Bóle kości, brak apetytu ,smaku,mdłości i wymioty PSA 433

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Re: Bóle kości, brak apetytu ,smaku,mdłości i wymioty PSA 43

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 27 maja 2015, 09:53

obi pisze:Dziekuje juz zalatwilismy te karte .
Wczorej tez uslyszalem ze nie ma mozlowosci przyspieszenia wynikow biopsji, one musza dochodzic w laboratorium od 10 dni do 3 tygodni by potwierdzic ew zaprzeczyc co i gdzie sie zaczelo. Jest tez nowa sugestia ze to wcale nie musialo sie zaczac od gruczolu krokowego-podejrzenie jest tez na szpik .Dzis moze bedzie jeden z wynikow mamy sie dowiadywac ,tata nadal oslabiony z powodu braku apetytu

Sorry, ale nie chwytam.

Co sie nie zaczelo od prostaty?
Pacjent ma PSA ponad 400 ng/ml i ktos sugeruje, ze zrodlo pierwotne raka jest w szpiku?

W badaniach laboratoryjnych wyszlo
niedokrwistosc ,
neutropenia
trombocytopenia

I ktos sugeruje, Tata zle sie czuje z powodu depresji?

To jakas paranoja.
Uwazam, ze tata powinien jak najszybciej znalezc sie w CO na Ursynowie.
Rokowania juz i tak sa kiepskie, a zwlekanie z podaniem hormonow moze je dodatkowo pogorszyc.
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Blog: Wyświetl blog (0)

Nieprzeczytany postautor: obi » 27 maja 2015, 10:06

przepraszam nie wyraziłem sie może jasno
Podczas wczorajszej wizyty u lekarza ogólnego zapytałem p. doktor o to .Ona powiedziała ze moze to byc to co napisalem w poprzednim poscie ale zaznaczyla ze to tylko jej sugestia i zeby sie tym nie sugierowac i czekac na wyniki .
Bylismy na Ursynowie oni powiedzieli ze mamy czekac na wyniki to samo na Banacha .czekac ,czekac
TO jak tam sie mozna dostac polozyc .Przecież nie pojade i nie zostawie taty tam i nie ucieknę ze szptala .
Bezradność powala

acha i jeszcze jedno podczas wykonywania biopsji lekarz ja wykonujący powiedział ze on tu nie widzi zeby to byla wina prostaty - nie wiem co mial na mysli bo to slyszal tylko tata ale taki tekst ponoć powiedział do drugiego lekarza .
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 27 maja 2015, 10:36

acha i jeszcze jedno podczas wykonywania biopsji lekarz ja wykonujący powiedział ze on tu nie widzi zeby to byla wina prostaty - nie wiem co mial na mysli bo to slyszal tylko tata ale taki tekst ponoć powiedział do drugiego lekarza .

Jasnowidzem musialby byc.
Obecnosc komorek przerzutowego raka prostaty w szpiku potwierdza sie tak samo jak w przypadku pierwotnego CaP, przy pomocy antygenu PSA oraz CK-18.
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: stanis » 27 maja 2015, 11:21

obi pisze:Bylismy na Ursynowie oni powiedzieli ze mamy czekac na wyniki to samo na Banacha .czekac ,czekac
To jak tam sie mozna dostac polozyc .Przecież nie pojade i nie zostawie taty tam i nie ucieknę ze szptala .
Bezradność powala

Obi,
Najlepszą drogą do uzyskania skierowania do szpitala jest wizyta prywatna u ordynatora lub jego zastępcy.

Istotną sugestię napisała Zosia w jednym z poprzednich postów:

zosia bluszcz pisze:Rokowania juz i tak sa kiepskie, a zwlekanie z podaniem hormonow moze je dodatkowo pogorszyc.

