POGADUCHY O WSZYSTKIM

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 23 sie 2013, 10:49

To nie tak, Włodku. Tytuł jest jak najbardziej OK. Chodzi o to, że Krzy50 nazwał głupotami (i słusznie) dyskusję o plażach, dziewczynach i Japończykach, prowadzoną w wątku "Problemy potencji .....". W "Myślach nieuczesanych Krzy50 tego by nie zrobił i ja na jego post bym w związku z tym nie odpowiedział. Dlatego napisałem, że te oba nasze posty tutaj nie bardzo mają sens. Ale niech zostanie tak, jak jest.
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 23 sie 2013, 20:51

Trochę zamieszałem ,to był tylko żart ,ale nie musicie znać mojego poczucia humoru (jeśli takowy mam),wsio ok..
Lubię to forum i jak jestem w zasięgu neta to zawsze czytam (to widać).
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 24 sie 2013, 12:44

weszlo.pl.

Polityczno-dziennikarska hałastra. Gardzę wami.

Na wielu płaszczyznach Polska jest żenującym państwem. Na płaszczyźnie politycznej i medialnej - na pewno. Sposób, w jaki jestem okłamywany i manipulowany, uwłacza mi. Gdyby jeszcze ktoś się wysilił, próbował mnie zaczarować, sprytnie i niepostrzeżenie poprowadził mnie za rączkę w kierunku jak najbardziej mylnych wniosków. To wymagałoby inteligencji i przebiegłości. Dyskretnie sprawić, bym sam w coś uwierzył, wyznaczyć kierunek, którym sam pójdę - wyższa szkoła jazdy. Nasza rzeczywistość jest jednak zupełnie inna: idioci tworzą treści dla idiotów, wbijają je do głów młotkiem, by przypodobać się jeszcze większym idiotom.

Cała ta hałastra przywołuje u mnie mdłości, niesmak, czasami też wzbudza agresję (chociaż agresją gardzę).

Uważam, że TVN - wraz ze swoją odnogą, TVN24 - to bardzo szkodliwa organizacja. Przyglądałem się jej działalności w ostatnich dniach z dużym zaciekawieniem. Nie tyle interesowała mnie bójka na plaży w Gdyni, bo cały ten incydent warty był notki na ósmej stronie w "Dzienniku Bałtyckim", a sposób rozrobienia tego medialnego przedstawienia. Szokujące było zwłaszcza zestawienie tego zajścia, z zajściem z Hiszpanii, gdzie polscy kibice nie byli tymi bijącymi, tylko tymi bitymi. W TVN24 gdyńska plaża przykryła nawet atak chemiczny w Syrii, podczas gdy hospitalizacja Polaków w Sewilli przeszła kompletnie niezauważona. Prowadzący "Fakty po południu" słyszał o zamieszaniu na samym stadionie i chętnie poinformował o kilku zatrzymanych fanach Śląska (za rzekomy atak na policjantów), ale już o napad ze strony hiszpańskich bandytów jakoś mu umknął.

Nie wierzę, że o nim nie wiedział. Wierzę, że nie był mu na rękę. Czyli dobierał fakty pod konkretną tezę, co jest właśnie jakże obrzydliwym w dziennikarstwie procederem - manipulacją. Jest też druga i ostatnia opcja: to nieudacznik.

Polskie władze przeprosiły Meksyk, z czym - wbrew wielu osobom - nie mam większych problemów, tak jak nie mam problemów z przeproszeniem Litwy. Dziwię się jednak nieproporcjonalnej reakcji po zajściu po stokroć bardziej skandalicznym, czyli napadem nożowników na polskich obywateli w Hiszpanii. Rząd, wykonując w tej kwestii ruchy pozorne, idzie pod rękę z mediami, którym również nie w smak nagły zwrot akcji. Przyjęto linię "zawsze winny polski kibic" (moim zdaniem na plaży w istocie winny był polski kibic) i nie ma od niej odstępstw. Politycy i niektóre media to dziś jedna banda, walcząca o wpływy w białych rękawiczkach, stosując metodę kłamstw i niedopowiedzeń. Banda, która zapomniała, do czego została powołana. Przeobraziła się w organizację mającą na celu zagarnięciu jak największych pieniędzy, metodą otumaniania ludzi. Media zamiast podawać informacje, żonglują nimi, a politycy podczepiają się pod głośne i wygodne dla siebie tematy, bardziej niż interesem społecznym i przyzwoitością, kierując się sondażami. Sondaże mówią: więcej ludzi nie lubi kibiców niż lubi, więc do wyborów można tym grać.

Czuję wielką odrazę do TVN-u. Czułem ją dzisiaj, gdy pokazywano w "Faktach", jak jakaś kobiecina odpowiedzialna podobna za transparent o litewskim chamie jest prowadzona przez funkcjonariusza w kominiarce, wyciągnięta z domu z samego rana, a dziennikarz nie zadaje jakże oczywistego pytania: czy to aby nie przesada? Czuję odrazę, gdy słyszę ministra, który mówi, iż "państwo ma monopol na przemoc fizyczną", a nikt go nie pyta, czy aby nie zgłupiał. Wreszcie - czułem wielką odrazę gdy się przemogłem i obejrzałem pełne wydanie "Faktów", w którym potraktowano mnie jak imbecyla, który jeśli cokolwiek czyta, to co najwyżej "Rewię". Program, z którego powinienem się dowiedzieć o najważniejszych sprawach z kraju i ze świata, poinformował mnie, że…

- Kibice pobili się na plaży z marynarzami (główny i najdłuższy materiał)
- Jest problem z budżetem (króciutkie)
- Jest problem z jakimś księdzem
- Taśma podrapała dziecko na jakiejś karuzeli
- Jakiś grubas waży 600 kilogramów i go podnosili dźwigiem
- Jest nowy pies w "Białym Domu"
- Sport uprawiają geje (i nie mają lekko)

Oto komplet wiadomości z 20 sierpnia. Sądzę, że całkiem sporo osób uważa, że właśnie przyjęło dawkę faktycznie kluczowych informacji. Tymczasem tak naprawdę przejrzała - w formie telewizyjnej - najmniej ambitne strony dowolnego tabloidu. Jeśli ktoś uważa takie "Fakty" za program, który spełniają swoją misję, to robi mi się smutno. Kiedyś elitę polityczną wybijali nasi wrogowie, strzałami w potylicę albo wywózką na Sybir. Dzisiaj elita zarzynana jest w zarodku, ogłupiania takimi programami jak "Fakty" właśnie. Zanim podrośnie, będzie sądziła, że liczy się to, jakiego psa ma Barack Obama. Przecież mówili o tym w najważniejszym programie.

