Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 25 kwie 2019, 19:35

Chciałbym opowiedzieć historię mojego taty i jego nierówn walkę z całym systemem w Polsce i zaniedbaniami lekarzy.

W grudniu 2018 roku tata całymi nocami przebywał w toalecie z powodu problemu z oddaniem moczu, ale ignorowal te objawy i inne również.
Teraz, z biegiem czasu, każdy przypomina sobie sytuację kiedy stan zdrowia jego się pogarszal, np. już od jakiegoś czasu tata zaczął oddawać mocz na siedząco.

W połowie stycznia 2019 mocz się całkowicie zatrzymał, więc udał się do szpitala gdzie został mu założony cewnik, pielęgniarka powiedziała, że jeszcze kilka dni i jego pęcherz by pękł.
W szpitalu zostało zrobione badanie krwi i dostał skierowanie do (tego samego) szpitala; miał się zgłosić za tydzień.
Niestety, nie zostało zbadane PSA.

Tata zgłosił się do szpitala w wyznaczony dzień, ale został odesłany do domu ponieważ nie było lekarza urologa, który wystawił skierowanie, kazali przyjść kiedy lekarz wróci z urlopu, żarty jakieś.
Postanowilismy iść na prywatną wizytę do ordynatora urologii, w międzyczasie prywatnie zrobiliśmy badanie PSA, wynik 418 ng/ml.
Z tym wynikiem zglosilismy sie do ordynatora, był w szoku, że Tata nie został przyjęty do szpitala, kazał się zgłosić za tydzień na biopsje.

Biopsja (wynik Gleason 4+4) następnego dnia tata został wpisany do domu.

Bp luty 2019 hp.png



Tata poprosił o wydanie zielonej karty onkologicznej, ale doktor powiedział, cyt:"A po co to Panu, przecież już została rozpoczęta diagnostyka?", ale nalegalismy i w końcu lekarz pierwszego kontaktu wydał kartę.

Pozniej zrobiono rezonans, który w naszym mieście został opisany i nikt nie zauważył żadnych przerzutow, węzły chłonne czyste, biodra, miednica też.

mri 11.03.19.png



Tata dostał zastrzyk hormonalny po zrobieniu rezonansu, nazwa w załączniku.

HT - leki 7.3.19.png



Tata został skierowany do Kielc na scenografię scyntygrafię, odbyła się ona 22.03.2019.
Na wynik czekaliśmy 1 miesiąc i 2 dni, dziś odebralismy, tata nie ma przerzutow do kości, napisano tylko , że są zwyrodnienia.

sc 22.03.19.png




W międzyczasie mama zawiozla do Kielc wynik rezonansu i lekarz powiedział, że jest przerzut na biodra, który u nas w mieście nie został zauważony.

Od razu tata poszedł z tym wynikiem do urologa onkologa, który stwierdził, że chyba ktoś się pomylił i przy tak wysokim PSA przerzuty na pewno są i zlecił tomografie komputerowa na 9.05.2019.

To jest skandal, człowiek onkologiczny musi czekać, prosić się o postawienie diagnozy.
Codziennie dzwonilismy do Kielc z zapytaniem o wynik, ciągle nas zbywali, że nie mają czasu opisać, lekarze nie odbierali telefonu, koordynator kompletnie nic nie robił, mówił, że oddzwoni do nas w poniedziałek, na przykład, i tego nie robił, koszmar, a my czekaliśmy jak na skazanie.


Tata ogólnie czuje się dobrze, mówi tylko, że jak chodzi to zdjęcie czuje? jakby miał ze 100 kg na plecach i miednicy.
Od dłuższego czasu tacie skrzywil się kręgosłup.

Co mu mamy robić? Zmienić szpital, gdzie szukać pomocy?

Tata bierze duża dawkę witaminy D, A, K2, lek na osteoporozę, chociaż lekarze powiedzieli, że nie musi przyjmować żadnych witamin oprócz hormonu.
Tez nie mogłam w to uwierzyć.
Wszystkie wyniki dodałam w załączniku.
Proszę o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 26 kwie 2019, 00:56

Witaj na forum, Malami.

Uporządkowałam nieco Twój chaotyczny post, usunęlam dane osobowe z załacznikow i wkleilam dokumenty w tekst.


To jest skandal, człowiek onkologiczny musi czekać, prosić się o postawienie diagnozy.

Myslę, ze największym Waszym problemem jest brak pelnej informacji na temat diagnostyki i leczenia.

Diagnoza zostala postawiona, Tacie przepisano Apo-Flutam oraz Diphereline 7.03.2019 a wiec leczenie zostalo zainicjowane i jest to jedyne leczenie jakie mozna zaoferowac pacjentowi z PSA oscylującym wokol 400 ng/ml.
Czy w momencie przepisania HT lekarz Taty mial w ręku wynik biopsji? (nie załączylaś dokumentu, nie wiemy nawet kiedy biopsja zostala wykonana, podalas tylko, ze Gleason jest wysoki, 4+4).

Opis MRI z 11.03.2019 nie uwzględnia w ogole ukladu kostnego - koncentruje się na prostacie. Ale nawet gdyby uwzględnil, to leczenie byloby takie samo - HT
Scyntygrafia jest badaniem czulym, ale malo specyficznym. Majowe TK powinno byc bardziej konkluzywne jesli chodzi o ustalenie usytowania przerzutów.


Tata bierze duża dawkę witaminy D, A, K2, lek na osteoporozę, chociaż lekarze powiedzieli, że nie musi przyjmować żadnych witamin oprócz hormonu.
Tez nie mogłam w to uwierzyć.

Napisz ile czego Tata bierze.
Podaj nazwę leku na osteoporozę.
Czy wiesz z jakiego poziomu wit. D Tata startowal gdy rozpoczynał suplementowanie wit. D?
Czy Tata jest palaczem?


