9.SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI - ZAMOŚĆ 7-8.06.2019

9.SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI - ZAMOŚĆ 7-8.06.2019

Nieprzeczytany postautor: szef admin » 03 lip 2018, 19:07

Zapytanie - ankieta.

Dopisek.

Jeżeli będzie wystarczająca ilość chętnych, ze swoją ekipą przyjedziemy autokarem, zaczynając od Olsztyna.
Dostrzegam tu 'plusy dodatnie', mianowicie sporo czasu na rozmowy w czasie jazdy, wspólny obiad po drodze.
Trasę opracujemy w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
szef admin
 
Posty: 846
Rejestracja: 13 mar 2008, 14:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: aqq » 17 lip 2018, 19:33

Ja będę na miejscu.
W zależności od liczby uczestników nasz ośrodek może udostępnić salkę konferencyjną na cześć merytoryczną (nie jest wielka). Przy okazji można będzie zobaczyc jak się u nas leczy.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
 
Posty: 545
Rejestracja: 03 sie 2012, 20:29
Lokalizacja: Kraków Szpital Uniwersytecki, Zamość Nu-Med
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 18 lip 2018, 21:14

Dogadamy się. Przeglądałem, co z hotelarstwa w okolicy się znajduje. Piękne zajazdy, agro-turystyka. Zawsze, żeby tylko pogoda dopisała.
Wpierw, bądźcie ze mną myślami, żeby mój nast. etap leczenia zakończył się sukcesem.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 27 lip 2018, 12:47

Dużo myślałem o tym spotkaniu. Damy radę - jeżeli by mnie coś wypadło, jest Tomek, zastąpi mnie z powodzeniem.
Muszę dożyć do X Spotkania w Olsztynie.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 31 lip 2018, 12:39

Szanowni

Decydując się, niejako z konieczności, na założenie Fundacji, był to strzał w '10'.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, iż na rachunek wpływają nieduże kwoty z urzędów skarbowych. Nie wiedziałem, że odpis 1% z podatku tak się odbywa. Myślałem, że dzieje się to raz, pod koniec września.

Kiedy patrzę na wpływy, wraca mi wiara w dalsze leczenie, w to, że razem możemy coś więcej zrobić dla edukacji, informacji - tego co robimy. "Na oko" wpłynęło ponad 6000,00 zł. Zapewniam, że zostaną one wykorzystane zgodnie ze statutem, większość na nasze spotkania.

Dziękuję bardzo.

Przypominam, że na górnej belce jest napis/przycisk 'Wpłacam'. Wpłacając nieduże nominały, możemy uzbierać, wspomóc organizację przyszłorocznego spotkania.
Niezmiernie się cieszę, że możemy tworzyć wyedukowane forumowe społeczeństwo, wolontariuszy, e-wolontariuszy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 01 sie 2018, 10:40

Panie doktorze Andrzeju

Już we Wrocławiu miałem rozszerzyć spotkanie o 'tubylców', czyli o zaproszonych słuchaczy z ogłoszenia. Zrezygnowałem ze względów logistycznych.
W Zamościu proponuję ogłosić, iż odbędzie się IX Spotkanie etc., na które zapraszamy zainteresowanych problemami gruczołu krokowego, profilaktyką itp..
To spotkanie moglibyśmy zorganizować wespół z ?, szpitalem?, urzędem miasta?

Co Pan na to?
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: aqq » 01 sie 2018, 11:04

Myślę, że to bardzo dobry pomysł.
Urologia Szpitala Jana Pawła II w Zamościu współpracuje z nami wzorowo, Puławy troszkę gorzej, ale też miewamy stamtąd chorych.
Miasto - mogę dopytać.
Zacznę zaraz, bo jest u nas akurat szef Urologii na konsylium.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
 
Posty: 545
Rejestracja: 03 sie 2012, 20:29
Lokalizacja: Kraków Szpital Uniwersytecki, Zamość Nu-Med
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 01 sie 2018, 19:36

Jakby nie patrzył, my forumowicze i specjaliści, znamy się już dość dobrze. Jakieś 2 lata temu pomyślałem, żeby grono słuchaczy poszerzyć o zaproszonych mieszkańców z danego regionu.
Myślę, że to duża sprawa, kiedy wolni słuchacze będą mogli porozmawiać ze znakomitymi specjalistami i z nami "frontowcami", wspierającymi ich.
A grilla zawsze możemy zorganizować. Takiego grilla, jak ostatnio, dotąd nie było. No, może w Starych Jabłonkach, ale wtedy było zimno. Aż mi się piwa zachciało. Jak dawno się nim nie delektowałem.

Panie doktorze, my jesteśmy organizatorem, a Pan będzie gospodarzem. Mówimy już o tym teraz, bo dobrze byłoby, żeby zainteresowane jednostki w Zamościu, uwzględniły naszą propozycję w planach budżetowych na 2019 rok. Myślę, że może to być wydarzenie lepsze od Wrocławia.

Termin określimy na początku roku. Janusz, Leszek - łapcie formę, będzie się działo.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: szef admin » 07 sie 2018, 12:34

Koleżanki Koledzy

Chętnie przyjmę pomoc od kogoś z forumowiczów, kto ma doświadczenie, obycie w pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Chodzi mi o naszą Fundację.

Już kilka lat temu wyraziłem zdanie, iż moim celem jest doprowadzenie do stanu, że koszty za dojazd na nasze Spotkania będą refundowane uczestnikom, w całości lub znacznej części.
Jako fundacja musimy wspomóc tych, którzy liczą każdy grosz, a chcieliby spotkać się z koleżeństwem.

Jak wiecie, od przyszłorocznego spotkania w Zamościu, rozszerzamy nasze Spotkania o udział mieszkańców danej miejscowości i regionu.
Naszym zadaniem jest edukować, informować, wymieniać doświadczenia a przy tym odpoczywać.

Przy okazji bardzo dziękuję za 1%. Każdy grosz jest potrzebny i ważny, niemniej chcę podziękować koledze z okolic Ostrołęki.
Rozliczałem firmy, nadal pomagam sporządzać deklaracje PIT, ale takiej "sumki", jaką przekazał kolega, nie widziałem.
Z wdzięcznością dziękuję.

Jak wiadomo, składając wniosek o dotację, należy mieć 10% własnego wkładu. Dlatego każdy grosz jest ważny.

