że odpowiednie szybkie zdiagnozowanie zagrożenia, wybór sposobu leczenia, sprawność operatora, oraz szczęście pozwoliło mi czuć się zwycięzcą w tej walce z CaPem.
No cóż, mam taką świadomość, ale ze względu na to, że bydgoskie standardy mnie nie wykluczają z dalszej opieki to za rok zrobię kolejne oznaczenie PSA i wrócę tu, aby się pochwalić.

Pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pamiętają od początku tej walki, tych co odeszli zapewniam o swojej pamięci i modlitwie.
A tym co teraz zaczynają bój z skorupiakiem, zapewniam, że można z tym skur... wygrać!

Armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Mac » 03 mar 2022, 22:55

Gratulacje. Tak trzymaj przez kolejne ...dziesiąt lat!
Maciek
Rocznik 1961

Historia badań PSA: 05.2009 - PSA 2,364 / 10.2010 - PSA 2,53 / 01.2013 - PSA 3,16 / 11.2013 - PSA 4,71 / 04.2014 - PSA 3,81 f/t 0.12 / 06. 2014 levoxa / 07.2014 - 3,82 / 11.2014 - PSA 4,23 f/t 0,11 / 03.2015 - PSA 4,62 / 04.2015 - PSA 4,09 /
Badania dodatkowe: DRE (12.2013): DRE+ wyczuwalny guzek ok. 8 mm, TRUS (02.2014): OK, Biopsja (02.2014): brak utkania nowotworowego (6 rdzeni), MRI (12.2014) gruczoł krokowy 38×32×38 (24ml) o zachowanej budowie strefowej, strefy przejściowe gruczolakowato przebudowane, nie uwidoczniono w badaniu MR typowej zmiany w kierunku CaP itp. (aparat 3 teslowy, 32 kanały - badanie przed i po kontraście z badaniem dynamicznym i dyfuzją), Test PCA3 (12.2014): Score 87 (very high), Biopsja saturacyjna (02.2015): Adenocarcinoma tubulare G1, Gleason 7(3+4) w jednym wycinku /apex strona prawa/, PIN 1 w jednym wycinku, ASAP w jednym wycinku (20 rdzeni).

RP (05.05.2015) (metodą otwartą) w MSS w Warszawie
Badanie histopatologiczne: Rodzaj materiału (węzły chłonne zasłonowe, prostata, powięź Denovillersa), Rozpoznanie: Fragmenty tkanki tłuszczowej z drobnym węzłem chłonnym bez zmian nowotworowych, Fragmenty tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych, Gruczoł krokowy 2,5×4,0×3,0 Adenocarcinoma prostatae w skali Gleasona 7 (3+4); rak nacieka wierzchołek stercza po obu stronach, oba płaty stercza (przekroje 1-5) oraz podstawę stercza po stronie prawej; utkanie nie nacieka torebki stercza; we wszystkich wycinkach margines chirurgiczny jest bez zmian nowotworowych, Fragment tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych.
Powikłania: po RP - zatorowość płucna, trzymanie moczu po 3 tygodniach od wyjęcia cewnika - bez problemów, oddawanie moczu bez większych problemów po 3 miesiącach od RP, potencja? coś się zaczyna ruszać :).

PSA po RP: 05.08.2015 - 0,003 / 04.11.2015 - 0,008 / 05.02.2016 - 0,007 / 05.05.2016 - 0,017 / 25.08.2016 - 0,012 / 9.11.2016 - 0,011 / 6.02.2017 - poniżej 0,003 / 5.05.2017 - 0,021 / 4.08.2017 - 0,018 / 6.11.2017 - 0,013 / 6.02.2018 - 0,011 / 5.05.2018 - 0,014 / 16.08.2018 - 0,016 / 3.11.2018 - 0,02 / 5.02.2019 - 0,021 / 5.05.2019 - 0,019 / 20.07.2019 - 0.019 / 6.11.2017 - 0,007 / 5.02.2020 - 0,014 ng/ml / 09.06.2020 - 0,02 ng/ml / 23.09.2020 - 0,013 ng/ml 19.05.2021 - 0,092 ng/ml 18.08.2021 - 0,011 ng/ml, 15.12.2021 - 0,016 ng/ml, 21.02.2023 - 0,024 ng/ml
Mac
 
