9.SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI - ZAMOŚĆ 7-8.06.2019

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 30 lis 2018, 00:21

Nie ma dnia, żebym nie rozmyślał o naszym spotkaniu w Zamościu.

W ost. sobotę miałem przyjemność być uczestnikiem konferencji w Białymstoku, przez organizatora nazwanej sympozjum. Spotkałem na nim naszego forumowego kolegę Krisa1. Tak się złożyło, że nie zdążyłem się z nim pożegnać, bo dość długo rozmawiałem z dr R. Sosnowskim, nawet zrezygnowałem z obiadu.

Nie lubię rozmów niedokończonych, przedwczoraj zatelefonowałem do niego. Jego ocena sympozjum w jednym, podobnej do mojej, w podstawowym punkcie była negatywna - publika nie mogła zadać pytania specjalistom. Przez 3 godziny, non stop, specjalisci (9) wygłaszali swoje prelekcje.

Od wielu lat organizuję nasze spotkania. Byłem uczestnikiem wielu konferencji. Wiem, jak trudno jest realizować ustalony program. Każdy specjalista chciałby jak najwięcej przekazać. Mam na tyle doświadczenia, iż wiem, że pacjent i specjalista są sobie nawzajem niezbędni. Darzymy siebie szacunkiem. Czas na zadanie pytania specjaliscie, na rozmowy, musi się znaleźć. Od Starych Jabłonek wprowadziłem punkt, że na początku spotkania, kto chce może przedstawić swoją epikryzę.

Podobnie będzie w Zamościu. Na pewno wartościowe będą rozmowy z Panem prof. W. Majewskim i może innymi. Atrakcją będzie możliwość wykonania USG.

Myślę o noclegach i wyżywieniu, Polaków rozmowach przy grillu, dogodnościach usprawniających IX Spotkanie.

Zamawiajcie ładną pogodę - oj będzie się działo.

Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 14 gru 2018, 00:45

Ubzdurało mi się, że Zamość przynależy do woj. Podkarpackiego, tymczasem do Lubelskiego.

Przypominam o tym, bo z mojego Urz. Marszałkowskiego napisali, że podjęto uchwałę o rozpisaniu konkursu na wykonanie wielu zadań, my "Edukacja, profilaktyka i promocja zdrowia publicznego".
Ten można uskutecznić tylko na terenie mojego województwa. Teren działania Fundacji określiliśmy na kraj i Zagranicę. Zatem należałoby się zorientować, czy lubelski marszałek też rozpisał konkursy. Wtedy spróbowalibyśmy złożyć wniosek i ustanowić pełnomocnika, któregoś z kolegów - bliżej jest Leszek. Trzeba zrobić rozeznanie.

Przez dwa następne dni będę zajęty, jutro, idę do Pani diabetolog, pojutrze chciałbym spotkać się ze swoją Panią onkolog.
Panowie, może któryś z Was zadzwoniłby do Departamentu Zdrowia, zeby zasięgnąc informacji jak to u nich wygląda?

Szanowni, znane persony czytają nasze Forum, co zobowiązuje. To IX Spotkanie powinny być lepsze od innych, na co się zanosi. Po Nowym Roku zajmiemy się systematycznym przygotowaniem do imprezy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 14 gru 2018, 10:54

Jak się nie zna struktury organizacyjnej Urz. Marszał. woj. Lubelskiego, trudno jest ustalić kierunek działania.
Do tematu wrócę w przyszłym tygodniu. Znalazłem projekt programu współpracy urzędu z org. pozarządowymi, w załączeniu.

Jeszcze należy porozmawiać z Urz. Miasta Zamość.



Program-współpracy-2019-projekt.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 21 gru 2018, 14:15

Gennadij, bardzo Ci dziękuję za prezent na Święta dla Fundacji.

Przed VIII Spotkaniem zatelefonowałeś do mnie i poprosiłeś o wpisanie na listę uczestników. Potem we Wrocławiu, przywitałeś się i po wykładach "zniknąłeś'. Nie zdążyłem Ciebie bliżej poznać.

Gennadij, Twój gest wzmacnia moją wiarę w ludzi i utwierdza, że nasze coroczne Spotkania mają znaczenie i sens.

Dziękuję

Pozdrawiam świątecznie i zapraszam w przyszłym roku na IX Spotkanie w Zamościu.


Obrazek
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: szef admin » 24 gru 2018, 00:47

Po Nowym Roku organizacją IX Spotkania zajmiemy się bardziej intensywnie.

Tymczasem przed nami Święta, Sylwester, Nowy Rok. Dobrego wypoczynku.


skraw.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szef admin
 
Posty: 846
Rejestracja: 13 mar 2008, 14:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8 czer

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 03 sty 2019, 01:02

Witam noworocznie

Czas zacząć działać spokojnie, systematycznie. Mamy 5 mieś. na zorganizowanie IX Spotkania w Zamościu. Gospodarzem będzie nasz forumowy dr Aqq.

Na początek poproszę kolegów Leszka i Janusza o podanie na PW aktualnych adresów e-mail, które będą używane do naszej korespondencji. A co nie dopiszemy, domówimy telefonicznie, i odwrotnie. Chodzi o to, że dla dr Aqq w godzinach, które byłyby dla nas dobre na telekonferencję, akurat nie odpowiadają.

Ustalimy plan działania, modyfikować będziemy na bieżąco.

Zapraszam koleżeństwo do wzmacniania naszego budżetu, np. w comiesięcznych datkach, tak, żeby ubytek nie był odczuwalny. Np. kolega, jak mawia 'na wygnaniu' w Los Angeles, poprzez małżonkę, już wspomógł spotkanie. Cieszę się, że jest zadowolony, jak wielu innych. Zupełnie szczerze (fajnie powiedziane, jakbym dotąd nie był szczery) wyznam, że gdyby nie moja choroba, nie jeździłbym tyle po Polsce, nie bywał na wielu spotkaniach w stolicy, także z powodu leczenia. Nie miałbym takiej potrzeby. Np. we Wrocławiu byłem ponad 50 lat temu, kiedy zdawałem o przyjęcie na uniwerek (mam rodzinę w Oleśnicy i w pobliżu). Byłem w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Puławach, Białymstoku. Przyszła kolej na Zamość, do którego parę razy pobytu w Przemyślu, mieliśmy zrobić wycieczkę tamże. Teraz poprzez mojego skorupiaka będę w tym pięknym mieście. Gdyby nie "czarna strona" czyli powód tych wyjazdów, można powiedzieć, ma to duży wymiar społeczno-poznawczy. Przede wszystkim poznajemy się w realu. Mamy o czym rozmawiać, przy tym potrafimy odpocząć przy grillu.

W Zamościu, z inicjatywy dra Aqq, w ramach nauki obsługi, pracy na aparacie USG przez lekarzy, uczestnicy będą mogli skorzystać z tej usługi. Tym razem już napewno, zaprosimy wolnych słuchaczy, potencjalnych prostatyków i ich wspierających (małżonki, towarzyszki, dzieci, wnuki). Oby tylko dopisała pogoda. Wstępnie ustaliliśmy termin spotkania na 7/8 czerwca.