Nie mam wątpliwości, że istnieje porozumienie polityczno-medialne, na skutek którego informacje przekazywane są w konkretny sposób. Dzisiaj - 23 sierpnia - też obejrzałem "Fakty po południu" oraz "Fakty", dowiedziałem się właśnie o tym, że Polacy zaatakowali policjantów w Hiszpanii, a także o tym, że MSW wydaje wojnę kibolstwu. Normalny dziennikarz, niezależny, zadaje pytania, natomiast dziennikarz TVN-u przekazuje pogląd władz. Byłem zszokowany, gdy obejrzałem Hannę Gronkiewicz-Waltz, która jedzie metrem, by pokazać, że po kilku tygodnia przerwy stacja Centrum znowu jest otwarta. Myślałem sobie (czy za myśli można iść siedzieć?): - Ty pindo, wracaj pracować, a nie metrem jeździsz i pokazówki urządzasz… Wydaje mi się, że normalny dziennikarz zapytałby, czy pani prezydent nie ma ważniejszych spraw na głowie, czy naprawdę zamknięcie czegoś i ponowne otwarcie warte jest obecności kamer. Wreszcie - czy zapraszanie ludzi, którzy dojechali na stację docelową, na kawę, to nie ten rodzaj obrzydliwego wchodzenia w dupę wyborcom, którzy za moment wezmą udział w referendum? Czy to nie zabieg godny pogardy i wyśmiania, zamiast suchej informacji?

Jeśli masz po swojej stronie media, gotowe na bezwzględne ogłupianie ludzi, możesz rządzić długo i skutecznie, w atmosferze strachu przed wyimaginowanym wrogiem (od razu zaznaczam: nie zagłosuję na PiS, na Palikota też nie, nie PiS-owską agitację ma na celu ten artykuł), także w atmosferze złudnych sukcesów. Jak dla mnie, rząd PO w TVN-ie skutecznie dawkuje informacje niewygodne, ogranicza je do minimum, w sposób fantastyczny odwraca uwagę i zasypuje ludzi wiadomościami wartymi tyle, co kolor majtek mojej sąsiadki. Uważam, że wielką krzywdę ta stacja wyrządza Polsce i Polakom, zatruwa ich umysły, karmi ich szkodliwą papką. Wielu ludzi - na skutek przyjmowania tej papki - jako obywatele wegetują. Powiedzcie mi sami: czy ciekawszą i bardziej wartościową informacją jest to, że pracownicy skarbówki poniekąd odpowiedzialni za aferę Amber Gold nie otrzymają zarzutów, czy to, że Bronisław Komorowski ma pierdolonego spaniela? Zdaniem "Faktów" - to drugie.

Narasta wkurwienie. Młodzi ludzie nie mają pracy, nie mają też poczucia, że grają z politykami w jednej drużynie, że ci cokolwiek im zapewnią, albo że chociaż się postarają. Dziennikarze żyją jak pączki w maśle, tuczeni przez rząd, nie wyczuwają, o czym mówi ulica. A mówi o tym, że rząd Polaków zdradza. I gdy MSW śle jakieś listy do Platiniego (mimo że Platini spuści je w kiblu), to i ja czuję się zdradzony. Nie wierzę, że ów list miał wpływ na utrzymanie zamknięcia "Żylety", moim zdaniem to zwykła popisówka obliczona na reakcję polskich mediów (TVN!), a nie Platiniego, gra pod wybory, pod elektorat kibicom niechętny, cyniczne łaszenie się do niezorientowanych w temacie osób. Ale jako Polak czuję zażenowanie, bo oczekiwałbym raczej, by polscy politycy wstawili się za Polakami: tymi napadniętymi w Sewilli, albo tymi, którzy zostali ograbieni z możliwości obejrzenia meczu Legia - Steaua na podstawie lichych przesłanek. To jest skandal: że sześć tysięcy Polaków nie będzie mogło obejrzeć meczu, a nie to, że marynarz pobił się z jakimś wyrostkiem. I to jest temat dla MSW. I dla TVN.

Pracownicy mediów, celebryci informacji mają poczucie, że robią coś pożytecznego, chociaż to zakały tego kraju. Monika Olejnik szczeka w swoim programie, nie próbując wyciągnąć żadnego istotnego zdania, a jedynie zabłysnąć pyskówką i nowymi szpilkami. Świeci gwiazda Jarosława Kuźniara, któremu zdaje się, że faktycznie naprawia Polskę, podczas gdy jest zwykłą medialną wydmuszką, uprawiającą nie dziennikarstwo, tylko poranną błazenadę. To ten, który powiedział, że jak przyjdzie tysiąc maili wzywających go do odejścia z pracy, to odejdzie. A gdy maile przyszły, to oświadczył: "To pokazuje, jak płytki jest czasem odbiór telewizji". Co w tym płytkiego? Miałeś odejść, to odejdź, spierdalaj. Człowiek bez honoru, który chce wyznaczać standardy. Nie są płytcy ci, którzy sądzili, że wywiążesz się z obietnicy, ale płytki jesteś ty, bo za bardzo uwierzyłeś w uwielbienie telewidzów.

pieprze politykę i media. W wyborach będę głosował nogami, a przed telewizorem - pilotem. Albo w ogóle się spakuję i przeprowadzę do innego kraju, by odciąć się od tych wszystkich, którzy widzą we mnie tylko frajera, którego należy przemielić na swoją modłę. Gdybym miał własną telewizję, to przed wyborami pytałbym: co ze swoich zapowiedzi przedwyborczych zrealizowałeś? Apelowałbym, by wprowadzić karę pozbawienia wolności dla polityków, którzy zdobywają władzę obietnicami, których nie mają zamiaru realizować. Poszedłby siedzieć nawet premier, który najpierw chciał abonament telewizyjny kasować, a wyszło na to, że skupił się na podniesieniu skuteczności jego ściągalności. Szczegół? Owszem. Ale znamienny - że słowa nic nie znaczą, a ludzie każde przedwyborcze kłamstewko wybaczą.

Ale przecież TVN się tym nie zajmie. Bójka w Gdyni, Hanka w metrze, pies w Białym Domu. By żyło się lepiej. Tuskom i Kuźniarom. Nienawidzę was.

KRZYSZTOF STANOWSKI

link do artykułu i komentarzy:
http://www.weszlo.com/news/16122-Polityczno-dziennikarska_halastra_Gardze_wami

Od pewnego czasu także we mnie wzbiera złość, o zaciśniętej pięści i odruchu wymiotnym nie wspomnę.
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 sie 2013, 20:14

Ileż razy pisałem tu w podobnym tonie, o podobnych sprawach. Niestety, trzeba sięgnąć do przyczyn, a te nie są aż takie skomplikowane. Jedna z nich jest ta:
[img=600x710]http://images65.fotosik.pl/101/d9a97b3ecb5c814f.jpg[/img]

Po trupach do celu,brak pracy, a jak już jest, to niewolnicza, kult mamony, niewyrobienie społeczne, edukacja na podłym poziomie, etc. Gdzie Ci ludzie z lat 80? Ci, co walczyli i wywalczyli, znaczy nadstawili grzbiety dla tych, którzy dziś doprowadzają kraj do marnoty. Szkoda słów.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 25 sie 2013, 01:56

Macie czego chcieliscie - spoleczenstwo konsumpcyjne:


[youtube]gQExgGmQEWQ[/youtube]


Polecam goraco obejrzenie calego filmu, z ktorego powyzszy dokument zostal wyjety:


[youtube]8V9Sn1N4PcY[/youtube]
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 25 sie 2013, 06:24

Nie odnoszę się do filmu proponowanego przez Zosię, bo szybkość mojego internetu mobilnego nie pozwala na jego obejrzenie. Chciałbym natomiast napisać kilka słów nt. tekstu zamieszczonego przez annddy.
Nie twierdzę, że TVN/TVN24 są stacjami bez skazy, ale one, nie tylko w moim odczuciu, najrzetelniej informują o tym, co dzieje się u nas i na świecie.
Nie można na tej samej szali umieszczać rozróby na gdyńskiej plaży i faktu pobicia kibiców Śląska Wrocław w Sewilli. TVN tego nie zrobił i chwała mu za to! Gdyńska plaża wpisuje się bowiem w ciąg zdarzeń, które, bez cienia przesady, można nazwać ksenofobicznymi, nacjonalistycznymi, a nawet faszystowskimi. Bo jak inaczej nazwać naloty bojówek na uczelnie i przerywanie, a nawet uniemożliwianie wygłoszenia wykładów przez ludzi myślących inaczej (Środa), innej orientacji seksualnej (Biedroń) czy z nieistotnym epizodem z lat młodości (Bauman)? Zakrzyczeć, zagwizdać, a jak nie pomoże, to przywalić kijem bejsbolowym - to metody tych zakapturzonych i zakominiarkowanych 'patriotów' z marszów 11 listopada i ze stadionowych rozrób. Metody brutalne i jako takie brutalnie muszą być zwalczane. Ci 'prawdziwi Polacy' używają języka siły i tylko taki język rozumieją. Próbę dyskusji traktują jako objaw słabości i tym samym nie pozostawiają państwu wyboru. Bandytyzm wkraczający w życie spokojnych ludzi musi być pokazywany i piętnowany, dlatego rozumiem jego priorytet w Faktach TVN.
Zarzut o jedynie wzmiankę o praniu naszych w Andaluzji jest bezpodstawny. To, że oberwało się naszym nie obliguje żadnej stacji do czynienia z tego newsa. Informacji było zbyt mało, śledztwo w toku, nasze stadionowe doświadczenia bardzo bogate, to jak od razu ferować wyroki? Nie wiem, jak było w Sewilli. Nie wiem, jacy kibice tam pojechali. Podejrzewam jednak, że gdyby wywiesili transparent "Viva bella Espana", to po meczu poszli by z Hiszpanami na dobre wino.
Monikę Olejnik cenię za dociekliwość i profesjonalizm. Jej, ciągle nowe, buty też mi nie przeszkadzają. 'Kropka nad i", w odróżnieniu od np. pseudo publicystycznych programów TVT, jest audycją, którą zwykle oglądam z zainteresowaniem. Jej też zdarzają się wpadki, ale to incydentalne sytuacje, a nie reguła.
Każdy, ponad 20 minutowy, program informacyjny ma na koniec humorystyczną, z przymrużeniem oka potraktowaną historię. W programie krytykowanym przez autora tekstu, który przywołał annddy, trafiło na psa Prezydenta. Kiedyś był Kwaśniewski, Dorn i Saba. Cóż, ludzie i psy się zmieniają, ale programy TV rządzą się tymi samymi regułami.
Ahoj!
Edward
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 06:32 przez el1948, łącznie zmieniany 1 raz
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 25 sie 2013, 08:38

Jeśli media w systemie wolnorynkowym muszą zarobić na siebie, to robią wszystko, by przekaz przyciągał max widzów.
Większa oglądalność = więcej wpływów z reklam = większy dochód.


Mnie interesują informacje, reportaże, filmy, rozrywka. Informacje pozyskuję z różnych źródeł. Telewizyjne z TVN24, TvInfo, Polsat, Trwam. Reportaże z różnych stacji. Rozrywka - nie interesują mnie programy typu "Taniec z dupami", "Factory" czy inne przedstawiające składy jury, tj. popisujących gwiazdeczek, czasami gwiazd.

TVN24 ma dziennikarzy, którzy prześcigają się w oglądalności, takie odnoszę wrażenie. Pan Jarosław Kuźniar jest jednym z inteligentniejszych w tej stacji, ale złośliwcem tolerowanym przez przełożonych. Potrafi on przyczepić się jak gówno do krowiego ogona i przez kilka godzin pokazywać na ekranie jakąś scenkę i drwić. Np. dla niego bardzo ucieszny był incydent w samolocie z parą J M i Nelli Rokitów.

A już przeprowadzane wywiady z zaproszonymi gośćmi, to pokaz, jak przeprowadzać wywiad z samym sobą. Nie jest tylko moja opinia, ale też moich kolegów dziennikarzy regionalnych (może zazdraszczają?).

No i ci komentatorzy, od lat naciągających rzeczywistość.

Na prawdę szkoda słów. Jest wybór, można nie oglądać, a zająć się np. uprawą i uszlachetnianiem nagietek.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 25 sie 2013, 09:33

A propos Kuźniara. Zgadzam się z Twoją, Rakarze, o nim opinią. Kiedyś nawet wysłałem mu maila zwracając uwagę, że nie wypada mężczyźnie zostawiać kobiety i wracać do stolika prezenterskiego. Sytuacja dotyczyła prezentacji prognozy pogody i Doroty Gardias. Teraz odbywa się to na siedząco przy stoliku, ale wcześniej było na jednostopniowym podeście z planszą synoptyczną. Po tym mailu, Kuźniar kilka razy prezentował synchroniczne z DG schodzenie ze sceny.
Ahoj!
Edward
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 25 sie 2013, 09:52

Kradzieże w szpitalach to norma. Klamki, pościel, drzwi...
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14476189.html
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 09:52 przez zosia bluszcz, łącznie zmieniany 1 raz
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 25 sie 2013, 10:43

el1948 pisze:Nie twierdzę, że *TVN/TVN24 są stacjami bez skazy, ale one, nie tylko w moim odczuciu, najrzetelniej informują o tym, co dzieje się u nas i na świecie.

Wg moich ocen polsatowskie "Wydarzenia". TvN -u nie trawię. Czyżby przekroczyli moja osobistą granicę manipulacji i rzetelności, przyzwoitości .
el1948 pisze:Gdyńska plaża wpisuje się bowiem w ciąg zdarzeń, które, bez cienia przesady, można nazwać ksenofobicznymi, nacjonalistycznymi, a nawet faszystowskimi

No bez przesady , marynarze meksykańscy to grzeczni chłopcy(WYPOSZCZENI SEKSUALNIE PO DŁUGIM REJSIE WYCHODZA NA PLAŻĘ PEŁNA KOBIET)? Pobiły się dwie grupy bandyterskie. to tyle i aż tyle.
Z tym faszyzmem ,nacjonalizmem i ksenofobią Edwardzie pojechałeś po bandzie. Tak samo można by nazwać pobicie Polaków (kiboli Śląska) w Hiszpanii.

Info o pobiciu w TvN.