Chętnych proszę o kontakt na gladiator-olsztyn@tlen.pl
Dziękuję.
Awatar użytkownika
szef admin
 
Posty: 846
Rejestracja: 13 mar 2008, 14:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 12 sie 2018, 13:25

"Nie czynisz zła - dobrze, źle, jak nie czynisz dobra."
Powtórz - usłyszałem.
Ki diabeł - pomyślałem. Starałem się dostrzec tego, który do mnie mówił.
Wydawało mi się, że udało mi się otworzyć oczy. Ujrzałem, był to papież Franciszek na ekrani tv,
pochylony w moją stronę. Obudziłem się. Pp Franciszek przemawiał do młodzieży.


Było to tak. Jakieś 15 minut przedtem przymuliło mnie, więc położyłem się, żeby się zdrzemnąć.
Nim przysnąłem, pilotem od tv pojeździłem po kanałach.

2x dziennie zażywam leki opioidowe, Lyricę (podst. dawkę) i OxyContin (podwójną dawkę). Pani dr zezwoliła mi na, w razie potrzeby, ustawić dawki, nawet do 4X, albo skonsultować się telefonicznie.
Dziś wieczorem (na noc) zmniejszę OxyConti do dawki podstawowej.

Leki te mają też działania niepożądane https://parenting.pl/opioidowe-leki-przeciwbolowe

Powracając do początku wpisu. Zastanowiło mnie, skąd pp Franciszek wie (śmiech), że działamy jako wolontariusze.

Dobrze śpię po tych lekach, ale cały czas coś mi się śni - ni to na jawie, ni to we śnie.
To nie jest tak, że nie odczuwam bólu. Czuję, zwłaszcza po kilku godzinach. Dużo mniej odczuwam marznięcie stóp.

Poprzez działanie leków, uzyskaliśmy dobre hasło dla wolontariatu:


"Nie czynisz zła - dobrze, źle, jak nie czynisz dobra."


Ps
Jak o tym opowiedziałem małżonce, ta nie mogła przestać się brechtać.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 15 sie 2018, 10:48

Stressu też mi nie brak, mam nadmiar.

Wczoraj postanowiłem sprawdzić stan naszej kasy na rachunku bankowym. Wydaje mi się, że zabezpieczenie jest dobre, wieloetapowe. Z telefonicznych aplikacji nie korzystam.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy już otworzyłem stronę, a tam informacja brak rachunków. To było jeszcze zaskoczenie.

Wylogowałem się, odczekałem i znowu się zalogowałem. Ukazał się ten sam komunikat. Pot mnie oblał, zdenerwowałem się.

Z trudem dodzwoniłem się do osoby w banku, która poinformowała mnie, że w przeglądarce należy wyczyścić cookies, i czegoś tam jeszcze. Głos mi się trząsł, więc tylko wydukałem, że mimo wszystko w banku nie powinno to mieć miejsca, albo powinien pojawiać się inny komunikat. Ktoś o słabym sercu może zrobić "plaść".

Po wyczyszczeniu przeglądarki, rzeczywiście rachunki powróciły.

Przy okazji dziękuję koleżankom za pamięć. Wierzę, że uda nam się zrealizować projekty, kiedy nie tylko ja myślę, skąd wziąć środki na realizację zadań. Dziękuję.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 16 sie 2018, 22:18

http://www.grupavox.pl/ Członkowie grupy są mniej więcej w moim wieku. Witold Paszt miał restaurację w Zamościu (może jeszcze ma). Zaprosimy ich na spotkanie. Może coś nam zagrają do grilla. Już z jedną, piękną umówiłem się na tańce. Pacta sunt servanta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 20 sie 2018, 12:58

Sprawdziłem rachunek i jestem mile zaskoczony. Wpłynęła darowizna od kolegi R(skrót od imienia).
Pomyślałem, że jak od czasu do czasu wzrośnie stan kasy, i uzbieramy odp. wysokość, tym razem przyjedziemy z Olsztyna do Zamościa autokarem,
po drodze zabierając koleżeństwo z umówionych punktów. Powrót nast. dnia. Wszystko można zaplanować.

Piszę tak, jakby mój stan zdrowia był przewidywalny. Na dziś tak to widzę. Jestem słaby i oploidy zmuszają mnie do odpoczynku, do drzemki.
Ale, naprawdę, cieszę się na zamojskie spotkanie.

W czwartek będę wiedział, przed wykonaniem TK, jaki mam PSA. To ważne do planowania dalszych czynności. Dalej? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 21 sie 2018, 21:20

Zapomniałem się pochwalić. 15 września po 50 latach nasza klasa znowu się spotyka. Na razie nie ma wieści o czyimś przedwczesnym zejściu. Będę pierwszy. Tak bardzo chciałem przeżyć dwie kosy.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 30 sie 2018, 23:13

Zwykle na początku roku, do lutego, urzędy ogłaszają konkursy na przeprowadzenie działań propagujących w danym roku działania profilaktyczne. My działamy w sferze 'zdrowia'. Nie są to duże kwoty, gdzieś, jak to mówią, rzędu 2000,00 - 3000,00. Bywają też większe. Myślę, że jako Fundacja możemy wystartować o pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. Szpital dra Andrzeja może wystąpić o pieniądze do Urzędu Miasta. Problem, ktoś musi napisać program, a potem z powierzonych pieniędzy rozliczyć się.

Jak widać, myśleć należy już dziś. Aplikacja http://www.witakac.pl nie wiem dlaczego nie działa, w każdym razie działa w moim mieście, a czy używana jest na południu Polski?

Może we wrześniu, październiku dr Andrzej 'przygrucha' sobie kogoś do pomocy, poproszę Janusza i Leszka - pierwszy raz porozmawiamy o organizacji.
Zatelefonuję do kolegów, umówimy się.

Na razie walczę z bólami. Nie wiem skąd to się bierze - raz jest jakby miodem posmarował, innym razem jakbym dostała kopa mniej więcej w linię cięcia limfadektomii, taki tępy ból.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 05 wrz 2018, 21:49

Janusz, Leszek, Mac (Maciek), dr Andrzej. To wstępna grupa, na razie Tomka, Staszka nie ruszam, w przyszłym tygodniu zrobimy konferencję video-skype'ową. Nakreślimy z grubsza plan.
Z tego co mi wczoraj dr napisał, może być impreza, największa dotąd, być wydarzeniem w Zamościu jeśli ją odpowiednio zorganizujemy.
Może jest jakiś inny komunikator, jako program do przeprowadzenia konferencji?