Napisałem o tym trochę szerzej, bo chcę zachęcić do uczestnictwa na IX Spotkaniu Forumowiczów ze Specjalistami.

Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 06 sty 2019, 22:04

Szanowni, już rozpocząłem działania, wpierw od noclegów, bo już teraz należy je rezerwować. Przeszukiwałem obiekty w Zamościu, które są dostępne. Trzeba powiedzieć, przynajmniej, wynika to ze str booking.com , iż już są poczynione rezerwacje przez innych.

Umówiłem się z panią recepcjonistką z Hotelu Carskiego Koszary http://www.hotelcarskiekoszary.pl/ , że wyślę e-maila do pani menedżer ,o przesłanie kosztów pobytu wraz wyżywieniem i grillem.
Czerwiec, to miesiąc wesel, ceny wzrosną na sezon.

To jest mój pierwszy krok do następnego, mam nadzieję, udanego IX Spotkania Forumowiczów ze Specjalistami. W nadchodzącym tygodniu zatelefonuję do dr Aqq.
Mam trochę do pochodzenia po lekarzach. Już nie wiem czy to pęcherz czy kość łonowa mnie pobolewa.

Przypomnę, jak w ub roku zachęcałem Was do przyjazdu na VIII Spotkanie we Wrocławiu:




Zaraz po ww. filmiku następnym było to:

https://www.youtube.com/watch?v=9s4oSjAC7wg
i to:
https://www.youtube.com/watch?v=QzwSy2wMOuU

Fajne, ta nasza młodość i ona tańczy dla mnie.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: stanis » 07 sty 2019, 09:42

rakar pisze:
W Zamościu, z inicjatywy dra Aqq, w ramach nauki obsługi, pracy na aparacie USG przez lekarzy, uczestnicy będą mogli skorzystać z tej usługi. Tym razem już napewno, zaprosimy wolnych słuchaczy, potencjalnych prostatyków i ich wspierających (małżonki, towarzyszki, dzieci, wnuki).


Uważam, iż to jest niezmiernie istotny aspekt edukacyjny aby dr Kukiełka zademonstrował uczestnikom spotkania jak za pomocą USG podaje się wymiary/objętość prostaty. Jeśli aparat USG podaje tylko wymiary prostaty to każdy świadomy pacjent może obliczyć objętość swojej prostaty dla oceny BPH.

Jako skrajny forumowy przypadek podaję przykład pacjenta, u którego nastąpiło zatrzymanie moczu z powodu BPH = Benign Prostate Hyperplasia = Łagodny Rozrost Prostaty. http://www.czytelniamedyczna.pl/571,ago ... zycia.html

Podczas gdy lekarz wmówił pacjentowi, że to z powodu, iż zbyt mało pił, nastąpiło zatrzymanie moczu. Podczas gdy w dokumentacji medycznej stało jak …, że jego prostata jest olbrzymia, powiększona 3 x ponad przyjętą normę.
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie (+), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml; II.2019 PSA=0,012 ng/ml; VIII.2019 PSA=0,002 ng/ml, XI.2019 - koagulacja krwawiących naczyń jako skutek TomoRT ; II.2020 PSA=0,004 ng/ml ; X.2020 PSA=0,007 ng/ml; II.2021 PSA=0,010 ng/ml; X.2021 PSA=0,011ng/ml; I.2022 PSA=0,006 ng/ml; X.2022 PSA=0,008 ng/ml; VI.2023 PSA=0,012 ng/ml

________________________________________________
Take care of your body, it's the only place you have to live in!
stanis
 
Posty: 3920
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:51
Lokalizacja: Śląsk
Blog: Wyświetl blog (2)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 16 sty 2019, 10:01

Szanowni

W Zamościu hotel został zarezerwowany, zaliczka wpłacona. Trudno było coś nam znaleźć, pomagał mi Stanis i w pewnym momencie mieliśmy wątpliwości, czy znajdziemy w samym Zamościu noclegi. Jest to, jak przypominał Leszek48 okres wesel. Ale udało się.

Zakładam, na podstawie poprzednich spotkań, że z noclegów skorzysta, tym razem więcej, bo i odległości jakby większe 50 osób. Praktycznie będziemy mieli do dyspozycji cały hotel. Poniżej wykaz pokoi przysłany przez Panią menadżer:


17x pokój 2-osobowy z dwoma oddzielnymi łóżkami
1 x pokój 2-osobowy z oddzielnymi łóżkami + dostawka, tworząc pokój 3-os.
2x pokój 2-osobowy z łożem małżeńskim + dostawka w każdym pokoju, tworząc pokoje 3-os.
1x apartament 4-osobowy: jedno pomieszczenie z łożem małżeńskim, drugie z rozkładaną sofą (możliwość wstawienia dostawki)
1x pokój 3-osobowy z możliwością wstawienia dostawki tworząc pokój 4-os.
Razem 51 miejsc noclegowych zgodnie z opisem. Bez dostawek posiadamy miejsc 45


Podałem ww. informację, żeby zainteresowani wzięli pod uwagę ilość miejsc, a nie wątpię, że frekwencja dopisze. Poza tym przewiduję, że na część konferencyjną i obiad dodatkowo będzie nas więcej, bo dr Aqq zaprasza "wolnych strzelców" wiedzy o problemach z gruczołem krokowym czyli zaprasza tzw "tubylców".

Przybywajcie, nawiedzajcie, będzie się działo http://www.hotelcarskiekoszary.pl/hotel.html
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 sty 2019, 10:43

Już zaczęły się zapisy na IX Spotkanie. Cieszę się, że Pan prof. przyjedzie na spotkanie dzień wcześniej z małżonką. Tudzież Pan dr Paweł Salwa wykazywał chęć przyjazdu z rodziną, do czego zresztą namawiałem.

Wieczór grillowy, przez menadżerkę nazwany uroczystą kolacją, zapowiada się interesująco.

Zapraszam, zapisujcie się.

W tytule wątku podany jest nr rachunku, na który można wpłacać datki. A na głównej stronie Forum, na belce są dwa przyciski ułatwiające dokonywania wpłat. Dla krajowców polecam "Wpłacam". Dziękuję za wpłaty.