W grudniu 2018 roku tata całymi nocami przebywał w toalecie z powodu problemu z oddaniem moczu, ale ignorowal te objawy i inne również.
Teraz, z biegiem czasu, każdy przypomina sobie sytuację kiedy stan zdrowia jego się pogarszal, np. już od jakiegoś czasu tata zaczął oddawać mocz na siedząco

Ten rak z PSA > 400 ng/ml nie pojawil sie z poniedzialku na wtorek - Tata musial przez czas o wiele dluzszy niz 2 miesiące (grudzien-styczen) bagatelizowac swoje problemy zdrowotne. Miejmy nadzieję, ze rak jest hormonozalezny i HT będzie dzialala przez dlugi czas. Byc moze nalezaloby rowniez rozwazyc zastosowanie wczesnej chemioterapii Docetaxelem. Pozozmawiajcie o tym z lekarzem.

pzdr
zosia
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 26 kwie 2019, 10:14

MRI niezłe, scyntygrafia bez meta a PSA ponad 400 ng/ml. Coś tu nie gra. Gdzieś muszą być ogniska przerzutowe, bo tak wysokie PSA znikąd się nie bierze.
Uzupełniłbym badania o MRI jamy brzusznej i RTG płuc.
Też coś mi nie pasuje ta scyntygrafia i kwalifikacja zmian, może skonsultować z innym radiologiem, macie płytki?
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 26 kwie 2019, 22:02

Witam serdecznie i chciałabym podziękować za przeredagowanie mojego postu.

Tak, wiem i rozumiem, że tata musiał odczuwać wcześniej problemy z prostata, ale szczerze powiedziawszy, on do tej pory jak z nim rozmawiam i proponuję, abyśmy pojechali do innego miasta na konsultacje lub namawiam aby brał witaminy i przestał palić, to się złości i mówi, że się dobrze czuje, przynajmniej nie gorzej niż kilka miesięcy wcześniej. Ale ja widzę, że słabnie. Kilkuminutowy spacer jest dla niego wielkim wysiłkiem, ale nie bólem.

Witaminy - jutro podam jakie dawki bierze, poproszę mamę aby wysłała mi zdjęcie opakowań, bo tata znowu powie, że chce go leczyć nie wiadomo gdzie, i ze jest zdrowy tylko ma cewnik.

Jak byłam teraz miesiąc w Polsce chcąc pomoc rodzica nasluchalam się od niego, żebym dała sobie spokój z nim, bo sama stracę zdrowie, wylądowałam u kardiologa z powodu skoków ciśnienia.

Nie wiem już sama co mam myśleć, tata ma skrzywiony kręgosłup w prawa stronę, problemy z chodzeniem, za każdym razem czekając na wynik czekam na najgorsze informacje a za każdym razem jest jakiś "cud", bo jestem świadoma, że takie wysokie PSA jest jednoznaczne ze złymi wynikami.

Mamy płytki z wynikami, problem jest taki, że w jednym mieście mówią, że nie widzą nic, zadnych przerzutow. Pozniej z tej samej płytki doktor widzi przerzuty na biodra, a w scyntygrafii nie widać nic. Co o tym myśleć?
Nie wiem co zrobie jesli ktos tu popelnia bledy.

Rodzice twierdzą, że do Kielc pacjenci przyjeżdżają nawet z nad morza się leczyć na Onkologii, ale ja nie mogę zaufać lekarzom, którzy zwlekaja z opisem scyntygrafii ponad miesiąc, a teraz każdy daje inne informacje.

Czy mamy czekać na TK państwową? Chyba zadzwonię i umówię tatę prywatnie, może krócej będzie czekał.
Mam nadzieję, że teraz mój post jest mniej chaotyczny.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 26 kwie 2019, 22:29

Dodaje wynik biopsji.

Dzięki. Opis wkleilam do Twojego pierwszego wpisu.
-zb



Proszę o polecenie dobrego urologa-onkologa.


Mam jeszcze jedno pytanie, kiedy tata powinien sprawdzić PSA? Lekarz powiedział, że po 12 tyg od przyjęcia hormonu czyli w połowie czerwca 2019.
Czy jak pójdzie zrobić badanie w poniedziałek, to wynik nie będzie wiarygodny, bo za mało czasu minęło? Trochę by nas to uspokoiło jeśliby się zmniejszył.


Tacie kupiłam tabletki CALPEROS 1000 i bierze 3 razy dziennie.
Jeszcze jedno pytanie, co myślicie o leczniczej marihuanie? Czy ktoś stosował?
W naszym mieście lekarz powiedział, że nie wypowie się na ten temat, bo nie chce iść do więzienia a kolega farmaceuta powiedział, że już sprzedają.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 27 kwie 2019, 00:58

malami1328 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, kiedy tata powinien sprawdzić PSA? Lekarz powiedział, że po 12 tyg od przyjęcia hormonu czyli w połowie czerwca 2019.
Czy jak pójdzie zrobić badanie w poniedziałek, to wynik nie będzie wiarygodny, bo za mało czasu minęło? Trochę by nas to uspokoiło jeśliby się zmniejszył.

Alez oczywiscie, niech zbada teraz. W ten sposob będziecie wiedzieli czy PSA spada. I jak szybko spada.


Tacie kupiłam tabletki CALPEROS 1000 i bierze 3 razy dziennie.

Calperos wit. D3 czy Calperos calcium?


Jeszcze jedno pytanie, co myślicie o leczniczej marihuanie? Czy ktoś stosował?

W jakiej postaci i w jakim celu mialaby byc stosowana lecznicza marihuana (olej CBD?)?
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 27 kwie 2019, 01:14

Poproszę tatę aby sprawdził PSA, czy lekarz pierwszego kontaktu powinien wydać skierowanie na to badanie, bo lekarka już raz odmówiła wydania i tata jej posłuchał, że nie potrzebuje robić, więc wyslam go prywatnie na początku lutego.

Tata bierze Calperos 1000, 400 mg jonów wapnia.

Znalazłam na stronach internetowych polskich jak i angielskich olejki CBD, może on spowalnia namnazanie komórek rakowych, chce spróbować wszystkiego co może w jakiś sposób pomóc.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 27 kwie 2019, 05:11

malami1328 pisze:Poproszę tatę aby sprawdził PSA. Czy lekarz pierwszego kontaktu powinien wydać skierowanie na to badanie, bo lekarka już raz odmówiła wydania.

Tata ma skierowanie na badanie w czerwcu 2019 wydane zapewne przez lekarza prowadzącego (tego, ktory przepisal HT?).
Jesli chce zrobic dodatkowe badanie, ktore w zaden sposob nie wplynie na przebieg leczenia w ciągu następnych 6 tygodni, to jest logiczne, ze będzie je musial zrobic na wlasny koszt. Przy okazji niech zrobi badanie poziomu Witaminy D (metabolit 25(OH)) - jest to badanie stosunkowo drogie, ale jesli ma suplementowac wit. D3, to dobrze jest wiedziec z jakiego poziomu startuje.