Rano do przych. p/bólowej.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: bela71 » 06 wrz 2018, 13:31

Młodzi, którzy grają w gry sieciowe polecaja komunikator Discord. Nie testowałam, przekazuję tylko
Tata ur.1936 Od 2005 leczenie BPH, PSA przy finasterydzie oscylujące między 5 a 11(!).
Po odstawieniu Proscaru VII.2012 PSA 20,81ng/ml, biopsja GL 4+3, zatarta torebka, scyntygrafia czysto. cT3NxM0 Gleason 7 (4+3)
X.2015 Apo-Flutam (1mc), Diphereline co 3m-ce, zmieniona po roku na Eligard 45. 4.XII.12 PSA 1,15.
XII.2012-I.2013 RT 65 Gy IGRT w 25 frakcjach (Wieliszew).
PSA 21.II.13 - 0,089; 25.IV.13 - 0,076; VI.13 - 0,067; IX.13 - 0,065; XII.13 - 0,044,(testosteron 0,035); III.2014 - 0,057, (T<0,025 od tego momentu); V.14 - 0,021; IX.14 - 0,016; XI.14 - 0,009; I.2015 - 0,01; IV.15 - 0,011 KONIEC HT VIII.15 PSA - 0,008; XI.15 PSA 0,010, T 0,14; II 2016 PSA 0,025, T 0,4; V 2016 PSA 0,017, T 0,68; VIII 2016 PSA 0,021, T 0,9; XI 2016 PSA 0,016, T 0,966; III 2017 PSA 0,003[?], T 1,38; IX 2017 PSA 0,035 T 1,63; XI 2017 PSA 0,051, T 1,79; I 2018 PSA 0,06, T 2,13; II 18 PSA 0,06, T 1,84; IV 18 PSA 0,05 T 1,88; XII 18 PSA 0,05, T 1,57; III 2019 PSA 0.07, T 1,75; V 19 PSA 0.08, T 1,66

3.12.15 – Kolonoskopia i APC zmian naczyniowych (angiodysplazja odbytnicy po RT); 2016 2 serie czopków łagodzących podkrwawianie; 29.05.2017 - ponowna koagulacja laserowa niewielkich zmian naczyniowych w odbycie - zaobserwowana znaczna poprawa stanu śluzówki jelita w porównaniu do 2015
Wątek: http://rak-prostaty.pl/viewtopic.php?f=2&t=2137
bela71
 
Posty: 3413
Rejestracja: 20 sty 2015, 01:09
Lokalizacja: Toruń
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 08 wrz 2018, 10:40

Zamontowałem. Faktycznie, jest dla graczy, chyba nie dla nas. Zatem stary Skype. Przeważnie każdy ma już zainstalowany na telefonie czy kompie, jeżeli korzysta z systemu win 10. Jeśli nie ma, należy wgrać, zarejestrować się, potem skrzyknąć.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 11 wrz 2018, 13:49

Zanim zrobimy konferencję, chcę zapytać o terminy, które byłyby do przyjęcia przez ważne dla nas osoby.

Generalnie możemy nasze IX Spotkanie zorganizować w maju lub czerwcu.
Zapytanie to, grzecznościowo wyślę do naszych specjalistów, przede wszystkim gospodarza dr A. Kukiełki.
Na spotkanie zamierzam zaprosić Pana prof. P. Chłostę.

Mając dane odnośnie terminu, optuję za ost. dekadą maja lub pierwszą dekadą czerwca 2019.
Pozostałe spr. po wideokonferencji na Skype.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 18 wrz 2018, 22:12

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł dr Aqq. Zaproponował badanie USG w edycji Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii. Tylko musimy ustalić konkretny termin IX Spotkania. Na razie widzę dwa terminy: 24,25 maja, 7,8 czerwca.

Dr Aqq zaproponował, bardzo słusznie, zaproszenie prof. Jacka Fijutha, specjalisty radioterapii onkologicznej.
https://listastu.pulsmedycyny.pl/459100 ... ologicznej

Proszę o uwagi, podpowiedzi dot. organizacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 23 wrz 2018, 22:45

Pan prof. Piotr Chłosta odpisał i podał terminy swoich konferencji, spotkań, szkoleń. Mogę powiedzieć "jest rozrywany".
Czekamy na odpowiedź Pana prof. Jacka Fijutha.

Panów Leszeka48, Szandora, dra Aqq proszę o założenie konta na Skype'ie, o ile jeszcze tego nie zrobili. Jeżeli nic się nie zmieni poproszę o tele konferencję w czwartek czy piątek o 20:00.

Poniżej mapka przedstawiająca mniej-więcej teren naszej działalności, niesienia kaganka oświaty uro...


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 26 wrz 2018, 20:06

Panowie: dr Aqq, Szandor, Leszek48 proszę o podanie na moje PW ustanowionych przez siebie nazw, loginów itp.
Jutro lub pojutrze połączymy się grupowo na Skype, w sprawie organizacji IX Spotkania w Zamościu.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 27 wrz 2018, 16:56

O 20:00 I skajpkonferencja.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: aqq » 27 wrz 2018, 18:50

Nie dam rady. To dla mnie trochę za wczesnie.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
 
Posty: 545
Rejestracja: 03 sie 2012, 20:29
Lokalizacja: Kraków Szpital Uniwersytecki, Zamość Nu-Med
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 27 wrz 2018, 21:18

Zapomniałem, że dr ma małe dzieci i jest to pora ich usypiania.
A 22:00 będzie pasowała?
Z Leszkiem i Januszem przegadaliśmy godzinę. Jak jest o czym rozmawiać, nie dostrzegamy upływającego czasu.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: szef admin » 28 wrz 2018, 12:14

Wczoraj podczas skajpo-konferencji Leszek zapytał mnie, ile osób było na spotkaniu we Wrocławiu. Było nas 44 osoby na konferencji. Po prelekcjach sporo wyjechało, bo przyjechali tylko na tę część, kiedy nasi specjaliści prowadzili wykłady. Dla nich ta część XIII Spotkania była najważniejsza. Pisałem, nawet mi przez telefon dziękowano. To naprawdę pomaga, dodaje powera, uświadamia, że nasze Spotkania są potrzebne.

