O czym powinniśmy wiedzieć w czasie pooperacyjnego leczenia.

Nieprzeczytany postautor: kangur__2007 » 09 kwie 2014, 14:30

armands pisze:Bardzo dobry pomysł!

Pozdrawiam
armands



Klient nasz pan

W sprawie cewnika: PRZED I PO DOTYKANIU RĘKAMI jakiejkolwiek części zestawu cewnika wręcz religijnie i obsesyjnie myć i dezynfekować ręce!!! Weż ze sobą na wszelki wypadek wlasny dezynfekcyjny żel Dettol lub podobny - u nas to w szpitalu przy wszystkich umywalkach wisi, nie wiem jak u ciebie. No i uwazać, żeby przy wstawaniu cewnik właściwy był zawsze POWYŻEJ poziomu torby z moczem - cofnięcie moczu z torby do rury boli jak cholera i grozi poważną infekcją. Nie nadepnąć na rurę, bo efekt bólowy jest taki jak próba wyrwania sobie członka - energicznie, oburącz. Punkt wejściua cewnika do cewki moczowej utrzymywać w czystości tak jak Mariusz radzi - zwykłą wodą, ale ZAWSZE superczystymi rękami!



dunol napisał/a:
Kazba,
Osobiście wątpię, by ktoś ci u nas dał przeciwzakrzepowe pończochy; w każdym razie ja o tym nie słyszałam.

Nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie sam kupił i użył. Zakrzepy żylne są istotnym ryzykiem pooperacyjnym w urologii.

dunol napisał/a:
Od pielęgniarki dowiedziałam się też, że do mycia pocerowanego brzucha używać należy tylko tzw. szarego mydła "biały jeleń". Znalazłam ten rarytas w Lidlu.

Zawracanie d... Chodzi o utrzymanie elementarnej aseptyki skóry, ale niekoniecznie przy pomocy żrącego ługu - szare mydło jest silnie alkaliczne. Ja w szpitalu myłem płynnym mydłem o neutralnym pH ze środkiem dezynfekcyjnym, podobnym do Dettolu, a w domu zwykłym płynnym mydłem. Poszukaj może płynnego mydła 'antybakteryjnego' z Dettolem lub innym środkiem dezynfekcyjnym, najlepiej 'neutralnego' czyli nie-alkalicznego (pH nie wyższe niż 7). Są takie, dla pań z wrażliwą skórą.

dunol napisał/a:
Od siebie dodam - korzystaj tylko z prysznica.

Absolutnie. O wannie nie ma mowy do czasu pełnego wygojenia wszystkiego tak na zewnątrz jak i w środku, Na szczęście prysznic i tak jest w Australii daleko popularniejszy niż wanna, przynajmniej dwa razy dziennie, więc nie cierpialem na tym ograniczeniu.

dunol napisał/a:
Dieta lekkostrawna, dużo pić, pamiętać o jogurtach lub o tabletkach z probiotykami (szczepy "przyjaznych" bakterii). Będziesz bowiem długo brał antybiotyki, które mogą niebezpiecznie wyjałowić organizm - groźba grzybicy.

Dokładnie tak.

dunol napisał/a:
Do domu wrócisz z cewnikiem, który może się zapychać skrzepami krwi i innymi farfoclami. Gdy zauważysz, że mocz dłuższą chwile nie spływa (chłodny przewód, w zbiorniku nie przybywa), należy wstać i chwilę pospacerować. Jeśli to nie pomoże, po 2-3 godzinach ktoś ci musi ten cewnik "przepchać". Służy do tego specjalna strzykawa i sól fizjologiczna, który to zestaw powinni ci dać w szpitalu.

Mnie zostawili w domu taki zestaw do przepychania (i drugi do zmiany cewnika, co w razie potrzeby takiej zmiany musi robić lekarz, albo wysoko wykalifikowana pielęgniarka), ale na szczęście nie bylo takiej potrzeby. Powiedziano mi, że zapychanie się cewnika, lub nie, zależy również od klasy samego sprzętu - ten cewnik, ktory ja nosiłem miał według ulotki producenta jakieś wymyślne powłoki hydrofilowe mające przeciwdziałać zapychaniu, i wygląda na to, że działało to tak, jak powinno. W razie blokady cewnika w domu kazali wołać pogotowie, bo to podobno nie tylko bolesne ale i potencjalnie niebezpieczne.

dunol napisał/a:
Trzeba mieć w domu kogoś podszkolonego w tej materii, albo znajomą pielęgniarkę na podorędziu. W ostateczności jedziesz do swego szpitala.

