Przed 10 Spotkaniem - Debata na temat polskiej urologii

Fundacja RAK PROSTATY KRS 0000570683 ; rachunek w Banku BGŻ nr 77 2030 0045 1110 0000 0413 0240

Przed 10 Spotkaniem - Debata na temat polskiej urologii

Nieprzeczytany postautor: rakar » 08 sie 2019, 06:58

Rozpoczynamy przygotowania do debaty o stanie rodzimej urologii. Proponuję roboczy tytuł:

"Zadyszka polskiej urologii - porozmawiajmy o jej kondycji" 16 listopada 2019 w Warszawie. Zapraszamy na debatę specjalistów z pacjentami Forum rak-prostaty.pl.

Organizatorami są Fundacja RAK PROSTATY oraz Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" Oddział Warmińsko-Mazurski także Forum Gladiatorów.

Po godzinie 8:00 rozpocznę od ustalenia miejsca debaty. Proponujemy przeprowadzić ją 16.11.2019 od 10:00 do 13:30, zakończyć o 14:00 obiadem.

Zapraszam do zapisów. Jako uwierzytelnienie przybycia, prosimy o opłatę, datek na rachunek Fundacji.

Lista zgłoszonych:

1. RaKaR + 1 = 2
2. Jurek Christa
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Przed 10 Spotkaniem - Debata na temat polskiej urologii

Nieprzeczytany postautor: rakar » 08 sie 2019, 18:07

Mam w propozycjach kilka lokalizacji na debatę, żeby można było wybrać pod nasze możliwości.
Tylko - nie wiem na ile osób zamawiać.
Dzieje się.

Proszę się zgłaszać.
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: Piotres » 08 sie 2019, 20:19

Agenda wydarzenia - myślę, że od tego warto by zacząć.
Z mojej strony byłem uczestnikiem "konferencji" w stylu:
- jeden lub dwa wykłady/prezentacje merytoryczne (odnoszące się do tematu) jako wstęp podłoże pod debatę, nie za długie
- debata z gośćmi z moderatorem (dziennikarzem) - tutaj do dogrania byłaby lista tematów, aby goście też mogli się wygadać na "swój" temat, a nie tylko być maglowanymi jak na egzaminie
- pytania "z widowni"
- poczęstunek, pogaduchy

Co do tematu - "Zadyszka polskiej urologii - porozmawiajmy o jej kondycji" - nie wiem czy zaczynanie od "zadyszki" nie będzie zbytnio sugerujące (ofc dobrze wiemy, że zadyszka to mało powiedziane)? Może "Kondycja polskiej urologii - coś tam", nie mam teraz pomysłu...

Potencjalni uczestnicy debaty do zaproszenia:
- p. Edyta Matusiak, która "pożegnała się" z MinZdr po 9 latach https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... -w/wkl969q
- lekarze, najlepiej z prywatnego sektora, żeby nie mieli problemów i dyskomfortu związanego z potencjalną krytyką służby zdrowia aka systemu opieki zdrowotnej
- aktualni, poprzedni, przyszli (nie wiadomo kiedy zostanie powołany rząd po wyborach?) członkowie sejmowej Komisji Zdrowia, Min. Zdrowia, NFZ
- ktoś z Polskiego Towarzystwa Urologicznego? Stowarzyszeń "pacjenckich"

Gdzie rozgłaśniać i opisywać wydarzenie po fakcie?

Media około medyczne (obok dane nt. popularności strony):
- http://www.rynekzdrowia.pl / https://www.alexa.com/siteinfo/rynekzdrowia.pl
- http://www.medonet.pl / https://www.alexa.com/siteinfo/medonet.pl
- http://www.mp.pl / https://www.alexa.com/siteinfo/mp.pl
- http://www.poradnikzdrowie.pl / https://www.alexa.com/siteinfo/poradnikzdrowie.pl
- http://www.medexpress.pl/ https://www.alexa.com/siteinfo/medexpress.pl
- http://www.esculap.com / https://www.alexa.com/siteinfo/esculap.com
- http://www.termedia.pl / https://www.alexa.com/siteinfo/termedia.pl
- inne, jakie? /

Media ogólne:
- gazeta.pl / Gazeta Wyborcza
- rp.pl / Rzeczpospolita
- polityka.pl / (pani Joanna Solska-Czerska)
- inne, jakie?

