Zatrzymane posty (Tylko dla Administratorów)

Re: Spotkanie forumowiczów 17.10 Łódź

Nieprzeczytany postautor: wlobo135 » 20 paź 2015, 13:44

Próbuję doprowadzić do zażegnania naszych forumowych niesnasek, ale niestety nie jest to łatwe. Dzisiaj Jola podesłała mi tekst Okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy z prośbą o opublikowanie go na forum co niniejszym czynię:

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Czernicki,
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej

Pragnę przypomnieć Koleżankom i Kolegom Lekarzom i Lekarzom Dentystom, że zgodnie z przepisami Kodeksu Etyki Lekarskiej nie powinni brać udziału w żadnych promocjach i reklamach. Przy czym "nie powinni" oznacza w tym przypadku - nie mogą.
Mówię nie tylko o reklamowaniu leków, ale także np. samochodów, operatorów telefonii cyfrowej, sprzętów, biur podróży itp.
Lekarz może oczywiście informować pacjentów o lekach tańszych i oferowanych w promocji, ale tylko wtedy, gdy informacje takie pozwolą mu osiągnąć cel leczniczy. Zaangażowanie w jakiekolwiek akcje promocyjne leków podważa zaufanie pacjenta do lekarza i narusza godność naszego zawodu.
Zdarza się jednak, że nasi lekarze uczestniczą w reklamach, często dlatego, że nie wiedzą, że tego nie wolno im robić. Niestety, nie są chyba zorientowani, co im wolno. Nie znają też być może Kodeksu Etyki Lekarskiej, który przecież wprost mówi, że lekarz nie może reklamować nie tylko wyników swojej pracy i że nie powinien wyrażać zgody na używanie swojego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.
Lekarz musi dbać o wizerunek. Nie powinien się włączać w żadne akcje, które mogą podważać jego autorytet w środowisku i wśród pacjentów. Wiele pokoleń lekarzy pracowało na dobrą opinię o tym środowisku.
Dlaczego lekarze występują w reklamach? Sądzę, że - po pierwsze - ulegają presji bardzo aktywnych firm farmaceutycznych i przedsiębiorstw produkujących wszelkiego rodzaju parafarmaceutyki lub inne dobra. Po drugie, powodem są po prostu pieniądze, które można otrzymać za udział w reklamie. Takie działania zmuszają niestety Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej do działania, bowiem jest to ewidentnie przewinienie zawodowe. Często jednak wystarcza rozmowa wyjaśniająca, by lekarz zrezygnował z takich działań i nie podejmował ich w przyszłości. Rzadko, ale jednak zdarza się, że Rzecznik musi takie sprawy kierować do Okręgowego Sądu Lekarskiego.
Apeluję do Koleżanek i Kolegów, by pamiętali o przepisach Kodeksu Etyki Lekarskiej, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zwracali się do nas, do Okręgowej Izby Lekarskiej, do Okręgowego Rzecznika. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności.

Przypominam przepisy Kodeksu Etyki Lekarskiej mające zastosowanie w tych sprawach:
Art. 1.
3. Naruszeniem godności zawodu jest każde postępowanie lekarza, które podważa zaufanie do zawodu.
Art. 14.
Lekarz nie może wykorzystywać swego wpływu na pacjenta w innym celu niż leczniczy.
Art. 63.
1. Lekarz tworzy swoją zawodową opinię jedynie w oparciu o wyniki swojej pracy, dlatego wszelkie reklamowanie się jest zabronione.
2. Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.

Notowała egw
Awatar użytkownika
wlobo135
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 4023
Rejestracja: 18 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Sydney
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Spotkanie forumowiczów 17.10 Łódź

Nieprzeczytany postautor: rakar » 20 paź 2015, 17:47

Taaa, znaczy nic się nie stało, a wszystkiemu winna jest wszechobecna komercja. A tamten, przedmiotowy post? E tam, zwykła pyskówka. Joleczko, nie bądź trywialna, nie uchodzi, szanuj naszą inteligencję. Do rowerzysty napisałaś:

"Rowerzysto,
To jest moje zdanie na temat tego, co złego się na forum dzieje, bo istotą konfliktu nie są żadne pyskówki, tylko coraz bardziej widoczna komercyjność forum.
Pozdrawiam,
Dunol"


Niestety, tak nie jest, i doskonale o tym wiesz. Owszem, nieraz pyskowano sobie, ale zawsze jakoś się godziliśmy, niestety, nie tym razem.

No dobra, ad rem odnośnie etyki lekarskiej. Profesorowie, to tacy fajni starsi panowie, pewni dobrzy dziadkowie, lubię słuchać ich bajania. Zasady etyki dla lekarzy - poważna sprawa. Rzeczywiście, dostrzegam te, o których Pan profesor mówi, ubolewam, ze ranga zawodu lekarza, tak podupadła (inne zresztą też). Nieraz dawałem temu wyraz w swoich postach, nota bene, które Jola czasami krytykowała, że zajmuję się duperelami. Jakoś tak, pewnie przez zapomnienie, Pan profesor nie dostrzega inny, nie tyle etyczny, co raczej niebezpieczny dla zdrowia proceder, mianowicie zatrudnianie, podawanie swojego nazwiska do wykazu niezbędnych specjalności obow. przy tworzeniu prywatnych klinik, i czego tam jeszcze. Czy to w porządku, że specjalista na etacie, ma swój prywatny gabinet w szpitalu, w którym pracuje? Że, co nie rzadkie, po pracy w prywatnym ośrodku, w państwowym odpoczywa, albo pada ze zmęczenia? Czy ktoś tego chciał, czy nie chciał, zawód lekarza to misja, ale odpowiednio wynagradzana. Co ja tu będę pisał o sprawach oczywistych.