Tata bierze Calperos 1000, 400 mg jonów wapnia.

Dobrze byloby wiedziec najpierw co się dzieje w kosciach.
Czy Tata dysponuje wynikami badan laboratoryjnych wykonanych w szpitalu, w ktorym poddal się biopsji?

Znalazłam na stronach internetowych polskich jak i angielskich olejki CBD, może on spowalnia namnazanie komórek rakowych, chce spróbować wszystkiego co może w jakiś sposób pomóc.



CBD for cancer: Possible benefits, side effects, and more
(...)
Can CBD treat cancer?
There are currently no large clinical trials that are investigating the use of cannabis or cannabinoids as a cancer treatment. Small pilot studies exist, but the research is still in its early stages.

In 2016, researchers noted that the use of cannabinoids shows promise in the fight against cancer. The authors found that cannabinoids seem to inhibit the growth of many different types of tumor cell in both test tubes and animal models.

However, they also noted that Some dosages or types of cannabinoid might suppress the immune system, allowing tumors to grow unchecked.

Much more research is necessary to discover the possible therapeutic uses of cannabinoids in cancer treatment. (...)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324745.php
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 16 maja 2019, 13:20

Witam wszystkich.

Mam bardzo dobre wiadomości, tata wczoraj był w Kielcach po wynik tomografii komputerowej i lekarz poinformował go, że nie ma żadnych przerzutow w jamie brzusznej, obszarze miednicy, bioder, jak u zdrowego człowieka.
Niestety nie miał on sprawdzonego całego ciała a chyba powinien mieć sprawdzone wszystkie narządy, sama nie wiem.

Jestesmy bardzo szczęśliwi, że taki jest wynik, tylko nasuwa mi sie ciagle pytanie, skąd takie wysokie PSA.
Nie dysponuje opisem TK, bo lekarz nie dał wyniku,tylko przeczytał z komputera.
Na jutro jest zaplanowane konsylium, dowiedzieli się rodzice, że lekarz zastanawia się jaka drogę leczenia wybrać radioterapia czy wycięcie.
Co myślicie? Co będzie lepsze?

Tata RTG płuc miał robiony w grudniu 2018 roku i nie było żadnych zmian.Tata ma kaszel w nocy i w dzień, ale pali papierosy i tłumaczy, że to od tego lub od zatok.
Moze jutro na konsylium zaproponują sprawdzenie płuc, głowy.

Dziękuję i pozdrawiam
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 16 maja 2019, 15:11

Na jutro jest zaplanowane konsylium, dowiedzieli się rodzice, że lekarz zastanawia się jaka drogę leczenia wybrać radioterapia czy wycięcie.

Niestety nie miał on sprawdzonego całego ciała a chyba powinien mieć sprawdzone wszystkie narządy,

Powinien.

Gdzie ma zebrac sie to konsylium? W Swietokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach?
Jesli tak, i jesli rozwazają RP lub RT, to uwazam, ze zanim cokolwiek zaproponują powinni Tatę skierowac na badanie PET PSMA (robią to badanie na miejscu).
Przy optymistycznym wyniku PET PSMA, moim zadaniem nalezaloby raczej dązyc do RP z ePLND (rozszerzoną limfadenektomią).

Ponizej interesujący abstrakt kanadyjskiego retrospektywnego badania dotyczącącego wyników leczenia przy pomocy RT lub RP pacjentów z nieprzerzutowym CaP i z ultra wysokim PSA (okreslanym dla potrzeb badania jako ≥ 50 ng/ml).
W opisanym badaniu wyodrębniono grupę 207 pacjentów z PSA ≥ 100 ng/ml. U wszystkich zastosowano RT, ktora zaowocowała 5 i 10 letnim przezyciem specyficznym dla choroby (CSS), odpowiednio 80% i 54%.
Nieprzerzutowy rak prostaty przy PSA oscylującym wokól 400 ng/ml bylby przypadkiem godnym opisania w annałach urologii.




Treatment outcomes in non-metastatic prostate cancer patients with ultra-high prostate-specific antigen

Purpose
It is commonly believed that prostate cancer patients with very high prostate-specific antigen (PSA) levels are unlikely to benefit from definitive local treatment, and patients with very high PSA are often underrepresented in, or excluded from, randomized clinical trials. Consequently, little is known about their optimal treatment or prognosis. We performed a registry-based analysis of management and outcome in this population of patients.

Methods and Materials
Our provincial Cancer Registry was used to identify all men who were diagnosed with prostate cancer from 1990 to 2001. A retrospective chart review provided information on stage, Gleason score, PSA at diagnosis, and treatment. In this study, ultra-high PSA was defined as PSA of ≥50 ng/ml. For a more complete perspective, treatment outcomes of patients with PSA of 20 to 49.9 ng/ml were also studied.

Results
Of the 8378 men diagnosed with prostate cancer during this period, 6,449 had no known nodal or distant metastatic disease.
The median follow-up of this group was 67.2 months (range, 0–192 months).
A total of 1534 patients had PSA of ≥20 ng/ml.
Among the 995 patients with PSA 20 to 49.9 ng/ml, 85 had radical prostatectomy (RP), and their 5- and 10-year cause-specific survivals (CSS) were 95% and 84%, respectively.
The 497 patients treated with radiotherapy (RT) had 5- and 10-year CSS of 92% and 71%.
For the 332 patients with PSA 50–99.9 ng/ml, RT was associated with 5- and 10-year CSS of 81% and 55%.
For the 207 patients with PSA of ≥100 ng/ml, RT was associated with 5- and 10-year CSS of 80% and 54%.

Conclusions
This is the largest series in the world on non metastatic cancer patients with ultra-high PSA at diagnosis. Even in the setting of a very high presenting PSA level, prostatectomy and radiotherapy are often associated with prolonged survival.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22483701
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 16 maja 2019, 15:20

Przed każdym spotkaniem podsyłam do rodzica listę z pytaniami do lekarza, oprocz PET PSMA o co jeszcze muszą pytać?
Sami lekarze powinni zaproponować TK innych narzadow, wiem, że jak tacie powiedzą, ze nie trzeba nic więcej robić, to on w to uwierzy.
Lekarz powiedział wczoraj, że to jest CUD.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: bela71 » 16 maja 2019, 22:18

Jak cud, to powinni być zainteresowani dokładnym badaniem.
Trzeba koniecznie sprawdzić płuca i - na wszelki - głowę. PET faktycznie byłby najlepszy.