Pamiętaj, by zbiornik z moczem nosić niżej poziomu pęcherza.
No i kategorycznie OBSESYJNIE i BEZUSTANNIE myć ręce PRZED i PO dotykaniu dowolnej części zestawu cewnika, Zwłaszcza przed - gorąca woda, mydło dezynfekcyjne, środek dezynfekcyjny, jeszcze raz gorąca woda. Inaczej infekcja w zasadzie jak w banku.


dunol napisał/a:
Dopilnuj, by przy wypisie dostać recepty nie tylko na antybiotyk, ale też na środki przeciwbólowe i nasenne.
Z cewnikiem śpi się bowiem bardzo niewygodnie.

W tym co najmniej jeden silny środek przeciwbólowy, na wszelki wypadek (Tramal lub inny podobnej mocy). Cholernie niewygodnie się śpi z cewnikiem, potwierdzam... Będziesz sobie musiał podwyższyć łóżko (dwa materace jeden na drugim) tak, żeby torba z moczem byla podczas snu ZAWSZE poniżej poziomu pęcherza. Klasyka to wieszanie tego worka z moczem nisko na krześle przy łóżku, na dekoracyjnych listwach łączących jego nogi. Dunol wieszała mężowi, zdaje się, na krzesełku dziecinnym. Mnie najbardziej dokuczała niemożność przewracania się z boku na bok, bo łatwo wtedy pociągnąć za rurę od cewnika, co daje taki efekt bólowy, jak energiczna próba urwania sobie członka. Wstając z łóżka cholernie uważać, z tego samego powodu, żeby na tą cholerną rurę nie nadepnąć! W ogóle najbardziej upierdliwą częścią całego leczenia jest ten ....dolony cewnik!


dunol napisał/a:
Po operacji długo nie wolno dźwigać niczego ciężkiego. Początkowo ze względu na ranę, potem - na nietrzymanie moczu.


Absolutnie. Wybij sobie z głowy wytężenia fizyczne na minimum trzy miesiace po operacji, a prawdopodobnie dłużej.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 14:31 przez kangur__2007, łącznie zmieniany 1 raz
KANGUR 2007 (Australia), ur.1954
zero objawów; VIII/2007 PSA 6,0; biopsja; diagnoza CaP cT2aNxMx, Gl.7 (3+4);
1/XI/2007 załonowa prostatektomia radykalna+PLND, wariant oszczędzający wiązki nerwowo-naczyniowe
Histopatologia pooperacyjna: pT2cN0Mx, Gl.7 (3+4);
PSA nieoznaczalne od 8 tyg. po operacji (wtedy – poniżej progu czułości analitycznej 0,04, teraz – poniżej progu czułości analitycznej 0,01)

lipiec 2022 - PRAWIE 15 LAT PO PROSTATEKTOMII, PSA NADAL NIEOZNACZALNE
(tzn.poniżej progu czułości analitycznej mojego laboratorium, czyli 0,01 ng/ml)
Cała historia, opisana współcześnie, jest pod: http://forum.gazeta.pl/forum/w,37372,72041707,,Prostata_australijska.html?v=2
Awatar użytkownika
kangur__2007
 
Posty: 2319
Rejestracja: 27 wrz 2008, 15:39
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: dunol » 09 kwie 2014, 20:49

Te rady   - z doświadczenia mego męża  - przesłałam kiedyś jednemu z forumowiczów.
Chyba ciągle aktualne.

