Tata 69l. PSA 7ng/ml RP 2009 cT2cN0M0 RT

Tu opisz swoją historię choroby, zadaj pytanie i tu Ci odpowiemy

Tata 69l. PSA 7ng/ml RP 2009 cT2cN0M0 RT

Nieprzeczytany postautor: Azile » 01 wrz 2017, 16:18

Witam,

Mój tato w 03.2009 przeszedł radykalną prostatektomię -
cT2cN0M0 Gleason 7, PSA 7,22 ng/ml.

Pooperacyjne wartości PSA na przestrzeni 2 lat wzrosły do 0,753 ng/ml (05.2011).
Wzrost ten uznano za wznowę biochemiczną czego następstwem było poddanie taty leczeniem poprzez napromieniowania loży po usuniętej prostacie
i resztki pęcherzyków nasiennych z marginesem tkanek
- fotonami 15MV do dawki całkowitej 7000 cGy/t w 35 frakcjach w ciągu 51 dni leczenia.

MR miednicy mniejszej bez zmian i cech wznowy, struktury kostne bez zmian w kierunku meta (11.2104)
USG jamy brzusznej- wszystko w normie ( 03.2017)
Ostatnie PSA (12.2017) 0,495 ng/ml

Ogólny stan zdrowia taty na chwile obecną jest dobry.
Niepokojąca jest waga taty i chudniecie oraz ogólne przemęczenie. Tato tez skarży sie na pobolewanie w stawie biodrowym.

Zapisałam tatę na rezonans miednicy mniejszej, którego termin wypada na koniec września. Z racji na koszt takiego badania mam pytanie czy może jest jeszcze jakieś inne, które Państwo polecacie i które w wypadku ewentualnych przerzutów jest bardziej precyzyjne.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Eliza
Azile
 

Re: Tata 69l. PSA 7ng/ml RP 2009 cT2cN0M0 RT

Nieprzeczytany postautor: zosia bluszcz » 01 wrz 2017, 17:21

Witaj na forum, Elizo.

Dobrze byloby gdybys uzupelnila podane informacje.

69 lat - to wiek biezacy czy wiek w momencie operacji?

cT2cN0M0 Gleason 7, PSA 7,22 ng/ml.


Gdzie Tata byl operowany?
Wklej kopie histopatologii pooperacyjnej jako zalacznik (usun nazwisko/PESEL) lub przepisz dokladnie caly dok caly dokument.
Przydalby sie rowniez opis biopsji (jw.w.) oraz TRUS i innych badan obrazowych wykonanych przed operacja.
Napisz jakie leki bral przed operacja/bierze obecnie Tata

Pooperacyjne wartości PSA na przestrzeni 2 lat wzrosły do 0,753 ng/ml (05.2011).

Ostatnie PSA (12.2017) 0,495 ng/ml


Koniecznie podaj kolejne wyniki PSA od pierwszego pooperacyjnego począwszy do dzis (z datami badan - wystarczy miesiac i rok).
Wzrost ten uznano za wznowę biochemiczną czego następstwem było poddanie taty leczeniem poprzez napromieniowania loży po usuniętej prostacie
i resztki pęcherzyków nasiennych z marginesem tkanek - fotonami 15MV do dawki całkowitej 7000 cGy/t w 35 frakcjach w ciągu 51 dni leczenia.


W ktorym osrodku odbyly sie naswietlania?

MR miednicy mniejszej bez zmian i cech wznowy, struktury kostne bez zmian w kierunku meta (11.2104)
USG jamy brzusznej- wszystko w normie ( 03.2017)


Wklej dokumenty.


Ogólny stan zdrowia taty na chwile obecną jest dobry.
Niepokojąca jest waga taty i chudniecie oraz ogólne przemęczenie. Tato tez skarży sie na pobolewanie w stawie biodrowym.


Ile Tata wazyl/wazy i jak szybko chudnie?

Kiedy ostatnio mial robione pelne badanie krwi? Jak wygladaly wyniki?
Czy mial kiedykolwiek robiona kolonoskopie? Badanie na krew utajoną w kale?
Czy jest pod regularna opieka lekarza rodzinnego?


Zapisałam tatę na rezonans miednicy mniejszej, którego termin wypada na koniec września. Z racji na koszt takiego badania mam pytanie czy może jest jeszcze jakieś inne, które Państwo polecacie i które w wypadku ewentualnych przerzutów jest bardziej precyzyjne.


Przy tak niskim PSA nawet najbardziej czule badanie obrazowe jesli chodzi o CaP, PET-a z Galem 68 (platny - 6 tys. zl., CO Bydgoszcz, nie wiem gdzi jeszcze), najprawdopodobniej niczego nie pokaze.

pzdr
zosia
zosia bluszcz
 
Posty: 11382
Rejestracja: 13 cze 2009, 02:06
Blog: Wyświetl blog (0)


Wróć do NASZE HISTORIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ola506 i 353 gości

logo zenbox