Te ostatnie bardzie,j żeby wysmarować fajny artykuł - jakieś dane statystyczne do przygotowania (jak to w Polsce jest źle, zwłaszcza na tle innych krajów), opis i wnioski z debaty, parę cytatów uczestników i voilà, wszyscy powinni być zadowoleni.
Tata, l. 80 (1939) | Wątek na forum | VI 2017: PSA 369 ng/ml, Gl. 4+5
IX 2017 Eligard 22,5 mg (co 3 m.) - Apo-flutam start | X 2017 PSA 0,47 ng/ml - T 0,04 ng/ml | XI 2017 PSA 0,08 ng/ml - T <0,025 ng/ml
II 2018 PSA 0,03 ng/ml | V 2018: PSA 0,29 ng/ml | VIII 2018 PSA 3,7 ng/ml - Apo-flutam stop | X 2018 PSA 5,5 ng/ml
I 2019 PSA 21,5 ng/ml - Binabic 150 mg start | II 2019 PSA 32,0 ng/ml - Binabic 150 mg stop | IV 2019 PSA 45,10 ng/ml | V 2019 DX start
Awatar użytkownika
Piotres

Nieprzeczytany postautor: rakar » 08 sie 2019, 23:21

Dziękuję za przydatne informacje. Dziś od rana starałem się znaleźć miejsce na konferencyjną debatę. W Warszawie takich miejsc nie brakuje. Od kiedy w części zawiódł mnie Otwock (2017), staram się na zimne dmuchać i póki co korzystać ze znanych marek, bądź których swoją obecnością zaszczyciłem.

Chciałbym, żeby można było dojechać do Centralnego i pieszo przybyć na debatę. Pomyślałem o Novotelu, to miejsce mojego syna, kiedy z rodziną przybywa do Polski. Oto odpowiedź osoby odp. za informację:

Dzień dobry Panie Władysławie,

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, uprzejmie przesyłam ofertę na dzień 16.11.2019 roku.

Z przyjemnością przygotowałam wstępną kalkulację na wynajem sali konferencyjnej w dniu 16.11 2019 roku:

• Sala konferencyjna - 2000 zł netto +23 % VAT

• Catering:

• Przerwa kawowa dwu/trzykrotnie uzupełniona – 59 PLN netto + 23 VAT / osoba

• Lunch z napojami – 94 PLN netto + 23 VAT / osoba (lunch 89 zł netto,napoje typu kawa ,herbata ,woda 15 zł netto)

*pokój tzw.day use 130 zł netto + 8 % VAT

Trochę drogo ale pewne. Zostawiam w zanadrzu i szukam. Niedaleko od Centralnego (ul. Towarowa) jest zespół hoteli Kyriad, Tulipan (te nazwy). Byłem tam kilka razy uczestnikiem . Próbowałem się skontaktować z kimś na Rynku Zdrowia ( z 12 nr tel) i bryndza. Gdybym chciał szybkiego i rozgłosu, to Super Express.

Jutro piątek. Prawdopodobnie będę musiał pójść do polikliniki, tym razem w celach, powiedzmy uściślenia współpracy.

Od poniedziałku wezmę się za korespondencję ze specjalistami.

Piotres, zapraszam Ciebie do współpracy. Mnie b. odpowiada Novotel, bo to odp. poziom i blisko dla koleżeństwa. Dziś przyjazd pociągami, to przyjemność. Z Panią z Novotelu uzgodnię termin ost. na podanie ilości uczestników i na posiłek. Tylko, że jeszcze nie wiemy ile osób - podałem wstępnie na 70. Prawdę mówiąc, pieniądze na pokrycie kosztów mam, ale wolę je zatrzymać na 10 Jubileusz. Gdyby udało się pozyskać sponsora. Dziś było już za późno na Min. Zdrowia, może jutro zatelefonuję, bo jak tatko R. dostał?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 09 sie 2019, 09:58

Jak to się mówi - ogary poszły w las.

Dziś zasięgałem informacji w Min. Zdrowia, z szefem UroConti, Panem B. Olawskim, Panem dr R. Sosnowskim, pracownikiem Novotelu. W Novotelu poprowadzimy debatę.
Proszę o propozycje tematu debaty. I zgłaszać się.

Teraz trochę poleżę i udam się do polikliniki.
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 09 sie 2019, 20:55

Zaczęło się.

Miejscem spotkania będzie Nowotel przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie blisko Dworca Centralnego. Termin 16 listopada, od godz. 10:00 (podpis listy obecności) do 14:00 obiad.
Pewnie rozpoczniemy od 11:00 na prośbę Pana B. Olawskiego albo 10:45, do ustalenia. Dla mnie najważniejsi zawsze będą towarzysze w niedoli.
Wstępnie ustaliłem debatę na, razem, na 70 osób. Mam już fakturę pro forma.
Musimy dobrze przygotować się do debaty.