1. Pierwszy dzień po operacji spędzisz na OIOM-ie.  Będziesz tak oszołomiony, że minie ci szybko.
2. Potem kilka dni pobytu na zwykłej, szpitalnej sali, z cewnikiem z jednej strony, a z innymi rurkami (dreny) z drugiej.
Będziesz pod opieką lekarza i pielęgniarek, będziesz robił co każą, pamiętając, że mają oni na uwadze twoje dobro (abyś im nie psuł statystyk i nie marudził).
Siostry nauczą cię, jak spacerować z cewnikiem. Wczesne, krótkie spacery są konieczne, by w miejscu operacji nie powstały zrosty i by zapobiec zakrzepom.
Mojemu mężowi siostry poradziły zakup tzw. pasa Teresy, czyli szerokiej elastycznej opaski, zapinanej na rzep, do nabycia w aptece  za ok. 30 PLN.
Zakładał na brzuch do spacerów, by nie bolało nawet podczas śmiechu i kichania.
Trzeba dobrać rozmiar wg obwodu brzucha w najszerszym miejscu.
Będziesz dostawał antybiotyk, pewnie i inne niezbędne leki, oraz środki przeciwbólowe i nasenne.
"Rządzić" to chyba możesz tylko w zakresie tych dwóch ostatnich.

3. Do domu wypiszą cię najprawdopodobniej z cewnikiem.
Najwygodniejszym ciuchem okaże się wtedy miękki dres, z rozprutym szwem na wysokości uda, na cewnik. Można wtedy być bez majtek.
Trzeba pilnować, by mocz schodził non stop, rurka cały czas powinna być ciepła.
Mogą być widoczne  skrzepy krwi i inne farfocle.
Trzeba dużo pić, szczególnie  herbaty z żurawiny.
Gdy się zapcha, dobrze jest pospacerować "dookoła stołu".  Gdy zapchanie trwa dłużej, niż 2 godziny, trzeba szukać pomocy pielęgniarki lub pojechać do szpitala.
Ponieważ w dalszym ciągu będziesz brał antybiotyki, pij jogurt, kefir albo bierz tabletki z bakteriami, by uniknąć grzybicy w wyniku wyjałowienia organizmu.
Kąpiel tylko pod prysznicem, o obowiązku zachowania czystości już przeczytałeś.

4. Po ok. 2 tygodniach po operacji wyjmą ci cewnik.
Miej przy sobie pampersa dla dorosłych, na wszelki wypadek, bo w pierwszych godzinach możesz nie mieć  masz kontroli nad pęcherzem.
Potem przez jakiś czas będziesz potrzebował podpasek dla mężczyzn, do nabycia w aptece.

5. Staraj się o spokój, o dobry nastrój, jedz, co lubisz, oglądaj, co ci się podoba, odłóż wszystkie problemy na potem. Pozwól organizmowi wrócić do formy.

6. Uważaj na domowe zwierzęta - psy, koty. Niech ci żadne nie zaplącze się w rurkę od cewnika.

7. W razie kłopotów  - pisz do nas. Na forum znajdziesz przyjazne dusze, które przeszły to samo i czasem coś sensownego doradzą.
Mąż - rocznik 1948, diagnoza VIII/08: cT1c, PSA - 5,7, Gl 3+3, brak objawów ;
RRP - X/08, pT2bN0Mx, Gl 3+4, liczne high grade PIN: PSA: 1mc: 0.08,5 mc:0.02,10 mc: 0,14,13 mc: 0,41 TRUS:pozostawiona część pęcherzyka nasiennego.
XII/I '10: radioterapia (SRT) 66 Gy , PSA 6 tyg. po: 0,35; 3 m-ce: 0,211; 5 m-cy : 0,159; 7 m-cy: 0,40; 10 m-cy: 1,01; 15 m-cy : 1,87;
MRI: węzły chł. biodr. zewn. lekko powiększ.
(VI'11):1,76;(VIII'11): 2,47; (I'12):4,78; (II'12):3.69
PET (III'12): węzeł biodr. zewn. SUV 2,7
Od III'12 bikalutamid 150mg, PSA IV'12: 0,152; V'12: 0.04; VI'12: 0,02;
VII'12 tomograf: wszystko OK
IV'13-II'14: 0.003;
tomograf OK, PET OK.
Od marca 2014 bikalutamid odstawiony.
IV'14: 0.003
VI'14: 0.010
VIII'14: 0.042
X'14: 0.090
XI/XII'14: 0.162
27/II'15: 0.179
IV'15: 0.544
28/05/15 - PET PSMA z galem - węzeł chłonny biodrowy lewy - 6 mm, SUV 3,9
Powrót do bikalutamidu 150mg, po 2 tygodniach PSA 0.121
25 VI'15 - doszczętne usunięcie węzłów biodrowych lewych
Histopatologia - 7 węzłów ze zmianami tylko odczynowymi
26 VIII'15 - PSA 0.006 (bikalutamid?)