Zaczynam się domyślać, że nasza Jola bardzo lubi porządek, ale wg swoich reguł, zasad. Próbuje je przenieść na nasze forum. Umiłowanej przez nas Joli, bardzo nie podobało się, że dr P. Salva porozmawiał z pacjentami, wymienił uwagi, pokazał swoje osiągnięcia. Jestem dumny, że chciał porozmawiać na naszym forum. Przecież jest bardzo dobrym specjalistą. Zabronić? Zresztą, pisał w 'niekomercyjnym' wątku. Później to się pomieszało. Jedynym przedstawicielem niemieckiej kliniki, która założyła sponsorowany wątek, to przedstawiciel firmy NewCare, reprez. kliniki. Umieściłem tam jeden, jedyny post jako administrator przedstawiający metodę leczenia przy pomocy Da Vinci, której dziś bez wahania poddałbym się. Wszystkie inne wpisy, to rzeczywiście były jakieś nieudolne próby reklamy, a które bez wahania usunąłem. Żaden lekarz tego nie robił, żeby było jasne. Nie dotyczy to oczywiście naszych kolegów, jak Leonardo i inni, którzy są pacjentami tamtej kliniki, a pisali na forum wcześniej, niż NewCare. Wielu pisze o dobrych wynikach leczenia np. w Bydgoszczy, mam im zabronić? Namawiam na policzenia do stu, i opamiętać się, nim się coś walnie.

Był kiedyś pewien urolog z Łomży, który próbował reklamować usługi medyczne w swoim ambulatorium. Żadnych innych, płatnych nie było! Niektórzy sposobem próbowali to zrobić, ale od 01 czerwca urwał się z takim kontakt.

O żadnych innych komercjach, poza tą wyżej wspomnianą, nic nie wiem. Przypominam, że Gronau jest usytuowana w RFNie, inna etyczna jurysdykcja.

Jola tymi swoimi wpisami doprowadza sprawy informowania o ośrodkach leczniczych do absurdu. Nas etyki lekarskie nie obowiązują. Moim obowiązkiem jest zabezpieczenie funkcjonowania forum. Jeżeli trafi się odp. sponsor,wykorzystam okazję, z tym, że jeżeli będzie to reklama, to zgoła inaczej umieszczona. Czy zapomniałaś koleżanko co było w 2010 roku? Zapomniałaś jak forum padało pod egidą Abbotta? Czy kiedykolwiek później od przejęcia, wyciągałem do koleżeństwa rękę o ściepę na koszty forum? To dla mnie byłoby nie do przejścia! Bo wtedy bym się skrewił - darmo dostałem, darmo oddaję. Nikt mi nie zabroni szukanie donatorów. To, jak ojciec rodzinie zabezpiecza byt, a jak po ciężkiej pracy spocznie, zdrzemnie się, wymaga odrobinę spokoju, zrozumienia, minimum szacunku, a nie prowadzenie rozrób.

Właściwie nie mam o czym więcej pisać. Nie chcę więcej odpisywać na sztucznie tworzony problemy. Uprzejmie proszę o niepodbijanie bębenka, nie ciągnięcie wątku. Chcę poinformować, że nasz portal jest przykładowym, nieustającym projektem tworzenia e-wolontariatu, na podstawie którego inni uczą się, jak rozwijać więzi środowiskowe poprzez internet. A tu taka siurpryza. Basta.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru.
Ur.1949
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml
Awatar użytkownika
rakar
Administrator
 
Posty: 8100
Rejestracja: 09 lip 2007, 09:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Hej, hej, hej sokoły

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 21 paź 2015, 15:25

Witam Przyjacielu: Edward Przekazuję pozdrowienia od Rusałek i wszystkich którzy czytali ale odeszli z Forum. Atmosfera jeszcze nie sprzyjająca zdrowiu, więc dam jeszcze sobie spokój.Edward Ciesze się że lepiej bo Kornik czeka na Wodowanie.Pozdrawiam .Koledzy i Nasze Panie przesyłam Byście byli Twardzi i wygrali walkę z Skorupiakiem !
ZOMO'82-89
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1377
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Hej, hej, hej sokoły

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 21 paź 2015, 16:49

Edward nic tajemniczego tu nie ma , piszę z dziewczynami i one prosiły bym Cie Pozdrowił , bo one nie wchodzą na forum !, tak jak i chłopcy !. ja nie chcę bo zadra w Postaci jak Zosia mi wyliczyła Długość Życia i porównała do Długości Życia Włodka / niech żyje nawet 100 lat czego mu Życzę / to mało mię szlak nie trafił! jak jest Moderatorem to Powinna nas pocieszać i pomagać bo każdy z nas wpada w Stres , a ona jak Maszyna podaje tylko bezdusznie to co wyczyta! u mię to miałem 4 Wylew krwi do Mózgu, i przyplątała się Zaćma ,no i czekam na operację PSA 0,05. ale po zaporze Hormonalnej do 2 Grudnia / po lodach z wnuczusiem w Pradze/język to sobie Przydeptywałem z łakomstwa. już nie odpiszę chyba z Bostonu bo dostałem wizę lub Jerozolimy od Wnuków Pozdrawiam , trzymaj Się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZOMO'82-89
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1377
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Hej, hej, hej sokoły