Czy robiliście powtórne PSA?
Tata ur.1936 Od 2005 leczenie BPH, PSA przy finasterydzie oscylujące między 5 a 11(!).
Po odstawieniu Proscaru VII.2012 PSA 20,81ng/ml, biopsja GL 4+3, zatarta torebka, scyntygrafia czysto. cT3NxM0 Gleason 7 (4+3)
X.2015 Apo-Flutam (1mc), Diphereline co 3m-ce, zmieniona po roku na Eligard 45. 4.XII.12 PSA 1,15.
XII.2012-I.2013 RT 65 Gy IGRT w 25 frakcjach (Wieliszew).
PSA 21.II.13 - 0,089; 25.IV.13 - 0,076; VI.13 - 0,067; IX.13 - 0,065; XII.13 - 0,044,(testosteron 0,035); III.2014 - 0,057, (T<0,025 od tego momentu); V.14 - 0,021; IX.14 - 0,016; XI.14 - 0,009; I.2015 - 0,01; IV.15 - 0,011 KONIEC HT VIII.15 PSA - 0,008; XI.15 PSA 0,010, T 0,14; II 2016 PSA 0,025, T 0,4; V 2016 PSA 0,017, T 0,68; VIII 2016 PSA 0,021, T 0,9; XI 2016 PSA 0,016, T 0,966; III 2017 PSA 0,003[?], T 1,38; IX 2017 PSA 0,035 T 1,63; XI 2017 PSA 0,051, T 1,79; I 2018 PSA 0,06, T 2,13; II 18 PSA 0,06, T 1,84; IV 18 PSA 0,05 T 1,88; XII 18 PSA 0,05, T 1,57; III 2019 PSA 0.07, T 1,75; V 19 PSA 0.08, T 1,66

3.12.15 – Kolonoskopia i APC zmian naczyniowych (angiodysplazja odbytnicy po RT); 2016 2 serie czopków łagodzących podkrwawianie; 29.05.2017 - ponowna koagulacja laserowa niewielkich zmian naczyniowych w odbycie - zaobserwowana znaczna poprawa stanu śluzówki jelita w porównaniu do 2015
Wątek: http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=2137
bela71
 
Posty: 3413
Rejestracja: 20 sty 2015, 01:09
Lokalizacja: Toruń
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 16 maja 2019, 23:48

bela71 pisze:Jak cud, to powinni być zainteresowani dokładnym badaniem.
Trzeba koniecznie sprawdzić płuca i - na wszelki - głowę. PET faktycznie byłby najlepszy.

Czy robiliście powtórne PSA?

Powiedziałam mamie o tym badaniu PET i mama pamięta, że wczoraj jak lekarz odczytał wynik TK zawolal innego urologa i ten właśnie wspomniał o tym badaniu, ale powiedział też, że na razie nie można go zrobić, chyba dlatego,że TK była robiona w czwartek.
Czy wiecie jaki czas mówi minąć pomiędzy tymi badaniami?

Prosiłam tatę, żeby zrobił PSA, ale lekarz mu powiedział w tamtym tygodniu, "po co PSA robić, proszę czekać aż hormonoterapia będzie już trwała 3 miesiące i dopiero przed następnym zastrzykiem" a tata nie jest ciekawy wyniku więc nie idzie. Moze jutro na konsylium zasugeruja, żeby zrobić?
Zobaczymy czy zechcą zbadać płuca i inne narządy, napiszę jutro o decyzji.

Myślę też o tym, żeby tata zażądał wydania kopii opisów scyntygrafii i TK, żeby skonsultować się z innymi lekarzami, może Kraków lub Warszawa, już sama nie wiem, taki bałagan w głowie, bo już każdy mówił, że przerzuty na 100% sa w kościach a tu taka niespodzianka.

Pozdawiam
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 17 maja 2019, 00:10

Powiedziałam mamie o tym badaniu PET i mama pamięta, że wczoraj jak lekarz odczytał wynik TK zawolal innego urologa i ten właśnie wspomniał o tym badaniu, ale powiedział też, że na razie nie można go zrobić, chyba dlatego, że TK była robiona w czwartek.

TK, to taki super RTG z ogromną iloscią promieniowania + ewentualnie podanie, rowniez nieobojętnego dla zdrowia, srodka kontrastującego.
Kazde badanie PET jest robione w połączeniu z albo TK (częsciej), albo z MRI (rzadziej i z innym kontrastem).
Myslę, ze w ŚCO (jesli to ten osrodek, nie odpowiedzialas na moje pytanie) robią PET-CT (TK), stąd zastrzezenia lekarza.
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 17 maja 2019, 08:23

zosia bluszcz pisze:Myslę, ze w ŚCO (jesli to ten osrodek, nie odpowiedzialas na moje pytanie) robią PET-CT (TK), stąd zastrzezenie lekarza.

Przepraszam, tak, tata leczy się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, ul.Artwińskiego.

Już rozpoczęło się konsylium, z niecierpliwością czekam na wiadomość od rodziców.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 17 maja 2019, 10:40

W ŚCO robią PET PSMA-F18, z Ga68 nie robią. Robią też na NFZ. To najczulsze badanie, jakie można w tej chwili zrobić, obejmuje całe ciało, ukierunkowane na raka prostaty.
Czas oczekiwania 1-2 miesięcy. Wczoraj tam dzwoniłem.
https://www.onkol.kielce.pl/pl/centrum/ ... odkiem-pet
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 17 maja 2019, 10:54

kemoturf pisze:W ŚCO robią PET PSMA-F18, z Ga68 nie robią.

Tomek, nie chodzi o znacznik, tylko o to z jakim badaniem jest robiona fuzja, CT czy MRI.
Bo jesli CT, to raczej nalezaloby nieco odczekac - pacjent mial dopiero co robioną tomografię.
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 17 maja 2019, 11:11

zosia bluszcz pisze:
kemoturf pisze:W ŚCO robią PET PSMA-F18, z Ga68 nie robią.