" - Co robi silna, niezależna kobieta w środku nocy?
- Odwraca poduszkę na niezapłakaną stronę".
dunol
 
Posty: 2378
Rejestracja: 27 wrz 2008, 10:08
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 09 kwie 2014, 21:12

Ja jeszcze w kwestii nietrzymania moczu. Z treści p.4 posta Dunol może wynikać, że po wyjęciu cewnika, po ok. 2 tygodniach, problem nietrzymania moczu może trwać tylko przez kilka godzin. Otóż w moim przypadku trwał znacznie dłużej! Ustąpił dopiero po pięciu miesiącach ćwiczeń Kegla. W czasie jego trwania nie nosiłem jednak pampersów, ale cewniki zewnętrzne, które dawały komfort chodzenia w suchej bieliźnie. Jeśli kogoś ten temat, jako alternatywa dla pampersów, zainteresuje, to postaram się odkurzyć pamięć i kilka słów napisać.
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 04:34

Potrzeba matką wynalazków.
Worek targam od 16 kwietnia, zatem musiałem coś wykombinować, żeby przewód od cewnika i worek był jak najmniej uciążliwy.
Na początek trzeba zaopatrzyć się w wieszak na worek, tj. zakupić w sklepie, znalazłem dwa rodzaje, ale to później. Przy pierwszym worku zrobiłem sobie z ojcowego drutu, to jeszcze z czasów, kiedy do rodziców na wsi jeździłem rowerem, i czasami trzeba było coś do bagażnika zamocować (ojciec był człowiekiem starej daty, i niemal wszystko umiał zrobić). Cążkami powyginałem dość twardy drut,nawet teraz mam na nim zawieszony worek.
W szpitalu i w domu zakładam koszulę nocną damską, do szpitala siostra specjalnie mi przygotowała. Szlafroka prawie nie używam, bo i w szpitalu długo się nie leży, i łazić nie ma po co.
Zakupiłem różne rodzaje, różnej pojemności worki, uwaga na zawory, bywają nieszczelne, przeciekają. Niektóre nawet mają gumki do przypinania na udo, można umieścić w nogawce spodenek. Dla mnie niewygodne, i zsuwające się, tak, że czasem wisiał kostce.
Wymyśliłem inny sposób. Kibić (takową ma szczupły Armands, a u mnie?) przewiązałem grubszym sznurem, taki od kurtki, czy dresowych spodni. Zaopatrzyłem się w zaczep od firan, można użyć inny, taki od linek wspinaczkowych (specjalnie poszedłem do OBI by coś znaleźć), 1,5 litrowy worek na wieszaczku łączę ze sznurkiem na brzuchu, zbyt długi przewód zwijam, żeby się nie odkręcał owijam w dwóch miejscach taśmą, umieszczam w w luźnych spodenkach, worek na tych spodenkach, żeby nie ocierał i nie przyklejał się do uda, na to nakładam spodnie, i mam komfort, że nie obsunie się, itd, i opróżnienie worka jest mniej skomplikowane.
Można użyć worka bez przewodu (rurki), i wtedy całość (worek 0,5 l, lub 0,75) używasz jak przedłużenie siura, albo można do cewnika używać korka, z tym, że ten jest o tyle niewygodny, że jak go wyciągasz, bywa, że oblejesz sobie palce.
Aktualnie, jak dla mnie, najwygodniejsze jest użycie 1,5 l worka przymocowanego do sznurka na brzuchu. Bo to i dłużej można obchodzić się bez częstego opróżniania (zależy jak dużo pijesz, jako cukrzyk piję więcej wody), zapominasz, że masz na sobie zbiornik na siku. "Fajne" uczucie, idziesz i coś chlupocze, a jak siadasz, udo masz jak Szłorceneger.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 24 wrz 2015, 07:42

1,5 litrowy worek na wieszaczku łączę ze sznurkiem na brzuchu, zbyt długi przewód zwijam, żeby się nie odkręcał owijam w dwóch miejscach taśmą, umieszczam w w luźnych spodenkach, worek na tych spodenkach