W Zamościu rozszerzamy formułę i zapraszamy chętnych do wysłuchania prelekcji osoby z zewnątrz. Dr Aqq zapowiedział przeprowadzenie badań USG w ramach corocznego szkolenia lekarzy. Jeśliby do tego dodać darmowe pobieranie krwi na PSA (my tak robimy w Olsztynie), byłyby to atrakcje dotąd na Spotkaniach nie stosowane. Przy tym taka akcja promowałoby Zamość, jako miasto przyjazne dla pacjentów.

Przed spotkaniem we Wrocławiu targały mną wątpliwości, czy tak duży rozrzut w odległościach jest sprzyjający organizowaniu podobnych imprez. Czy nie dyskryminuje koleżeństwa o niedużych dochodach, dla których każdy grosz się liczy, a chcieliby uczestniczyć w spotkaniu. Dwa lata temu zapytałem, czy ktoś skorzystałby z autokaru, gdybyśmy takowy zorganizowali. Nikt nie odpowiedział. Teraz wisi ankieta z podobnym zapytaniem, i ... zobaczymy, na koniec roku zdejmę ją.

Przed spotkaniem we Wrocławiu zrobiłem pon. spot zachęcający do przybycia. Jak zacząłem swoją przygodę ze skorupiakiem miałem skończone 57 lat, teraz 69 lat. Sami widzicie, szybko minęło. Zachęcam do refleksji:

Awatar użytkownika
szef admin
 
Posty: 846
Rejestracja: 13 mar 2008, 14:50
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: Molisana » 28 wrz 2018, 18:45

Ja w przyszłym roku zostaję do środy ;) Tak jak osioł ze Shreka (czy ktoś to jeszcze pamięta...?).
Spotkajmy się w Katowicach ! :)
Szczegóły:
viewtopic.php?f=70&t=5185

Mąż, 1954r. PSA: 2013.VII - 3,43 ng/ml, 2015.IV - 4,09 ng/ml, 2016.I - 5,27 ng/ml, 2016.IV - 4,68 ng/ml, 2017.III - 7,86 ng/ml, 2017.XII - 7,96 ng/ml
2018: II. PSA ? biopsja Gl 4+5, scyntygrafia ok, TK - cT3b
III.27 PSA ? HT Entanone (=Eligard) 3,75 mg (1 miesięczny)
15.V. PSA ? RARP i LAD Gl 5+4, 8/30 węzłów zaraczonych
pT3bN1M1a
PSA 4/6/8 tyg. po operacji 0,039 T: 6,91 ng/ml / 0,037 / 0,049
25.VII start HT Eligard 3,75 mg + Binabic 50 mg
17.IX-9.XI TomRT na lożę 74 Gy i węzły chlonne
PSA 25.VIII 0,003 15.IX <0,005 22.X <0,005 07.I.2019 0,155 T: 0,32 ng/ml, 22.I. <0,002,T:0,26 V<0,002 T:0,29 VII <0,002 T:0,23, XI <0,003 VI.2020 <0,003 T:0,22 XI.2021 <0,003, VII.2022 <0,006, X.2023 <0,006,
Molisana
 
Posty: 514
Rejestracja: 28 mar 2018, 13:10
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 03 paź 2018, 21:44

Ty, jak teściowa, która przyjechała tylko na 2 dni. Na sztucznie wywołaną kłótnię pomiędzy małżonkami po to, by mamusia opowiedziała się po którejś ze stron, ta oznajmiła - "A co ja będę stawała po którejś ze stron, jak mam zamiar u was zostać jeszcze parę tygodni".

Niniejszym z przyjemnością i oficjalnie melduję, że razem 1% odpisu z podatku, pierwszy raz, zebraliśmy 8306,10 zł. (z tego połowę, 4000,00 tys. zl, odpisał, jak się domyślam, nasz kolega).
To bardzo dobry wynik.

Obiecuję, że całość zostanie wydatkowana na cele statutowe. 20 % na konferencję edukacyjną w Olsztynie, pozostałą część przeznaczmy na organizację IX Spotkania w Zamościu.
Oczywiście, to będzie za mało, ale jest to znaczący zastrzyk. Od Nowego Roku zaczniemy szukać dofinansowania. Już zapraszam kolegów, w ramach swoich możliwości, do wzmacniania budżetu Fundacji.

Koniecznie musimy już ustalić termin spotkania, bez względu, czy ktoś z elity medycznej może w tym czasie przybyć. Zresztą, termin jest odległy i, jak myślę, możemy być jeszcze elastyczni.

Koledzy Janusz, Leszek - dogadajcie się z dr Aqq, kiedy i o której robimy skajpówkę (konferencję).
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: stanis » 05 paź 2018, 12:44

Zapytałem niezobowiązująco prof. Wojciecha Majewskiego czy zechciałby wygłosić referat w Zamościu i ku mojemu zaskoczeniu potwierdził.

Nadmienię tylko, iż posiada on już sporą liczbę forumowych pacjentów więc uważam, że jego udział w Spotkaniu byłby z wielką korzyścią dla naszej forumowej społeczności.


Pozdrawiam serdecznie wszystkich potencjalnych uczestników spotkania.
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie (+), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml; II.2019 PSA=0,012 ng/ml; VIII.2019 PSA=0,002 ng/ml, XI.2019 - koagulacja krwawiących naczyń jako skutek TomoRT ; II.2020 PSA=0,004 ng/ml ; X.2020 PSA=0,007 ng/ml; II.2021 PSA=0,010 ng/ml; X.2021 PSA=0,011ng/ml; I.2022 PSA=0,006 ng/ml; X.2022 PSA=0,008 ng/ml; VI.2023 PSA=0,012 ng/ml

________________________________________________
Take care of your body, it's the only place you have to live in!
stanis
 
Posty: 3920
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:51
Lokalizacja: Śląsk
Blog: Wyświetl blog (2)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 05 paź 2018, 21:14

Dlaczego nie?
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 06 paź 2018, 01:57

rakar pisze:Dlaczego nie?


Hmm, zabrzmialo to mało entuzjastycznie...
Uwazam, ze nalezy doceniac specjalistow chętnych do poswiecenia prywatnego czasu na udzial w spotkaniach organizowanych dla pacjentow onkologicznych.
zosia bluszcz
 
Posty: 11381
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 06 paź 2018, 02:31

W ubiegłym roku też Pn profesor miał być, ale później zrezygnował.
Byłbym bardzo zadowolony, inni też, gdyby był uczestnikiem spotkania.

