Wiek? PSA 11ng/ml BxGl.5+5cT?N?M1 HT DX

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Wiek? PSA 11ng/ml BxGl.5+5cT?N?M1 HT DX

Nieprzeczytany postautor: gogus » 04 sie 2022, 08:11

08.2021 - PSA 11 ng/ml


Data?
MRI

Wklej zdjęcie opisu MRI jako załącznik, pls.



??.08.2021
BIOPSJA FUZYJNA - HISTOPATOLOGIA


Gleason 5+5

Wklej zdjęcie całego raportu patologa jako załącznik.


Data?
SCYNTYGRAFIA


Wykazała przerzuty do kości.

Wklej zdjęcie całego opisu jako załącznik.


Jestem po 6 sesjach chemioterapii paliatywnej docetaxelem.
Podaj daty od kiedy do kiedy oraz wklej karty szpitalne z pierwszego i ostatniego wlewu.


Od lutego 2022 mam całkowitą przerwę w dozowaniu podawaniu jakichkolwiek leków poza leczenie hormonalnym Librexą (zastrzyki co 3 m-ce) .


Obecne Data? - PSA 0,05 ng/ml.



??.07.2022
Pierwsza wizyta kontrolna u onkolog
a, w czasie której zapytał tylko o samopoczucie, czy coś nie boli i "odstawił" mnie na kolejne 3 miesiące do października 2022 (kolejna wizyta kontrolna).


Od chwili biopsji jestem cały czas z cewnikiem.
W ostatnich dniach miałem w krótkich odstępach czasu 3 x zatrzymanie moczu, które kończyło się na interwencji w SOR.
W moczu pojawia się piasek, który widzę jak przechodzi przez przewód worka moczowego.

Worki zmieniam co 2 do 3 dni a cewnik urolog wymienia mi raz na 4 tygodnie, podczas gdy zalecenia mówią o 3 tygodniach.
Czuję, że coś jest nie tak z pęcherzem moczowym i nerkami.
Niestety rola mojego urologa sprowadza sie tylko do wymiany cewnika i żadnych badań typu USG czy innych w celu sprawdzenia pracy nerek itp.

Próbowałem usunąć cewnik, ale nic to nie pomogło, bo mocz spływał kropelkami i do tego jeszcze ogromny ból.
Z własnej inicjatywy pojechałem ostatnio do Instytutu Onkologii w Gliwicach i lekarz z NIO skierował mnie na badania TMG chyba TK? klatki piersiowej, j. brzusznej i miednicy.

Nie mogę tak długo czekać na następne skierowanie od mojego terapeuty, bo czuję, że coś się tam w środku dzieje.
Piszę o tym, bo chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z piszących na forum ma/miał podobne doświadczenia?


___________________________________
Witaj na forum.
Chaotyczny, trudny do czytania post uporządkowałam.
Bądź uprzejmy wkleić jako załączniki zdjęcia (format JPEG=obrazek) dokumentów, o które proszę w moich komentarzach oraz podać brakujące daty.
Thnx
-zb
gogus
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2021, 18:40
Blog: Wyświetl blog (0)

Wiek? PSA 11ng/ml BxGl.5+5cT?N?M1 HT DX

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 04 sie 2022, 09:33

Z tego co napisałeś wiemy, że
- rak jest bardzo agresywny (Gleason 5+5)
- w momencie diagnozy był już rozsiany do kości (M1),
w związku z czym, oprócz leczenia hormonalnego (HT), zaproponowano Ci tzw. wczesną chemioterapię (6 wlewów DX).
Wiemy też, że ta terapia, jak na razie, okazała się skuteczna (PSA na poziomie 0.05 ng/ml).


goguś pisze:Od lutego 2022 mam całkowitą przerwę w dozowaniu podawaniu jakichkolwiek leków poza leczenie hormonalnym Librexą (zastrzyki co 3 m-ce).

Wyczuwam w powyższym zdaniu jakby pretensję o to, że jesteś leczony wyłącznie hormonalnie. I nie bardzo ją rozumiem, przecież z poziomu PSA wynika, że Twój rak jest obecnie pod kontrolą.


Natomiast zgadam się z Tobą, że urolog powinien być bardziej proaktywny w sprawie problemów z układem moczowym.

Piszesz, że od jesteś zacewnikowany od momentu wykonania biopsji fuzyjnej. Czy to znaczy, że to właśnie biopsja jest przyczyną konieczności noszenia cewnika?
Czy mógłbyś wkleić najnowsze wyniki badania krwi/moczu?
Czy podzieliłeś się z urologiem swoim niepokojem w sprawie funkcji nerek?

Czy dysponujesz już opisami badań TK, na które zostałeś skierowany przez lekarza z NIO?

Czy cierpisz na jakieś przewlekłe choroby towarzyszące a jeśli tak, to jakie i czy bierzesz w związku z tym regularnie jakieś leki (wymień nazwy)?


I ostatnie pytanie - w którym ośrodku się leczysz?

pzdr
zosia
zosia bluszcz
 
Posty: 11409
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)


Wróć do NASZE HISTORIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 79079889, KamilKra i 191 gości

logo zenbox