Adres do hotelu : http://www.hotelcarskiekoszary.pl/hotel.html


Zamość - lista.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: wikama » 31 sty 2019, 22:08

chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem :rolleyes:
gdzie mamy się z mężem zapisać?
my co prawda z bliska, więc nie wiem czy wypada zajmować miejsca w hotelu, ale gdyby były miejsca, to my b. chętnie :)
i gdzie ten numer konta??

poproszę jak blondynce pokazać palcem =D
Mąż 1972r.,
PSA 35.350 ng/ml (31.X.18),
biopsja (19.XI.18) - P+L Rak gruczołowy stercza Gleaxon 7 (3+4),
scyntygrafia kości (13.XII.18) - czysto,
RTG klatki piersiowej (17.XII.18) - czysto,
tomografia z kontrastem (18.XII.18) - czysto
rezonans z kontrastem (27.XII.18) - Gruczoł krokowy 47x36x42mm, obj. 37 ml. Wnioski: obszary PI-RADS 5 wzdłuż tylnej strefy w obu płatach z zajęciem pęcherzyków n. po L str. i przekraczaniem granic gruczołu po str. L; możliwa mikroinwazja pęczków n-n L. Obszar restrykcji dyfuzji w L kości łonowej
RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (25.II.19) Operator dr. Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP - gruczoł krokowy z guzem i pęcherzykami n-n - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 4+4=8 (pT3bN1), utkanie raka nie dochodzi do chirurgicznych granic specimenu; węzły biodrowe L i P - Metastases carcinomatosae ad lymphonodo - L (w 1 z 5 badanych obecny przerzut przekraczający torebkę węzła), P - (w 2 na 9 obecne są przerzuty przekraczające torebkę węzła (pN1)); węzły zasłonowe L i P - Lymphonodulitis reactivia sine metastasibus - L zbadano 5 węzłów, P zbadano 3 węzły
HT rozpoczęcie (26.III.19) Eligard 45 mg co 6 m-cy, Apo-Flutam 3x1
PSA całkowite (09.IV.19) 0,723 ng/ml - 6 tygodni po operacji i 2 tygodnie włączeniu HT
RT (15.V.19) Planowana dawka na węzły chłonne miednicy 51Gy w 30 frakcjach z podwyższeniem dawki na lożę po prostatektomii i przerzut do kości łonowej lewej do 66 Gy techniką SIB-VMAT (RapidArc) - zakończono (26.VI.19)
PSA (29.VII.19) 0,020 ng/ml
TK miednicy (26.IX.19) pęcherz moczowy, miednica, moczowód P - wszystko w normie, moczowód L odcinkowo poszerzony, nie uwidoczniono kontrastu w jego obrębie. widoczne węzły chłonne: krezkowe do 7mm, biodrowe L oraz pachwinowe do 6mm
HT zmiana leku (26.IX.19) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
PSA (23.X.19) 0,006 ng/ml
USG UKL. MOCZOWEGO (05.XI.19) NP o prawidłowej wielkości i prawidłowym miąższu, NL nieco powiększona wodonerczowa o ścieńczałej korze o gr. 5-6mm, kielichy o szer. 18-20mm, miedniczka o wys. 38mm. pęcherz moczowy gładko obrysowany o nieco pogrubiałych ścianach zawiera 65 ml moczu
zabieg URSL (20.XI.19) wodonercze z ubytkiem kory NL, zarośnięcie podwiązanego moczowodu
PSA (07.II.20) 0,005 ng/ml
TK nerek-ukł. moczowy (19.V.20) NL i moczowód L nieprawidłowe, moczowód nie uległ zakontrastowaniu, NP, moczowód P, mezorektum, wątroba, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, aorta brzuszna prawidłowe. kilkanaście węzłów chłonnych zaotrzewnowych do 12mm, zmiany wytwórcze kręgosłupa, ześlizg przedni Ist. trzonu L5 względem S1
PSA (06.VI.20) 0,0025 ng/ml
SCYNTYGRAFIA DYNAMICZNA NEREK (08.VI.20) wodonercze lewostronne n13 - całkowity brak funkcji wydzielniczej NL
zabieg NEFROSTOMII (10.VI.20) wytworzenie przetoki nerkowej metodą nakłucia - zabieg nie przyniósł pożądanego efektu
PSA (30.IX.20) 0,008 ng/ml, (30.XII.20) <0,008 ng/ml
USG J. BRZUSZNEJ (11.II.21) NL nieprawidłowa, reszta w j. brzusznej prawidłowa
PSA (19.III.21) <0,008 ng/ml
HT zakończenie (19.III.21)
PSA (05.VII.21) 0,14 ng/ml, (07.X.21) 0,158 ng/ml
MRI miednicy z kontrastem (20.I,22) brak cech wznowy miejscowej, brak patologiczne powiększonych węzłów chłonnych, pęcherz i odbytnica prawidłowo. W okolicy spojenia łonowego oraz stawów krzyżowo-biodrowych strefy obrzęku. 3 wyróżniające obszary w okol. spojenia łonowego 2 największe L16mm, R9mm
PSA (07.II.22) 0,69 ng/ml
TK kl. piersiowej, j. brzusznej, miednicy z kontrastem (08.II.22) płuca z cechami rozedmy środkowej, wątroba, trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, pęcherzyk żółciowy OK, NP i moczowód P prawidłowo, NL z obecnością wodonercza, moczowód L częściowo poszerzony, dalej niewidoczny, pęcherz prawidłowy, widoczne węzły chłonne przyaortalne do 6mm, biodrowe do 4mm, krezkowe do 8mm. Zwyrodnienia kręgosłupa - ześlizg I st. w P kości spojenia rozrzedzenie struktury wielkość ok. 8mm, w L kości spojenia obszar niejednorodnej struktury ok. 16mm
PET/CT 68Ga-PSMA (19.III.22) wynik badania wskazuje na obecność drobnych węzłów chłonnych przyaortalnych lewych i biodrowych wskazujących wysokie gromadzenie radiofarmaceutyka, bez cech wznowy miejscowej i zmian w ukł. kostnym, wskazana weryfikacja zmiany w kości łonowej za pomocą MR w celu oceny szpiku i tkanek otaczających
PSA (14.IV.22) 1.56 ng/ml
Testosteron (14.IV.22) 4.99 ng/ml
HT rozpoczęcie (14.IV.22) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
wikama
 
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 31 sty 2019, 22:18

Wikama,

Ad. uczestnictwo w spotkaniu - wyslij po prostu pw do Rakara z potwierdzeniem przyjazdu + info dot. liczby osob i noclegow.
Ad. wplaty - uzyj jednego z linkow na Stronie Glównej (w tej samej linijce, co Regulamin )- masz dwie mozliwosci, albo Przekaz darowiznę, albo Wplacam (chyba łatwiejszy w uzyciu).
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: wikama » 31 sty 2019, 22:29

zosia bluszcz pisze:Wikama,

Ad. uczestnictwo w spotkaniu - wyslij po prostu pw do Rakara z potwierdzeniem przyjazdu + info dot. liczby osob i noclegow.
Ad. wplaty - uzyj jednego z linkow na Stronie Glównej (w tej samej linijce, co Regulamin )- masz dwie mozliwosci, albo Przekaz darowiznę, albo Wplacam (chyba łatwiejszy w uzyciu).