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 22 paź 2015, 11:29

Edwardzie to Utkwiło Bardzo głęboko w Podświadomości, tego nie da się tak usunąć Wybacz !. Wolno mi siedzieć przy Kompie tylko Pół godziny ! Wiem i Przekażę Magdzie i i innym Pozdrowienia Od Ciebie , a Nowy Temat Popieram ! to Historia !. Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZOMO'82-89
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1377
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Hej, hej, hej sokoły

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 22 paź 2015, 12:38

Nie na temat
Edward :teraz syn przyniósł nowe Okulary ! więc mogę dokończyć Myśl: Bo gdyby Na na tym Forum Było mniej tchórzy a więcej Ludzi z jajami,to by było więcej ludzi chorych. No ale widocznie lubią jak Ktoś skacze Im po Głowie.Ale nie ja i Ty! odnośnie szukania Wroga za wielką Woda , tylko po co Mają pod Reka Abordygenów !!!!!?????.
Pozdrawiam !.

ZOMO'82-89

Jeszcze raz takie zachowanie (będzie to trzecie), zablokuję dostęp do forum.
Jest to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1377
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Hej, hej, hej sokoły

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 22 paź 2015, 15:09

Edward : fajka pokoju ? żarty Cię nie Opuszczają , teraz widzisz na czym to Polega ! likwidacja Postu !!!!! tak jak w Komuniżmie / nie po linji Wont/ Usunięty Przez Moderatora bez mojej zgody i pytaniu czy się zgadzam ! nie to Są pogaduchy i regulamin zresztą do Piekła forum z nim ! Ale to uważam za szczyt Chamstwa !.
odpisz ale nie przez Forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZOMO'82-89
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1377
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Spotkanie forumowiczów 17.10 Łódź

Nieprzeczytany postautor: rakar » 22 paź 2015, 21:56

Jaki, który dopisek, do diaska?
Oczywiście odpowiem, po czym skończymy tę dyskusję.
Awatar użytkownika
rakar
Administrator
 
Posty: 8100
Rejestracja: 09 lip 2007, 09:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Spotkanie forumowiczów 17.10 Łódź

Nieprzeczytany postautor: rakar » 22 paź 2015, 22:32

No i nie doczekałem się odpowiedzi, a do rana nie myślę ślęczeć.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru.
Ur.1949
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml
Awatar użytkownika
rakar
Administrator
 
Posty: 8100
Rejestracja: 09 lip 2007, 09:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: 4Kscore®Test

Nieprzeczytany postautor: marko » 30 lis 2015, 11:17

Podczas mojej wizyty u dr R.S. w W-wie w październiku, doktor wspomniał o nowym teście wspomagającym diagnostykę RGK po ujemnej biopsji, dokładna nazwa testu to "4Kscore". Pierwsze próbki krwi do testu, będą pobierane na początku grudnia w przychodni "Onkolmed" w Warszawie. Z tego co wiem, to test ma kosztować ok.1400 zł. Pobrane próbki, wysyłane mają być do badania w placówce badawczej w europie zachodniej. Przed pobraniem, konieczny jest wywiad lekarski.
Także jak jesteś zainteresowany, to zadzwoń tam i umów termin.
rocznik 1958, 3.01.14-PSA 40,51 fPSA 11,353; 21.01.14-PSA 8,93; 11.02.14 PSA9,32; 4.03.14-PSA 9,56; 26.03.14 PSA 8,63; 15.04.14 PSA 6,81; 6.05.14- PSA 5,93; 29.05.14 PSA- 4,67; 18.06.14-PSA 5,81 fPSA 0,498; 18.07.14-PSA 4,24 fPSA 0,418; 8.08.14-PSA 2,38 fPSA 0,4; 18.10.14-PSA 2,63 fPSA 0,39; 24.12.14-PSA 3,25; 24.02.15-PSA 4,48; 21.04.15-PSA 4,17: 20.05.15-PSA 4,31; 24.06.15-PSA 3,67 fPSA 0,50; 1.09.15-PSA 3,89 fPSA 0,51; m-c IX.15 MP MRI-strefa obwodowa prawa, pasmowata zmiana wym:6x5x6mm, PI-RADS 3; 6.10.15-PSA 4,57, biopsja 2.XII.2015 ujemna; 18.05.16-PSA 4,21; 3.06.16-posiew nasienia- Enterococcus Faecalis-zlecony antybiotyk na 21 dni; 6.06.16-PSA 4,97 fPSA 0,185???; 14.06.16 PSA 5,04 fPSA 0,58
marko
 
Posty: 63
Rejestracja: 26 maja 2014, 13:17
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: LechB » 01 gru 2015, 13:18

Kemoturf, Ty sie nie wychylaj z takimi wiadomosciami, bo adminstratorzy spala Cie stosie w imie porawnosci.
LechB
 

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: ewaryn » 01 gru 2015, 15:40

zosia bluszcz pisze:Gratulacje!