Poza tym, nie wiem jak jest z Panem prof. Jackiem Fijuthem. Prawdopodobnie Panowie profesorowie jeszcze nie wiedzą, co w przyszłym roku. Ponadto nie mamy ustalonego konkretnego terminu. Prócz naszych specjalistów, należy zaprosić miejscowych (ma być urolog). Prof. P. Chłosta bardziej mi pasuje za 2 lata w Olsztynie, bo to będzie jubileusz spotkań. Czasu na prelekcje nie starczy. Tym bardziej, że każdy wykładowca prosi, że chce być pierwszym.


Czekam na znak o kolegów na propozycję skajpo-konferencji, ale nic nie widzę. Jeżeli ma być sukces IX Spotkania, a na takowy się zanosi, musi być plan i konsekwentne realizowanie. Stąd moja taka nijaka odpowiedź. Trzeba też powiedzieć, że termin jeszcze daleki.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 13 paź 2018, 09:41

Kolegi, jak mawiają bradziagi (takie określenie słyszałem w Przemyślu), co tak milczycie? Nadszedł czas porozmawiać. Musimy ustalić czas spotkania i co mamy na stole. Panie doktorze, kiedy będzie mógł Pan dołączyć do skype pogaduchy. Proszę napisać do mnie na PW.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 15 paź 2018, 22:00

25 października organizujemy, jako Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" O/Warm.-Mazur., dla członków i zaproszonych sympatyków spotkanie z dyrektorem O/NFZ.
Będzie też okazja porozmawiać o sprawach naszego stowarzyszenia. Moim zdaniem, ważny temat, edukacja samych członków. Zawsze uważałem i uważam, że rozmawiać i odpowiadać trzeba nawet, jak się ma jednego słuchacza. Jeszcze tak niedawno nosiłem z sobą laptopa, miałem materiały edukacyjne, prowadziłem prezentacje dla kilku osób. Napewno dobrym atutem jest, iż sam mam problem z gruczołem krokowym. Np. zaproszeni przez instytucję do prelekcji - kolega prezes prowadził prezentację, ja, jako praktyk, odpowiadałem na pytania.

Rzecz w tym, że z ogłoszenia w prasie, w mediach - na planowane spotkanie przychodzi mało osób. Niektórzy pytają czy katering będzie.
Pamiętam, kiedyś byłem zaproszony przez Gladiatora w Warszawie na X Lecie Stowarzyszenia. Już wychodząc, jakiś facet powiedział, że teraz jedzie na podobne spotkanie i na poczęstunek.

Kończą się nam materiały propagandowe, a wykonanie nowych wymaga dużo nakładów. Już raz dodrukowałem broszurę pod. red. dr I. Skonecznej. Jak dotąd, chyba najlepszej. Często zauważam, że wręczona, często gdzieś się potem poniewiera. Jednak należy coś w tym kierunku uczynić, może Min. Zdrowia wyasygnuje pulę pieniędzy?
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 18 paź 2018, 21:50

Przychylam się do sugestii dr Aqq. Termin IX Spotkania proponujemy na 7/8 czerwca 2019 roku.
Oczywiście, może tak być, że zmienimy ten termin, ale w nowym roku będziemy się trzymać ustalonego terminu.

Zatem, koleżeństwo proszę o uwzględnienie tego terminu w swoich planach na 2019 rok.
Tym razem grilla (może coś innego,) dzień wcześniej. Będzie się działo.
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 24 paź 2018, 11:26

Jutro spotkanie członków Gladiatora z dyr. O/NFZ.