17:00, w studio jakiś typ od info (nie Kuźniar) i Ryczel. Zeszło na temat Śląska:
Typ: Czy to prawda, że podczas wczorajszego meczu doszło do incydentów?
Ryczel: Tak, jadący busem kibice Śląska zostali zaatako...
T: Chodzi mi o incydent na stadionie. Kibice Śląska pobili...
R: Oblali wodą...
T: Pobili policjantów.
R: Taaak, jednego oblali wodą.
Ryczel miał wyraz twarzy a'la "Jebnę mu".


Artykuł do przemyślenia i wyciagnięcia wniosków.
To przykład wkładania do głowy gawiedzi ZMANIPULOWANYCH ,NIEPEŁNYCH ,WYGODNYCH faktów, zdarzeń itp.

el1948 pisze:czy z nieistotnym epizodem z lat młodości (Bauman)? Zakrzyczeć

Sorry ,gościu był pracownikiem służb które mordowały ludzi, to nie jest epizod, tak samo mógłby powiedzieć Rudolf Hess.
Także niech wypiepsza (wb) z Wrocławia ,z Polski , ZERO TOLERACJI DLA UBEKÓW.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/56957-prof-chodakiewicz-bauman-jest-marksista-i-bylym-ubekiem-odpowiedzialnym-moralnie-i-fizycznie-za-zbrodnie-systemu-komunistycznego

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=22251

http://razem.tv/filmy/-/A-wystarczyloby-zeby-sie-przyznal-i-przeprosil


* O te słowa uzupełniłem cytat przytoczony przez annddy wb
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 11:04 przez annddy, łącznie zmieniany 1 raz
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Leszek12 » 25 sie 2013, 13:27

Zosiu jeszcze jak pracowałem z Sądu ; to z ubikacji wynieśli / umywalkę , baterię , podgrzewacz wody/Pozdrawiam.
ZOMO'82-89
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 13:33 przez Leszek12, łącznie zmieniany 1 raz
Lat 74 (1941) 4/2010 PSA 7,17ng/ml 7/2010 biopsja ujemna 11/2010 PSA 10,6ng/ml 1/2011 biopsja cT2cN0M0 Gl 4+4 HT całkowita, Scyntygrafia/TK ujemne, 04/2011 RT 74Gy 9/2011 PSA 0,001 Popromienne porażenie jelit 12/2011 PSA 0,002ng/ml 3/2012 PSA 0,006 ng/ml 04/2012 PSA 0.002 ng/ml 09/2012, PSA0,004 ng/ml 10/2012 PSA 0,004 ng/ml 01/2013 PSA 0,015 ng/ml Hormony STOP do 23/04/2013 03/2013 PSA 0,033 ng/ml Testosteron 145,50ng/dl 23/04/2013 Eligard 22,5 (3 mies.) 07/2013 PSA 0.007 ng/ml 23/07/2013 Eligard 22,5 10/2013 PSA <0,002 ng/ml Hormony STOP 02/2014 PSA 0,01 ng/ml 05/2014 PSA 0,033ng/ml
07/2014 PSA 0,062 ng/ml Eligard 22.5 (3 mies.)15, 10,014.PSA 0,010.3,12, 014 PSA 0,005.04,02 2015 PSA 0,010.PSA0,021 dnia11, o3,2015, 11,05,2015, PSA 0,049, Eligard 0,04545MG, pół roczny.
Leszek12
 
Posty: 1332
Rejestracja: 03 lis 2011, 12:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: juliusz56 » 25 sie 2013, 18:17

Miało być o piłce nożnej a wyszło jak zawsze o polityce i narzekaniu. Typowe dla POLAKA. Trochę więcej optymizmu.
ur.1956
X/2009 .PSA 71.44 v=51,7 G-2 3+4=7 pT1cNxMo (100%) Hormonoterapia 3.6 XII/09 PSA18.10.
2010.01/10 KTpłuc-czyste 01/10 PSA 0.24 02/10 scyntografia ok Zoladex 10.6 co 3 miesi 03/10 KT miednicy ok 22.03.10 IMRT 50 Gy PSA 0.729 27.04.10 Brachyterapia HDR 15 GY PSA 0.543 co 3mies 0.366 0.178 0.164. 0.172.
2011. 08/11 0.144 12/11 nadir 0.095
2012.03/12 0.154 06/12 0.130 09/12 0.159 12/12 PSA 0.194
2013 . 03/13 PSA 0.254 05/13 PSA 0.73 06/13 PSA 1.04 scyntygrafia ok TRUS 36x30x34 v20 07/13 PSA 1.7 tes 1.9 08/13 1.88 biopsja G-3 5+3=8 09/13 PSA 2.27 Apo-Flutam 3x30dni Eligard 45 10/13 PSA 0.10 12/13 PSA 0.246
2014 .CYBERKNIFE 25Gy PSA 03/14 0.518 06/14 1.3 08/14 2.210 08/14 3.00 +Binabic 50 PSA 09/14 0.992 10/14 0.470
2015.02/15 0.660 PET/CT przerzut do Th5 kręgosłup na wysokości piersi (SUW 4.1) 04/15 3DCRT 20 Gyna Th5. PSA 0.825. 15.10.2015. scyntygrafia : przerzuty do kości miednicy, żeber i kręgosłupa 29.10 PSA 2.41.Eligard + B 150 . 03.12. kwas zoledronowy I PSA 2.88 . 16.12 PSA 3.05
2016 . 04.01.16 II wlew PSA 5.38. 03.02.16 III wlew PSA 6.63. 03.03.16 IV wlew PSA 10.33. 07.04.16 V wlew PSA 15.09. 05.05.16 VI wlew PSA 19.86 18.05.16 PSA 26.103. 20.05.16 RT 30 Gy .na L4,L5,S1. 22.06.16 PSA 48,19.05.07.16 PSA 76.96.22.07.16 PSA 97,64.02.08.16.PSA 147.25.08.16.PSA 223 na ból biodra i miednicy plastry Matrifen . Kwas zoledronowy co cztery tyg. VII.VIII.IX.X.przerwa cztery miesiące XI.XII.XIII.XIV.XV.XVI.XVII.XVIII.XIX.XX.XXI.XXII. luty 2018 koniec podawania kwasu zoledronowego.
DOCETAXEL+ENNCORTON 2x5mg. 09.09.16 I 23.09. II 07.10. III PSA 74 21.10. IV 04.11. V PSA 17.8. 25.11. VI PSA 11.22 . VII 29.12. VIII
2017.20.01.17. PSA 9.08. 10.02. IX PSA 10.76 03.03. X. 17.03. XI. PSA 13.35. 31.03. XII.29.04. PSA 18. 29.05. PSA 22. 29.06. PSA 37. 21.07.PSA 110.09.08.PSA 171. 11.09.PSA 376. 13.09. XIII. 04.10. XIV 25.10. XV. 06.11. PSA 407. 10.11. PSA 495 . 15.11. XVI . PSA 476. 06.12. PSA 530. XVII .Ostatnia Chemia Docetaxelem 27.12. PSA 485.
2018. 05.01. PSA 481. 02.02. PSA 612.03.04. PSA 1170.09.04. Enzulatamid Xtandi. 05.05.E 80mg.17.05.E odstawiony (płytki krwi 40tys). 18.06.PSA 1160. 24.08. PSA 1347.