A swoja droga, to biedni ci zakwaszeni permanentnie, ryz konsumujacy Japonczycy ;)

Dieta potrafi wzmocnić układ immunologiczny
To poprawia psychikę
To z kolei też wzmacnia układ immunologiczny
Pani Zosiu, daj se pani spokój z tymi tekstami.
Wszyscy oczekują wsparcia! A nie dołowania.
Ponieważ tu jest jak jest, rzadko tu bywam.
Pozdrowienia
ewaryn
 
Posty: 2942
Rejestracja: 17 lis 2008, 08:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: LechB » 01 gru 2015, 15:57

ewaryn, zosia bluszcz jest zbyt tepa, zeby takie informacje zrozumiec
LechB
 

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: aga59 » 01 gru 2015, 16:42

lechb,
obrażanie kogokolwiek na forum źle świadczy o poziomie obrażającego.
aga59
ur.1951, iPSA=18-X/2010,biopsjaX/2010-Gleason3+4,utkanie nowotworu 40%,30 dni APO-FLUTAM po 14 dniach 1 dawka ZoladexLA10,8 PR-II/2011 RCO-Bydgoszcz,50%wiązekNN
po PR:Gleason3+3, węzły czyste,brak naciekania pęcherzyków!!!!pT2cNO,Grade2, PSA3tyg-0,003/0,004/0,018,PSA6tyg=0,005!PSA12 tyg=0,008,7mies=0,002,10mc:0.017,13mc:0,002,17mc:0,022,23mc:0,044
30mc:0,090;33mc:0,118;36mc:0,150;38mc:0,1,39mc start RT 3D-IMRT X 15MeV 37x2Gy,3mc po RT=0,036;6mc po RT=0,013;10mc po RT=0,024;13mc=0,012;17mc=0008:21mc=0,004;25mc=0,004;28mc-0,01;35mc-0,009;41mc-0,009
http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=385
aga59
 
Posty: 971
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:42
Lokalizacja: okolica Łodzi
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: LechB » 01 gru 2015, 16:50

aga59, nie martw sie o moj poziom daje sobie z nim rade, a Ty zajmij sie podlizywaniem :)
LechB
 

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: MAREK P. » 01 gru 2015, 17:09

:) jak w normalnej polskiej rodzinie ,
to tylko świadczy że dyskusja na forum jest autentyczna
i cez cenzury :cool:
MAREK 2015 (SUWAŁKI) ,UR.1962
X/ 2014 PSA 14,5 ;II/2015 BIOPSJA G-3+3=6;
III/2015 HT- ZOLADEX 10,8-STOP;IV/2015 TK=OK,SC-OK
V/2015 PSA-4,1;VI/2015 RP ZAŁONOWA -pT3a pNO ;
G-4+3-7;VII/2015 PSA -0,03;VIII/2015 PSA -0,01;
VIII/2015 PSA- 0,00,IX/2015 PSA- 0,01,X/15 -0,01;T-4,53
II/16- 0,00; VI/16-0,02, VII/16-0,01
Mój wątek :
viewtopic.php?t=1993
Awatar użytkownika
MAREK P.
 
Posty: 312
Rejestracja: 17 lip 2015, 18:56
Blog: Wyświetl blog (16)

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: LechB » 01 gru 2015, 17:12

Jak zoska albo rakar sie obudza to bedzie wielki ryk, cenzura tez :)
LechB
 

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 01 gru 2015, 19:31

LechB, obrażasz ludzi.
Krzy50
 
Posty: 632
Rejestracja: 18 lut 2012, 21:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: LechB » 01 gru 2015, 19:57

Madrych ludzi nie da sie obrazic :)
LechB
 

Re: Szybko wykryty rak G(4+5) a juz przerzuty. Co dalej robi

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 01 gru 2015, 19:59

Przesadzasz!
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
Krzy50
 
Posty: 632
Rejestracja: 18 lut 2012, 21:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Zatrzymane posty (Tylko dla Administratorów)

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 21 gru 2015, 11:33

Taki oto wierszyk towarzyszyl zyczeniom swiatecznym (sic!) Smoka - wpis dzisiejszy.Zaś nowej władzy w Polsce zadedykuję wierszyk Wiesława Dymnego z Piwnicy Pod Baranami.

Wam życzymy popłuczyny
Zgniłej śliny śmierdłej szczyny
Zdechlizny oraz plwociny
Tego złego wam życzymy

Żeby wam się kiepsko działo
Żeby ciało wam śmierdziało
Żeby ręce odleciały
Żeby nogi wam zdrewniały


Żeby zęby wam spróchniały
Żeby dupy nie dawały
Żeby ptaszek wam nie stawał
By dostatek niedostawał

Żeby zboże wam wygniło
Bydło by się sparszywiło
Żeby krowy wam się gziły
A dzieciaki potopiły

Żeby ogień strawił wszystko
Żeby wam się wściekło psisko
Żeby was ugryzła żmija
Język zmienił w kawał kija

Żeby życie wam obrzydło
Byście mieli motowidło
Głowy żeby skołtuniały
Żony żeby się puszczały
Takiego businessu
Życzy wam
Łazik z Tormesu

Byście spuchli jak puchlidło
Omamieli jak mamidło
Ogłupieli zbaranieli
Byście w końcu oszaleli

Żeby wszystko z rąk leciało
Ciasto łajnem by śmierdziało
W każdym kątku było gówno
Byście z głodu puchli równo

Żeby wrony oczy zjadły
Konie świnie w chlewie padły
Plecy włosem wam porosły
Byście byli jak te osły

Żeby wam na waszej głowie
Rosło wielkie wodogłowie
By się w jad zmieniła ślina
Pod pachami opuchlina

Byście w kępki wyłysieli
Wylinieli ocipieli
Ślepia jak u basedowa
Jako ceber pusta głowa

