UWAGA! Desinobon (kwas zoledronowy) wycofany z obrotu.

UWAGA! Desinobon (kwas zoledronowy) wycofany z obrotu.

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 02 lut 2018, 09:29

GIF: Desinobon wycofany z obrotu. Sprawdź numery serii


Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu 2 serii leku Desinobon (Acidum zoledronicum), 4mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji:

numer serii: PP0213, data ważności: 31.01.2019
numer serii: PP0935, data ważności: 30.06.2019

Podmiot odpowiedzialny: Alvogen IPCo S.a.r.l.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Przyczyną decyzji o wycofaniu z obrotu ww. serii leku było stwierdzenie niespełnienia wymagań w zakresie zanieczyszczenia krzyżowego iopamidolem.

Lek Desinobon jest to kwas zoledronowy, który należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami. Kwas zoledronowy działa przez wiązanie się z tkanką kostną i opóźnianie szybkości przebudowy kości.

Substancją czynną w leku Desinobon jest kwas zoledronowy, który należy do grupy leków zwanychbisfosfonianami. Kwas zoledronowy działa przez wiązanie się z tkanką kostną i opóźnianie szybkościprzebudowy kości. Jest stosowany: w zapobieganiu powikłaniom kostnym, np. złamaniom u dorosłych pacjentów z przerzutaminowotworowymi do kości (rozsiew nowotworu z pierwotnego miejsca występowania dokości); w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów, w przypadkach, kiedystężenie jest zwiększone z powodu obecności nowotworu. Nowotwory mogą przyspieszaćprzebudowę tkanki kostnej, powodując zwiększone uwalnianie wapna z kości. Taki stanokreślany jest jako hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową (ang. TIH).

http://www.medexpress.pl/gif-desinobon- ... erii/69404Kolejny lek jest wycofywany z rynku. Chodzi o dwie partie preparatu dla chorych na nowotwór - WP Finanse

https://finanse.wp.pl/kolejny-lek-jest- ... 591070337a

Szokujace jak wiele lekow GIF wycofuje z obrotu z powodu uchybien w ich produkcji!
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator
 
Posty: 7998
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:06
Blog: Wyświetl blog (0)

Wróć do O czym powinniśmy wiedzieć przed, w trakcie, po leczeniu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

logo zenbox