http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?t=801
Awatar użytkownika
juliusz56
 
Posty: 374
Rejestracja: 18 lis 2011, 22:05
Blog: Wyświetl blog (1)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 25 sie 2013, 19:20

Juliusz ,
Narzekamy bo gramy słabo w piłkę, czy to jest powód do milczenia .
Narzekamy ,bo ja czuje się medialnie ogłupiany ,manipulowany , sterowany(nie chcę napisać dymany, patrz sprawa ACTA)
Gdzie mam szukać optymizmu ?
Narzekamy , bo żyje się coraz gorzej i to jest fakt.
OFE, podatki ,bezrobocie, najniższy przyrost naturalny i do tego słaba piłka nożna , a generalnie sport.
Ludzie w ekranie tv ,którzy myślą ,że wcisną nam każdy kit(ciemny lud wszystko kupi) zatracili szlachetne ideały.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 19:24 przez annddy, łącznie zmieniany 1 raz
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 25 sie 2013, 20:20

Jałowa dyskusja która uciekła od tytułu,założyć nowy wątek ,bo ja nie chcę czytać o narzekaniach.
"Mój" lech dziś przerżnął w Krakowie i co mam napisać,że przez rydzyka lub tuska?a może ...
Wróćmy do korzeni -do sportu,bo sport był (w paczce-papierosy) za komuny ,za Stalina itp. itd...
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 25 sie 2013, 20:52

Annddy, mieszkańcu tego samego miasta. Z Rudolfem Hessem to Ty pojechałeś po bandzie! Postawię Ci pozornie łatwe pytanie: czy człowiek, który czynnie służył pod rozkazami oficerów NKWD może być nazwany patriotą? Odpowiedz, proszę.

Krzy50, smutno mi, że Lech przegrał, ale pozwól w piłkarskim wątku dokończyć ten polityczny temat. Bo niestety to, co zdarzyło się na stadionie w Poznaniu podczas meczu z Litwinami, rozróba na Gdyńskiej plaży i inne stadionowe awantury, to już nie piłka nożna, ale właśnie bardziej polityka.

Edward
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 25 sie 2013, 21:59

patriotyzm - postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem — z szacunkiem dla innych narodów i poszanowaniem ich suwerennych praw. Definicja PWN.
Edwardzie ,
po bandzie poszedłem z pełna świadomością. Wtedy(lata 50-te) to nie były epizody życiowe lecz życiorysy.
Ale my tu o piłce kopanej. Dajmy spokój dygresją, tylko o piłce.
Wlobo moje posty nie związane z piłką przezuć do innego wątku.
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 26 sie 2013, 07:54

annddy pisze:patriotyzm - postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem — z szacunkiem dla innych narodów i poszanowaniem ich suwerennych praw. Definicja PWN.
Edwardzie ,
po bandzie poszedłem z pełna świadomością. Wtedy(lata 50-te) to nie były epizody życiowe lecz życiorysy.
Ale my tu o piłce kopanej. Dajmy spokój dygresją, tylko o piłce.
Wlobo moje posty nie związane z piłką przezuć do innego wątku.

Wiem, annddy, że Twoje pójście po bandzie było z pełną świadomością, ale moje pytanie o NKWD też. Problem uważam jednak za tak ważny, że przychylając się do Twojej i Krzy50 prośby, proponuję kontynuowanie dyskusji w innym wątku, np. "Hej, hej, hej sokoły". Zajrzę tam najwcześniej wieczorem, bo neuralgia nerwu trójdzielnego pomiata mną od dwóch dni okropnie i pomimo fantastycznej żeglarskiej pogody musimy przerwać pobyt nad jeziorem, spakować się i wracać do Wrocławia.
Ze smutnym ahoj!
Edward
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 29 sie 2013, 17:18

Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 29 sie 2013, 19:41

Prawda z tym świętem. Gdyby jeszcze w Sewilli wynik był bardziej korzystny i dzisiaj mogli zagrać trzej podstawowi piłkarze Śląska, to może nawet byłaby fiesta na wzór hiszpański?
Byliśmy z żoną i naszym Focusem kombi, który robił za kampera, w Hiszpanii w 2006 roku. Wariackie to były wakacje, taka sztubacka włóczęga. Zainspirowała ją nagła śmierć szwagra. Chłopak miał 50 lat, tyle co moja siostra. Z okazji tych okrągłych urodzin oboje wykupili wczasy w Barcelonie. Tydzień zabrakło im do wyjazdu. Wtedy, żona i ja, wkurzyliśmy się na los! Uświadomiliśmy sobie, jak kruche jest nasze życie. I pojechaliśmy przez Niemcy, Francję i Andorrę (2407 mnpm) do Hiszpanii i Portugalii. W ciągu miesiąca
przejechaliśmy 7800 km. Zatrzymywaliśmy się wyłącznie na kempingach, spaliśmy w samochodzie. Wygodnie spaliśmy, bo po wymontowaniu tylnych siedzeń, w aucie zmieścił się materac 180 x 120 cm, czyli normalna wersalka.
Trochę się rozpędziłem i za chwilę annddy i Krzy50 postawią mnie do pionu stwierdzając, że to piłkarski wątek, więc trzeba jakoś zamknąć tę historię.
Byliśmy w też Sewilli i stadion widzieliśmy, ale ten od korridy, a nie od piłki.
Edward

PS.
Już po meczu! 0:5, a wcześniej 1:4 dość dobrze oddaje poziomy ligi polskiej i hiszpańskiej. Ale wizyta Sewilli rzeczywiście była powodem do święta!
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, 05:24 przez el1948, łącznie zmieniany 1 raz
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 29 sie 2013, 21:14

Spoko z tym pionem ,a od sportowej strony ,przykro ale Śląsk.....
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: smok45 » 29 sie 2013, 22:08

Nie bardzo rozumiem fascynację piłką kopaną na poziomie polskiej ligi.Kupowana zbieranina nie mająca wiele wspólnego z miastem,które reprezentują.No ale moje zainteresowanie tą dyscypliną skończyło się w czasach gdy przejawem grubiaństwa był okrzyk sędzia kalosz,więc dziś wolę obserwować inne dyscypliny.
Dział nosi tytuł terapie sportowe a kibicowanie naszej kondycji nie poprawi.Proponuję więc by ci co mogą ,sprawdzili swą sprawność,korzystając z prostego testu.Ciekaw jestem czy ktoś osiągnie wynik dostateczny.
http://www.zs9.wroclaw.pl/diagnozaspr/cotojest.htm
Rocznik 1945. maj 2007 PSA 7,1,T2b,NoMo,Gleason3+4,grudzień 2007 RP,histopatologia T2c,PSA-marzec 0,03,lipiec 0,21,wrzesień 0,23,grudzień 0,27,scyntygrafia-czysto,maj 2009 radioterapia 5460 cGy, PSA-sierpień 2009-0,06,październik-0,05, kwiecień 2010-0,02,czerwiec 2010-0,02,wrzesień 2010-0,015, styczeń 2011-0,021,luty-0,003,czerwiec -0,003,sierpień-0,017,listopad-0,008,marzec 2012-0,010,lipiec-0,004,listopad-0,008,2013 maj-0,010,grudzień-0,003, 2014 maj-0,005, grudzień- 0,007, 2015 maj-0,003
Awatar użytkownika
smok45
 