Tomek, nie chodzi o znacznik, tylko o to z jakim badaniem jest robiona fuzja, CT czy MRI.
Bo jesli CT, to raczej nalezaloby nieco odczekac - pacjent mial dopiero co robioną tomografię.

Wiem co CT i MRI, podałem link :) Alez ja wiem, ze Ty wiesz :) Chodzilo mi o powód braku skierowania na badanie PET (PSMA).
Robią CT - Skaner PET/CT Biograph 64.
PET/MRI robią w Bydgoszczy.
W ŚCO ofercie na stronie podają też Ga68, a tego nie wykonują, dlatego napisałem. Choć z moich ostatnich studiów wynika, że PET-PSMA F18 jest dokładniejszy od Ga68.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 17 maja 2019, 11:27

Cześć.

Tacie zrobią w poniedziałek RM miednicy mniejszej.
Tak jak już wcześniej pisałam w poście, pierwszy RM robiony był w naszym miescie i nie opisali zmiany a lekarz z Kielc podobno ją zauważył jak ogladal plytke. Czy TK by tego nie pokazała?

Tata dokumentacji nie wziął (TK), bo "po co mu", powiedział mi, że płuca miał na pewno też badane.
Poprosze, żeby wzięli kopie w poniedziałek.
Do badania PET podobno się nie kwalfikuje, bo mial podany hormon, więc zadzwoniłam do prywatnych klinik w Warszawie i Krakowie, nikt nie widzi przeciwwskazań.


kemoturf pisze:W ŚCO robią PET PSMA-F18, z Ga68 nie robią. Robią też na NFZ. (...)
Czas oczekiwania 1-2 miesięcy. Wczoraj tam dzwoniłem.

Nikt nie odbiera w Kielcach, dlatego zadzwoniłam do innych miast. Naprawde tak długo?
Jezuuu, to tatę diagnozuja od stycznia i jeszcze na badanie teraz będzie trzeba czekać 2 miesiące, to dramat.
Najwyżej pójdzie się prywatnie, koszt nie jest mały, ale trzeba działać, żeby się nowotwor nie rozsial i żeby można było działać, usunąć go.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 17 maja 2019, 11:36

kemoturf pisze:W ŚCO robią PET PSMA-F18, z Ga68 nie robią. Robią też na NFZ. To najczulsze badanie, jakie można w tej chwili zrobić, obejmuje całe ciało, ukierunkowane na raka prostaty.
Czas oczekiwania 1-2 miesięcy. Wczoraj tam dzwoniłem.
https://www.onkol.kielce.pl/pl/centrum/ ... odkiem-pet

Nikt nie odbiera w Kielcach, dlatego zadzwoniłam do innych miast. Naprawdę tak długo?Jezuuu to tatę diagnozuja od stycznia.i jeszcze na badanie teraz będzie trzeba czekać 2 miesiące to dramat.
Najwyżej pójdzie się prywatnie,koszt nie jest mały ale trzeba działać ,żeby się nowotwor nie rozsial i żeby można było działać,usunąć go.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 17 maja 2019, 11:51

malami1328 pisze:Jezuuu, to tatę diagnozuja od stycznia i jeszcze na badanie teraz będzie trzeba czekać 2 miesiące, to dramat.
Najwyżej pójdzie się prywatnie, koszt nie jest mały, ale trzeba działać, żeby się nowotwor nie rozsial i żeby można było działać, usunąć go.

To generalnie krótko. Ja byłem zadowolony z czasu. W Kielcach prywatnie nie będzie szybciej, tak przynajmniej zapewniała moja rozmówczyni.
W innych ośrodkach PET komercyjny 2 tygodnie.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 17 maja 2019, 12:02

To jakas paranoja.
Na tzw. Zachodzie specjalisci rzuciliby się na takiego nietypowego pacjenta jak Twoj Tata - badaliby go na wszystkie strony, leczyli a potem opublikowaliby artykul omawiający ciekawy przypadek i wyglosili referat podczas jednej z licznych konferencji urologicznych.
Ale nie w Polsce...
W Polsce pacjent ma byc asertywny i ma bujac się sam.

Do badania PET podobno się nie kwalfikuje, bo mial podany hormon, więc zadzwoniłam do prywatnych klinik w Warszawie i Krakowie, nikt nie widzi przeciwwskazań.

Prosiłam tatę, żeby zrobił PSA, ale lekarz mu powiedział w tamtym tygodniu, "po co PSA robić, proszę czekać aż hormonoterapia będzie już trwała 3 miesiące i dopiero przed następnym zastrzykiem"

Badanie PET PSMA jest dosc czule, ale jego czulosc spada wraz ze spadkiem PSA. Przy PSA ok. 0.5 ng/ml szansa na wykrycie czegokolwiek wynosi ok. 38%.
Czy wiadomo w koncu jaki jest poziom PSA na dzis?



Sprawdz pw - wyslalam ci namiary na osrodek w Warszawie, ktory ponoć wykonuje PET-MRI PSMA 68Ga.
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 17 maja 2019, 14:00

Dziękuję wiadomość.

Zadzwoniłam do kliniki, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zrobić badanie PET-MRI PSMA 68Ga podczas hormonoterapii.
Nie rozumiem dlaczego kolarze lekarze z Kielc nie zrobią, tata oczywiście powiedział, że nie będzie nalegal na to badanie, bo przecież lekarze wiedzą lepiej.

PSA nadal nie zrobił, bo lekarz nie kazał, a on nie jest ciekawy. Obiecal, że we wtorek pójdzie.

O to właśnie chodzi w Polsce, niech pacjent pójdzie się leczyć i diagnozowania prywatnie.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 17 maja 2019, 19:17

malami1328 pisze:Zadzwoniłam do kliniki, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zrobić badanie PET-MRI PSMA 68Ga podczas hormonoterapii.

Nikt nie pisał, że są przeciwwskazania. Są jeśli HT spowoduje spadek PSA poniżej wartości diagnostycznych


malami1328 pisze:Nie rozumiem dlaczego kolarze lekarze z Kielc nie zrobią,

W Kielcach nie robią PET/MRI tylko PET/CT. Inna jest baza korelowania obrazu.


malami1328 pisze: tata oczywiście powiedział, że nie będzie nalegal na to badanie, bo przecież lekarze wiedzą lepiej.