W sprawie pilnego rozpoczęcia terapii hormonalnej również mógłbyś wyegzekwować w czasie wizyty prywatnej.
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie dla oceny (-), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 35 x 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml
Gladiator
Gladiator

Blog: Wyświetl blog (2)

Nieprzeczytany postautor: ana80 » 28 maja 2015, 14:33

Witam odwiedzam to forum często ponieważ też mam tatę chorego na raka prosty.Przeczytałam twoją historię i założyłam konto ponieważ mój tata też miał problem z apetytem z wymiotami i w ogóle.
Opowiem Ci jak u mnie to było na początku choroby w lipcu 2012r. gdy stwierdzono raka prostaty z przerzutami przy PSA 153,7 ng/ml zrobiono wszystkie badania, przepisano leki hormonalne, ale tata z dnia na dzień wyglądał coraz gorzej nie mógł jeść, wymiotował, był bardzo osłabiony i chłód w oczach, więc my z mamą udaliśmy się do lekarza onkologa w Kielcach i mama pyta doktora czemu tak jest, że mąż gaśnie z dnia na dzień, mówiła, że ma brak apetytu wymiotuje i w ogóle.
Lekarz rozłożył ręce powiedział, że może być to skutek uboczny rozpoczęcia hormonoterapii i wyszliśmy od niego z niczym.
Ja nie dałam za wygraną, na drugi dzień zarejestrowałam tatę do lekarza rodzinnego, lekarz tatę wybadał, przeczytał wyniki badań z onkologii i dał od razu natychmiastowe skierowanie na oddział urologii w celu oczyszczenia pęcherza ponieważ mocz nie był wydalany do końca
Tacie założyli cewnik, dawali kroplówki i jak się okazało tata był strasznie zatruty mącznikiem mocznikiem ponieważ guz wspierał się na cewce moczowej i Tata nie oddawał moczu do kończa, Z tym cewnikiem chodził ponad rok a poprawiło mu się po trzech dniach, apetyt wrócił, wymioty ustąpiły, po miesiącu doszedł do siebie, przytył do dziś dnia czuje się dobrze i jakby nie ten lekarz rodzinny. podejrzewam że by już go wśród nas nie było.
To jest wskazówka może tą drogą to, że tata sika nie znaczy, że nie zalega mocz w pęcherzu i go nie truje jak mojego tatę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
ana80
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: obi » 28 maja 2015, 20:36

Dziekuje za wskazowke jutro pojde z tym do swojego rodzinnego .Czy pamiętasz jakie to byly badania po ktorych lek.rodzinny skierował Twojego tate na czyszczenie pecherza
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: obi » 30 maja 2015, 21:11

Wynik szpiku potwierdził wczoraj przerzuty gruczolu krokowego.
zalecono jak najszybciej podac Firmagon,i paranoja niestety nie moga go podac w szpitalu, gdzie jest obecnie tata, bo nie ma urologa, onkologa i, jak to okreslil doktor ordynator oddzialu wew., nie maja takich kompetencji na swoim oddziale I KAZALI SZUKAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ -SZOK

Uzyskalem porade od dr R. z MSWIA i polecil wizyte u dr Skonecznej ponoć jeden z najlepszych onkologow w kraju.
Wiecie gdzie przyjmuje dr Skoneczna poza ul.Goszczynskiego 1 i Otwockiem ?

Kto moze wypisac firmagon ?-internista?
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 30 maja 2015, 22:04

obi pisze:Wynik szpiku potwierdził wczoraj przerzuty gruczolu krokowego
zalecono jak najszybciej podac Firmagon ,i paranoja niestety nie moga go podac w szpitalu gdzie jest obecnie tata bo nie ma urologa,onkologa i jak to okreskil doktor ordynator oddzialu wew. nie maja takich kompetencji na swoim oddziale I KAZALI SZUKAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ -SZOK

TO JEST CZYSTY ZYWY KRYMINAŁ :(
To po cholere trzymali pacjenta z zaawansowanym rakiem prostaty u siebie zamiast przewiezc go do CO?
Moim zdaniem ta historia powinna trafic do rzecznika pacjenta i na pierwsze strony gazet.

Sprobuj zadzwonic do Magodentu
dr Tomasz Sarosiek

Rejestracja/Informacja
(tel.) 22 - 430 87 00
(tel.) 22 - 430 87 02
(tel.) 22 - 430 87 03
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: obi » 30 maja 2015, 22:18

Tata zostal w szpitalu dzis, choc wczoraj, pożal sie Boże, doktor ordynator powiedział mi o godz 17, ze oni mu tu nic juz nie pomogą, i ze wypiszą go jutro, ale cos musialo sie zmienić, bo dziś został i dali mu krew, bo brakuje czerwonych krwinek.