Posty: 1597
Rejestracja: 12 sie 2007, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 29 sie 2013, 22:59

Dobrze, że napisałeś "ci co mogą", to trochę usprawiedliwia Ciebie.
Tym, co uważają, że mogą, proszę o zastanowienie się, czy warto próbować, np. wykonać skok.
Może okazać się, że kości nie wytrzymają, albo wiązadła i inne ścięgna czy mięśnie.
Po pierwsze wiek, po drugie choroba/y nie predysponują do wysiłku fizycznego bez odpowiedniego przygotowania.
Na własnym przykładzie mogę oświadczyć, że kości (przynajmniej u mnie) już nie te i doznałem dwóch niegroźnych pęknięć palców u nogi. Co prawda grałem z wnukami na bosaka i wyrżnąłem nogą (niezbyt mocno) o murek.
Mój równolatek, fiński swat, całe życie uprawiał wyczynowo sport, biegi, także na nartach. Ostatni raz, na 60 urodziny uczestniczył w nowojorskim maratonie, przebiegł cały dystans. Dziś, niestety, siadają mu stawy kolanowe.
Oczywiście, zalecam uprawianie sportów, w ogóle ruchu, stosownie do swoich możliwości.
Poza tym, przypominam, sport to nie tylko piłka nożna, wysiłkowy fizycznie, ale także wysiłkowy umysłowo, np. szachy.
Zatem, temat terapia sportem jest uzasadniona.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 29 sie 2013, 23:02

smok45 pisze:Nie bardzo rozumiem fascynację piłką kopaną na poziomie polskiej ligi.Kupowana zbieranina nie mająca wiele wspólnego z miastem,które reprezentują.No ale moje zainteresowanie tą dyscypliną skończyło się w czasach gdy przejawem grubiaństwa był okrzyk sędzia kalosz,więc dziś wolę obserwować inne dyscypliny.
Dział nosi tytuł terapie sportowe a kibicowanie naszej kondycji nie poprawi.Proponuję więc by ci co mogą ,sprawdzili swą sprawność,korzystając z prostego testu.Ciekaw jestem czy ktoś osiągnie wynik dostateczny.
http://www.zs9.wroclaw.pl/diagnozaspr/cotojest.htm
Kurcze, Smoku!
Czy Ty chcesz tym testem połowę forumowiczów na OIOM-ie położyć? ;)
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 30 sie 2013, 18:24

smok45 pisze:Nie bardzo rozumiem fascynację piłką kopaną na poziomie polskiej ligi.

Rywalizacja, walka, kibicowanie drużynie z mojego miasta lub regionu ,hobby, - wybieraj.
Smoku, kolego odpowiem tak.
Łatwo być kibicem sukcesu, kibicem Barcelony ,Realu, MU, Bayernu itp. Trudno być kibicem drużyny przeciętnej, wręcz słabej, ale to jest piękno sportu i kibicowania.
Wczoraj na meczu(pierwszy raz dala się namówić małżonka) oczywiście porażka sportowa , lecz kibicowsko fantastyczna atmosfera.
Drużynie podziękowano za mecze Ligi Europejskiej, nie było żadnych gwizdów. Fascynacja? fanatyzm ,miłość? może wszystkiego po trochu, ale to jest prawdziwe kibicowanie.
Smoku , jakie dyscypliny sportu obserwujesz? Tylko nie wymieniaj lekkiej atletyki.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, 18:27 przez annddy, łącznie zmieniany 1 raz
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: smok45 » 30 sie 2013, 21:59

annddy pisze:Rywalizacja, walka, kibicowanie drużynie z mojego miasta lub  regionu ,hobby,   - wybieraj.


Smoku , jakie dyscypliny sportu obserwujesz? Tylko nie wymieniaj lekkiej  atletyki.
Drużyna z mojego miasta to była dawno temu w drużynach trzecioligowych i niższych.Wybijający się chłopcy przechodzili czasem do wyższej klasy w swoim mieście wojewódzkim.Teraz to są najemnicy grający dzisiaj tu jutro tam a zawsze gdzie więcej zapłacą.
Co obserwuję?Większość dyscyplin.Szczególny sentyment do lekkiej i ciężarów,bo tym w młodości się zajmowałem.Fascynują mnie 1.sumo za egzotykę i brak machlojek (koksują wszyscy) ,2.snooker i curling za precyzję i myślenie strategiczne,3.K-1 za klasę z jaką wzajemnie się traktują zawodnicy po nokaucie(tak się najczęściej walki kończą),4.siatkówka plażowa pań i gimnastyka artystyczna,to  nie wymaga uzasadnienia.
Jak widzisz nie są to dyscypliny gdzie Polacy brylują,więc nie podążam tylko tam gdzie są sukcesy.Jeśli chodzi o kibicowanie,zawsze jest mi miło gdy wygrywa Polak ale wolę by zwyciężył lepszy.
Nawiasem mówiąc niewiele ludzie potrafią.Mój kot bez treningu biega szybciej niż Usain Bolt :D .
Rocznik 1945. maj 2007 PSA 7,1,T2b,NoMo,Gleason3+4,grudzień 2007 RP,histopatologia T2c,PSA-marzec 0,03,lipiec 0,21,wrzesień 0,23,grudzień 0,27,scyntygrafia-czysto,maj 2009 radioterapia 5460 cGy, PSA-sierpień 2009-0,06,październik-0,05, kwiecień 2010-0,02,czerwiec 2010-0,02,wrzesień 2010-0,015, styczeń 2011-0,021,luty-0,003,czerwiec -0,003,sierpień-0,017,listopad-0,008,marzec 2012-0,010,lipiec-0,004,listopad-0,008,2013 maj-0,010,grudzień-0,003, 2014 maj-0,005, grudzień- 0,007, 2015 maj-0,003
Awatar użytkownika
smok45
 
Posty: 1597
Rejestracja: 12 sie 2007, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 31 sie 2013, 20:30

"Mój kot bez treningu biega szybciej niż Usain Bolt big_smile ."
Bez obrazy,ale chyba jak ma do ogona przywiązaną ...
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 31 sie 2013, 22:05

Krzy50 pisze:"Mój kot bez treningu biega szybciej niż Usain Bolt big_smile ."
Bez obrazy,ale chyba jak ma do ogona przywiązaną ...
Ja w kwestii formalnej: z tym ogonem, to chodzi o kota czy o Usain Bolt'a?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2013, 22:06 przez el1948, łącznie zmieniany 1 raz
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: smok45 » 31 sie 2013, 22:14