W sprawie spotkania w Zamościu skontaktujemy się po pierwszym listopada. Non stop mam jakieś zajęcia.
Obrazek Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym poczucia humoru
2018 XV edycja Konkursu "Godni Naśladowania" wyróżniony POZARZĄDOWIEC GODNY NAŚLADOWANIA przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ur.1949 T4NxMOGlx+x (klasyfikacja TNM wg. Pana prof. M. Roslana po cysteprostatektomii)
III'2007 PSA 8,28;biopsja Gl1+2!?;10/V/2007 limfadenektomia węzły b/z;IX'PSA 0,07;HT VIII-XII;RT XII'07-I'08 7400cGy/37frakcji;cTpN0M0
IV'2008 PSA 0,08; X’ TK ok XII' zastrzyki przeciwzakrzepicowe
I'2009 - XII' PSA 0,35 ng/ml - 0,60 ng/ml
I’2010 MRI ok, zastrzyki przeciwzakrzepicowe do IV’, III’ scyntygrafia & TRUSok, IX’ biopsja spartolona, VII' PSA 0,61;XII' 0,83;
VII'2011 1,03 T'2,33 MRI podejrzenie wznowy VIII’ biopsja- Sclerosis atrophicans prostatae;XI' MRI b/z - obserwować, PSA XI' 1,85;
V'2012 PSA 2,68 T 2,33;VII' 3,37 T'1,23;VII' PET-CT z octanem sugeruje proces nowotworowy; X' PSA 5,40;od X' Apo-Flutam 3x dziennie;po 1 mieś. PSA 1,28; 2 mieś. 1,05; 3 mieś. PSA 0,837;T 2,07
I'2013 zastrzyk Diphereline 11,25 mg na 3 mieś.; IV'2013 PSA 3,14 drugi Dipheriline+ Apo-flutam(zaniechany po 3,5 dniach);IV' w innym lab. PSA po 2 dniach 5,31, po 2 tyg. w swoim lab. PSA 1,92 ng/ml, T 0,19 ng/ml; VI' PET-CT z Choliną rak w obrębie stercza, VII' PSA 9,50 ng/ml, bikalutamid 50 mg * biopsja stercza = ogólnie Gleason 5+4, jeszcze w obrębie torebki (margines 0,2 mm); VIII' PSA 1,30 * T 1,51 bikalutamid 50mg; IX' Zmiana na Eligard PSA 0,85 przed BT IX/X' - 30 Gy=3x10;
I'2014 PSA 0,38 ng/ml {odstawiony bikalutamid}III' PSA 0,86{koniec działania Eligardu} IV' T 0,58 ng/ml*PSA 1,17 ng/ml; VI' T 2,35 & PSA 3,24;VII' T=2,25 & PSA 4,04* VIII' PSA 4,20 T 2,52 PET naciekanie na pęcherz, pęcherzyki nasienne, węzły chłonne| VIII' PSA 4,00 T 2,58 | IX' PSA 4,02 T 1,53 | XI' PSA 6,90 Apo-Flutam 2 tyg, po tym Eligard|
I'2015 PSA 1,65>II' PET-CT z choliną, praktycznie jak w roku poprz.>IV' PSA 8,83 ng/ml, T 1,69 ng/dl, zastosowano bikalutamid> 05' uretrotomia (pobrano próbki do badania histopatol.) V' PSA 1,10; VII' PSA 0,23 ng/ml; IX' 0,26 ng/ml, XI’ TURP, XI/XII' 0,35 ng/ml
I'2016 PSA 0,34 ng/ml, T 0,12 ng/dl / II/II'I PSA 0,41 ng/ml; IV' PSA 0,62 ng/ ml, T 0,23 ng/dl; VI' PSA 0,87 ng/ml, VII posiew ujemny(zaskoczenie), IX PSA 1,70 ng/ml; IX/X' PET-CT progresja, meta do węzła chłonnego biodrowego wspólnego prawego; X' PSA 1,66 ng/ml, T 0,17 ng/dl; XI' PSA 2,14 ng/ml; XII' PSA 3,03 ng/ml, T 0,104 ng/ml
I'2017 PSA 4,05 ng/ml, 08/02/2017 Urestomia, II/III'2017 4,88 ng/ml, IV/V'17 PSA 5,36 ng/ml, 1-31maja badanie kliniczne ARAMIS, 5 maja Eligard pół roku, V/VI PSA 6,74 ng/ml, VI/VII 7,28 ng/ml; VIII PSA 9,87 ng/ml, T 0,091ng/dl 24/VIII Xtandi, 19/IX PSA 2,21 ng/ml, 04/X Eligard 45, 16/X PSA 1,55 ng/ml, 13/XI PSA 1,80 ng/ml, 05/XII PSA 3,43 ng/ml, T 0,127L ng/ml,
I'2018 PSA 9,67 ng/m/; scyntygrafia kości wolne od meta; 22/I' PSA 8,08 ng/ml; 24/I' liczne nacieki; 26/I' ChT I wlew docetakselu (jeszcze 9), II'2018 TURBT (koagulacja), badanie histopato: rak prostaty + wykryto drobnokomórkowy rak neuroendokrynny; III/IV' Eligard 45: IV' MRI pęcherz, węzły, odbyt nacieki PSA 7,97 ng/ml; V' PSA 5,92 ng/ml; VI' PSA 3,22 ng/ml; 22/06 ostatni wlew, przerwano ChT; Opiody OxyContin20mg + Lyrica75mg; VIII' 2 mieś po ChT PSA 1,81 ng/ml; VIII'23 TK podobne do poprz.; X' PSA 6,44 ng/ml; XI' 4,01 ng/ml, 22.XI' Eligard na pół roku; XII PSA 3,63 ng/ml
I'2019 02.I.' PSA 4,69 ng/ml; PSA I/II 7,72 ng/ml; 22.I' PET-CT 18-F PSMA-1007; II/III PSA 6,50 ng/ml; III/IV PSA 2,93 ng/ml (inne lab.) od 15'III Xtandi do 10'VII; 29.IV PSA 1.70 ng/ml; 30.04 cysteprostatektomia badanie pooperac. histo-pato potwierdza raka drobnokomórkowego endokrynnego; 26'VI PSA 3,03 ng/ml; 09.07 - 11.09. ChT na drobnokomórkowca; RT 18-26.07.2019 napromienianie 5 kręgu 3 frakcje x 8 Gy = 24 Gy ;IX'10 PSA=12,61 ng/ml, CgA 28,20 ng/ml (ref. 100 ng/ml) TK 17.09.2019 w miąższu płuc pojawiły się liczne w większości jamkowe złośliwe zmiany ogniskowe; X'04 PSA=12,18 ng/ml, CgA 36,75 ng/ml ; 15'10 (i 27'IX)Biopsja ze wznowy guza miednicy - nowotworu nie znaleziono; od 16'X-30'XII Xtandi do 30'XII,18'XII PET-CT z choliną, 30'XII PSA 6,26 ng/ml
I'202002''I TK
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: wikama » 08 lis 2018, 20:23

Tak się składa, że prowadzę biuro podróży na Lubelszczyźnie. Na Roztoczu mamy sporo zaprzyjaźnionych ośrodków.
Gdybyście potrzebowali pomocy, to polecam się! Mamy też domki na wynajem (na razie dwa), może będziemy mogli Was jakoś wspomóc