To jest cyrk nie sluzba zdrowia .
Jak wczoraj zawiozłem wyniki szpiku kości, to lekarz powiedział, cytuje, no ja mowilem ze to rak z przerzutami do kosci , i wyobraźcie sobie, ze nawet tacie powiedzial o tym kilka godzin wczesniej a nikt go o to nie pytal ani nie prosil nie widzial tez jeszcze wynikow, bo ich fizycznie jeszcze wtedy nie bylo, po prostu fajny dobry lekarz, to kto mu dal prawo mowic o chorobie choremu, o ktorej nie ma przecież pojęcia sam powiedział ze nie jest kompetentny.

Kontakt do magodent juz sobie zapisuje i bardzo dziekuje za niego.

W pn . od rana zaczynam dzwonić, bo tak jak powiedzial doktor R. musi byc podany jak najszybciej lek na zbicie testosteronu a później będę łapał te doktor Skoneczna, bo ona chyba jest na tym sympozjum w USA.

Edytowany przez wlobo135
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 30 maja 2015, 22:48

Jak wczoraj zawiozłem wyniki szpiku kości,

Co to znaczy "zawiozlem"?
To gdzie byl ten wynik?
Wydawalo mi sie, ze to na Banacha pobierali szpik?

Aha, dlaczego dr R. nie moze w tej sytuacji wypisac recepty/zlecic podania Firmagonu (Degarelix)?
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: obi » 30 maja 2015, 23:04

zawiozłem wyni ,ksera szpiku do doktora prowadzacego w moim szpitalu gdzie obecnie jest tata .

Zosiu tak, badanie bylo na Banacha i ja w piatek o 10 rano dzwonilem, jak codzien, by sie dowiedziec czy juz jest wynik - i byl, wiec poruszylem niebo i ziemie by dostac faxem skany - bo nie moga przez telefon udzielic tej informacji.

Potem metlik w glowie, co teraz robic i wpadlem na mysl by skontaktowac sie z doktorem R. z MSWIA, gdzie bylo robiona biopsja gruczolu krokowego i powiedziec mu o wynikach, udalo mi sie dodzwonic do sekretariatu, ale doktor akurat operowal, ale mila Pani chyba sekretarka powiedziala, ze jesli przesle jej te wniki faxem to ona pokaze je doktorowi, i tak bylo, doktor R. sam do mnie zadzwonil i powiedzial co musimy teraz robic, czyli jak najszybciej podac lek, i skontaktowac sie z doktor Skoneczna - onkologiem ,powołując na niego- ze powinna nas przyjac

Doktor R. myslal, ze jak tata jest w szpitalu to powinni mu tam podac ten lek, ale jak nie uda nam sie w poniedzialek nigdzie dotrzec to podjedziemy do doktora i zapewne nam przepisze.

Doktor z Banacha, ktora przyjela tate 2 tygodnie temu na oddzial i porobila te badania jest teraz w USA na wspomianym sympozjum, wraca 2 czerwca, ale dala nam kontakt do lekarza informujac go o wszystkim, z ktorym mielismy sie kontaktowac po otrzymaniu wynikow, ale jak sie okazalo doktor ma pelne rece roboty i nie ma oczka w przychodzni, w ktorej przyjmuje, ale dzis juz wiem, ze przyjmuje codziennie na Banacha, to bedziemy sie chcieli skontaktowac z nim tam. Zagmatwane to jak cholera, ale coz na to poradzic.

Acha, i najgorsze, nie wiem jak mamy teraz Tacie powiedziec o wynikach, on nadal sie ludzi, ze to nie jes to co jest.
Macie jakies pomysly czy po prostu na to nie ma rady?
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 31 maja 2015, 00:24

Obi,
Slow brak :(

W tym balaganie jedno jest pewne - macie oficjalne potwierdzenie, ze Tata ma zaawansowanego raka prostaty, co umozliwia przepisanie pacjentowi leku hormonalnego.
I ten lek powinien zostac Tacie podany jak najszybciej.
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: obi » 31 maja 2015, 05:38

Najbardziej wkurza mnie to podejście doktora z oddziału wew.,on powinien teraz, jak sa takie wyniki, sam skontaktować się z jakąś placówka, gdzie moga podac ten lek i przewieźć tate na jego podanie, a nie kazać nam szukać.
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 31 maja 2015, 07:57

Najbardziej wkurza mnie to podejście doktora z oddziału wew.,on powinien teraz, jak sa takie wyniki, sam skontaktować się z jakąś placówka, gdzie moga podac ten lek i przewieźć tate na jego podanie, a nie kazać nam szukać.