Krzy50 pisze:"Mój kot bez treningu biega szybciej niż Usain Bolt big_smile ."
Bez obrazy,ale chyba jak ma do ogona przywiązaną ...
Jednak obrażasz mojego kota! :)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilometr_na_godzin%C4%99
Rocznik 1945. maj 2007 PSA 7,1,T2b,NoMo,Gleason3+4,grudzień 2007 RP,histopatologia T2c,PSA-marzec 0,03,lipiec 0,21,wrzesień 0,23,grudzień 0,27,scyntygrafia-czysto,maj 2009 radioterapia 5460 cGy, PSA-sierpień 2009-0,06,październik-0,05, kwiecień 2010-0,02,czerwiec 2010-0,02,wrzesień 2010-0,015, styczeń 2011-0,021,luty-0,003,czerwiec -0,003,sierpień-0,017,listopad-0,008,marzec 2012-0,010,lipiec-0,004,listopad-0,008,2013 maj-0,010,grudzień-0,003, 2014 maj-0,005, grudzień- 0,007, 2015 maj-0,003
Awatar użytkownika
smok45
 
Posty: 1597
Rejestracja: 12 sie 2007, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 03 wrz 2013, 18:25

smok45 pisze:Drużyna z mojego miasta to była dawno temu w drużynach trzecioligowych i niższych.Wybijający się chłopcy przechodzili czasem do wyższej klasy w swoim mieście wojewódzkim.Teraz to są najemnicy grający dzisiaj tu jutro tam a zawsze gdzie więcej zapłacą.

To są zawodnicy z ambicjami podnoszący swoje umiejętności. Chcą grać, walczyć o większa stawkę.
Dostają za to wynagrodzenie , taki jest teraz sport. Sport zawodowy.
smok45 pisze:Szczególny sentyment do lekkiej

Ja też uwielbiam królowa sportu, lecz po ostatnich wydarzeniach (a może nie tylko ostatnich-sportowcy z byłej NRD) mam duży dystans do kreowania bohaterów poszczególnych dyscyplin LA.

smok45 pisze:Jak widzisz nie są to dyscypliny gdzie Polacy brylują,więc nie podążam tylko tam gdzie są sukcesy

Drogi kolego smoku , ty nawet nie wiesz, ile potrzeba samozaparcia, wytrwałości by w Polsce kibicować reprze lub klubowi ze swojego miasta ,regionu. Obecne pokolenie młodych kibiców piłkarskich jest genetycznie obciążone ciągłymi porażkami , klęskami , łomotem do zera itp. Oni nie znają pojęcia sukces, triumf, zwycięstwo.


smok45 pisze:siatkówka plażowa pań i gimnastyka artystyczna, to nie wymaga uzasadnienia.

Wymaga i to bardzo wymaga.
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: smok45 » 03 wrz 2013, 19:39

annddy pisze:
Ja też uwielbiam królowa sportu, lecz po ostatnich wydarzeniach (a może nie tylko ostatnich-sportowcy z byłej NRD) mam duży dystans do kreowania bohaterów poszczególnych dyscyplinach



siatkówka plażowa pań i gimnastyka artystyczna, to  nie wymaga uzasadnienia.

Wymaga i  to bardzo wymaga.
Podejrzewam,że nie tylko NRD czy Bułgaria faszerowała swoich zawodników prochami.Obecne wyniki nie dadzą się osiągnąć "na czysto".Po zakończeniu uprawiania sportów wymagających szybkości,uprawiałem strzelectwo.Ze zdziwieniem dowiedziałem się wówczas,że podstawowym wspomagaczem strzelców jest Propranolol.Podobno nawet szachiści wyczynowcy pomagają sobie farmaceutykami by wytrzymać w dobrej koncentracji wielogodzinny pojedynek.

Uzasadnienie wyboru siatkówki:

    http://www.google.pl/search?q=siatk%C3%B3wka+pla%C5%BCowa&sa=N&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=eBgmUtKNDMqAhAes9oDABQ&ved=0CDcQsAQ&biw=1582&bih=855
Rocznik 1945. maj 2007 PSA 7,1,T2b,NoMo,Gleason3+4,grudzień 2007 RP,histopatologia T2c,PSA-marzec 0,03,lipiec 0,21,wrzesień 0,23,grudzień 0,27,scyntygrafia-czysto,maj 2009 radioterapia 5460 cGy, PSA-sierpień 2009-0,06,październik-0,05, kwiecień 2010-0,02,czerwiec 2010-0,02,wrzesień 2010-0,015, styczeń 2011-0,021,luty-0,003,czerwiec -0,003,sierpień-0,017,listopad-0,008,marzec 2012-0,010,lipiec-0,004,listopad-0,008,2013 maj-0,010,grudzień-0,003, 2014 maj-0,005, grudzień- 0,007, 2015 maj-0,003
Awatar użytkownika
smok45
 
Posty: 1597
Rejestracja: 12 sie 2007, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 03 wrz 2013, 20:25

Obserwuję dyskusję w tym wątku i wyjść z podziwu nie mogę! Smok, kibic Lecha Poznań i annddy, kibic Śląska Wrocław, rozmawiają jak zwyczajni ludzie! Toż to anomalia większa od zmian klimatycznych i dziury ozonowej! ;)
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2013, 20:26 przez el1948, łącznie zmieniany 1 raz
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: smok45 » 03 wrz 2013, 22:20

el1948 pisze:Obserwuję dyskusję w tym wątku i wyjść z podziwu nie mogę! Smok, kibic Lecha Poznań i annddy, kibic Śląska Wrocław, rozmawiają jak zwyczajni ludzie! Toż to anomalia większa od zmian klimatycznych i dziury ozonowej! ;)
Poprawka Edwardzie.Kibicowałem w dzieciństwie Stali Radomsko,w czasie studiów z sympatią  śledziłem poczynania  Piasta Gliwice,teraz tylko czasem obserwuję spotkania gdzie można spodziewać się doskonałej gry.
Rocznik 1945. maj 2007 PSA 7,1,T2b,NoMo,Gleason3+4,grudzień 2007 RP,histopatologia T2c,PSA-marzec 0,03,lipiec 0,21,wrzesień 0,23,grudzień 0,27,scyntygrafia-czysto,maj 2009 radioterapia 5460 cGy, PSA-sierpień 2009-0,06,październik-0,05, kwiecień 2010-0,02,czerwiec 2010-0,02,wrzesień 2010-0,015, styczeń 2011-0,021,luty-0,003,czerwiec -0,003,sierpień-0,017,listopad-0,008,marzec 2012-0,010,lipiec-0,004,listopad-0,008,2013 maj-0,010,grudzień-0,003, 2014 maj-0,005, grudzień- 0,007, 2015 maj-0,003
Awatar użytkownika
smok45
 
Posty: 1597
Rejestracja: 12 sie 2007, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 03 wrz 2013, 22:52

smok45 pisze:
Obserwuję dyskusję w tym wątku i wyjść z podziwu nie mogę! Smok, kibic Lecha Poznań i annddy, kibic Śląska Wrocław, rozmawiają jak zwyczajni ludzie! Toż to anomalia większa od zmian klimatycznych i dziury ozonowej! ;)
Poprawka Edwardzie.Kibicowałem w dzieciństwie Stali Radomsko,w czasie studiów z sympatią  śledziłem poczynania  Piasta Gliwice,teraz tylko czasem obserwuję spotkania gdzie można spodziewać się doskonałej gry.