Działając już kilka lat na tym forum byłbym ostrożny w wygłaszaniu takich stwierdzeń. Oczywiście są lekarze i lekarze.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 17 maja 2019, 21:15

kemoturf pisze:
malami1328 pisze:Zadzwoniłam do kliniki, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zrobić badanie PET-MRI PSMA 68Ga podczas hormonoterapii.

Nikt nie pisał, że są przeciwwskazania. Są jeśli HT spowoduje spadek PSA poniżej wartości.

Mnie tylko dziwi to, że powiedzieli w Kielcach, że nie może tata być poddany temu badaniu, bo zaczął hormonoterapie.
Inne informacje dostałam jak dzwoniłam do Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Białegostoku. Osoby pracujące tam w klinikach powiedziały mi, że tata może przyjechać na badanie już w ten poniedziałek, w innym, że w czwartek.
Czy to chodzi o to, żeby zapłacić, bo jeśli tacie się należy i nie ma przeciwwskazań, to jak porozmawiać z lekarzem, poprosić o takie badanie?
Co zrobić? Jeśli nie wyjdzie teraz nic na RM w poniedziałek, to ja już nic nie wiem.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 18 maja 2019, 00:31

Mnie tylko dziwi to, że powiedzieli w Kielcach, że nie może tata być poddany temu badaniu, bo zaczął hormonoterapie.
Inne informacje dostałam jak dzwoniłam do Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Białegostoku. Osoby pracujące tam w klinikach powiedziały mi, że tata może przyjechać na badanie już w ten poniedziałek, w innym, że w czwartek.

1. Czy pytalas o PET jako taki, czy pytalas o PET PSMA?
2. Jesli pytalas o PET PSMA, to krotkie terminy są mozliwe jesli badanie jest robione z uzyciem Ga68, ktory, podobnie jak Technet uzywany w scyntygrafii kosci, moze byc generowany w nieduzym urządzeniu na miejscu.
3. Nie wiem czy warunki refundacji PET PSMA obejmują diagnostykę przerzutow na etapie leczenia początkowego...
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: bela71 » 18 maja 2019, 12:57

3. Nie wiem czy warunki refundacji PET PSMA obejmują diagnostykę przerzutow na etapie leczenia początkowego...

Chyba tylko z uzasadnienia: planowanie radioterapii kiedy inne badania obrazowe tego nie umożliwiają.
Tata ur.1936 Od 2005 leczenie BPH, PSA przy finasterydzie oscylujące między 5 a 11(!).
Po odstawieniu Proscaru VII.2012 PSA 20,81ng/ml, biopsja GL 4+3, zatarta torebka, scyntygrafia czysto. cT3NxM0 Gleason 7 (4+3)
X.2015 Apo-Flutam (1mc), Diphereline co 3m-ce, zmieniona po roku na Eligard 45. 4.XII.12 PSA 1,15.
XII.2012-I.2013 RT 65 Gy IGRT w 25 frakcjach (Wieliszew).
PSA 21.II.13 - 0,089; 25.IV.13 - 0,076; VI.13 - 0,067; IX.13 - 0,065; XII.13 - 0,044,(testosteron 0,035); III.2014 - 0,057, (T<0,025 od tego momentu); V.14 - 0,021; IX.14 - 0,016; XI.14 - 0,009; I.2015 - 0,01; IV.15 - 0,011 KONIEC HT VIII.15 PSA - 0,008; XI.15 PSA 0,010, T 0,14; II 2016 PSA 0,025, T 0,4; V 2016 PSA 0,017, T 0,68; VIII 2016 PSA 0,021, T 0,9; XI 2016 PSA 0,016, T 0,966; III 2017 PSA 0,003[?], T 1,38; IX 2017 PSA 0,035 T 1,63; XI 2017 PSA 0,051, T 1,79; I 2018 PSA 0,06, T 2,13; II 18 PSA 0,06, T 1,84; IV 18 PSA 0,05 T 1,88; XII 18 PSA 0,05, T 1,57; III 2019 PSA 0.07, T 1,75; V 19 PSA 0.08, T 1,66

3.12.15 – Kolonoskopia i APC zmian naczyniowych (angiodysplazja odbytnicy po RT); 2016 2 serie czopków łagodzących podkrwawianie; 29.05.2017 - ponowna koagulacja laserowa niewielkich zmian naczyniowych w odbycie - zaobserwowana znaczna poprawa stanu śluzówki jelita w porównaniu do 2015
Wątek: http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=2137
bela71
 
Posty: 3413
Rejestracja: 20 sty 2015, 01:09
Lokalizacja: Toruń
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 20 maja 2019, 07:53

zosia bluszcz pisze:2. Jesli pytalas o PET PSMA, to krotkie terminy są mozliwe jesli badanie jest robione z uzyciem Ga68, ktory, podobnie jak Technet uzywany w scyntygrafii kosci, moze byc generowany w nieduzym urządzeniu na miejscu.

Tak, pani przez telefon mówiła mi o badaniu PET PSMA Ga68.


3. Nie wiem czy warunki refundacji PET PSMA obejmują diagnostykę przerzutow na etapie leczenia początkowego...

Musze o to zapytać, ale dlaczego na etapie początkowym nie można zrobić tego badania, przecież chodzi o to, żeby postawić ostateczna diagnozę, gdzie jest nowotwór. Po co robić to okrezna droga, znowu nie rozumie nic.

Mam nadzieję,ż e tata dziś w końcu powtórzy PSA.


Jeszcze jedno pytanie mam.
Mama mi powiedziała, ze w piątek podczas spotkania z lekarzami powiedziano im, że rezonans pokazal zmianę nowotworowa na miednicy o wielkości 8 mm.
W naszym mieście tego nie zauważyli, dopiero w Kielcach.
Moje pytanie jest takie, jeśli meta będzie tylko na miednicy i taki mały, czy będzie można operacyjne usunąć tę kość, tzn. jej cześć?
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: stanis » 20 maja 2019, 10:11

malami1328 pisze:3.Musze o to zapytać, ale dlaczego na etapie początkowym nie mona zrobić tego badania, przecież chodzi o to, żeby postawić ostateczna diagnozę, gdzie jest nowotwór. Po co robić to okrezna droga, znowu nie rozumie nic.