Posty: 529
Rejestracja: 14 kwie 2015, 23:10
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: berg » 04 mar 2022, 00:05

Też gratuluję. I zazdroszczę, w sensie pozytywnym, też bym tak chciał.
Twój przykład ciągle daje mi nadzieję również na moją wygraną - startowałem z podobnego pułapu co Ty i pomimo wielu zakrętów na mojej ścieżce, cel mam oczywisty, tak jak Ty.
Twój sukces daje mi siłę.
Pozdrawiam, Bernard.
]PSA: 2018 I/6,03; II/8,67; VI/6,76 ng/ml
23.III. 2018 TRUS+biopsja; 16.IV Gleason 3+3; 8.V DILO; 10.V RTG; 29.V MR; 29.VI Scyntygrafia; 2.VII TK ; 16.X.2018 RP Bydgoszcz - operator dr J. Siekiera.
19.IX.2019. - PET 68Ga w Gliwicach;
PSA po RP: 3 tyg.-- 0,18; 7 tyg.--0,077 ; 3 miesiące -0,089; 6m-0,12; 9m -0,15 (inny lab.); 11m -0,13; 15m-0,17ng/ml; 1,5roku -0,18 ng/ml, czyli tak jak było na początku, 21m-0,22 ng/ml
12.VIII.2020. rozpoczęcie RT -True Beam w NIO Gliwice, 30.IX. zakończenie RT (70 Gy), 19.XI.2020- drugi PET,
PSA po RT: 2 miesiąc - 0,086; 5m -0,056; 8m -0,045; 1rok- 0,033; 1,5r< 0,006;
2lata < 0,006 ng/ml;
10.III. 2021 -Koronografia w Ustroniu, 30.III. -Implantacja 2 stentów w tętnicy wieńcowej RCA, 10.IV. złamanie przezkrętażowe kości udowej- operacja, 8.VI.-orzeczenie PZON: umiarkowany stopień niepełnosprawności 05-R, 27.X. Implantacja trzeciego stentu w RCA
28.II. 2022 Uretrotomia w Jastrzębiu, 11.III. Plastyka przepukliny pachwinowej sposobem Lichtenstein.
2.II. 2023druga Uretrotomia Zakażenie cewki moczowej - antybiotykoterapia; 18.VII. Uretografia.; 26.VII. Konsultacja z operatorem z Bydgoszczy - "kalibracja"
berg
 
Posty: 102
Rejestracja: 30 cze 2018, 14:41
Lokalizacja: Śląsk
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: armands » 15 mar 2023, 18:36

Minął kolejny rok... to już dziewiąty od operacji.
Dziś odwiedziłem urologa i zasadniczo to odebrałem zaproszenie na kolejna wizytę w 2024 roku (+ skierowanie na badanie krwi) oraz aktualny wynik PSA.
Niezmiennie trzymam poziom <0,006 ng/ml.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Violinek » 15 mar 2023, 20:14

Gratulacje. Dobre wieści to szczęście
Ur.1957. PSA 03.21 -10,491.PSA 05.21- 15,486. MR miednicy małej 03.21- Pirads 4. SCYNTYGRAFIA 04.21- bez zmian. BIOPSJA dr. P.S 05.21- Gleason 3+4. RARP dr.P.S - 17.06. HISTOPATOLOGIA Gleason 4+3 T3aN0LV0.PSA 29.07.21- 0.161. PSA 31.08.21- 0,151. 06.10.21 RT Gliwice. 24.11.21 zakończenie RT z wynikiem PSA całkowite 0,047, po 3 miesiącach od RT- 0,008, PSA 06.22 - 0.004, PSA 11.22 - 0,004
Violinek
 
Posty: 245
Rejestracja: 04 cze 2021, 09:48
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Mac » 15 mar 2023, 22:47