W zał. rozpoczęta tabela - co poprawić, zmienić?
To wszystko jeszcze jest robocze.

1. Debata.png
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 10 sie 2019, 10:32

Mamy pierwsze zgłoszenie e strony specjalistów - Pan dr A. Przybyła przybędzie na debatę. Cieszy mnie ten fakt, profesjonalne podejście do sprawy, tym bardziej, że Pan dr reprezentuje jeszcze rzadką specjalizację w naszym kraju - rehabilitację urologiczną. Dziękuję.

Do terminu debaty pozostało ponad 3 mieś. Spokojnie przygotujemy pytania, sugerowane tematy wykładów, etc. Z pewnością pożądaną osobą będzie raport konsultanta krajowego ds. urologii.

Mam nadzieję, że o naszej inicjatywie długo będzie się wspominać, jako z tych ważnych, może, dla nowo zarządzających ministerstwem (bo po wyborach).
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 10 sie 2019, 11:00

Na zaprzyjaźnionych z nami lekarzy specjalistów zawsze (jeżeli to możliwe) możemy liczyć.
Dziękuję Panu dr A. Kukiełce.

Pzdr
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 11 sie 2019, 14:55

Jestem niezmiernie kontent. Nasi lekarze mnie nie zawodzą. Dr R. Sosnowski akurat wrócił z urlopu w Malezji. Sprawdzi w terminarzu, czy nie zajęty.

Pana dr P. Salwę już wpisałem na listę. Zapraszam koleżeństwo. Jeszcze sporo czasu do debaty, ale trzeba być czujnym, bo jak zgłoszenia nabiorą przyspieszenia?
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 13 sie 2019, 20:10

Rozmawiałem z Panem dr R. Sosnowskim. Obiecał mi pomoc w organizacji. Przypomnę, dr R. Sosnowski jest dobrym specjalistą a także wykładowcą, organizatorem. Właśnie pomoże mi w organizacji debaty. Niestety, sam nie będzie mógł być, bo już od dawna ma zaplanowany termin. Bardzo żałuję, bo jest też doświadczonym moderatorem spotkań.

Również rozmawiałem z Panem prof. S. Nawrockim, bardzo che przyjechać, ale jak mówi, wbrew pozorom, listopad jest nagminnie wykorzystywanym miesiącem na podobne zloty, spotkania. Sprawdzi termin.

Rano wysłałem oficjalne zamówienie do Novotelu na organizację naszego projektu.
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 14 sie 2019, 01:00

Dalej proszę o wymyślenie tematu naszej debaty. Układ będzie taki, że w pierwszej części pacjenci na podst. swojego leczenia lub osoby wspierającej osoby jako działacza itp., będą zdawali pytania. Oczywiście, przede wszystkim o leczeniu urologicznym.

W drugiej części konsultant krajowy opowie o aktualnym, wg jego wiedzy, stanie urologii polskiej. Dalej, na pytania będą odpowiadali specjaliści. Następnie zebrane wnioski w imieniu pacjentów i specjalistów zostaną przedłożone Min. Zdrowia

Jeszcze mamy sezon urlopowy. Do wielu specjalistów wysłałem e-maile z zaproszeniem na debatę. Dla nas będzie to, w jakimś sensie, sprawdzian, kto z zaproszonych choć odpowie na zapytanie w ogóle, dot. uczestnictwa na debacie. Bo szermować, jacy to my piękni i nadobni, wielu potrafi. Na razie działamy "roboczo". We wrześniu napiszę wykaz, kogo zaprosiłem. Wybraliśmy najdogodniejsze miejsce, stwarzamy warunki na dobrym technicznie poziomie.

Czytam, podglądam, co inni robią, bo trzeba uczyć się od innych, lepszych. Liczę na Pana dr R. Sosnowskiego, o naszych doktorach nie wspomnę. Nie chcę, żeby była to sztuka dla sztuki - paplaniny, jakich nie brakuje.