Malami,
Lekarz na etapie diagnostyki początkowej musi przestrzegać wytycznych NFZ, które stanowią, iż na tym etapie wystarczą natępujące badania obrazowe:
TK, czasem MRI miednicy, RTG klatki piersiowej, scyntygrafia.
Na skierowanie na PET można liczyć od lekarza w CO, które jednak zwykle rezerwuje to badanie dla własnych pacjentów.


malami1328 pisze:Moje pytanie jest takie, jeśli meta będzie tylko na miednicy i taki mały, czy będzie można operacyjne usunąć tę kość, tzn. jej cześć?
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Przerzuty do układu kostnego są poddawane naświetlaniu.
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie (+), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml; II.2019 PSA=0,012 ng/ml; VIII.2019 PSA=0,002 ng/ml, XI.2019 - koagulacja krwawiących naczyń jako skutek TomoRT ; II.2020 PSA=0,004 ng/ml ; X.2020 PSA=0,007 ng/ml; II.2021 PSA=0,010 ng/ml; X.2021 PSA=0,011ng/ml; I.2022 PSA=0,006 ng/ml; X.2022 PSA=0,008 ng/ml; VI.2023 PSA=0,012 ng/ml

________________________________________________
Take care of your body, it's the only place you have to live in!
stanis
 
Posty: 3920
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:51
Lokalizacja: Śląsk
Blog: Wyświetl blog (2)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 20 maja 2019, 13:04

Malami, uzywaj funkcji "cytuj", pls. W przeciwnym razie nie wiadomo co kto napisal.
-zb


kemoturf pisze:Lekarz na etapie diagnostyki początkowej musi przestrzegać wytycznych NFZ, które stanowią, iż na tym etapie wystarczą natępujące badania obrazowe:
TK, czasem MRI miednicy, RTG klatki piersiowej, scyntygrafia.
Na skierowanie na PET można liczyć od lekarza w CO, które jednak zwykle rezerwuje to badanie dla własnych pacjentów.

Witam.
Biopsje miał, RM miał, TK miał, scyntygrafie też, i teraz znów RM. Lekarze powiedzieli, że z takim PSA muszą być przerzuty, na pierwszej wizycie tak urolog powiedział.
WIEM, że są kolejki państwowo i wysyłają prywatnie, tak się lepiej opłaca ten biznes, to gdzie są pieniądze, które całe życie płacil tata na ubezpieczenie, 35 lat i co, zeby pacjent musial sie prosic o wynik, badanie... To jest nie do pomyślenia.

Dziś rezonans miednicy małej o 19.
Tata nie poszedł zrobić PSA, bo jest śpiący i uderzenia gorąca ma.
Dam znać jak otrzymamy wynik
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 20 maja 2019, 21:36

RM odwołany,rodzice nie mieli ze soba wyniku kreatyniny bo został w szpitalu w naszym mieście.
Jutro muszą zadzwonić do koordynatorki, dowiedza sie gdzie i kiedy następeny termin, mam nadzieję, że nie będzie bardzo odległy.
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 21 maja 2019, 10:43

Tak trochę szkoda, bo kolejka przepadła i trzeba będzie znowu czekać. Kreatynina jest konieczna przy wszystkich badaniach z kontrastem, gdyż konieczne jest potwierdzenie prawidłowego funkcjonowania funkcji wydalniczych nerek. Każdy kontrast obciąża nerki.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 21 maja 2019, 17:26

kemoturf pisze:Tak trochę szkoda, bo kolejka przepadła i trzeba będzie znowu czekać. Kreatynina jest konieczna przy wszystkich badaniach z kontrastem, gdyż konieczne jest potwierdzenie prawidłowego funkcjonowania funkcji wydalniczych nerek. Każdy kontrast obciąża nerki.


Na szczęście tata ma RM dziś o 19.
Zrobił też PSA więc jutro będę miała wynik,trzymajcie kciuki żeby spadło chociaż o połowę.

Pozdrawiam
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 22 maja 2019, 13:03

Po dwóch miesiącach od podania hormonu taty
PSA 9.683 ng/ml

Ale jestem szczęśliwa, odezwę się jak będę miała wynik RM.

Pozdrawiam Wszystkich
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: kemoturf » 22 maja 2019, 13:07