W kiszkach glizdy jak węgorze
Bród ubóstwo zaś w komorze
Żeby żarły was robaki
Byście mieli cztery raki
Takiego businessu
Życzy wam
Łazik z Tormesu

Żeby życie było plagą
Każda prawda była blagą
Żeby ruja i porubstwo
Zepchnęło was w ubóstwo

Żeby twarde miękkim było
Złoto w błoto się zmieniło
Mięso było samą żyłą
I to żyłą mocno zgiętą

By syfilis i cholera
Wam doskwierał i pożerał
Żeby generał jej gmerał
A wam w piersiach ból doskwierał

By wam serca zapleśniały
Wątroby się rozleciały
Paznokcie się odklejały
Nosy ropą zaropiały

Żeby święci między nami
Byli wszyscy grzesznikami
Żeby wasze ideały
Zwykłą bzdurą się stawały

Byście klęli i szydzili
W złości gniewie zawsze żyli
Żeby wam się wszystko wściekło
A nagrodą było piekło
Takiego businessu
Życzy wam
Łazik z Tormesu
[color=#FFBF00]..........................Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 6823
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:06
Blog: Wyświetl blog (0)

PW

Nieprzeczytany postautor: diego » 17 kwie 2016, 18:29

Mam pytanie od dwóch dni nie mam dostępu do PW czy coś zostało zablokowane
diego
ur 1948 PSA 2004r -2,05,2006-2,5, 2007-2,28, 2012-3,57 USG przez lata OK przerost prostaty zwapnienia leczenie Doxar i obserwacja.
Rok 2012 PSA -3,57 i wątpliwości lekarza biopsja wynik Adenocarcinoma GI Gleason 3+3=6 w jednym płacie zajęte mniej niż 1o% w drugim 20%pobrane 10 punktatów o prawidłowj wielkości od 1,0 do 1,4 mm scany TK I MR czyste, leczenie Flutamid 14 dni 3x1 ,31 dni 2x1 ,Zoladex 10,8 -
4.07.12r TPSA 0,23 od 10.07 RT 76Gy/g 35 frakcji techniką IMRT z planowaniem w 3D kontrola
PSA
trzy tygodnie po RT 0,04 26.09.12 Eligard 45
13.11.12r-elektroresekcja TURP- tunelizacja monopolarna stercz
14 tygodni po RT PSA-0,011,15 tygodni po RT-0,01 CEA 3,38 maj13r PSA 0,008 sierpień
13r-001 druga tunelizacja,
styczeń 14r PSA <0,002 marzec <0,002, wrzesień <0,002, styczeń15r <0,002,wrzesień <0,002
koniec HT od marca 2015r,
grudzień 15r <0,002
marzec 16 r - 0,03
maj 16r trzecia tunelizacja
czerwiec 16r - 0,01
wrzesień 16r - 0,02
marzec 17r - 0,025
wrzesień 17r - 0,038
diego
 
Posty: 254
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:04
Blog: Wyświetl blog (0)

PW

Nieprzeczytany postautor: andyfajka » 17 kwie 2016, 18:49

diego pisze:Mam pytanie od dwóch dni nie mam dostępu do PW czy coś zostało zablokowane
diego

Potwierdzam!
Co się dzieje ?
Jedrek
[audio][/audio]Ur.1954;
2012 VIII/30,61/XII 2012 przed LPR 25,58.
2012 XII LRP pT3bN1M1a Gl.3+4 Marginesy ?
2013 /I-1,16 / /VIII PSA-3,0 PET/CT: - PRZERZUTY 09/2013 HT
2013 /0,663/
2014 <0,002
2015 <0,002
2016 <0,002
2017 <0,002 Styczeń
...............................................................................................................................
DODATKOWO OD 30 ROKU ŻYCIA LECZONE ZZSK
----------------------------------------------------------------------------
Verba docent, exempla trahunt
..................................................................................................
http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=1385
Awatar użytkownika
andyfajka
 
Posty: 602
Rejestracja: 07 lip 2013, 12:23
Blog: Wyświetl blog (1)

PW

Nieprzeczytany postautor: diego » 17 kwie 2016, 20:37

Dzięki Admn wytrzymamy do jutra
pozdrawiam diego
ur 1948 PSA 2004r -2,05,2006-2,5, 2007-2,28, 2012-3,57 USG przez lata OK przerost prostaty zwapnienia leczenie Doxar i obserwacja.
Rok 2012 PSA -3,57 i wątpliwości lekarza biopsja wynik Adenocarcinoma GI Gleason 3+3=6 w jednym płacie zajęte mniej niż 1o% w drugim 20%pobrane 10 punktatów o prawidłowj wielkości od 1,0 do 1,4 mm scany TK I MR czyste, leczenie Flutamid 14 dni 3x1 ,31 dni 2x1 ,Zoladex 10,8 -
4.07.12r TPSA 0,23 od 10.07 RT 76Gy/g 35 frakcji techniką IMRT z planowaniem w 3D kontrola
PSA
trzy tygodnie po RT 0,04 26.09.12 Eligard 45
13.11.12r-elektroresekcja TURP- tunelizacja monopolarna stercz
14 tygodni po RT PSA-0,011,15 tygodni po RT-0,01 CEA 3,38 maj13r PSA 0,008 sierpień
13r-001 druga tunelizacja,
styczeń 14r PSA <0,002 marzec <0,002, wrzesień <0,002, styczeń15r <0,002,wrzesień <0,002
koniec HT od marca 2015r,
grudzień 15r <0,002
marzec 16 r - 0,03
maj 16r trzecia tunelizacja
czerwiec 16r - 0,01
wrzesień 16r - 0,02
marzec 17r - 0,025
wrzesień 17r - 0,038
diego
 