dziękuję Zosiu :)
Mąż 1972r.,
PSA 35.350 ng/ml (31.X.18),
biopsja (19.XI.18) - P+L Rak gruczołowy stercza Gleaxon 7 (3+4),
scyntygrafia kości (13.XII.18) - czysto,
RTG klatki piersiowej (17.XII.18) - czysto,
tomografia z kontrastem (18.XII.18) - czysto
rezonans z kontrastem (27.XII.18) - Gruczoł krokowy 47x36x42mm, obj. 37 ml. Wnioski: obszary PI-RADS 5 wzdłuż tylnej strefy w obu płatach z zajęciem pęcherzyków n. po L str. i przekraczaniem granic gruczołu po str. L; możliwa mikroinwazja pęczków n-n L. Obszar restrykcji dyfuzji w L kości łonowej
RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (25.II.19) Operator dr. Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP - gruczoł krokowy z guzem i pęcherzykami n-n - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 4+4=8 (pT3bN1), utkanie raka nie dochodzi do chirurgicznych granic specimenu; węzły biodrowe L i P - Metastases carcinomatosae ad lymphonodo - L (w 1 z 5 badanych obecny przerzut przekraczający torebkę węzła), P - (w 2 na 9 obecne są przerzuty przekraczające torebkę węzła (pN1)); węzły zasłonowe L i P - Lymphonodulitis reactivia sine metastasibus - L zbadano 5 węzłów, P zbadano 3 węzły
HT rozpoczęcie (26.III.19) Eligard 45 mg co 6 m-cy, Apo-Flutam 3x1
PSA całkowite (09.IV.19) 0,723 ng/ml - 6 tygodni po operacji i 2 tygodnie włączeniu HT
RT (15.V.19) Planowana dawka na węzły chłonne miednicy 51Gy w 30 frakcjach z podwyższeniem dawki na lożę po prostatektomii i przerzut do kości łonowej lewej do 66 Gy techniką SIB-VMAT (RapidArc) - zakończono (26.VI.19)
PSA (29.VII.19) 0,020 ng/ml
TK miednicy (26.IX.19) pęcherz moczowy, miednica, moczowód P - wszystko w normie, moczowód L odcinkowo poszerzony, nie uwidoczniono kontrastu w jego obrębie. widoczne węzły chłonne: krezkowe do 7mm, biodrowe L oraz pachwinowe do 6mm
HT zmiana leku (26.IX.19) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
PSA (23.X.19) 0,006 ng/ml
USG UKL. MOCZOWEGO (05.XI.19) NP o prawidłowej wielkości i prawidłowym miąższu, NL nieco powiększona wodonerczowa o ścieńczałej korze o gr. 5-6mm, kielichy o szer. 18-20mm, miedniczka o wys. 38mm. pęcherz moczowy gładko obrysowany o nieco pogrubiałych ścianach zawiera 65 ml moczu
zabieg URSL (20.XI.19) wodonercze z ubytkiem kory NL, zarośnięcie podwiązanego moczowodu
PSA (07.II.20) 0,005 ng/ml
TK nerek-ukł. moczowy (19.V.20) NL i moczowód L nieprawidłowe, moczowód nie uległ zakontrastowaniu, NP, moczowód P, mezorektum, wątroba, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, aorta brzuszna prawidłowe. kilkanaście węzłów chłonnych zaotrzewnowych do 12mm, zmiany wytwórcze kręgosłupa, ześlizg przedni Ist. trzonu L5 względem S1
PSA (06.VI.20) 0,0025 ng/ml
SCYNTYGRAFIA DYNAMICZNA NEREK (08.VI.20) wodonercze lewostronne n13 - całkowity brak funkcji wydzielniczej NL
zabieg NEFROSTOMII (10.VI.20) wytworzenie przetoki nerkowej metodą nakłucia - zabieg nie przyniósł pożądanego efektu
PSA (30.IX.20) 0,008 ng/ml, (30.XII.20) <0,008 ng/ml
USG J. BRZUSZNEJ (11.II.21) NL nieprawidłowa, reszta w j. brzusznej prawidłowa
PSA (19.III.21) <0,008 ng/ml
HT zakończenie (19.III.21)
PSA (05.VII.21) 0,14 ng/ml, (07.X.21) 0,158 ng/ml
MRI miednicy z kontrastem (20.I,22) brak cech wznowy miejscowej, brak patologiczne powiększonych węzłów chłonnych, pęcherz i odbytnica prawidłowo. W okolicy spojenia łonowego oraz stawów krzyżowo-biodrowych strefy obrzęku. 3 wyróżniające obszary w okol. spojenia łonowego 2 największe L16mm, R9mm
PSA (07.II.22) 0,69 ng/ml
TK kl. piersiowej, j. brzusznej, miednicy z kontrastem (08.II.22) płuca z cechami rozedmy środkowej, wątroba, trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, pęcherzyk żółciowy OK, NP i moczowód P prawidłowo, NL z obecnością wodonercza, moczowód L częściowo poszerzony, dalej niewidoczny, pęcherz prawidłowy, widoczne węzły chłonne przyaortalne do 6mm, biodrowe do 4mm, krezkowe do 8mm. Zwyrodnienia kręgosłupa - ześlizg I st. w P kości spojenia rozrzedzenie struktury wielkość ok. 8mm, w L kości spojenia obszar niejednorodnej struktury ok. 16mm
PET/CT 68Ga-PSMA (19.III.22) wynik badania wskazuje na obecność drobnych węzłów chłonnych przyaortalnych lewych i biodrowych wskazujących wysokie gromadzenie radiofarmaceutyka, bez cech wznowy miejscowej i zmian w ukł. kostnym, wskazana weryfikacja zmiany w kości łonowej za pomocą MR w celu oceny szpiku i tkanek otaczających
PSA (14.IV.22) 1.56 ng/ml
Testosteron (14.IV.22) 4.99 ng/ml
HT rozpoczęcie (14.IV.22) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
wikama
 
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 31 sty 2019, 23:32

Wikama, zaraz dopiszę do listy. Cieszę się z tej decyzji. Ten wieczór, naprawdę, zapowiada się interesująco.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 04 lut 2019, 17:42

Update listy. Jurek, prezes olsztyńskiego Gladiatora już zaklepuje miejsca. Ale, jak dobry Olsztyniak, jakby zabrakło miejsc, zwolni swoje i uda się do przyjaciela, jak powiedział. Ów prowadzi jakieś hotelarstwo i gastronomię w Zamościu, co może się dla nas przydać.

Zapraszam, myślcie, a póki co, proszę o datki, co by było wyśmienicie, niepowtarzalnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 05 lut 2019, 08:49

Bardzo dziękuję koleżance Marzenie za datek, co mnie bardzo cieszy.

Mawiają, że pecunia non olet. Dobra, ale te przekazywane od "osoby", bez jakiegoś "trzeba", a od serca, bardzo cieszą.

Pan dr Paweł Salwa znowu mnie zaskoczył - zaproponował, że jak będzie miał jakieś karteczki z info o nr KRS, będzie wskazywał na oddanie 1% od podatku dla naszej Fundacji.
Drugi raz mnie wzruszył. Dlatego, że specjalista, który wykonał ponad 900, albo około 1000 zabiegów chirurgicznych Da Vinci, normalnie rozmawia, podobnie społecznie, jak wielu, myśli działa. Wiem, jest u nas jeszcze kilku specjalistów, którzy udzielają się społecznie, przybywają na nasze Spotkania, udzielają swoich porad bezinteresownie na Forum.

