Wszczepienie zwieracza cewki moczowej - w ramach NFZ

Wszczepienie zwieracza cewki moczowej - w ramach NFZ

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 21 paź 2020, 03:15

Istotna informacja dla pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu:

Ślaskie Centrum Urologii UROVITA wykonuje refundowane przez NFZ zabiegi wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej.Problem nietrzymania moczu a zwieracz cewki moczowej
Nietrzymanie moczu u mężczyzn to najczęściej powikłanie leczenia radykalnego z powodu raka stercza.
Zarówno operacja radykalna całkowitego wycięcia gruczołu krokowego oraz radykalne leczenie opierające się na radioterapii może powikłać się nietrzymaniem moczu o różnym nasileniu. Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która znacznie obniża jakość życia, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając powrót do aktywności sprzed zabiegu. W zależności od zakresu problemu oraz rokowań, pacjenci borykający się z problemem nietrzymania moczu po operacji prostaty mogą poddać się specjalistycznej fizjoterapii lub leczeniu zabiegowemu. Nowoczesne leczenie nietrzymania moczu wymaga zastosowania urządzenia w postaci sztucznego zwieracza cewki moczowej, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie pierwotnego funkcjonowania układu moczowego.

Sztuczny zwieracz cewki moczowej – skuteczne i bezpieczne rozwiązanie
Nasz szpital stosuje aktualnie nowoczesny zwieracze Zephir, Victo i Victo Plus oraz Atoms.
Każde z tych urządzeń jest dobierane do sytuacji pacjenta po szczegółowej analizie jego dolegliwości i rodzaju nietrzymania moczu. W ten sposób jesteśmy w stanie tak dobrać zwieracz cewki moczowej, żeby w jak największym stopniu przywrócić pacjentowi komfort życia oraz swobodę podejmowania różnorodnych aktywności fizycznych.

Kwalifikacja do zabiegu
Kwalifikacja pacjenta do zabiegu opiera się na szczegółowym omówieniu i wyjaśnieniu wszelkich szczegółów dotyczących zasad kwalifikacji, ryzyka okołooperacyjnego, możliwych powikłań i spodziewanych rezultatów z uwzględnieniem stopnia nietrzymania moczu. Podczas kwalifikacji wykonuje się również badanie urodynamiczne oraz cystoskopię celem wykluczenia nadaktywności pęcherza i zwężenia cewki moczowej.


Więcej szczegółow w linku niżej:
https://www.urovita.pl/operacje-wszczep ... ej-na-nfz/
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 9691
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Wróć do Problemy z układem moczowo-płciowym + Urinary problem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

logo zenbox