Pozdrawiam
Mąż 1972r.,
PSA 35.350 ng/ml (31.X.18),
biopsja (19.XI.18) - P+L Rak gruczołowy stercza Gleaxon 7 (3+4),
scyntygrafia kości (13.XII.18) - czysto,
RTG klatki piersiowej (17.XII.18) - czysto,
tomografia z kontrastem (18.XII.18) - czysto
rezonans z kontrastem (27.XII.18) - Gruczoł krokowy 47x36x42mm, obj. 37 ml. Wnioski: obszary PI-RADS 5 wzdłuż tylnej strefy w obu płatach z zajęciem pęcherzyków n. po L str. i przekraczaniem granic gruczołu po str. L; możliwa mikroinwazja pęczków n-n L. Obszar restrykcji dyfuzji w L kości łonowej
RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (25.II.19) Operator dr. Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP - gruczoł krokowy z guzem i pęcherzykami n-n - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 4+4=8 (pT3bN1), utkanie raka nie dochodzi do chirurgicznych granic specimenu; węzły biodrowe L i P - Metastases carcinomatosae ad lymphonodo - L (w 1 z 5 badanych obecny przerzut przekraczający torebkę węzła), P - (w 2 na 9 obecne są przerzuty przekraczające torebkę węzła (pN1)); węzły zasłonowe L i P - Lymphonodulitis reactivia sine metastasibus - L zbadano 5 węzłów, P zbadano 3 węzły
HT rozpoczęcie (26.III.19) Eligard 45 mg co 6 m-cy, Apo-Flutam 3x1
PSA całkowite (09.IV.19) 0,723 ng/ml - 6 tygodni po operacji i 2 tygodnie włączeniu HT
RT (15.V.19) Planowana dawka na węzły chłonne miednicy 51Gy w 30 frakcjach z podwyższeniem dawki na lożę po prostatektomii i przerzut do kości łonowej lewej do 66 Gy techniką SIB-VMAT (RapidArc) - zakończono (26.VI.19)
PSA (29.VII.19) 0,020 ng/ml
TK miednicy (26.IX.19) pęcherz moczowy, miednica, moczowód P - wszystko w normie, moczowód L odcinkowo poszerzony, nie uwidoczniono kontrastu w jego obrębie. widoczne węzły chłonne: krezkowe do 7mm, biodrowe L oraz pachwinowe do 6mm
HT zmiana leku (26.IX.19) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
PSA (23.X.19) 0,006 ng/ml
USG UKL. MOCZOWEGO (05.XI.19) NP o prawidłowej wielkości i prawidłowym miąższu, NL nieco powiększona wodonerczowa o ścieńczałej korze o gr. 5-6mm, kielichy o szer. 18-20mm, miedniczka o wys. 38mm. pęcherz moczowy gładko obrysowany o nieco pogrubiałych ścianach zawiera 65 ml moczu
zabieg URSL (20.XI.19) wodonercze z ubytkiem kory NL, zarośnięcie podwiązanego moczowodu
PSA (07.II.20) 0,005 ng/ml
TK nerek-ukł. moczowy (19.V.20) NL i moczowód L nieprawidłowe, moczowód nie uległ zakontrastowaniu, NP, moczowód P, mezorektum, wątroba, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, aorta brzuszna prawidłowe. kilkanaście węzłów chłonnych zaotrzewnowych do 12mm, zmiany wytwórcze kręgosłupa, ześlizg przedni Ist. trzonu L5 względem S1
PSA (06.VI.20) 0,0025 ng/ml
SCYNTYGRAFIA DYNAMICZNA NEREK (08.VI.20) wodonercze lewostronne n13 - całkowity brak funkcji wydzielniczej NL
zabieg NEFROSTOMII (10.VI.20) wytworzenie przetoki nerkowej metodą nakłucia - zabieg nie przyniósł pożądanego efektu
PSA (30.IX.20) 0,008 ng/ml, (30.XII.20) <0,008 ng/ml
USG J. BRZUSZNEJ (11.II.21) NL nieprawidłowa, reszta w j. brzusznej prawidłowa
PSA (19.III.21) <0,008 ng/ml
HT zakończenie (19.III.21)
PSA (05.VII.21) 0,14 ng/ml, (07.X.21) 0,158 ng/ml
MRI miednicy z kontrastem (20.I,22) brak cech wznowy miejscowej, brak patologiczne powiększonych węzłów chłonnych, pęcherz i odbytnica prawidłowo. W okolicy spojenia łonowego oraz stawów krzyżowo-biodrowych strefy obrzęku. 3 wyróżniające obszary w okol. spojenia łonowego 2 największe L16mm, R9mm
PSA (07.II.22) 0,69 ng/ml
TK kl. piersiowej, j. brzusznej, miednicy z kontrastem (08.II.22) płuca z cechami rozedmy środkowej, wątroba, trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, pęcherzyk żółciowy OK, NP i moczowód P prawidłowo, NL z obecnością wodonercza, moczowód L częściowo poszerzony, dalej niewidoczny, pęcherz prawidłowy, widoczne węzły chłonne przyaortalne do 6mm, biodrowe do 4mm, krezkowe do 8mm. Zwyrodnienia kręgosłupa - ześlizg I st. w P kości spojenia rozrzedzenie struktury wielkość ok. 8mm, w L kości spojenia obszar niejednorodnej struktury ok. 16mm
PET/CT 68Ga-PSMA (19.III.22) wynik badania wskazuje na obecność drobnych węzłów chłonnych przyaortalnych lewych i biodrowych wskazujących wysokie gromadzenie radiofarmaceutyka, bez cech wznowy miejscowej i zmian w ukł. kostnym, wskazana weryfikacja zmiany w kości łonowej za pomocą MR w celu oceny szpiku i tkanek otaczających
PSA (14.IV.22) 1.56 ng/ml
Testosteron (14.IV.22) 4.99 ng/ml
HT rozpoczęcie (14.IV.22) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
wikama
 
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 08 lis 2018, 23:08

W naszej koncepcji, najpierw, było zorganizowanie IX Spotkania pod Lublinem lub w Lublinie. Jest kilka kolegów z tamtego regionu.

Ostatnie spotkanie było we Wrocławiu. Tam pracuje jeden z naszych forumowych znakomitych specjalistów. W podziękowaniu, trochę promując, zrobiliśmy je właśnie we Wrocławiu.

Teraz chcemy podziękować innemu znakomitemu specjaliście i rozpowszechniać wiedzę o problemach z gruczołem krokowym. Tym razem rozszerzamy odbiorców o 'tubylców'. Spotkanie odbędzie się w Zamościu.

Jest sporo regionów, skąd nasi forumowicze poszukują pomocy gdzie indziej.

Po Zamościu przyjdzie czas na X Jubileuszowe Spotkanie, które zorganizujemy w moim Olsztynie.

Następne może w Warszawie. W ogóle następne będą odbywały się w Centrum Polski, niekoniecznie w Warszawie.

Chętnie skorzystamy z pomocy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: RaKaR-szef forum » 19 lis 2018, 13:05

Napisałem SMSa do Pana dr A. Kukiełki z zapytaniem, kiedy będziemy mogli porozmawiać przez tel. o sprawach spotkania.

Pan dr natychmiast oddzwonił. Swoje szczere chęci uczestnictwa w naszym IX Spotkaniu zapowiedzieli Panowie prof. prof. Wojciech Majewski i Jacek Fijuth.
Badania USG - tu sprawa terminu trzeba przystosować. Jak długo organizuję konferencje, spotkania - tak pożytecznej atrakcji jeszcze nie było.

Spotkanie zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że Pan dr Aqq mocno w to się angażuje.