Wkrótce będę miał projekt wizytówki-info (trochę późno) wykonany przez mojego syna (akurat zachorował), wydrukuję i powysyłam w paczuszkach do zainteresowanych.
Wspomniany projekt, pokażę tu, załączę do wpisu.. A jak ktoś będzie chciał wręczać podatnikom, proszę podać adres na PW. Będę miał gotowy projekt do druku ze znacznikami do cięcia na gilotynie, i na swojej drukarce każdy będzie mógł parę arkuszy wydrukować. Przyciąć, nawet nożyczkami.

Choć wieczór przed konferencją będzie luzacki, to myślę sobie, że trzeba będzie nieco zaplanować. Będą - Panowie dr A. Kukiełka, prof. W. Majewski i z pewnością dr A. Przybyła, może dr R. Sosnowski. Przy piwie będzie łatwiej rozmawiać, komunikatywnie odpowiadać na zadawane pytania. A może ktoś będzie chciał pozostać na nast. noc? Może ktoś zechce uskutecznić turystykę? Zapraszam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 05 lut 2019, 22:02

No to mój pierworodny rozchorował się na dobre. Myślałem, że Finowie mało chorują. Tam, jak ktoś ma temperaturę na przykład, to dopiero do lekarza idzie na 3 dzień, bo a nuż przejdzie. Za pierwszą wizytę u rodzinnego trzeba zapłacić.

Jednak zrobił coś z info o 1%. Załączam pliki do druku i pocięcia. Jeżeli ktoś ma kolorową drukarkę, nim naciśnie "drukuj", niech sprawdzi podgląd wydruku i jaki papier stosuje.


1% pod.png do druku.jpg


1% druk.jpg


Do cięcia 1%.jpg


Gladiator 1% podatku.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: aqq » 07 lut 2019, 22:01

Jest mi niezmiernie miło przekazać informację, że otrzymałem email o następującej treści:
Dzień dobry Doktorze,
Przyjechałbym 8.06.2019r rano. Proszę nie rezerwować noclegu.
Zatem przygotowuję temat:
"Dlaczego ultrasonografia pozostaje wciąż niezastąpiona w diagnostyce raka stercza, planowaniu leczenia i ocenie jego efektów?".
Pozdrawiam,
Waldemar Białek


Pan doktor Białek jest bardzo cenionym urologiem, a przy okazji ultrasonografistą, ekspertem i wykładowcą Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
 
Posty: 545
Rejestracja: 03 sie 2012, 20:29
Lokalizacja: Kraków Szpital Uniwersytecki, Zamość Nu-Med
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 08 lut 2019, 00:02

Świetnie, cieszymy się. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest orientować się w swoim leczeniu, jak dobrze jest wiedzieć więcej, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ona potrzebna. Nawet dla wyszukiwania w internecie, też przydaje się.

Pozdrawiamy Pana doktora.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 12 lut 2019, 17:59

Pragnę poinformować, że do grupy specjalistów dołączy Pani psycholog Joanna Roszak z Olsztyna. Pani psycholog będzie już drugi raz na corocznym Spotkaniu. W 2013 roku interesująco przedstawiła zagadnienia z dziedziny psychologii w Starych Jabłonkach.

Ustaliliśmy, że w Zamościu przyjmujemy inna formułę - mniej wykładów, więcej indywidualnych rozmów, jeśi chodzi o Panią psycholog i to od wieczora dnia poprzedniego. Zresztą, to była jej propozycja, poparta doświadczeniem.

W ogóle, zawsze perforowałem więcej rozmów, po krótkim wykładzie, bo to jest sens nasz Spotkań. Trzeba zauważyć, że my jako forumowicze jesteśmy trochę wyedukowani, zatem więcej mamy dopytań

Zapraszam.

Przy okazji, proszę o propozycję dot. pamiątkowych gadżetów. Jak zerknę na koszulki t-shirt, przypominają mi się nasze Spotkania, nasze Polaków rozmowy. "Umiłowani, a nie zapominajcie o datkach na zbożny cel".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 13 lut 2019, 16:18

Koleżanki & Koledzy

Miło jest mi Was poinformować, że członek naszej forumowej społeczności, e-wolontariusz, prelegent na naszych Spotkaniach, Pan dr Paweł Salwa będzie gościem najbliższego wydania porannego programu w tv Polsat News, czyli w najbliższą sobotę oraz następnego dnia w niedzielę w tv TVN w programie ''Dzień dobry TVN'. Powiedział, że jak da się, wspomni o nas.

Nota bene, specjalnie dziś dokupiłem Tv Polsat News, a przy okazji pakiet sportowych kanałów.

Jak będę wiedział coś więcej, nie omieszkam powiadomić.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 16 lut 2019, 09:49

Świetny występ Pana dr Pawła Salwy w telewizji Polsat News o 7:50 - 7:57.
Opanowanie, spokojne odpowiadanie na pytania, elegancki wygląd.
Tylko czasu za mało, ale tak działa telewizja. Nie zdążył, nie mógł wspomnieć o nas, bo nie było jak wtrącić parę słów.

Jutro Pan dr wystąpi w śniadaniowej TVN.
Nie wiedziałem o której dziś wystąpi, więc od 5:40 włączyłem ten kanał.
Jutro też nie wiem o której godz. zaproszą na wizję.
Jak dr będzie miał nagrania, poproszę i pokażę na Forum.

Cieszę się, że współpracuje z nami tak zacny człowiek, przy tym specjalista.

Ps.
Ten, kto nie występował w tv na żywo, nie wie jaki to stress.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: dowalki » 16 lut 2019, 11:07

Na stronie Polsat News można obejrzeć dzisiejszy wywiad Doktora Salwy .
dowalki ur. 1951 mój wątek

XII 2010 - PSA 0,44; I 2013 - PSA 1,34; XI 2013 - PSA 1,88; III 2014 - PSA 2,53; V 2014 - PSA 2,51; VII 2014 - PSA 3,05; X 2014 - PSA 3,37
XI 2014 - biopsja prostaty (ujemna, BPH)
II 2015 - PSA 5,03; VII 2015 - PCA3 193 (high); VIII 2015 - PSA 6,99; X 2015 - PSA 10,17
X 2015 - MR zmiany prawy płat - PIRADS 5; XI 2015 - biopsja prostaty (celowana) rak prawy płat Gleason 6 (3+3) 50%; RTG płuc OK, scyntygrafia OK, TK OK
XII 2015 - rozpoczęto przyjmowanie Bi.Bran 1000 i B17; PSA 9,27; I 2016 - PSA 9,07; III 2016 - PSA 8,66
I 2016 - karta DILO
31 III 2016 - RP w CO Bydgoszcz
Badanie histopatologiczne po RP: węzły chłonne (7 szt.) - czyste (pN0), gruczoł krokowy - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 3+4=7 (pT2cN0) (Grade group 2; WHO 2016), pęcherzyki nasienne - czyste, marginesy (-).
V 2016 PSA < 0,003;
VI 2016; IX 2016; XII 2016; III 2017; IX 2017; III 2018, IX 2018 - PSA < 0,003, III 2019 - PSA = 0,000; IX 2019 - PSA < 0,001; III 2020 - PSA = 0,001, III 2021 - PSA < 0,003
dowalki
 