Posty: 254
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:04
Blog: Wyświetl blog (0)

PW

Nieprzeczytany postautor: dowalki » 17 kwie 2016, 22:01

diego pisze:Mam pytanie od dwóch dni nie mam dostępu do PW czy coś zostało zablokowane
diego


Jakby było PW, to bym się zapytał na PW. Ale że nie ma PW, to się zapytam publicznie: czemu Wy o niedziałaniu PW gadacie w tytule "Płyty z RTG"? I to nawet admin :)
dowalki ur. 1951 mój wątek

XII 2010 - PSA 0,44; I 2013 - PSA 1,34; XI 2013 - PSA 1,88; III 2014 - PSA 2,53; V 2014 - PSA 2,51; VII 2014 - PSA 3,05; X 2014 - PSA 3,37
XI 2014 - biopsja prostaty (ujemna, BPH)
II 2015 - PSA 5,03; VII 2015 - PCA3 193 (high); VIII 2015 - PSA 6,99; X 2015 - PSA 10,17
X 2015 - MR zmiany prawy płat - PIRADS 5; XI 2015 - biopsja prostaty (celowana) rak prawy płat Gleason 6 (3+3) 50%; RTG płuc OK, scyntygrafia OK, TK OK
XII 2015 - rozpoczęto przyjmowanie Bi.Bran 1000 i B17; PSA 9,27; I 2016 - PSA 9,07; III 2016 - PSA 8,66
I 2016 - karta DILO
31 III 2016 - RP w CO Bydgoszcz
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (7 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+4=7 (pT2cN0) (Grade group 2; WHO 2016), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-).
V 2016 - PSA < 0,003; VI 2016 - PSA < 0,003; IX 2016 - PSA < 0,003; XII 2016 - PSA < 0,003
III 2017 - PSA < 0,003; IX 2017 - PSA < 0,003
dowalki
 
Posty: 159
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:12
Blog: Wyświetl blog (0)

PW

Nieprzeczytany postautor: chief_admin » 17 kwie 2016, 23:22

Ponieważ tu zadano pytanie, więc odpowiedziałem.
Został założony wątek -pytanie w tej samej sprawie, zatem go zlikwiduję.

Po pewnym czasie, pow. posty zostaną usunięte.

Rano skontaktuję się z informatykiem, i poproszę o szybkie działanie.

Jeszcze raz przepraszam za niedogodności.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru.
Ur.1949
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml
Awatar użytkownika
chief_admin
Administrator
 
Posty: 760
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Prywatne wiadomości

Nieprzeczytany postautor: kicanty » 18 kwie 2016, 10:52

Dzień dobry


Mam problem z prywatnymi wiadomościami. Wygląda na to, że ta funkcja jest u mnie niedostępna. Czyżbym naruszył regulamin. Pozdrawiam
lat 54
18.01.2016 PSA CALKOWITY 8.58 ng/ml
PSA WOLNY 0.592 ng/ml

18.02.2016 BIOPSJA
Nowotwór znajduje się w 4 wycinkach z płata lewego, zajmując od 10 do 40% ich powierzchni, nie dochodzi do ich końców zewnętrznych.
RP metodą otwartą 14.03.2016 Szpital Gdańsk- Zaspa- oddział urologii
Wynik badania his.pat
acinar adenocarcinoma G1, Gleason 3+3, grade group1; WHO 2016
Nowotwór obecny w obu płatach prostaty, jest ograniczony do gruczołu krokowego, jakkolwiek margines do płaszczyzny cewkowej po stronie prawej ma wymiar poniżej 0,1mm.
pT2c, pN0, R0

PSA 8 tygodni po operacji <0,003 ng/ml
PSA 3 miesiące po operacji ( 14.06.2016 )<0,003 ng/ml
PSA 6 miesięcy po operacji ( 14.09.2016) = 0,005 ng/ml
PSA 12 miesięcy po operacji ( 14.03.2017 )= 0,026 ng/ml
PSA 15 miesięcy po operacji ( 21.06.2017)<0,003 ng/ml
PSA 21 miesięcy po operacji ( 13.12.2017) = 0,006 ng/ml
kicanty
 
Posty: 28
Rejestracja: 03 kwie 2016, 21:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Prywatne wiadomości

Nieprzeczytany postautor: dowalki » 18 kwie 2016, 10:57

Obawiam się, że wszyscy nie mają dostępu do prywatnych wiadomości. Nie jestem pewien, czy wyłączanie PW, a także usuwanie wątków, które o tym traktują (mój z odpowiedzią @kicanty) to dobry pomysł administracji. Proponowałbym jednak przyspieszyć ich reaktywację.
dowalki ur. 1951 mój wątek