I byc moze to domorosle kombinacje przyczyniaja sie do Twoich komplikacji z ukladem moczowym - przewod powinin byc maksymalnie wyprostowany a worek ZAWSZE ponizej pecherza.
zosia bluszcz
 
Posty: 11409
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 09:11

Jeszcze dodam - nie można nosić na sobie, pod spodniami przewodu na całej rozciągłości, to jest niemożliwe, no chyba że zbiornik umieści na stopach, a zwinięty nie ma nic wspólnego z odpływem moczu. Worek, rzecz jasne, nie jest powyżej pęcherza, a poniżej, chyba, że ktoś spodnie zapina pod piersiami, i tam umieściły wspomniany sznurek - sznurek przywiązujemy na biodrach (kibić to tak żartobliwie). Sposób sprawdzony, nawet ostatnio, mój urolog, usuwając cewnik, odpiął go od sznurka. I tyle.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Proszę o pomoc w interpretacji wyników

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 10:05

Nim usunę moje niektóre posty, pokazuję na zdjęciu jak wygląda mój wyjściowy worek. Jedna strona pokryta jest tkaniną.
Obrazek
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: O czym powinniśmy wiedzieć w czasie pooperacyjnego lecze

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 14:23

Przypominam - to jest forum, na którym dzielimy się doświadczeniami, by pomóc, ulżyć sobie w leczeniu, cierpieniu.
Akurat zdobywam doświadczenie w użytkowaniu cewnika ze zbiornikiem na mocz. Nie zapominajmy o higienie. Przynajmniej raz na tydzień zmieniam worki z przewodem. Na koniec każdego dnia przepłukuję gorącą wodą, obmywam wacka mydłem, po czym przemywam gazikiem z octeniseptem albo borasolem. To samo robię z wlotem do rurki i zaworem. Wiem, jaki wpływ może to mieć na stan dróg moczowych.

Cewniki, które zakładają po zabiegach są bez wieszaczków, z zaczepem na łóżko, albo łóżko już ma taki zaczep, i wiesza się na nim worek. Jak pierwszy raz w nocy zatrzymał się mi mocz, cewnik z workiem był bez wieszaka, potem sobie zakupiłem, więc po powrocie zrobiłem ten pon. na zdjęciu. Czym jego funkcjonalność różni się od sklepowych? Niczym, może tym, że z mojego wieszaka nie zsunie się worek. Właśnie ten teraz używam.

Jeszcze jedna rada - ten przewód, który aktualnie używam jest do noszenia na zewnątrz niepraktyczny, bo na ciele podgrzewa się, mięknie i załamuje, po czym mocz nie może odpływać do zbiornika. Jak widać na zdjęciu, również rurkę owinąłem taśmą, żeby się nie załamywał.


Obrazek
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: O czym powinniśmy wiedzieć w czasie pooperacyjnego lecze

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 24 wrz 2015, 15:00

Zamiast sznurka i haka z drutu:

Catheze Urinary Incontinence Leg Bag Holder
http://www.boomerstore.biz/Catheze-Urin ... older.aspx

FlexiSleeve Leg Bag Holder
http://www.boomerstore.biz/flexisleeve- ... older.aspx

Urinary Catheter Leg Bag Holder
http://catheterlegbagholder.com/
zosia bluszcz
 
Posty: 11409
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: O czym powinniśmy wiedzieć w czasie pooperacyjnego lecze

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 16:18

Niczego, co napisałem, nie zmieniam. No może w tym, że można użyć paska, zamiast sznurka, wolę sznurek, bo mniej miejsca zajmuje. To są moje doświadczenia, i wiem co piszę.

Do pań - która z Was nosiła pas do pończoch? Pamiętacie jak zaczepy puszczały? Dobrze, jak była założona kiecka, a jak spodnie?

Przerabiałem te zaczepy z gumkami, i jak napisałem, puszczały na guzikach.