Posty: 238
Rejestracja: 01 lut 2016, 00:12
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: kangur__2007 » 16 lut 2019, 14:55

W Australii nie można ("Przepraszamy, video nie jest dostępne na terenie twojego kraju")
KANGUR 2007 (Australia), ur.1954
zero objawów; VIII/2007 PSA 6,0; biopsja; diagnoza CaP cT2aNxMx, Gl.7 (3+4);
1/XI/2007 załonowa prostatektomia radykalna+PLND, wariant oszczędzający wiązki nerwowo-naczyniowe
Histopatologia pooperacyjna: pT2cN0Mx, Gl.7 (3+4);
PSA nieoznaczalne od 8 tyg. po operacji (wtedy – poniżej progu czułości analitycznej 0,04, teraz – poniżej progu czułości analitycznej 0,01)

lipiec 2022 - PRAWIE 15 LAT PO PROSTATEKTOMII, PSA NADAL NIEOZNACZALNE
(tzn.poniżej progu czułości analitycznej mojego laboratorium, czyli 0,01 ng/ml)
Cała historia, opisana współcześnie, jest pod: http://forum.gazeta.pl/forum/w,37372,72041707,,Prostata_australijska.html?v=2
Awatar użytkownika
kangur__2007
 
Posty: 2318
Rejestracja: 27 wrz 2008, 15:39
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 16 lut 2019, 16:31

Załączam w pliku rozmowę telewizyjną z dr. P. Salwa. Pobrałem załączony przeze mnie załącznik, czyli da się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 17 lut 2019, 10:41

Dziś w TVN sprawa DaVinci, nowoczesna metoda leczenia była przedstawiona, jako część programu o kosmicznych technologiach. Pokazano szpital Medicover, zadowolonego pacjenta po zabiegu tą metodą i wykonawcę, czyli Pana dr Pawła Salwę. Jakby nie patrzył, aktualnie dr jest najlepszy w kraju w tej dziedzinie. O przymiotach Pana doktora pisaliśmy. Dziękujemy za współpracę.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 17 lut 2019, 18:29

Zejdźmy z kosmosu do życia realnego, konkretnie IX Spotkania Forumowiczów ze Specjalistami w dniach 7/8 czerwca.

Do listy dopisujemy kolegę Ryśka + 1. Ze specjalistami jest na dwadzieścioro. Jak na tę porę roku - sporo. Znaczy, koleżeństwo dostrzega walory tego spotkania, nic nie ujmując poprzednim. Toteż oprawa powinna być 'bogatsza'.

Zastanawiałem się nad pamiątkowymi gadżetami, w tym nad koszulkami. To, że powinny one być, dla mnie nie ulega wątpliwości. Wnoszę to z momentów, jak kogoś obdarowuję. Widzę wtedy na twarzach autentyczną radość. np. ostatnio obdarowałem Panią psycholog i widziałem, jak się cieszyła.

Dlatego proszę, nie zapomnijcie o datkach. To co pozostanie, kumuluje się na przyszłe sezony (myślę już o X jubileuszowym) - koszty są niewielkie, kupuję to, co potrzebne, bo sam prowadzę Fundację, bez biura, a w swojej chacie.

Fundacja, jako organizacja nie łączy się w żadne związki i inne twory. Ona jest dla nas, dla opieki zdrowotnej. Z naszej inicjatyw powstał o/urologii/onkol. wnioskujemy o inne usprawnienia. Nie chcę, żebyśmy byli pionkiem w grze. Nieraz pisałem, że de facto organizacje nie mają nic do powiedzenia, a są wykorzystywane, nawet politycznie. Dwukrotnie interweniowałem w spr. refundacji i cen leków. Tylko raz pozyskałem 2000,00 zł z Urz. Marszałkowskiego, na dodruk broszur. Ale te są z naszych podatków. Jako zarząd o/warm-mazur. roku stow. Gladiator, od 2014 nie zgadzaliśmy się z Zarządem Głównym Gladiatora w Warszawie, ich zarządzaniem, m.in. nie przekazywali nam 1%. Miałem dość ich buty - stąd jedną z przyczyn było założenie Fundacji. Jako Stow. Gladiator robimy swoje, na ile możemy.

Dlatego bardziej mi po drodze ze Stow. Primum Non Nocere. Kiedyś z przew. Panem A. Sandauerem korespondowaliśmy i zgadzam się z tym, co napisali: https://is.gd/k4iBQH

Zawsze byłem za pacjentem i za postępową częścią "opieki zdrowotnej" i zawsze doceniam gest dobrej woli w stosunku do mojej osoby.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: aqq » 17 lut 2019, 20:16

Żeby lista była aktualna, to jeszcze dopisz mnie bez noclegu.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
 
Posty: 545
Rejestracja: 03 sie 2012, 20:29
Lokalizacja: Kraków Szpital Uniwersytecki, Zamość Nu-Med
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 17 lut 2019, 21:35

aqq pisze:Żeby lista była aktualna, to jeszcze dopisz mnie bez noclegu.


Oczywiście, dodaję Pana dr n. med. Andrzeja Kukiełkę, uznanego radioterapeuty, onkologa jak kiedyś napisał, ze "skrzywieniem" na raka prostaty. Pan dr jest najstarszym stażem na forum specjalistą, na ile poznałem, życzliwym, uczynnym, spokojnym człowiekiem. Mnie, w krytycznych momentach, zawsze starał się pomóc i pomógł. Dziękuję.
No to mamy komplet specjalistów. Nie zapraszaliśmy więcej, bo to to prócz prelekcji o nowych trendach w leczeniu, należy porozmawiać. Chociaż na tym spotkaniu będą zaproszeni "ludzie" z zewnątrz. Dlatego zakładam, że na obiad będzie nas około 80 osób.

Panie gospodarzu, to do zobaczenia 7/06/2019 wieczorową porą - oj, będzie się działo, że łał.

Dopisek

Zapomniałem o Panach doktorach 1. Roman Sosnowski i 2. Andrzej Przybyła

Tak szybko potoczyły się sprawy. Jeszcze nie zdążyłem nawet zapytać. Toż to dopiero połowa lutego. Jasne, że wyślę zapytania.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 17 lut 2019, 22:04

Dopisuję następne zgłoszenie. Pani Lidia + małżonek Andrzej.

Informowałem Was, że jako społecznik, robię też za "telefon" zaufania. Pani Lidia znalazła telefon do mnie i dwa razy rozmawialiśmy, raz spotkalismy się w realu.
Pani Lidia jest stanowczą osobą, jest dużym wsparciem dla męża.