Oto temat z publikatora przed chwilą znalezionym. Może się przyda:

Ciężko chorzy na raka prostaty nadal bez możliwości skutecznego leczenia

https://www.medexpress.pl/ciezko-chorzy ... enia/74611
Skrót: https://tinyurl.com/y6jh8abz
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 14 sie 2019, 23:04

Poniżej wpis Kinaszle skopiowany z sąsiedniego wątku:

kinaszle pisze:Postaram się być i jeżeli ktoś z Koleżeństwa będzie chciał coś skonsultować kardiologicznie, to w ramach moich "możliwości intelektualnych" :p i posiadanej wiedzy pomogę. Prosze tylko zabrać swoje wyniki badań lub przynajmniej ich fotki :)
pzdr
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 14 sie 2019, 23:20

Szanowni, jestem najdłużej urzędującym użytkownikiem naszego Forum. Teraz, z racji zaawansowania mojej choroby, jestem mniej aktywny w zakresie merytorycznych odpowiedzi. Jako doświadczony pacjent staram się to zrekompensować organizowaniem spotkań czy debat.
Niektórzy na Forum, jeśli chodzi o ost. moją inicjatywę, biorą za porywanie się z motyką na księżyc. Mądrej głowie dość dwie słowie. Już tu to przeżywałem. Inni nie bacząc na to, co ludzie powiedzą, jak Wlobo, z dalekiej Australii nawiedzał fatherland. Nie liczyłem, ale na Spotkaniach był chyba z 7 razy. Dziś nasze Spotkania nabrały wymiaru, jako wydarzenia roku. Włodek dziękuję. W tym okropnym w dziejach okresie, jakim żyjemy, Spotkania nabierają szczególnego znaczenia.

Nadszedł czas, żeby nasze forumowe, wyedukowane społeczeństwo pomogło, prócz odpowiedzi na Forum, w inny sposób - debatując ze specjalistami, przekazać "Urbi et Orbi" mądre wnioski do realizacji decydentom. Wielkie słowa? A tak. Jeśli nie teraz, to kiedy? Mamy wspierające nas organizacje Stow. "Gladiator" i Fundację RAK PROSTATY (m.in. w tym celu założonej).

Oczywiście, jak przy realizacji każdego projektu, tak i tu miałem wątpliwości. O tym, że mam uzasadnienie na moją inicjatywę (jak mogłem wątpić?) pomógł mi, wczoraj i dzisiaj w tv obejrzany ten materiał. Powiedziałem sobie, warto robić coś dla innych, tym bardziej, że problem u wszystkich rakowców jest podobny, a ja o debacie tu, napisałem już ponad tydzień temu:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/anna-puslecka-choruje-na-raka-piersi-apeluje-do-ministra-zdrowia-o-refundacje-leku,960714.html

Chciałbym, żeby moje forumowe towarzystwo w doli i niedoli, przecież o większej wiedzy i doświadczeniu, niż inni, wzięli udział w debacie.
Zapraszając specjalistów uprzedzam, że pierwsza część albo 1/3 debaty, to będzie przedstawianie problemu na podst. własnego leczenia, kończące się zadaniem pytania.

Pzdr
Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: aqq » 15 sie 2019, 09:11

Formułę spotkania narzuca organizator, co jest zrozumiałe. Ja dzięki corocznym spotkaniom jestem do tego przyzwyczajony.
Natomiast mądre głowy mają to do siebie, że przekazują wiedzę uporządkowaną, ale statystyczną, nie zawsze pasującą do konkretnej sytuacji.
Tym bardziej, że wielu chorych niestety zaczyna leczenie niezgodnie z aktualną wiedzą.
Moim zdaniem taki sposób poprowadzenia spotkania może pomóc w większej współpracy urologów, radioterapeutów i onkologów, czego brakuje w PL.
Kolejna sprawa to patomorfologiczne opisy biopsji. To też warto poruszyć, najlepiej z patologiem w gronie.
A. de Saint-Exupery "Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."
Awatar użytkownika
aqq
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: rakar » 15 sie 2019, 10:55

Dziękuję za wsparcie. Napisałem, wysłałem do fundacji Alivia zaproszenie na debatę. Otrzymałem odp. od osoby ds. kontaktów, że jest na urlopie i po powrocie do pracy przyśle odpowiedź. Napisałem też do szefowej forum i fundacji DSS, na razie bez odzewu. Jeszcze chciałbym porozmawiać z Amazonkami. Chodzi mi o to, że jest ich kilka towarzystw, a chciałbym, żeby przybyły Pnie bardziej zaangażowane, nie etatowe bywalczynie (przepraszam za słowo, trochę poznałem Amazonek na zjazdach w Warszawie). Zaproszenie wysłałem też do szefa forum Rak Jądra. I wielu specjalistów, o których wspomnę we wrześniu.

Na wzmocnienie chęci działania, znowu, wysłuchajcie hymnu Gladiatorów. Muszę poprosić Zenka Martyniuka, żeby przerobił utwór na rytm marszowy albo disco polo (oj, chyba plaskacza dostanę, toć to profanacja).

A poniżej żwawsza wersja:

Awatar użytkownika
rakar
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Wróć do Debata przed 10 Jubileuszowym Spotkaniem w Olsztynie 2020 r.