Brat 63l. Urolog-operator w Gdańsku?

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Brat 63l. Urolog-operator w Gdańsku?

Nieprzeczytany postautor: maggi53 » 09 kwie 2019, 06:33

Dzień dobry,
zanim napiszę tu historię choroby (dotyczy mojego brata, l.63), a potrzebuję na to kilku dni, mam w tej chwili jedno pytanie do Was, bardzo doświadczonych forumowiczów.
Przez kilka nocy czytałam różne historie, z jednej strony jestem przerażona, a z drugiej pełna podziwu. Tyle wskazówek, wyjaśnień, opisów, porad itp., żaden lekarz tego wszystkiego nie wyjaśni tak jak Wy.

Ponieważ szukamy pilnie ścieżki rozpoczęcia leczenia, konsultacji i operacji, a dzieli nas z bratem 350 km (nie mamy już żadnej rodziny, która mogłaby wspomóc), moje pytanie brzmi:
czy znacie, możecie polecić dobrego urologa - operatora w Gdańsku?

Za 3 dni jadę do brata, który jest w fatalnym stanie psychicznym i wszystko spadnie na moją głowę.
Wiem o dr Siekierze w Bydgoszczy. Trudność sprawia nam logistyka i ogólnie sytuacja rodzinna (o tym napiszę w historii).
Najłatwiej byłoby w Gdańsku, ale nie natrafiłam tu w żadnej historii na opis operacji tam. Czy ktoś z Was ma jakieś wiadomości w tym temacie?
maggi53

Blog: Wyświetl blog (0)

Re: Brat 63l. Urolog-operator w Gdańsku?

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 09 kwie 2019, 10:53

Witaj na forum Maggi.

Trudno nam cokolwiek doradzac mając zerową wiedzę na temat choroby pacjenta.
Nie wiemy jak zaawansowany jest rak, nie wiemy jaki byl/jest poziomu PSA, nie znamy wynikow biopsji ani badan obrazowych.
Wiemy wylącznie, ze pacjent ma 63 lata, ze jest spanikowany, i ze najlepiej byloby gdyby mogl sie leczyc w Gdansku.

Nie kojarze w tej chwili nikogo, kto bylby leczony w Trojmiescie.
W lipcu 2018 otwarto z wielkim szumiem prasowym, a jakze, Centrum Leczenia Raka Prostaty przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdansku.
Nie sądzę jednak aby cos z tego wyniklo (surprise, surprise...), bo po szumnym otwarciu zalegla kompletna cisza. Odnosna strona zawiera ponizszą informację:

CENTRUM LECZENIA RAKA PROSTATY
Centrum Leczenia Raka Prostaty, tzw. Prostate Cancer Unit, to jednostka skupiająca specjalistów z różnych dziedzin. Urolodzy współpracują tutaj ściśle z onkologami, radioterapeutami, radiologami i patomorfologami. Dedykowana ścieżka diagnostyczna znacząco przyśpiesza wdrożenie odpowiedniej terapii, zaś współpraca specjalistów z wielu dziedzin sprzyja poprawie jakości i efektywności leczenia. *)

Rak prostaty, zwany inaczej rakiem stercza czy też rakiem gruczołu krokowego, to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn, plasujący się na drugim miejscu w kwestii występowania i trzecim, jeśli chodzi o przyczynę zgonów wśród panów. Jest wyjątkowo niebezpieczny, ponieważ we wczesnym stadium nie daje żadnych objawów. Pierwsze dolegliwości pojawiają się zazwyczaj w momencie wystąpienia przerzutów. Raka gruczołu krokowego można wykryć w badaniu per rectum (przez odbytnicę), gdy wyczuwalne są nieprawidłowości, takie jak zgrubienia czy stwardnienia. Innym najczęstszym obecnie sposobem rozpoznania raka stercza jest badanie poziomu PSA we krwi.

Do Centrum Leczenia Raka Prostaty należy udać się ze skierowaniem potwierdzającym podejrzenie wystąpienia nowotworu gruczołu krokowego. Pacjenci przyjmowani są w poniedziałki w godzinach 15.00 – 17.00 na I piętrze budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej UCK w Poradni Urologicznej, przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku.

http://uck.pl/jednostki-szpitala/terapi ... staty.html

I to wszystko.
A zatem zadne tam wielodyscyplinarne centrum leczenia CaP, tylko zwyczajna Poradnia Urologicza, w dodatku otwarta raz w tygodniu przez 2h.
Oczywiscie mozecie sprawdzic osobiscie co oferuje to centrum, ale ja bym sobie zbyt wiele po nim nie obiecywala.

pzdr
zb

Złoty Gladiator

Blog: Wyświetl blog (0)

Wróć do NASZE HISTORIE