Pozdrawiam

Łał, będzie się działo, że ojej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 19 lut 2019, 22:31

Napisałem do Panów doktorów i zaprosiłem na nasze Spotkanie. Pan dr Roman Sosnowski jeszcze nie odpisał, a Pan dr Andrzej Przybyła tak:
Witam Państwa.
Dziękuję za zaproszenie, to zaszczyt, ale (cholera) 8-9go czerwca jestem na weselu w Palmie.
Jakby się Nowożeńcy rozmyślili, to dam znać. Nawet jak się nie rozmyślą, to jakoś swoją obecność u Was zasygnalizuję, bo uwielbiam nasze coroczne spotkania.
Tymczasem pozostaję w kontakcie
Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Andrzej Przybyła

Żałuję, bo specjalizacja Pana doktora w kraju dalej jest dość rzadka, a tematy w tej dziedzinie co raz bardziej doceniane.
Ps.
Dziękuję koleżance L. za datek.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: starys » 23 lut 2019, 13:26

starys pisze:Od 10 miesięcy jestem wolontariuszem medycznym w hospicjum. Dzisiaj poinformowałem kierownictwo placówki, że od 1 grudnia br. rezygnuję z wolontariatu.
Nie podałem przyczyny, bo nie musiałem. Pracowałem 3 dni w tygodniu po 4 godziny, a w rzeczywistości znacznie dłużej, ale to była moja decyzja.
Przeżywałem radości i smutki podopiecznych, a z niektórymi byłem aż do ich śmierci. Dłużej już nie potrafię, nie wyrabiam psychicznie, ale nie z powodu pacjentów czy ciężkiej pracy, ale z powodu zachowań odwiedzających.

Piszę o tym wyłącznie dlatego, aby na każdym Spotkaniu Forumowiczów znalazł się psycholog, a może i specjalista od opieki paliatywnej i niech mówią aż do znudzenia jak postępować z chorym w hospicjum, o czym rozmawiać, a przede wszystkim słuchać co chory mówi i by szanować ich wolę.
Ciężko mi, dzisiaj mam swoje Waterloo.


Powyższy post napisałem w swoim wątku 02.11.2018 r.
Ur. 1948; XII/2014-DRE, PSA-12,49; I/2015-TRUS stercz 29,5 ml; II/2015- biopsja formalna, CaP,Gl 4+3,lewy, utkanie 30%; Start HT 16.03.2015 Zoladex10,8 + Flutamid 3x1; III/2015- rtg klatki-płuca OK, zwyrodnienie kręgosłupa; III/2015 – TK jamy brzusznej i miednicy mn. - gruczoł krokowy powiększony (42x45x38), dobrze odgraniczony, niejednorodny. Pęcherzyki nasienne nie wykazują zmian. Nie stwierdzono powiększenia węzłów chłonnych. Ściany pęcherza wykazują cechy wzmożonej trabekulacji. Nie stwierdza się meta do kości i płuc. Zwyrodnienie stawów biodrowych i kręgosłupa, dyskopatia wielopoziomowa. Pozostałe organy OK.; 20.03.2015 – PSA 9,55; 02.06.2015 - PSA 0,83;Test. 0,33ng/ml ;08.06.2015 - Zoladex10.8 (2-gi zast.); Flutamid STOP; 02.09.2015 - PSA 0,67; 11.09.2015 -Zoladex10.8 (3-ci zast.); 08 i 15.09.2015 MRI miednicy i jamy brzusznej - OK; prostata 28,2 ml, brak zmian meta;17.09.2015 - Konsylium - zakwalifikowany do RT radykalnej,T2c; 16.10.2015 - Brak techn.możliwości wyk. RT w CO Opole, przekierowanie do Gliwic; 26.10.2015 - Zakwalifikowany do mono-brachyterapii HDR w COI Gliwice; HDR BT 05.11 - 3.12.2015 3x11Gy/g razem 33 Gy; HT stop 07.12.2015;19.04.2017- Scyntygr. kości -OK; 29.08.2017 włącz. HT Apo-Flutam (3x1) + 12.09.2017 Eligard 22,5; 15.09.2017- PET jedno ognisko meta w talerzu biodr.; 02.10.2017- Apo-Flutam STOP; 11.12.2017- Eligard 45; Luty 2018 -Eligard nie działa, błąd przy podawaniu; 20.02.2018 - włączono Bicalutamid 1x50 mg/doba; Czerwiec 2018- Eligard 45 + Bicalutamid 1x50/doba; 31.01.2019- TK v. PET b.z. stabilizacja; Grudzień 2018- Eligard 45 + Bicalutamid 1x50/doba; Czerwiec 2019- zamiana Eligardu 45 na Diphereline SR 11,25 +Bicalutamid 1x50/doba następnie zmiana na 1x150/doba: Wrzesień 2019 - Diphereline SR 11,25 +Bicalutamid 1x150/doba; 04.10.2019-PET ognisko meta w talerzu biodrowym nie jest już widoczne w badaniu, przerzuty do węzła pachwinowego i biodrowego; 13-27.11.2019-RT węzłów chłonnych 10x3 Gy do dawki całk.30Gy; 27.12.2019 - Diphereline SR 11,25; Bicalutamid - stop; Styczeń 2020- TK i SC -bez progresji; 31.03.2020 - Diphereline SR 11,25; Maj 2020 - TK, SC, Rtg; 28.05.2020 - RT 8Gy na kręgosłup lędźwiowy; 30.06.2020 - włączono ENZ; Diphereline SR 11,25; 06.08.2020- ENZ-2 cykl; 03.09.2020- ENZ-3 cykl; 29.09.2020- Diphereline SR 11,25; 01.10.2020- ENZ-4 cykl; 26.10.2020-TK progresja wg. Recist; 02.11.2020- ENZ-5 i 6 cykl; 28.12.2020- ENZ 7 cykl; 05.01.2021- Diphereline SR 11,25; 04,02.202- ENZ 8 i 9 cykl;

PSA po HDR BT - w nawiasach testost.: 18.01.2016 - 0,493; 25.04.2016 - 0,709 (T-2,43); 08.08.2016 -0,773 (T-5,41); 14.11.2016 -0,863; 20.03.2017- 3,57 (T-5,86); 24.04.2017- 8,782; 28.08.2017- 37,006 (T-7,88); 10.11.2017-13,730; 10.01.2018-6,030 (T-0,27); 08.02.2018-5,57 (T-3,99); 14.02.2018- 6,94 (T-5,92); 20.02.2018- 9,82 (T-8,02); 11.04.2018- 3,713 (T-9,53); 18.06.2018- 3,193 (T-9,79); 17.12.2018- 3,404; 14.02.2019- 4,29 (T-0,20); 26.06.2019- 16,730 (T-0,09); 26.09.2019- 48,861; 23.10.2019- 56,083; 03.12.2019- 66,337; 27.12.2019- 41,400 (T-0,15); 28.01.2020- 24,759 (T-0,21); 26.03.2020- 20,30 (T-0,12)??? ;26.05.2020- 23.910 (T-0,20);30.06.2020- 26,664 (T-0,14); 29.09.2020- 9,297 (T-0,20); 28.12.2020- 7,482 (T-0,19);

Szczegóły w moim wątku kliknij
starys
 
Posty: 831
Rejestracja: 14 mar 2015, 13:49
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 23 lut 2019, 21:29

Dziękuję za tego posta. Za Twoje wolontaryjne działania jesteś godny szacunku. Nasz Pan dr Andrzej Kukiełka tez pracował w/dla hospicjum. Fakt, zachowania odwiedzających bywają nieprzyjemne.