Masz oczywiscie racje.
Ale w Polsce nikt nigdy nie slyszal o czyms takim jak duty of care (obowiazek troski, ktory lekarz z definicji posiada wzgledem pacjenta) i pacjenta mozna bezkarnie olewac.

Nb., nic sie w tej kwestii nie zmienilo od przeszlo 30 lat - w czasie zimy stanu wojennego moja znajoma poronila wczesna ciaze (pierwsza). W szpitalu gin.-poł. przy ul. Malczewskiego w W-wie wykonano zabieg, po czym powiedziano jej, ze poniewaz ciaza byla z konfliktu serologicznego (ona Rh-, ojciec dziecka Rh+), aby uniknac problemu przy nastepnej powinna dostac immunoglobulinę anty -D. Powinno to nastapic do max.72 godzin od poronienia.
To prosze o podanie, rzekla zszokowana poronieniem znajoma.
A nie, my immunoglobuliny anty-D nie mamy. Pani sobie pojedzie do Szpitala Bielanskiego, tam ja produkuja. Ale jak? A tramwajem.
W koncu jej maz pozyczyl od kogos kartki na benzyne i zawiozl ja do Bielanskiego. To traumatyczne przezycia spowodowalo, ze na druga ciaze nigdy sie nie zdecydowala. Dziecko adptowali.
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: obi » 01 cze 2015, 11:11

Niestety nigdzie nie moge taty zapisac by dali mu ten Firmagon ,najblizsza wizyta 10 czerwca a 8 mozemy probowac sie wcisnac bez zapisu co graniczy z cudem

Tata dzis wypisany ze szpitala z oddzialu wew. gdzie byl przez 8 dni
nastapila poprawa stanu fizycznego ,wraca apetyt ma to pewnie zwiazek ze podaniem krwi i braniem lekow przeciw wymiotnych
ma mniejsze bole ,od wczoraj zjada posilki -) to duzy plus .

Czy lekarz przyjmujacy prywatnie moze wystawic recepte na NFZ
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 01 cze 2015, 12:59

Czy lekarz przyjmujacy prywatnie moze wystawic recepte na NFZ

Byla dyskusja na ten temat calkiem niedawno.
Moze.
Po spelnieniu (łącznie) 2 warunkow:
a/ pacjent jest ubezpieczony
b/ lekarz ma akredytacje NFZ
Obrazek
zosia bluszcz
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Nieprzeczytany postautor: obi » 09 cze 2015, 12:45

Potwierdzam prywatnie doktor nie mogl nam przepisac firmagonu ale byl tak mily i pomocny ze przyjal nas z tzw. buta w klinice gdzie zalozyli karte i doktor przepisal firmagon ,tata 1 dawke dostal wczoraj

Czy mial ktos biegunkę po pierwszej dawce firmagonu tata mial i chyba wlasnie z powodu tego leku
Jak dlugo czeka sie na efekty po zażyciu firmagonu
Czy teraz powinnismy czekac na wyniki biopsji czy jednak jak najszybciej dostać sie do onkologa by wdrożył dalsze leczenie

Ze starszych spraw to nie mamy juz problemow z brakiem apetytu :) ,tata je w miare normalnie i nie wymiotuje

Co teraz ?

Zapisalismy sie do doktor Skonecznej na 17 ale moze będziemy probowac wcisnac sie wcześniej tylko nie wiem czy nie poczekać na wynik biopsji i wtedy udac sie z nimi do doktor

acha ja mam 44 lata i za sugestia doktora rodzinnego zrobiłem sobie badanie psa -wynik 0,69 - to chyba norma -czy powinienem jeszcze udać się do urologa na badanie przez odbyt
obi
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: stanis » 09 cze 2015, 13:46

obi pisze:
acha ja mam 44 lata i za sugestia doktora rodzinnego zrobiłem sobie badanie psa -wynik 0,69 - to chyba norma -czy powinienem jeszcze udać się do urologa na badanie przez odbyt

Obi, dobrze, że zbadałeś swoje PSA. Otóż w Twojej grupie wiekowej 40-49 lat przeciętny poziom PSA 0,65 zaś górna granica normalnego poziomu PSA 2,0 ng/ml. Badanie per rectum byłoby wskazane po przekroczeniu ww. górnej granicy.

