Mzuraw, taksowkarze i Qantas

Mzuraw, taksowkarze i Qantas

Nieprzeczytany postautor: kangur__2007 » 31 lip 2011, 02:54

Cześć.

Rakar, jeśli cię można prosić, zacznij edytować posty Mzuraw - gość wciąż naciska "Cytuj" zamiast "napisz odpowiedź" i w rezultacie jego posty zrobiły się cholernie trudne do czytania.

Bardzo mi się podobała anegdota o taksowkarzach:

rakar pisze:Mam swata (teścia córki), rok młodszy ode mnie, który jak Twój ojciec jest taksówkarzem od 1977 roku. Ileż to razy rozmawialiśmy o konieczności podawaniu się okresowym badaniom, cały czas mówię o fPSA/PSA. "Ty se mów, a ja zdrów" - do czasu, jak ich kolega z powodu rozlazłych prostatowych raczków, w krótkim czasie zmarł . Swat poprosił mnie na spotkanie z kilkunastoma taksówkarzami - taki strach ich ogarnął. Zresztą, poczytasz forum, przekonasz się jak ważne są wszystkie badania i ich ocena przez dobrego specjalistę.


U nas ostatnio zaszło coś podobnego, i też w branży transportowej, no może na ciut większą skalę:

Nasze linie lotnicze Qantas zaczęły sponsorować Prostate Cancer Foundation of Australia.
Jako część kampanii edukacyjnej nawołującej panow po 40-ce by zbadali sobie PSA, linia umieściła logo PCF na jednym z samolotow latających w lotach krajowych i rozpowszechnia broszury informacyjne fundacji na pokładach wszystkich swoich samolotów. Będą też przypominać o testach PSA przy okazji komunikatow dla pasażerów przez głośniki w kabinie.


http://news.smh.com.au/breaking-news-national/qantas-flies-the-flag-for-prostate-tests-20110728-1i11d.html


http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=7153335&nseq=0

Do otwarcia portfela Qantasu, (140 samolotów, 33 tysiące pracowników, pięć i pół tysiąca lotow krajowych i 910 lotów miedzynarodowych tygodniowo), przyczyniło się zdiagnozowanie raka prostaty u 45-letniego dyrektora generalnego linii, p. Alana Joyce, w maju tego roku.

Pan Joyce poddał się natychmiast prostatektomii i wszystko jest w porządku. Był na zwolnieniu przez trzy tygodnie, oraz zalecono mu powstrzymanie sie od podróży samolotem przez sześć tygodni po operacji, więc nowe połączenie Qantasu z Sydney do Dallas musiał w zastępstwie szefa inaugurować jeden z wicedyrektorów. Pan Joyce zarabia 2 miliony dolarów australijskich rocznie podstawowej pensji, plus około 2,7 miliona dolarow rocznej premii, czyli w sumie około 5,2 mln dolarów amerykanskich rocznie (bo dolar australijski jest wart w tej chwili około 1,10 dolara amerykańskiego). Ponadto linia płaci za najwyższej klasy ubezpieczenie medyczne dla szefa, więc nie musiał na nic czekać.

Joyce'a uratował w zasadzie przypadek - jeden z wicedyrektorów linii musiał przejść na wczesną emeryturę z powodu złego stanu zdrowia, więc żeby się ustrzec przed dalszymi tego rodzaju niespodziankami w interesie, zarząd linii na wszelki wypadek zarządził obowiązkowe badania całej dyrekcji, z dyrektorem generalnym włącznie, w zakres których wchodził także test PSA.. Po wykryciu raka, lekarze powiedzieli 45-letniemu Joyce, że gdyby czekał z testem PSA do 50 urodzin, tak jak pierwotnie miał zamiar, byloby już za późno na cokolwiek.

Razem z panem Alanem Joyce, patronem kampanii edukacyjnej jest także pan Wayne Swan, urzędujący federalny minister skarbu, który przeszedł prostatektomię 10 lat temu. Żaden z panów nie ma najmniejszego problemu z udzielaniem wywiadów telewizyjnych na temat swojej prostaty i obaj podkreślają z naciskiem, że im wcześniej się zacznie badać PSA, tym lepiej.

Udział Qantasu w kampanii edukacyjnej polega rownież na tym, że linia bedzie wozić za darmo przez trzy lata pielęgniarki udające się na krajowe i zagraniczne szkolenia na temat wczesnego wykrywania raka prostaty.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2011, 02:55 przez kangur__2007, łącznie zmieniany 1 raz
KANGUR 2007 (Australia), ur.1954
zero objawów; VIII/2007 PSA 6,0; biopsja; diagnoza CaP cT2aNxMx, Gl.7 (3+4);
1/XI/2007 załonowa prostatektomia radykalna+PLND, wariant oszczędzający wiązki nerwowo-naczyniowe
Histopatologia pooperacyjna: pT2cN0Mx, Gl.7 (3+4);
PSA nieoznaczalne od 8 tyg. po operacji (wtedy – poniżej progu czułości analitycznej 0,04, teraz – poniżej progu czułości analitycznej 0,01)

lipiec 2022 - PRAWIE 15 LAT PO PROSTATEKTOMII, PSA NADAL NIEOZNACZALNE
(tzn.poniżej progu czułości analitycznej mojego laboratorium, czyli 0,01 ng/ml)
Cała historia, opisana współcześnie, jest pod: http://forum.gazeta.pl/forum/w,37372,72041707,,Prostata_australijska.html?v=2
Awatar użytkownika
kangur__2007
 
Posty: 2318
Rejestracja: 27 wrz 2008, 15:39
Blog: Wyświetl blog (0)

Wróć do SPRAWY FORUM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

logo zenbox