Spadek bardzo ładny. Oby tendencja spadkowa była trwała, czego życzę.
Ur. 1964. 03'2013 PSA - 5.07ng/ml; X'2013 - 12,06ng/ml, pierwsza biopsja negatywna; XI'2013 druga biopsja negatywna; V'2014 PSA - 52.06ng/ml; VI'2014 - trzecia biopsja, Adenocarcinoma solidum GS (5+5) w prawym płacie; VI'2014 TK, scyntygrafia, bez ognisk, RM 2cm zmiany NPL w strefie obwodowej prostaty w prawym płacie; koniec VI'2014 radykalna prostatektomia Adenocarcinoma GS 9 (4+5), komórki raka w naczyniach i nerwach, pT2b, margines ujemny 0,1mm; VIII'2014 PSA po operacji 7ng/ml; PET-CH - przerzuty do węzłów; IX'2014 - początek hormonoterapii Zoladex; X'2014 r IMRT węzłów w miednicy 50Gy 25 frakcji; XI'2014 PSA 0,04ng/ml, I'2015 PSA 0,04ng/ml, II'2015 PSA 0,03ng/ml, III'2015 PSA 0,02ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, V'2015 PSA 0,03ng/ml, VI'2015 PSA 0,04ng/ml, VII'2015 PSA<0,01ng/ml, IX'2015 PSA<0,01ng/ml, XI'2015 PSA<0,01ng/ml, XII'2015 PSA 0,002ng/ml, II'2016 PSA 0,005ng/ml, wit. C dożylnie 2x25g, IV'2016 PSA0.000 ng/ml, wit. C dożylnie 4x25g, V'2016 PSA 0.000ng/ml, VII'2016 wit. C dożylnie 4x25g, VIII'2016 PSA 0,000ng/ml, kontynuacja suplementacji i Zoladexu, XI'2016 0,000ng/ml, II'2017 0,000ng/ml, badanie CTC - 1350/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, V'2017 0,000ng/ml, CTC - 300/ml, VIII'2017 0,000ng/ml, 3 x kurkumina i 3 x salinomycyna dożylnie, I 2018 CTC 1800/ml, III 2018 PSA 0,000ng/ml, Zoladex STOP, wlewy 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, CTC 850/ml V 2018 PSA 0.000 ng/ml Testosteron 162 ng/dl, wlewy 2 x Artesunate i 4 x Salinomycyna, VIII 2018 PSA 0.002 ng/ml Testosteron 924 ng/dl, CTC 100/ml, 4 x Artesunate i 2 x Salinomycyna, XI 2018 PSA 0,029, I 2019 PSA 0,079, II 2019 PSA 0,092 - 11 mcy bez HT, II 2019 CT - brak podejrzanych ognisk, powiększona głowa trzustki 55x45, III 2019 PSA 0,186, V 2019 PSA 0,41, VI 2019 PSA 0,52, VI 2019 PET PSMA F18, wznowa 6 mm w loży po pęcherzyku nasiennym, SUV 2,2, IX 2019 PSA 0,88, Binabic, X 2019 PSA 0,26, sRT na zmianę z PET - 33,75Gy w 5 frakcjach, Binabic - stop, XII 2019 PSA 0,83, I 2020 PSA 1.38, II 2020 PSA 1.39, PET PSMA bez ognisk i przyczyn wzrostu PSA, III 2020 PSA 1.88, MRI bez ognisk nowotworowych, 1 IV 2020 Dipheriline, VI 2020, PSA <0,002, Testosteron 0,11 ng/ml, IX 2020 PSA 0,003, XI 6 wlewów kwasu salinomycyny, I 2021 PSA 0,002, III 2021 PSA 0,000, V 2021, resweratol, VI 2021 EGCG, Hydroxytyrozol, VI 2021 - III 2022 PSA 0,000, od II 2022 wlewy z salinomycyny i kurkuminy na przemian co 3 tygodnie, od IV 2022 bez HT, IX 2022 PSA 0,202, XI 2022 PSA 0,549, XII 2022 PSA 0,82 PET-PSMA wznowa w loży 5mm, bisko spojenia łonowego SUV max 15, II 2023 PSA 1,693, II 2023 sRT 36,25Gy w 5 dawkach, III 2023 początek wlewów salinomycyny i shogaolu, IV 2023 PSA 0,699, V 2023 PSA 0,386, VII 2023 PSA 0,261, IX 2023 PSA 0,205, XI 2023 PSA 0,199ng/ml
Mój wątek z forum
kemoturf
 
Posty: 6882
Rejestracja: 12 wrz 2014, 16:20
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: malami1328 » 04 cze 2019, 16:38

Witam wszystkich.

W piątek otrzymaliśmy wynik RM miednicy małej, tata nie ma tam zmian meta.
Tego samego dnia odbyło się konsylium, lekarze zaproponowali tacie radioterapie, termin naświetlania podadzą na spotkaniu 10.06.2019.

To jest niesamowite uczucie, jak z każdym wynikiem taty jesteśmy bardziej szczęśliwi, a już naprawdę myśleliśmy o najgorszym.
Jest rak złośliwy, ale nie zdołał spowodować przerzutow.
Czy nie powinni wyciac prostaty?
Lekarze powiedzieli, że będą musieli usunąć zdrowe tkanki i to wiąże się z uszkodzeniem innych organów?
Czy radioterapie będzie najlepsza?
malami1328
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2019, 23:28
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Tata 62l. PSA 418mg/ml BxGl.4+4 HT

Nieprzeczytany postautor: bela71 » 05 cze 2019, 00:56

Niesamowity przypadek. I rak mocno hormonozależny.

Prostatektomia przy takim PSA byłaby bardzo niestandardowym działaniem, bo przy takim PSA istnienie przerzutów jest w zasadzie pewne, a wtedy szkoda obciążać organizm skutkami operacji.

Jeśli tata zaczyna myśłeć o operacji, to moze powinien się skonsultować z dr Siekierą z Bydgoszczy? To chirurg, który może zechciałby podjąć się takiego niestandardowego leczenia jeśli uważałby, ze pacjentowi przyniesie to pożytek.
Tata ur.1936 Od 2005 leczenie BPH, PSA przy finasterydzie oscylujące między 5 a 11(!).
Po odstawieniu Proscaru VII.2012 PSA 20,81ng/ml, biopsja GL 4+3, zatarta torebka, scyntygrafia czysto. cT3NxM0 Gleason 7 (4+3)
X.2015 Apo-Flutam (1mc), Diphereline co 3m-ce, zmieniona po roku na Eligard 45. 4.XII.12 PSA 1,15.
XII.2012-I.2013 RT 65 Gy IGRT w 25 frakcjach (Wieliszew).
PSA 21.II.13 - 0,089; 25.IV.13 - 0,076; VI.13 - 0,067; IX.13 - 0,065; XII.13 - 0,044,(testosteron 0,035); III.2014 - 0,057, (T<0,025 od tego momentu); V.14 - 0,021; IX.14 - 0,016; XI.14 - 0,009; I.2015 - 0,01; IV.15 - 0,011 KONIEC HT VIII.15 PSA - 0,008; XI.15 PSA 0,010, T 0,14; II 2016 PSA 0,025, T 0,4; V 2016 PSA 0,017, T 0,68; VIII 2016 PSA 0,021, T 0,9; XI 2016 PSA 0,016, T 0,966; III 2017 PSA 0,003[?], T 1,38; IX 2017 PSA 0,035 T 1,63; XI 2017 PSA 0,051, T 1,79; I 2018 PSA 0,06, T 2,13; II 18 PSA 0,06, T 1,84; IV 18 PSA 0,05 T 1,88; XII 18 PSA 0,05, T 1,57; III 2019 PSA 0.07, T 1,75; V 19 PSA 0.08, T 1,66

3.12.15 – Kolonoskopia i APC zmian naczyniowych (angiodysplazja odbytnicy po RT); 2016 2 serie czopków łagodzących podkrwawianie; 29.05.2017 - ponowna koagulacja laserowa niewielkich zmian naczyniowych w odbycie - zaobserwowana znaczna poprawa stanu śluzówki jelita w porównaniu do 2015
Wątek: http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=2137
bela71
 
Posty: 3413
Rejestracja: 20 sty 2015, 01:09
Lokalizacja: Toruń
Blog: Wyświetl blog (0)


Wróć do NASZE HISTORIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości

logo zenbox
cron