W pozostałych kwestiach tj. rozpoczętej już HT Taty odpowie wkrótce ktokolwiek, kto ma doświadczenie w tym względzie, ja takowego nie posiadam.
r. 1950; 2013.09 PSA=6,7; 2013.12-Biopsja: pobrano 14 bioptatów, w 1-nym CaP, Gleason (3+4); 2013.02-Scyntygr.OK, CT -OK; 2014.03-RP Gleason (3+3); T2N0M0; 2014.05-PSA=0,003; 2014.08-PSA=0,002; 2014.08 - 1-sza uretrotomia; 2014.11 - PSA=0,013 ng/ml, 2-ga uretrotomia-2014.12; 2014.12 PSA=0,016ng/ml; 2015.03 PSA=0,019ng/ml; 2015.05 PSA=0,023; 2015.07 PSA=0,028; 2015.08 PSA=0,030 ng/ml; 2015.10 PSA=0,044 ng/ml; 2016.01 PSA=0,050 ng/ml; 2016.04 PSA=0,056 ng/ml; 2016.05 PSA=0,061 ng/ml; 08.2016 PSA=0,069 ng/ml; 11.2016 PSA=0,066 ng/ml; 01.2017 PSA=0,088 ng/ml; 05.2017 PSA=0,098 ng/ml; 09.2017 PSA=0,106 ng/ml; 12.2017 PSA=0,142 ng/ml; 03.2018 PSA=0,182 ng/ml
XII 2017 - powtórne badanie hist-pat operacyjny: GL=3+4, nwt w wielu miejscach GK także podtorebkowo, marginesy zbyt wąskie dla oceny (-), pęcherzyki,+ nasieniowody bez nacieku.

IV-V 2018 tomoRT 35 x 10-70 Gy, PSA przed RT 0,191 ng/ml
V.2018 PSA = 0,056 ng/ml; VI.2018 PSA = 0,039 ng/ml; VIII.2018 PSA = 0,023 ng/ml; XI.2018 PSA = 0,013 ng/ml
Gladiator
Gladiator

Blog: Wyświetl blog (2)

Nieprzeczytany postautor: kris1 » 09 cze 2015, 14:42

stanis pisze:
obi pisze:Jak dlugo czeka sie na efekty po zażyciu firmagonu
W pozostałych kwestiach tj. rozpoczętej już HT Taty odpowie wkrótce ktokolwiek, kto ma doświadczenie w tym względzie, ja takowego nie posiadam.

To może ja. Niekoniecznie znawca zagadnienia , ale coś tam, coś tam ;) :

..." W obu badanych grupach Degarelix powodował szybkie obniżenie stężenia testosteronu, ponad 90% chorych uzyskało po 3 dniach poziom kastracyjny (<0,5 ng/ml)."
A jeżeli ktoś się chce trochę dokształcić w temacie agonistów LHRH i antagonistów GnRH to prosze poniżej tekst:
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1747
Pozdrawiam
kris.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Obrazek
ur. 55r.
PSA I/10r- 6,14; III/10 bx-Gl.7=3+4 (cT2b); IV/10r RP-Gl 7=3+4; pT=>2c NO,MX ; SCT-zwyrod. ; VIII TK-ok! IX-XI/10r. RT=66Gy; ; ll/11r. SCT+TK+ rtg=zwyrod. ; TK. OK! I-PET/CT N1/biodr.lewe.; VII/11r.;(1) PLND - 2 wezły.(-) ; IX/11r. II PET/CT- N1/biodr.lewe.+przed.krzyż XI/11r. MRI = PET ; 4.XI/11r. SCT - Ok! XI PSA 2,34; XI/11r. II - PLND-3 w. przed.krzyż (-). 24 II/12r :III- PET/CT N1= perzed.krzyż 23 II PSA= 2,85 21.III.PSA =3,18 = :( III/12r HT=monot./Bikalutamid 150mg doba/ ;

wykres PSA http://i62.tinypic.com/11m4ab7.jpg

...Nie można za darmo otrzymać nowej filozofii sposobu życia.Trzeba za to drogo zapłacić i zdobywać wielką cierpliwością i dużym wysiłkiem "..
....Fiodor Dostojewski
kris1
Złoty Gladiator
Złoty Gladiator

Poprzednia

Wróć do Nasze historie * Our Stories