Jasne, Smoku, to Krzy50 kibicuje Lechowi! Ale on też z annddy rozmawia po przyjacielsku. Nie mogłoby tak być na stadionie? A nie jest. Gdyby annddy z szalikiem Śląska na szyi usiadł w sektorze Wiary Lecha, to tylebyśmy go na tym forum widzieli. A może i na tym świecie! Podobnie byłoby z Krzy50, gdyby przyjechał do Wrocławia.
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 04 wrz 2013, 08:29

Przecież ci wszyscy pseudo kibice (wiara lecha,żyleta itp.) to zgraja zakompleksionych osiłków ,którzy w grupie są WIELCY!! Jak wtedy potrafią walczyć z policją!! Ale samemu to najlepiej w pampersie...
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: annddy » 04 wrz 2013, 19:12




Smok 45 , toż to kibicowanie i walka z zaburzeniami potencji.

el1948 pisze:Gdyby annddy z szalikiem Śląska na szyi usiadł w sektorze Wiary Lecha, to tylebyśmy go na tym forum widzieli


Trzeba wiedzieć lub pytać się przy zakupie biletów na jaka trybunę się idzie.
Na stadionie jak w teatrze trzeba umieć się zachować i znać pewne obyczaje ,bo można wyjść na głąba.
http://www.rp.pl/artykul/987460.html
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2013, 19:15 przez annddy, łącznie zmieniany 1 raz
Ur.1959 r.
PSA-9,34,biopsja -10 rdzeni -2 pozytywne w dwóch płatach -30%
Gleason 4+3,rak nie przekracza torebki.Stan kliniczny T2cNxMO.RP -25.04.2006
Histopatologia po operacji stan T3aN1M0 - margines obustronnie + ,węzły chłonne 3/4 +, pęcherzyki nasienne-czyste , Gleason 4+5.
HT od 05.2006, RT 06-08.2006r
PSA- 15.05.2006-0,38, 04.06.2006-0,10, 08.2006 <0,06 , 02.2009-<0.06,02.2010 - <0,008 10.2010 - 0,00 04.2011 - 0,00 11.2011 - 0,00 - Hormony - stop 02.12 - PSA <0,008 , 05.2012 - 0,00
08.12 -PSA<0,008; 12.12-PSA <0,008 , 03.13 -PSA<0,008 , 07.2013.- PSA -0,01 ; 09.2013 -PSA - 0,00 ;05.2014 -PSA-<0,008 =)
09.2014 -PSA-<0,008, 20.02.2015 - PSA-0,00, 09.2015 - PSA-0,007 :) ,T-4,05
Awatar użytkownika
annddy
 
Posty: 1075
Rejestracja: 15 cze 2008, 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: el1948 » 04 wrz 2013, 21:35

annddy pisze:
Gdyby annddy z szalikiem Śląska na szyi usiadł w sektorze Wiary Lecha, to tylebyśmy go na tym forum widzieli


Trzeba wiedzieć lub pytać się przy zakupie biletów na jaka trybunę się idzie.
Na stadionie jak w teatrze trzeba umieć się zachować i znać pewne obyczaje ,bo można wyjść na głąba.
http://www.rp.pl/artykul/987460.html
Annddy, to oczywiste, że przy zakupie biletów trzeba się pytać o trybunę z kibolami. Instynkt samozachowawczy to podpowiada. Przyznasz jednak, że to normalne nie jest. Normalne byłoby, gdybyś z szalikiem Śląska mógł, bez obaw o utratę życia, pójść na Żyletę, albo zasiąść razem z Wiarą Lecha. Jeśli kiedyś tak będzie, to zacznę chodzić na mecze. I nie widzę najmniejszego problemu, aby na stadionie we Wrocławiu oklaskiwać ładne akcje Legii czy Lecha.
Edward
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2013, 21:38 przez el1948, łącznie zmieniany 1 raz
PSA 2002-2007: 2,38-11,53; (f/t=0,60); Bps-OK; PSA 2008-2011: 3,10-8,74 (f/t=0,23); Bps 9/2011: Gl. 3+3; Scyntygrafia OK. 12/2011 LRP. Poj. ok. 100 cm3. Hist-pat: POMIMO SERYJNEGO BADANIA LICZNYCH WYCINKÓW NIE UDAŁO SIĘ WYKRYĆ OGNISKA PIERWOTNEGO W GK! PSA: do 10/2018<0,006; 2019: 0,010; 0,042; 0,019; 0,016; 0,027; 0,015; 0,022

2013-2015-wzrost guza wątroby i markera AFP. 5/2015-otwarta operacja i termoablacja guza. Hist.pat.-rak wątrobowokomórkowy. Wznowa. 3 x chemia TACE. 4.09.2016 - przeszczepienie wątroby.
el1948
 
Posty: 976
Rejestracja: 24 mar 2012, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: Krzy50 » 14 wrz 2013, 17:20

Annddy kto dziś górą?
ur.1959 ,PSA 01.2012 -8,02.2012 biopsja- Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT1c , Gleason 3+3=6 ,04.2012 PR.Wyniki-stercz - Adenocarcinoma prostatae (G2) , pT3a , pNO , Gleason 3+3=6
Nowotwór po stronie lewej przerasta torebkę stercza.
PSA po 6 tyg - 0,01,
po 1 roku - 0,00,
po 2 roku - 0,002,
po 3 roku - 0,002.
po 4 roku - 0,002
po 5 roku - 0,002.
po 6 roku - 0,006
po 7 roku - 0.003.
po 8 roku - 0.003
po 9 roku - 0,006
Krzy50
 
Posty: 666
Rejestracja: 18 lut 2012, 22:01
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 29 wrz 2013, 23:35

zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 11 paź 2013, 09:29

To bardzo ludzkie i wzruszające. Umierający na raka, będący w ostatnim stadium choroby bezdomny miał ostatnie życzenie, aby zobaczyć swojego psa jeszcze raz. Yurtie, suka, żyła z 57-letnim Kevinem McClain w jego samochodzie. Wkrótce po spotkaniu zmarł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: jasmin » 11 paź 2013, 15:23

Poplakalam sie po obejrzeniu zdjec...
Nic dodac, nic ujac.

Pozdr od "psiary", wlascicielki bialego owczarka
Tata ur 1946. 07/13 PSA 587, HT (Firmagon), 10/13 PSA 208,
scyntygrafia wykazala zmiany rakowe w prawie wszystkich kosciach szkieletu, Gl (4+4)
2.12/13 PSA 778
9.12/13 Tato odszedł od nas
jasmin
 
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2013, 15:29
Blog: Wyświetl blog (0)

PoprzedniaNastępna

Wróć do POGADUCHY - ROZMOWY O WSZYSTKIM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

logo zenbox