Jak może zauważyłeś, na tegoroczne spotkanie zaprosiłem Panią psycholog. W moim szpitalu współpracuję z Paniami psycholożkami. Byłem bardzo zaskoczony i wyróżniony, kiedy dwa tygodnie temu zatelefonowała do mnie jedna z Pań psycholożek i w rozmowie "wyrzuciła" swoje problemy. Napewno niektóre tu osoby uważają mnie za "oschłego" faceta. Bo, w sumie jestem zachowawczy w wyrażaniu słów niemających pokrycia w rzeczywistości. np. "my przyjaciele". Wolę powiedzieć koledzy. Ale staram się być lojalnym, czego wielu mówiącym 'przyjacielu' brakuje. Kiedyś byłem bardzo nieśmiały, teraz nie wstydzę się łez ze wzruszeń i tych emocjonalnych. Ostatnio namawiając Panią psycholog na przyjazd do Zamościa zacytowałem to:
"Nie płaczą ci, którzy są słabi, tylko ci, co długo musieli być silni."Nawet prosiła o powtórzenie. Pani psycholog sama zaproponowała, że na zlocie mniej będzie teoretyzowała, więcej rozmawiała z tymi, którzy o to poproszą.

Hospicja, opieka - to bardzo ważne i trudne tematy. Pewnie też zauważyłeś, bardzo poważnie rozmyślam, jak szef fundacji, o powołaniu założeniu, o czym w dyskusji z Kangurem poinformowałem. Wiem na co się porywam. Dartego taki zapis został dokonany w statucie Fundacji w 2015 roku. Na razie to pieśń przyszłości. Pewnie sam będę potrzebował opieki hospicyjnej i to raczej bliżej, jak dalej.
Chybanie muszę Cię namawiać, bo przyjedziesz na Spotkanie w Zamościu. Będzie to dobry moment, żebyś opowiedział o swojej społecznej pracy w hospicjum.


*
Jak za jakiś czas czytam swoje posty, widzę ile błędów, literówek popełniam.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 25 lut 2019, 11:57

Informacje o naszym IX Spotkaniu zostały przykryte postami, odświeżam ten wątek.

Zapraszam do rozważania decyzji o wzięciu udziału na naszym zlocie w Zamościu. Zapraszam do dokonywania odpisów 1% i darowizn w ogóle.

Panie doktorze Andrzeju otrzyma Pan w swoim czasie wsparcie w organizacji "publiki" na konferencję.

Pozdrawiam


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 28 lut 2019, 13:44

Sukcesy innych powinny cieszyć. A jak tyczy się to naszych specjalistów, forumowiczów czy samego Forum, tym bardziej.
Tymczasem powoli pracuję nad IX Spotkaniem. Przywieziono zlecony i wykonany dodruk broszur.

Teraz myślę nad pamiątkowymi gadżetami. Chciałbym, żeby t-shirty były trochę inne, np takie:

https://ombre.pl/product-pol-4835-T-SHI ... ATOWY.html

Rozmawiałem z synem grafikiem. Wkrótce wyślę mu do opracowania szkic wizerunku na IX zjazd/spotkanie. Tym razem będziemy się odnosić do logo/banera naszego Forum:

Obrazek


Czy ktoś chciałby złożyć jakieś propozycje dot. IX Spotkania?
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 02 mar 2019, 02:34

Jak nie ma propozycji, to nie zapominajcie o 1% odpisu od podatku w rocznym rozliczeniu PIT. Z góry dziękuję.



Obrazek
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 03 mar 2019, 01:27

Musimy z kolegą przypomnieć o naszym istnieniu. Trochę ostatnio przysiedliśmy, a bez pracy nie ma kołaczy.
W tym celu muszę złożyć wniosek do urzędu miasta o dofinansowania konferencji edukacyjnej. Oczywiście,zaprosimy chętnych na to spotkanie.

W poniedziałek będę w naszym C.O. Jak będzie można, spotkamy się z dyrekcją, by uzgodnić wynajem sali, i partycypowaniu w kosztach badania PSA,
i wywiad z lekarzem oraz badanie per rectum. No i termin.
Trochę mało czasu, bo do 11 marca należy złożyć wniosek-ofertę, bo do 11 bm. Rozmawiałem z przedstawicielką urz. miasta, chyba trochę grosza dostaniemy.

Moja siostrzeniaą pracuje w urz. marszałk. na kierowniczym stanowisku. Wiem z publikatorów, że marszałek jeszcze nie był badany per rectum.
Dziś na imieninach śmiała się, żeby mu dobrze, znaczy odczuwalnie zrobić to badania.

Tylko te moje stopy, jak siedzę, puchną. Trzeba będzie zakładać uciskowe podkolanówki. Jak ja nie lubię ich naciągać.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 04 mar 2019, 15:21

Dziś spotkałem się z Panią prof., wicedyrektorką C.O. Moja propozycja została przyjęta z zadowoleniem (ależ dyplomacja).
Teraz trzeba wszystko synchronizować, zaczynając od Pan marszałka woj. warmińsko-mazurskiego.
No to do roboty.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 14 mar 2019, 15:00

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: IX Spotkanie Forumowiczów ze Specjalistami - Zamość 7/8

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 20 mar 2019, 10:59

Dwa dni + 2 polówki nocy próbuję sporządzić deklarację do Urz. Skarb. naszej Fundacji. Jedna pozycja nie zgadza się. Podana suma zebranego 1% wyliczona przez Urząd skarbowy, a moją ewidencją.

W normalnym układzie nie zawracałbym sobie głowy, ale jak znam życie, to co wyliczył fiskus, jest raczej niepodważalne. Niby drobnostka, a wymęczy. Ok, zaraz wychodzę do szpitala, później wyślę dokumenty do Urz. Skarb.

Muszę pójść do szpitala na konsultacje ze specjalistami, tj. z Panem profesorem i Panią onkolog w sprawie planowanej operacji.
Czeka mnie jeszcze wizyta u Pani dr diabetolog, wykonanie TK, inne badania w lab.

Przy okazji - czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co w praktyce oznacza to określenie:
obsessive-compulsive ? Nie chodzi mi o przetłumaczoną definicję, ale w praktyce, obiegowe.

Zapraszam do zainteresowania się przybyciem na IX Spotkanie w Zamościu. Jak spoglądacie na listę uczestników, może ona szybko zapełnić się. I nie zapominajcie o wzmocnieniu budżetu.

Na czas mojego leczenia z powodu, np. znacznego osłabienia - finansami zajmować się będzie kolega, mój zastępca Jerzy Christa, który ma dostęp do rachunku bankowego. Ogólnie za Forum odpowiadać będzie kolega Irek (irq), admin ds. technicznych. Za merytoryczne "zosia bluszcz", co zresztą wykonuje na bieżąco. Gdybym z jakichś powodów nie mógł być w Zamościu (muszę wziąć pod uwagę tę opcję), również będzie mnie zastępował kolega Jurek Christa.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

PoprzedniaNastępna

Wróć do SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

logo zenbox
cron