Tata 68l. PSA 5,41ng/ml BxGl.4+3cT2aN0M0 HT RT

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Tata 68l. PSA 5,41ng/ml BxGl.4+3cT2aN0M0 HT RT

Nieprzeczytany postautor: kagryc » 31 sty 2020, 12:32

Witam.

Jestem tu nowa i początkująca w temacie. Szukam pomocy, doradztwa i wsparcia w tej walce.

Mój tata po udarze został kompleksowo przebadany i wyszło podwyższone PSA - 5,41 ng/ml.
Wysłany na biopsję niestety otrzymał taki wynik:


Data wykonania biopsji?
BIOPSJA - HISTOPATOLOGIA

Gleason 7(4+3)
naciek raka widoczny jest w środkowej części wycinka pobranego ze szczytu płata prawego oraz na brzegu jednego z licznych wycinków ze środkowej cześci płata prawego.
Rozrost raka zajmuje ok. 10% powierzchni wycinków z płata prawego.
Angio i neuroinwazji nie stwierdza się.
Wycinek z podstawy prawego płata oraz wszystkie wałeczki z płata lewego - bez rozrostu raka

Wklej caly dokument (minus dane osobowe) jako załącznik, pls. -zb


I się zaczęło...

Skierowani zostaliśmy do Wieliszewa i tam zajęła się moim tatą na początku Pani doktor, która zleciła badania:
- PSA (wzrosło do 11 ng/ml)
- scyntygrafię
i
- TK z kontrastem ([oba badania obrazowe] wyszły ok, tzn. bez widocznych przerzutów. Wklej jako zaąłczniki kopie opisów.

Zaleciła miesięczną kurację Apo-Flutamem a później radioterapię.

Niestety, ta Pani doktor odeszła i przejęła nas inna, z którą się jeszcze nie spotkaliśmy :(


Radioterapia rozpoczęta 29.01.2020 (czyli w ostatnią środę).

Badania krwi ok, PSA spadło do 3,75 ng/ml


Chcę zapytać czy taki sposób jest prawidłowy i jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może jakieś rady?
Będę wdzięczna za każdą info i każdą radę.
kagryc
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 12:16
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 68l. PSA 5,41ng/ml BxGl.4+3cT2aN0M0 HT RT

Nieprzeczytany postautor: kagryc » 01 lut 2020, 19:36

Załączam wyniki badań mojego taty.


25.10.2019
BIOPSJA - HISTOPATOLOGIA


bx hp25.10.19.jpg




03.12.2019
TK JAMY BRZUSZNEJ I MIEDNICY


tk 3.12.19.jpg



09.12.2019
SCYNTYGRAFIA


sc 9.12.19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kagryc
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 12:16
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 68l. PSA 5,41ng/ml BxGl.4+3cT2aN0M0 HT RT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 02 lut 2020, 07:53

kagryc pisze:Skierowani zostaliśmy do Wieliszewa i tam zajęła się moim tatą na początku Pani doktor, która zleciła badania:
(...)
Zaleciła miesięczną kurację Apo-Flutamem a później radioterapię.
(...)
Radioterapia rozpoczęta 29.01.2020 (czyli w ostatnią środę).
Chcę zapytać czy taki sposób jest prawidłowy i jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może jakieś rady?

Witaj na forum Kagryc.

W tej chwili trudno cokolwiek doradzać - decyzja o RT została podjęta i leczenie zostało rozpoczęte.
Czy mogłabyś wkleić kartę szpitalną ze skierowaniem na RT?


Moje pytania i uwagi są następujące:

Biopsja - trudno się zorientować ile bioptatów pobrano, nie ma tez informacji jakiej były dlugości. Musiałam zabawic się w SH, żeby odnaleźć informację, ktora pozwala przypuszczać, że pobrano w sumie 11 wycinków (6+5)...

Czy wytlumaczono Tacie wynik biopsji i jego implikacje? Rak o Gleason 4+3 jest bardziej agresywny niz zestaw odwrotny, 3+4.

Czy przedyskutowano z Tatą inne możliwości leczenia i wytłumaczono dlaczego proponowana jest RT? (Domyślam się, że udar wykluczył możliwość wykonania operacji.)

Dlaczego przepisano aż miesięczną kurację flutamidem? Czy przewidziane jest również podanie implantu Diphereline/Reseligo/innego?

Na jakim urzadzeniu są prowadzone naświetlania i co jest naświetlane? Tylko prostata?

Jakie leki bierze Tata w związku z udarem, ktory przeszedł? (Z pewnością ma przepisane antykoagulanty.)

pzdr
zosia
zosia bluszcz
 
Posty: 11409
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Tata 68l. PSA 5,41ng/ml BxGl.4+3cT2aN0M0 HT RT

Nieprzeczytany postautor: kagryc » 02 lut 2020, 09:23

Zosiu, niestety nie mam skierowania na RT. Pani doktor od razu osobiście przekazała do sekretariatu.

Szczerze, to nikt z nami nie rozmawiał i nie tłumaczył wyniki histo.
Od razu tylko wskazywali, że przebyty udar i niedowlad nogi są przeciwskazaniami do operacji.

Tata miał miesięczną kurację Apo-Flutamem przed RT, bo Pani doktor wytlumaczyla, że zobaczymy jak spadnie PSA.
Badanie krwi przed RT pokazało, że PSA spadło.

Niestety, już tej Pani Doktor nie ma i przejęła nas inna. Nie wiadomo jaki ona miałaby pomysł na leczenie mojego taty.
Obecna Pani Doktor, po rozpoczętej RT (tylko prostaty, przy pomocy jakiegoś nowoczesnego akceleratora, ale o nazwe musialabym zapytac), kazała znowu brać Apo-Flutam. Mówiła też coś o zastrzyku, ale [później] stwierdziła, że [skoro] był udar, to może nie...

Nie wiem czy jestem przewrazliwiona, ale zaczynam się bać o sposób leczenia tej obecnej Pani Doktor.
kagryc
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2020, 12:16
Blog: Wyświetl blog (0)


Wróć do NASZE HISTORIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości

logo zenbox
cron