Super, gratuluję.
Maciek
Rocznik 1961

Historia badań PSA: 05.2009 - PSA 2,364 / 10.2010 - PSA 2,53 / 01.2013 - PSA 3,16 / 11.2013 - PSA 4,71 / 04.2014 - PSA 3,81 f/t 0.12 / 06. 2014 levoxa / 07.2014 - 3,82 / 11.2014 - PSA 4,23 f/t 0,11 / 03.2015 - PSA 4,62 / 04.2015 - PSA 4,09 /
Badania dodatkowe: DRE (12.2013): DRE+ wyczuwalny guzek ok. 8 mm, TRUS (02.2014): OK, Biopsja (02.2014): brak utkania nowotworowego (6 rdzeni), MRI (12.2014) gruczoł krokowy 38×32×38 (24ml) o zachowanej budowie strefowej, strefy przejściowe gruczolakowato przebudowane, nie uwidoczniono w badaniu MR typowej zmiany w kierunku CaP itp. (aparat 3 teslowy, 32 kanały - badanie przed i po kontraście z badaniem dynamicznym i dyfuzją), Test PCA3 (12.2014): Score 87 (very high), Biopsja saturacyjna (02.2015): Adenocarcinoma tubulare G1, Gleason 7(3+4) w jednym wycinku /apex strona prawa/, PIN 1 w jednym wycinku, ASAP w jednym wycinku (20 rdzeni).

RP (05.05.2015) (metodą otwartą) w MSS w Warszawie
Badanie histopatologiczne: Rodzaj materiału (węzły chłonne zasłonowe, prostata, powięź Denovillersa), Rozpoznanie: Fragmenty tkanki tłuszczowej z drobnym węzłem chłonnym bez zmian nowotworowych, Fragmenty tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych, Gruczoł krokowy 2,5×4,0×3,0 Adenocarcinoma prostatae w skali Gleasona 7 (3+4); rak nacieka wierzchołek stercza po obu stronach, oba płaty stercza (przekroje 1-5) oraz podstawę stercza po stronie prawej; utkanie nie nacieka torebki stercza; we wszystkich wycinkach margines chirurgiczny jest bez zmian nowotworowych, Fragment tkanki tłuszczowej bez zmian nowotworowych.
Powikłania: po RP - zatorowość płucna, trzymanie moczu po 3 tygodniach od wyjęcia cewnika - bez problemów, oddawanie moczu bez większych problemów po 3 miesiącach od RP, potencja? coś się zaczyna ruszać :).

PSA po RP: 05.08.2015 - 0,003 / 04.11.2015 - 0,008 / 05.02.2016 - 0,007 / 05.05.2016 - 0,017 / 25.08.2016 - 0,012 / 9.11.2016 - 0,011 / 6.02.2017 - poniżej 0,003 / 5.05.2017 - 0,021 / 4.08.2017 - 0,018 / 6.11.2017 - 0,013 / 6.02.2018 - 0,011 / 5.05.2018 - 0,014 / 16.08.2018 - 0,016 / 3.11.2018 - 0,02 / 5.02.2019 - 0,021 / 5.05.2019 - 0,019 / 20.07.2019 - 0.019 / 6.11.2017 - 0,007 / 5.02.2020 - 0,014 ng/ml / 09.06.2020 - 0,02 ng/ml / 23.09.2020 - 0,013 ng/ml 19.05.2021 - 0,092 ng/ml 18.08.2021 - 0,011 ng/ml, 15.12.2021 - 0,016 ng/ml, 21.02.2023 - 0,024 ng/ml
Mac
 
Posty: 529
Rejestracja: 14 kwie 2015, 23:10
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Plaster52 » 16 mar 2023, 01:13

Armands,

gratuluję i cieszę się razem z Tobą.

Twój przewodnik dot. przebiegu RP w CO Bydgoszcz jest doskonały i myślę, że nadal winien stanowić źródło wiedzy dla kolejnych walczących z RGK.