Zatem rozkmińmy to co pokazane spod linków, na modelach:


Obrazek
Pierwszy obrazek, jak widać u kobiety cewnik wychodzi z pęcherza przez powłokę brzuszną, mały pojemnik, zaczep może być, jak komuś nie przeszkadza
Obrazek
Tak miałem, niestety przewód gumowy z cewnika, jak siedzisz przygniatasz przekrój, mocz nie odpływa, możesz mieć bóle skurczowe
Obrazek
A la James Bond - strzał z łydki, niewygodne, mały pojemnik, ceregiele przy opróżnianiu pojemnika, chociaż mozesz usiąść na trawie i spod nogawki popuścić z worka
Obrazek

j.w. podobnie

Ja tylko przedstawiam swój sposób na najmniej, jak dla mnie, problemowe używanie cewnika. Ponadto, jak jedziesz dalej autem, możesz worek wyjąc na zewnątrz, poczujesz się swobodniejszy, i nie chodzi mi o to w prezentacji "kto da więcej", niby po co? A sznurek i drut, tfu, jakież to toporne - ale dla mnie ok.
z drutu używam tylko w domu.

Pokazałem to, co mnie przynosi ulgę. Możesz nosić jeszcze inaczej, na Armandsa (pardon Armands), zakładasz na ramię, i narzucasz płaszcz, wszak mamy już jesień.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: O czym powinniśmy wiedzieć w czasie pooperacyjnego lecze

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 wrz 2015, 22:15

Żeby nie zamulać innego wątku, odpowiadam Starysowi odnośnie koszul.
Można w internecie kupić męskie koszule nocne + szlafmyce z tymi wisiorami, o których ty myślisz, a ja wiem. W pewnym momencie byłbym kupił, ale siostra zadeklarowała, ze do szpitala przerobi mi z damskiej.
W chacie łaziłem w żoninej koszuli z czasów, gdy była w ciąży.
Używanie koszuli jest bardzo wygodne. Przewiązywałem sznurek na biodrach, można pasek. Jak coś robisz, do czego potrzebne są dwie dłonie, zawieszasz worek na sznurku, i ok.
Kiedy były upały, leżałem i chodziłem na golasa. Teraz, jak piszę posta, worek leży obok. Jak muszę wyjść np. do kuchni, chwytam za zaczep i w kuchni zawieszam na meblowych uchwytach, albo na sznurze.
Inaczej, gdy trzeba wyjść do miasta - robię tak, jak opisałem. Początkowo nosiłem 0,5 l pojemniki, ale teraz najwygodniejsze są dla mnie 1,5 litowe (lepsze byłyby 1 - 1,2 litrowe, ale w moim mieście takowych nie uświadczysz.
Jeszcze sprawa zaworów - najlepsze są te, które pokazałem na zdjęciu. Niektóre, przesuwane z lewa na prawe, lub odwrotnie, bywa, kropelkują. Inne są dobre, ale wystające kształtem przez nogawkę, tak, że jak np. w autobusie usiądziesz, to inni tak dziwnie spoglądają, jakbym tam miał ukrytą broń.
No i trzeba pamiętać, że masz założony cewnik. Oprócz zdarzeń, że potrafią się rozłączyć (nagrzewają się i łapią luz), raz zapomniałem zamknąć zawór. Obciach.
Zawsze powtarzam, że nawet niedobre sprawy mają pozytywne strony - nareszcie się wysypiam. Ale potrafię w czasie nocy 3x opróżnić zbiornik. W związku z cukrzycą i płukaniem pęcherza, dużo piję wody. Bywa, że w sumie wylewam 4 litry. Nie wiem co gorsze, czy noszenie cewnika, czy bez cewnika i przeciekanie. Mam całe zapasy podkładek i pieluchomajtek, jeszcze nieużywanych.
Najgorsze były początki, ten ból końcówki wacka, nic nie można było robić, rozpraszało.
Jak widać, wszystko można znieść.
W tym wszystkim, najgorsza jest wymiana cewnika, tzn. gdzie się zgłaszać - pisałem o tym obszernie. Dlatego nasza fundacja w swoich planach zajmie się w naszym C.O. utworzeniem oddziału urologii onkologicznej, i zbieraniem funduszy dla potrzebujących kolegów na leczenie, polepszenie komfortu życia. Jedyny oddział urologii w szpitalu miejskim, to istne oblężenie fortecy.
Trochę się rozpisałem, ale i temat jest ważny.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)


Wróć do O CZYM POWINNIŚMY WIEDZIEĆ PRZED, W TRAKCIE I PO LECZENIU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

logo zenbox
cron