Od poniedziałku mam podstawy do dobrego nastroju, tym bardziej, że do dermatologa mam wizytę za tydzień (szybko).
Awatar użytkownika
RaKaR-szef forum
 
Posty: 10185
Rejestracja: 09 lip 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Za rok IX Spotkanie w Lublinie lub Zamościu

Nieprzeczytany postautor: wikama » 28 lis 2018, 18:16

rakar pisze:Chętnie skorzystamy z pomocy.
Pozdrawiam


Chętnie pomogę :)
Mąż 1972r.,
PSA 35.350 ng/ml (31.X.18),
biopsja (19.XI.18) - P+L Rak gruczołowy stercza Gleaxon 7 (3+4),
scyntygrafia kości (13.XII.18) - czysto,
RTG klatki piersiowej (17.XII.18) - czysto,
tomografia z kontrastem (18.XII.18) - czysto
rezonans z kontrastem (27.XII.18) - Gruczoł krokowy 47x36x42mm, obj. 37 ml. Wnioski: obszary PI-RADS 5 wzdłuż tylnej strefy w obu płatach z zajęciem pęcherzyków n. po L str. i przekraczaniem granic gruczołu po str. L; możliwa mikroinwazja pęczków n-n L. Obszar restrykcji dyfuzji w L kości łonowej
RP ( metodą otwartą) w CO w Bydgoszczy (25.II.19) Operator dr. Siekiera
Badanie histopatologiczne po RP - gruczoł krokowy z guzem i pęcherzykami n-n - Adenocarcinoma acinare prostatea, Gl 4+4=8 (pT3bN1), utkanie raka nie dochodzi do chirurgicznych granic specimenu; węzły biodrowe L i P - Metastases carcinomatosae ad lymphonodo - L (w 1 z 5 badanych obecny przerzut przekraczający torebkę węzła), P - (w 2 na 9 obecne są przerzuty przekraczające torebkę węzła (pN1)); węzły zasłonowe L i P - Lymphonodulitis reactivia sine metastasibus - L zbadano 5 węzłów, P zbadano 3 węzły
HT rozpoczęcie (26.III.19) Eligard 45 mg co 6 m-cy, Apo-Flutam 3x1
PSA całkowite (09.IV.19) 0,723 ng/ml - 6 tygodni po operacji i 2 tygodnie włączeniu HT
RT (15.V.19) Planowana dawka na węzły chłonne miednicy 51Gy w 30 frakcjach z podwyższeniem dawki na lożę po prostatektomii i przerzut do kości łonowej lewej do 66 Gy techniką SIB-VMAT (RapidArc) - zakończono (26.VI.19)
PSA (29.VII.19) 0,020 ng/ml
TK miednicy (26.IX.19) pęcherz moczowy, miednica, moczowód P - wszystko w normie, moczowód L odcinkowo poszerzony, nie uwidoczniono kontrastu w jego obrębie. widoczne węzły chłonne: krezkowe do 7mm, biodrowe L oraz pachwinowe do 6mm
HT zmiana leku (26.IX.19) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
PSA (23.X.19) 0,006 ng/ml
USG UKL. MOCZOWEGO (05.XI.19) NP o prawidłowej wielkości i prawidłowym miąższu, NL nieco powiększona wodonerczowa o ścieńczałej korze o gr. 5-6mm, kielichy o szer. 18-20mm, miedniczka o wys. 38mm. pęcherz moczowy gładko obrysowany o nieco pogrubiałych ścianach zawiera 65 ml moczu
zabieg URSL (20.XI.19) wodonercze z ubytkiem kory NL, zarośnięcie podwiązanego moczowodu
PSA (07.II.20) 0,005 ng/ml
TK nerek-ukł. moczowy (19.V.20) NL i moczowód L nieprawidłowe, moczowód nie uległ zakontrastowaniu, NP, moczowód P, mezorektum, wątroba, trzustka, śledziona, pęcherzyk żółciowy, aorta brzuszna prawidłowe. kilkanaście węzłów chłonnych zaotrzewnowych do 12mm, zmiany wytwórcze kręgosłupa, ześlizg przedni Ist. trzonu L5 względem S1
PSA (06.VI.20) 0,0025 ng/ml
SCYNTYGRAFIA DYNAMICZNA NEREK (08.VI.20) wodonercze lewostronne n13 - całkowity brak funkcji wydzielniczej NL
zabieg NEFROSTOMII (10.VI.20) wytworzenie przetoki nerkowej metodą nakłucia - zabieg nie przyniósł pożądanego efektu
PSA (30.IX.20) 0,008 ng/ml, (30.XII.20) <0,008 ng/ml
USG J. BRZUSZNEJ (11.II.21) NL nieprawidłowa, reszta w j. brzusznej prawidłowa
PSA (19.III.21) <0,008 ng/ml
HT zakończenie (19.III.21)
PSA (05.VII.21) 0,14 ng/ml, (07.X.21) 0,158 ng/ml
MRI miednicy z kontrastem (20.I,22) brak cech wznowy miejscowej, brak patologiczne powiększonych węzłów chłonnych, pęcherz i odbytnica prawidłowo. W okolicy spojenia łonowego oraz stawów krzyżowo-biodrowych strefy obrzęku. 3 wyróżniające obszary w okol. spojenia łonowego 2 największe L16mm, R9mm
PSA (07.II.22) 0,69 ng/ml
TK kl. piersiowej, j. brzusznej, miednicy z kontrastem (08.II.22) płuca z cechami rozedmy środkowej, wątroba, trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, pęcherzyk żółciowy OK, NP i moczowód P prawidłowo, NL z obecnością wodonercza, moczowód L częściowo poszerzony, dalej niewidoczny, pęcherz prawidłowy, widoczne węzły chłonne przyaortalne do 6mm, biodrowe do 4mm, krezkowe do 8mm. Zwyrodnienia kręgosłupa - ześlizg I st. w P kości spojenia rozrzedzenie struktury wielkość ok. 8mm, w L kości spojenia obszar niejednorodnej struktury ok. 16mm
PET/CT 68Ga-PSMA (19.III.22) wynik badania wskazuje na obecność drobnych węzłów chłonnych przyaortalnych lewych i biodrowych wskazujących wysokie gromadzenie radiofarmaceutyka, bez cech wznowy miejscowej i zmian w ukł. kostnym, wskazana weryfikacja zmiany w kości łonowej za pomocą MR w celu oceny szpiku i tkanek otaczających
PSA (14.IV.22) 1.56 ng/ml
Testosteron (14.IV.22) 4.99 ng/ml
HT rozpoczęcie (14.IV.22) Diphereline SR 11,25mg co 3 m-ce
wikama
 
Posty: 130
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:09
Blog: Wyświetl blog (0)

Następna

Wróć do SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

logo zenbox