XII 2010 - PSA 0,44; I 2013 - PSA 1,34; XI 2013 - PSA 1,88; III 2014 - PSA 2,53; V 2014 - PSA 2,51; VII 2014 - PSA 3,05; X 2014 - PSA 3,37
XI 2014 - biopsja prostaty (ujemna, BPH)
II 2015 - PSA 5,03; VII 2015 - PCA3 193 (high); VIII 2015 - PSA 6,99; X 2015 - PSA 10,17
X 2015 - MR zmiany prawy płat - PIRADS 5; XI 2015 - biopsja prostaty (celowana) rak prawy płat Gleason 6 (3+3) 50%; RTG płuc OK, scyntygrafia OK, TK OK
XII 2015 - rozpoczęto przyjmowanie Bi.Bran 1000 i B17; PSA 9,27; I 2016 - PSA 9,07; III 2016 - PSA 8,66
I 2016 - karta DILO
31 III 2016 - RP w CO Bydgoszcz
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (7 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+4=7 (pT2cN0) (Grade group 2; WHO 2016), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-).
V 2016 - PSA < 0,003; VI 2016 - PSA < 0,003; IX 2016 - PSA < 0,003; XII 2016 - PSA < 0,003
III 2017 - PSA < 0,003; IX 2017 - PSA < 0,003
dowalki
 
Posty: 159
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:12
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Prywatne wiadomości

Nieprzeczytany postautor: chief_admin » 18 kwie 2016, 11:10

admin pisze:Ponieważ tu zadano pytanie, więc odpowiedziałem.
Został założony wątek -pytanie w tej samej sprawie, zatem go zlikwiduję.

Po pewnym czasie, pow. posty zostaną usunięte.

Rano skontaktuję się z informatykiem, i poproszę o szybkie działanie.

Jeszcze raz przepraszam za niedogodności.


W wątku "Płyty z RTG" wyjaśniłem przyczyny. Tak też zrobiłem. Czekam na diagnozę tej opcji przez informatyka. Z tego względu. ponieważ jest to dla mnie ważna sprawa, czekam w domu na załatwienie sprawy, którą traktuję bardzo poważnie

Uprzejmie proszę niż zakładać nowych wątków zastępujących pytania.

Na dole forum jest temat o problemach komputerowych "Porady komputerowe", tam proszę przedstawiać swoje uwagi.
To nie jest problem komputerowy lecz problem forum.
Wiec wszystkie wpisy powinny pojawiac sie w watku PRYWATNE WIADOMOSCI. To chyba logiczne? zb
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru.
Ur.1949
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml
Awatar użytkownika
chief_admin
Administrator
 
Posty: 760
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Prywatne wiadomości

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 18 kwie 2016, 11:19

Nikt nie ma dostepu do PW.
Administratorzy tez nie.
Jesli musicie kontaktowac sie ze soba prywatnie - email waszym przyjacielem.Wszystkie wpisy dot. PW zamieszczone w watku Płyty z RTG polaczylam z nowym watkiem Kicantego.
[color=#FFBF00]..........................Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 6823
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: PW

Nieprzeczytany postautor: dowalki » 18 kwie 2016, 11:25

To o e-mailu to tylko teoria. W praktyce forum nie pokazuje teraz (w KONTAKT Z ...) niczego.
dowalki ur. 1951 mój wątek

XII 2010 - PSA 0,44; I 2013 - PSA 1,34; XI 2013 - PSA 1,88; III 2014 - PSA 2,53; V 2014 - PSA 2,51; VII 2014 - PSA 3,05; X 2014 - PSA 3,37
XI 2014 - biopsja prostaty (ujemna, BPH)
II 2015 - PSA 5,03; VII 2015 - PCA3 193 (high); VIII 2015 - PSA 6,99; X 2015 - PSA 10,17
X 2015 - MR zmiany prawy płat - PIRADS 5; XI 2015 - biopsja prostaty (celowana) rak prawy płat Gleason 6 (3+3) 50%; RTG płuc OK, scyntygrafia OK, TK OK
XII 2015 - rozpoczęto przyjmowanie Bi.Bran 1000 i B17; PSA 9,27; I 2016 - PSA 9,07; III 2016 - PSA 8,66
I 2016 - karta DILO
31 III 2016 - RP w CO Bydgoszcz
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (7 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+4=7 (pT2cN0) (Grade group 2; WHO 2016), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-).
V 2016 - PSA < 0,003; VI 2016 - PSA < 0,003; IX 2016 - PSA < 0,003; XII 2016 - PSA < 0,003
III 2017 - PSA < 0,003; IX 2017 - PSA < 0,003
dowalki
 
Posty: 159
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:12
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: PW

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 18 kwie 2016, 11:51

dowalki pisze:To o e-mailu to tylko teoria. W praktyce forum nie pokazuje teraz (w KONTAKT Z ...) niczego.Acha, z tego wynika, ze obecnie tylko admini zachowali dostep do emailu.
Sorry boys :(
A swoja droga, nie mialam pojecia ze prywatny obieg wiadomosci jest tak az rozwiniety ;)
[color=#FFBF00]..........................Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 6823
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: PW

Nieprzeczytany postautor: rakar » 18 kwie 2016, 18:03

Niestety, informatyk do tej pory jeszcze nie zajrzał do nas, więc otworzyłem PW, i dostałem spama.

W zw. z pow. zamykam do jutra, może w tzw. międzyczasie informatyk pojawi się ( ma zajęcia, został tatusiem, urodziła mu się córeczka).