Pozdrawiam - Plaster
Plaster52
Administrator
 
Posty: 949
Rejestracja: 17 mar 2019, 21:10
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: armands » 06 mar 2024, 21:24

Dziś po prawie 10 latach od prostatektomii zakończyłem, a dokładniej to Centrum Onkologii zakończyło nadzór nad stanem mojego zdrowia.
Odebrałem wynik PSA (<0,006 ng/ml) co mnie niezmiennie ucieszyło.
Miałem wykonane USG i w krótkiej rozmowie z lekarzem prowadzącym (niezmiennie ten sam urolog z bydgoskiego CO) porozmawialiśmy na temat tej dekady i zmian jakie zaszły szczególnie w technice operacyjnej.
Aktualnie Bydgoszcz korzysta z robota da Vinci i takie zabiegi jak mój (klasyczne) są rzadkością. Pacjentów coraz więcej, pobyty w szpitalu krótsze.
Niestety niepokoi wykrywalność raka prostaty u coraz młodszych pacjentów. To już nie jest choroba starszych panów.
Na koniec ucisnąłem rękę doktora KK i podziękowałem za ten całkiem spory kawał współpracy.

No cóż... coś się skończyło, ale nie zamierzam tak całkiem zapomnieć o diagnostyce.
Co roku prywatnie zgłaszam się na badanie USG jamy brzucha, to teraz dojdzie co roczna diagnostyka PSA.

Pozdrawiam
Armands
Rocznik 1961
Historia badań PSA: 03.2009 - PSA 3,60 / 12.2010 - PSA 4,70 / 09.2013 - PSA 13,31 wtedy pierwsza wizyta u urologa / 10.2013 - PSA 10,70 / 01.2014- PSA 15,28
Badania dodatkowe:DRE (09.2013): stercz nie powiększony, symetryczny, jednorodny / TRUS: Stercz o wym. (HxLxW) 29,6x43,4x51,4 Objętość 34,5ml. Pęcherzyki nasienne gładkie, symetryczne bez patologii. Pęczki naczyniowo-nerwowe prawidłowe.
Biopsja (10.2013) (12 rdzeni): Prawy szczyt (1 rdzeń) - Prostatic carcinoma G 2+2=4/10, Reszta rdzeni czysta.
Scyntygrafia (01.2014): bez ognisk aktywnego proc. rozrostowego. MRI (01.2014): Gruczoł krokowy o zachowanej budowie strefowej. Zarys zewnętrzny gładki. W tylnej strefie obwodowej po str. lewej obszar o niskim sygnale w sekw. T2, wielk. 13x8mm. Obustronnie w pachwinach węzły chłonne wielk. do 10 mm po stronie prawej. Oba UKM-y i moczowody bez cech poszerzenia. Kości miednicy bez cech meta.

RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (03.2014) Operator dr. Jerzy Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (12 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+3=6 (pT2c N0), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-)

PSA po RP: - po 3 miesiącach - 0,028 ng/ml, od 6 miesiąca do chwili obecnej (6 lat od RP) <0,002 ng/ml. Aktualnie po 10 latach od RP <0,006 ng/ml
Trzymanie moczu po RP 100%. Potencja osłabiona, ale umożliwiająca współżycie (od 9 lat bez wspomagania lekami). Moja ocena sprawności na 80-90%

http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=1418
Mój dzienniczek- instruktaż pobytu w bydgoskim CO
http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=38&t=1536
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
Awatar użytkownika
armands
 
Posty: 2730
Rejestracja: 31 paź 2013, 11:27
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 06 mar 2024, 21:29

Witaj, powodzenia. Ja badanie mam w kwietniu, to już będzie 12-sta rocznica.
Pozdrawiam, już EMERYT.
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 665
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: r.1961 PSA 10.7 ng/ml BxGl.2+2cT2a RP Gl.3+3pT2c

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 06 mar 2024, 23:06

Armands, Krzy50, gratulacje.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6878
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Poprzednia

Wróć do NASZE HISTORIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: allmartt, Google [Bot], Janek61KR i 201 gości

logo zenbox