Przypominam, iz PW służy do uzupełnienia info do postów. W celu prowadzenia nieustającej wymiany korespondencji, proszę używać poczty e-mail.
Awatar użytkownika
rakar
Administrator
 
Posty: 8100
Rejestracja: 09 lip 2007, 09:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Choroba taty= wspólne wyzwanie

Nieprzeczytany postautor: rowerzysta » 19 kwie 2016, 12:15

Post przeniesiony z watku Magdaleny. zb

andyfajka pisze:Rozmawiałem w ubiegłym roku z prowadzącym onkologiem i dr reumatologii na temat zabiegów .
Moja ulubiona sauna dożywotnio zakaz.
Kąpiele w wodach radonowych itp oraz fizjoterapia jw.
Żadnego zabiegu związanego z promieniowaniem , kąpiele słoneczne dawkować subtelnie.

Dozwolona aktywność basen,gimnastyka Nordic Walking koniecznie.

Jędrek

łał ale odkrywczy wpis super =(

viewtopic.php?f=2&t=387
Jędrusiu, naprawdę nie widzisz tego wątku. Nie poczuwasz się do tego by wyprostować parę półprawd wygłoszonych przez Rakara w sprawie Armandsa i Krisa1.
Gratuluję świętego spokoju i życzę smacznej golonki ze szklaneczką chłodnego piwa.
Myślę, że tym wpisem rozumiesz dlaczego nie jestem z Wami, prostaty można nie mieć ale jaja facet mieć musi vide rakar.
ur. 1953r. OKRES DIAGNOSTYKI 23.01-29.11.2014
PSA: 1/2014-4,63 6/2014-5,55. Biopsja: rozpoznanie kliniczne: obserwacja stercza w kierunku raka, dane kliniczne: stercz około 45ml; prawy adenoma; 1). płat prawy prostaty-oligobiopsja- brak oznak złośliwości-fragmenty o utkaniu włóknisto-gruczołowym, ilość 4.
2). płat lewy prostaty - oligobiopsja- adenocarcinoma prostatae-gradus (wg Gleason'a)- 6 (3+3) -zmiana nowotworowa stanowi mniej niż 10% objętości preparatu, ilość 4.
TK: gruczoł krokowy powiększony, z dobrze widoczną torebką; wymiary jego przekroju wynoszą: 4,3cm x 5,6 cm. Wzmacnia się on niejednorodnie, intensywniej w centrum.
OKRES POBYTU W SZPITALU 29.10.- 03.11.2014
29.10.14- PSA 5,1
30.10.14 operacja RP: LND zasłonowa, nerve sparing dex, z zaoszczędzeniem pęczków nn po stronie prawej.
01.11.14 transfuzja krwi 2jKKcz.
05.11.14 bad.histopat.: adenocarcinoma G6 lewy płat. Stage I T1a N0 MX, Pęcherzyki nasienne bez zmian nowotworowych. Węzły chłonne miednicy Prawy: bez zmian nowotworowych, Lewy: brak przerzutów nowotworowych.
OKRES POSZPITALNY 03.11.2014 - nadal
13.11.14 wyjęcie szwów oraz cewnika.
PSA 2015r. 01-0,003,06-0.011,07-0,009,08-0.019,09-0,005
PSA 2016 01-0,005 04-0,004
rowerzysta
 
Posty: 178
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:57
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Choroba taty= wspólne wyzwanie

Nieprzeczytany postautor: andyfajka » 19 kwie 2016, 19:27

rowerzysta pisze:Post przeniesiony z watku Magdaleny. zb

andyfajka pisze:Rozmawiałem w ubiegłym roku z prowadzącym onkologiem i dr reumatologii na temat zabiegów .
Moja ulubiona sauna dożywotnio zakaz.
Kąpiele w wodach radonowych itp oraz fizjoterapia jw.
Żadnego zabiegu związanego z promieniowaniem , kąpiele słoneczne dawkować subtelnie.

Dozwolona aktywność basen,gimnastyka Nordic Walking koniecznie.

Jędrek

łał ale odkrywczy wpis super =(

viewtopic.php?f=2&t=387
Jędrusiu, naprawdę nie widzisz tego wątku. Nie poczuwasz się do tego by wyprostować parę półprawd wygłoszonych przez Rakara w sprawie Armandsa i Krisa1.
Gratuluję świętego spokoju i życzę smacznej golonki ze szklaneczką chłodnego piwa.
Myślę, że tym wpisem rozumiesz dlaczego nie jestem z Wami, prostaty można nie mieć ale jaja facet mieć musi vide rakar.


Do Administratora
Proszę by zb nie zamulała mojego wątku.
Proszę o usuniecie wpisu.
ps
Rowerzysto
Jak do chwili obecnej nie wiedziałeś to masz potwierdzenie.
Głównym inicjatorem Nowego Forum Przyjaciół jest Andyfajka

Jędrek
[audio][/audio]Ur.1954;
2012 VIII/30,61/XII 2012 przed LPR 25,58.
2012 XII LRP pT3bN1M1a Gl.3+4 Marginesy ?
2013 /I-1,16 / /VIII PSA-3,0 PET/CT: - PRZERZUTY 09/2013 HT
2013 /0,663/
2014 <0,002
2015 <0,002
2016 <0,002
2017 <0,002 Styczeń
...............................................................................................................................
DODATKOWO OD 30 ROKU ŻYCIA LECZONE ZZSK
----------------------------------------------------------------------------
Verba docent, exempla trahunt
..................................................................................................
http://www.gladiator-olsztyn.pl/viewtopic.php?id=1385
Awatar użytkownika
andyfajka
 
Posty: 602
Rejestracja: 07 lip 2013, 12:23
Blog: Wyświetl blog (1)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

logo zenbox